Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת מנוע דולקת במאזדה 3 ספיריט 2006

מוטי מוטי
שימו לב! השרשור הזה בן 1249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.. רכשתי היום מאזדה 3 מדגם ספיריט (מנוע 2000) שנתון 2006 עברה 136 אלף קילומטר.

לפני הקנייה לקחתי אותה לבדיקה בקומפיוטסט באשקלון, שם נומר לי שהרכב בסדר גמור.. רק חסר קצת שמן במנוע הוא טען שכדי לבדוק מערכת הצטה שיש שם רטיבות ושזה יסתכם בלהחליף פלאגים.

מפה לשם נסעתי לעשות העברת בעלות עם הבחור, ופתאום שנסעתי בחזרה לעבודה הבחנתי בנורת מנוע דולקת (Check Engine) חזרתי אל הקומפיוטסט והוא טען שהכל בסדר וזה בעיית חשמל והוא לא מתעסק בזה.. אמרתי לו אבל מזאת אומרת אתה טוען שהמנוע תקין אבל נורת מנוע דולקת אז הוא חיבר את הסורק תקלות וטען שהמערכת מולטימדיה (המסך באוטו) לא מקורית והיא גורמת לשיבוש במחשב כך שנדלקות כל מני נורות בלי סיבה אבל שום נורה לא דולקת חוץ מהנורת מנוע..

הרכב אצלי יום כך שאין לי מושג אם יש הבדל בצריכת הדלק אבל הוא כן נוסע מצויין ומרגיש טוב..

השאלה שלי היא ממה הבעיה יכול לנבוע והאם זה הגיוני ויש קשר בכלל למערכת המולטימדיה? מה הלוז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר למערכת.

הנורה דולקת יש קוד צריך לסרוק.

*אגב לא הייתי מאמין לק''מ כזה נמוך לשנתון הזה ולרכב הזה. 
שקנית את הרכב לא דלקה הנורה כנראה הבחור ניתק מינוס מהמצבר. או עשה איפוס. זה מחזיק קצת זמן. הנורה חוזרת עד שיפתרו את התקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, מוטי מוטי כתב:

אז הוא חיבר את הסורק תקלות וטען שהמערכת מולטימדיה (המסך באוטו) לא מקורית והיא גורמת לשיבוש במחשב כך שנדלקות כל מני נורות בלי סיבה אבל שום נורה לא דולקת חוץ מהנורת מנוע..

לא הדליקה לך נורת אדומה ההערה הזו? טוען שנדלקות כל מיני נורות אבל רק הצ'ק אנג'ין דולקת?

קוד סריקה קשור למחשב הרכב, לא למערכת. אין קשר בין השניים כנראה. כפי שציין הבחור לפניי יש הרבה דרכים לאפס את הנורה והמהדרים אפילו מקצרים אותה דרך הלוח שעונים ככה שהיא לא תידלק.
תתחבר לסורק ותראה מה קוד התקלה.

לא הבנתי מתי נדלקה לך הנורה, לפני או אחריי הרכישה. אם לפני הרכישה או בדרך להעברת בעלות, רצוי שתעשה את הבדיקה הזו לפני הרכישה.

למען השקט הנפשי שלך, לך למוסך ייבואן מאזדה ותבקש היסטוריית טיפולים מהעבר. אם ונניח ב-2011 הרכב היה עם 100 אק"מ אז שתדלק לך עוד נורה אדומה.

אתה יכול לעשות שמה את הבדיקה, היא תעלה 250-300 ש"ח. או כמובן בכל מוסך אחר.

אולי תעלה גם את הבדיקה עצמה לפה בכדי שנוכל לתת לך חו"ד נוספת?

בכל אופן, כולי תיקווה שהכל יסתדר לך על הצד הכי טוב והכי חשוב: סע בזהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, dotan123 כתב:

לא הדליקה לך נורת אדומה ההערה הזו? טוען שנדלקות כל מיני נורות אבל רק הצ'ק אנג'ין דולקת?

קוד סריקה קשור למחשב הרכב, לא למערכת. אין קשר בין השניים כנראה. כפי שציין הבחור לפניי יש הרבה דרכים לאפס את הנורה והמהדרים אפילו מקצרים אותה דרך הלוח שעונים ככה שהיא לא תידלק.
תתחבר לסורק ותראה מה קוד התקלה.

לא הבנתי מתי נדלקה לך הנורה, לפני או אחריי הרכישה. אם לפני הרכישה או בדרך להעברת בעלות, רצוי שתעשה את הבדיקה הזו לפני הרכישה.

למען השקט הנפשי שלך, לך למוסך ייבואן מאזדה ותבקש היסטוריית טיפולים מהעבר. אם ונניח ב-2011 הרכב היה עם 100 אק"מ אז שתדלק לך עוד נורה אדומה.

אתה יכול לעשות שמה את הבדיקה, היא תעלה 250-300 ש"ח. או כמובן בכל מוסך אחר.

אולי תעלה גם את הבדיקה עצמה לפה בכדי שנוכל לתת לך חו"ד נוספת?

בכל אופן, כולי תיקווה שהכל יסתדר לך על הצד הכי טוב והכי חשוב: סע בזהירות.

הבחור בקומפיוטסט חיבר לי סורק לאחר הבדיקה שם ולאחר הרכישה חזרתי אליו כשהבחנתי בנורה, הוא הראה לי מה כתוב והוא טען שזה קשור למערכת המולטימדיה

לפני 46 דקות, ABSULUTT כתב:

אין קשר למערכת.

הנורה דולקת יש קוד צריך לסרוק.

*אגב לא הייתי מאמין לק''מ כזה נמוך לשנתון הזה ולרכב הזה. 
שקנית את הרכב לא דלקה הנורה כנראה הבחור ניתק מינוס מהמצבר. או עשה איפוס. זה מחזיק קצת זמן. הנורה חוזרת עד שיפתרו את התקלה.

אני יד 02 ברשיון, הבעלים הקודמים שקניתי ממנו את הרכב טען שלפני כשלוש שנים קנה אותה מאיזה פרסי מתל אביב... יכול להיות שהקילומטר באמת כזה לא חושב שמשהו איפס אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק את הרכב , סורק תקלות ונסיעת מבחן, ככה דרך האינטרנט אי אפשר לנחש מה יש לך ברכב, מניסיון שלי, או אחד מחיישני החמצן או משהו שקשור למצערת...

מה שאמר לך הבוחן בנוגע לנורית מנוע גובל בשטות גמורה.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, מוטי מוטי כתב:

הוא הראה לי מה כתוב

ומה היה כתוב?

לפני 9 דקות, AloniM3 כתב:

צריך לבדוק את הרכב , סורק תקלות ונסיעת מבחן,

סיכם לך את מה שאתה צריך לעשות

לפני 21 דקות, מוטי מוטי כתב:

יכול להיות שהקילומטר באמת כזה לא חושב שמשהו איפס אותה

סתם בשביל השקט הנפשי שלך, גש לאחד ממוסכי ייבואן מאזדה ותבקש היסטוריה של הרכב שלך, עד נקודה מסוימת, בדר"כ 3 שנים מעליית הרכב לכביש ולפעמים יותר במידה והבעלים טיפל במוסך ייבואן, אמור להיות תיעוד.

הק"מ די נמוך ז"א שסימני בלאי על ההגה, השטיחים, ידיות האיתות וכל שאר חלקי הפלסטיקה לא אמורים להופיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת מולטימדיה שהותקנה על קו תקשורת בהחלט יכולה לגרום לתקלת "מנוע" . 

תקלות דוגמת U0100 , U0073 בהחלט מקפיצות נורת בדוק מנוע . 

האם יש ברשותך קודי התקלה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, ב.מ.שרותי רכב כתב:

מערכת מולטימדיה שהותקנה על קו תקשורת בהחלט יכולה לגרום לתקלת "מנוע" . 

טוב לדעת. החכמנו. תוכל פרט?

כמו כן, מה קודי התקלה שרשמת מסמנים? טוב להעשיר את הידע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, ב.מ.שרותי רכב כתב:

קצרים בקווי תקשורת -

Can a

Can b

ממליץ מאוד לסרוק תקלות - או לסירוגין להעלות את קודי התקלה שברשותך . 

היום אסע למוסך תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, ב.מ.שרותי רכב כתב:

קצרים בקווי תקשורת -

Can a

Can b

ממליץ מאוד לסרוק תקלות - או לסירוגין להעלות את קודי התקלה שברשותך . 

קוד התקלה הוא p2188 הפירוש הוא תערובת עשירה, היום החלפתי פילטרים ושמנים וכשפתחו את השמן מנוע הוא היה מאוד דליל, המוסכניק שלי טוען שזו הייתה הבעיה ואיפס לי את הנורה, אני מאוד סומך עליו שנים אצלו, הנורה כרגע לא חזרה ברוך השם עבר כמה שעות מאז, הבנתי שאם הנורה חוזרת וזאת לא הבעיה יש כמה אפשרויות: מזרק דלק ועוד כמה דברים אבל האפשרות עם הסיכוי הכי גבוה היא חיישן חמצן שצריך להחליף

לפני 21 שעות, dotan123 כתב:

ומה היה כתוב?

סיכם לך את מה שאתה צריך לעשות

סתם בשביל השקט הנפשי שלך, גש לאחד ממוסכי ייבואן מאזדה ותבקש היסטוריה של הרכב שלך, עד נקודה מסוימת, בדר"כ 3 שנים מעליית הרכב לכביש ולפעמים יותר במידה והבעלים טיפל במוסך ייבואן, אמור להיות תיעוד.

הק"מ די נמוך ז"א שסימני בלאי על ההגה, השטיחים, ידיות האיתות וכל שאר חלקי הפלסטיקה לא אמורים להופיע.

הקילומטראץ תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן דליל? הוא לא מוסכניק הוא לבורנט. איזה שטויות הוא מדבר. הוא לא יכול לראות דבר כזה.

זה כמו המוסכניקים שאומרים לך. תראה איזה שחור השמן הרבה זמן לא עשו טיפול. שמן צריך להיות שחור זה אומר שהוא עושה את העבודה. 

עריכה אחרונה על ידי ABSULUTT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, מוטי מוטי כתב:

היום החלפתי פילטרים ושמנים

איזה שמן שמת?

לפני שעה, מוטי מוטי כתב:

שמן מנוע הוא היה מאוד דליל

איך ניתן לאבחן את זה?

לפני שעה, מוטי מוטי כתב:

הקילומטראץ תקין.

יופי זה סימן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ABSULUTT כתב:

שמן דליל? הוא לא מוסכניק הוא לבורנט. איזה שטויות הוא מדבר. הוא לא יכול לראות דבר כזה.

זה כמו המוסכניקים שאומרים לך. תראה איזה שחור השמן הרבה זמן לא עשו טיפול. שמן צריך להיות שחור זה אומר שהוא עושה את העבודה. 

ראיתי בעיניים שריקנו את השמן והחלפנו פילטר שהשמן היה דליל כמו מים ולא החליפו הרבה זמן.. כרגע נסעתי המון מהצהריים והמנורה לא חזרה ברוך השם מקווה שנפתרה הבעיה

לפני 3 שעות, dotan123 כתב:

איזה שמן שמת?

איך ניתן לאבחן את זה?

יופי זה סימן טוב

שמן סינטטני מלא 5w30

ברוך השם כרגע המנורה לא חזרה מקווה שנפתרה הבעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...