Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 12 דקות, Transporter כתב:

רותי ברודו לא פראיירית ומכירה מספיק מסעדנים חזקים שיש  להם מלצרים חזקים שהפסיקו לעבוד

יש המון מסעדות עם ברמה שלה (מסה נגיד) שהמלצרים שם יושבים בבית כבר כמה חודשים. אין בעיה לגייס אותם או אחרים שיודעים לתת שירות אש ויכנסו טיקטק לעבודה

אין לזה שום קשר למלצרים שבבידוד. לא כלכלי לה לפתוח ל 20 איש ולא צריך להיות פרופסור סירחון בשביל להבין את זה

אז למה היא לא אומרת את זה? ממישהו במעמד שלה הייתי מצפה שתדבר תכלס ובלוחמניות (כמו חיים כהן שאני מקווה שבתקופה האחרונה מצליח להשלים שעות שינה כי בMKR הוא עוד רגע נרדם), ולא תודה שהיא סגרה בגלל שהצוות שלה נשלח לבידוד. אלא אם...

ותעשה טובה, תן לה קצת קרדיט שמה שאתה מציע ("להביא מלצרים ממסעדות אחרות") עבר לה בראש וכנראה היא הבינה שזה לא ריאלי (נו באמת...מה תגיד למלצרים, בואו לעבוד לשבועיים וכשיגמר הבידוד קישטה? מה הם זו*ות? ויש עוד מאה דברים שהופכים את העצת אחיטופל הזאת ללא ריאלית)

העובדות מונחות לפנינו על מגש של כסף: היא אמרה, במילים שלה, סגרנו בגלל שהצוות נכנס לבידוד. והעובדה היא שהיא המשיכה לעבוד עד עכשיו. ולא הזכירה את הפן הכלכלי (לא בהקשר הזה). אתה מחפש מתחת לאדמה דברים שיתאימו לאג'נדה שלך (ולא קיימים). זה בדיוק הביטוי המעשי ל"בלי בריאות אין כלכלה" - כשחצי מדינה (או במקרה שלה צוות המסעדה) נכנסת ויוצאת מבידודים כל שני וחמישי, גם הכלכלה נפגעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Blaz00r כתב:

אז למה היא לא אומרת את זה? ממישהו במעמד שלה הייתי מצפה שתדבר תכלס ובלוחמניות (כמו חיים כהן שאני מקווה שבתקופה האחרונה מצליח להשלים שעות שינה כי בMKR הוא עוד רגע נרדם), ולא תודה שהיא סגרה בגלל שהצוות שלה נשלח לבידוד. אלא אם...

ותעשה טובה, תן לה קצת קרדיט שמה שאתה מציע ("להביא מלצרים ממסעדות אחרות") עבר לה בראש וכנראה היא הבינה שזה לא ריאלי (נו באמת...מה תגיד למלצרים, בואו לעבוד לשבועיים וכשיגמר הבידוד קישטה? מה הם זו*ות? ויש עוד מאה דברים שהופכים את העצת אחיטופל הזאת ללא ריאלית)

העובדות מונחות לפנינו על מגש של כסף: היא אמרה, במילים שלה, סגרנו בגלל שהצוות נכנס לבידוד. והעובדה היא שהיא המשיכה לעבוד עד עכשיו. ולא הזכירה את הפן הכלכלי (לא בהקשר הזה). אתה מחפש מתחת לאדמה דברים שיתאימו לאג'נדה שלך (ולא קיימים). זה בדיוק הביטוי המעשי ל"בלי בריאות אין כלכלה" - כשחצי מדינה (או במקרה שלה צוות המסעדה) נכנסת ויוצאת מבידודים כל שני וחמישי, גם הכלכלה נפגעת.

ברור שלהביא מלצרים עבר לה בראש אבל מסבירים לך שזאת לא באמת  הסיבה

אני לא צריך אותה בשביל שזה יהיה ברור

נתתי לך דוגמא של מסעדנים מאוד מצליחים וחזקים שעד היום לא פתחו

חלקם בחודש מאי פרסמו ש"מארגנים קצת את המסעדה ופותחים"

עד היום לא נגמרו האירגונים

יש אנשים שלא מתאים להם להגיד שהם לא מצליחים להרוויח ככה. אני לא  יודע מה בושה בזה אבל זה כבר עניין שלה

לא יודע איך מסעדה כמו סוהו שרגילה להכניס בצהרים כמה מאות אנשים יכולה באמת להרוויח כשמאשרים רק 20 איש בפנים

וגם ה"בחוץ" זה לא באוויר הפתוח אז בטח גם שם במקסימום זה 20

אז המשלוחים קצת מחזקים, כי סושי יותר קל למכור בטייק  אווי  מאשר אנטריקוט 

יש גם שיקולים שבעל הבית רוצה להשאיר את הצוות בכושר שלא ישב בבית ויחזור עוד חודשיים שלוש חלוד

יש כאלה שמעדיפים לפתוח ולחזור הבייתה מאוזנים\ בהפסד קל רק בשביל שהצוות שלהם ישאר איתם ולא יחפש מקום אחר

כמו שאמרתי אף אחד לא דמיין שבחודש יולי מסעדה כמו מסה עדיין תשאר סגורה, גם לא שגב ועוד אחרים שפחות מוכרים

אבל הנה זה המצב. וזה סתם דוגמא של מסעדות שכולנו מכירים. יש עוד מאות עסקים אנונימים שפשוט לא עובדים \ לא פתחו

מספיק להסתובב בשרונה מרקט ולראות כמה עסקים סגורים ויותר גרוע מזה- כמה עסקים פתוחים בלי שאף אחד מגיע אליהם

זה ממש לא היה ככה לפני חצי שנה. היו רבים שם על מקומות ישיבה

אז כנראה שאצל כולם המלצרים בבידוד יאללה שיכנעת אותי...בוא נדבר עוד 3 שבועות נראה אם המלצרים סיימו בידוד או שעכשיו הם בחופשה מהבידוד

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Blaz00r כתב:

מרותי ברודו נמסר כי הסיבה לסגירה נעוצה בשיתוק הפעילות של עובדי המקום בעקבות דרישה להכניסם לבידוד, דרישה שהביאה לבסוף להחלטה לסגור: "עשרות עובדים של הבראסרי קיבלו איכון מהשב"כ והתבקשו להיכנס לבידוד. אין לנו יכולת להפעיל את המסעדה בלעדיהם ואין לנו יכולת לשלם עבור ימי הבידוד. אנחנו סוגרים. נפתח כשהמדינה תיתן לנשום".

For you to decide

מספיק להיות תמימים ..   רותי בדקה עם משרד הרואה החשבון שלה.

מישהו רציני, לא כזה שעונה בפייסבוק.

הוא עשה לה תחשיב מפורט לשנה קדימה, בהתאם לתוכנית השנתית שכץ לא יודע להסביר.

והוא הסביר לה שהכי טוב זה:

1) לשחרר את כל העובדים לחל"ת - הם יקבלו דמי אבטלה שנה שלמה והכל טוב - עדיף להם 70% מהשכר במקום שנה לעבוד ולקבל חצי מהמשמרות שהיו לפני.

2) להשבית את העסק לגמרי  - כי מסעדה מושבתת מקבלת 15%מהמחזור, לפעמים זה יותר מהרווח שהיה להם.

ולכן שהיא ראתה את התחשיב השנתי של המענקים מול האפשרות להפעיל את המסעדה .

היא בחרה להשבית  ..   

התוכנית כאילו מסייעת אבל היא מייצרת תמריץ לא להפעיל את המשק בחזרה. 

לדעתי תוך כמה חודשים יגלו שהתוכנית עולה הרבה יותר ממה שהם צפו (כי הם חישבו לפי מצב המשק עכשיו, בפועל התוכנית תתמרץ אנשים אפילו לא לנסות לעבוד)

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

בסימולטרים האלה צריך לדעת להשתמש, להבין את התוצאה ולדעת אם הסימולטור טועה (או אתה טועה) שאלות ותשובות כתובות בשפה משפטית ומי שלא שוחה במושגים יתקשה להבין אותם ו/או יתקשה להבין מאיפה עליו לשלוף את הנתונים הרלוונטים. לדוגמא מחזור עסקי נתון שיש בדרך כלל אצל רואה חשבון כי הוא זה שעושה הנהלת חשבונות. (ושומר את התיעוד אצלו במשרד) הבנה מה זה הוצאות קבועות וכיצד לסווג אותן. מה זה הכנסות הוניות והאם היו בכלל כאלה. 

זה ממש מקרה קלאסי שאתה חושב שאתה מבין בלי להבין שאתה בכלל לא מבין כמה אתה לא מבין. 

לא צריך להיות בהלם (ועוד טוטאלי) שאנשים לא שוחים בחומר הזה. זה לא עולם התוכן שלהם והרבה יותר קל להם לשאול שאלות בפייסבוק מאשר לרדוף אחרי רואה חשבון שלהם ולקבל ממנו תשובות. 

טוב. אני מציע לך להרשם לדף הפייסבוק של "אני שולמן" בכדי להבין על מה אני מדבר.

לשאול שאלות למי שלא מבין זה בסדר גמור וגם ומבורך. הבעיה היא שאנשים לא מצליחים להבין את התשובות הנכתבות בשפה ברורה על-ידי מתנדבים שבחלקם רואי חשבון/עורכי דין ושאר בעלי מקצוע בתחום למרות שלפעמים כול שאלה/תשובה חוזרת על עצמה כמה פעמים בשפה ברורה קרי יורדים לעם עם ההסברים.

ואחרי כול זה סתם מקללים את ביבי ואת שר האוצר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר מה אתה מתייחס לאנשים בקבוצות בפייסבוק.

כנס לכול קבוצת הגירה ואחרי כמה חודשים תראה איזו הודעות מטומטמות צצות. בעיקר אחרי שקורה משהו בארץ.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, מרק10 כתב:

טוב. אני מציע לך להרשם לדף הפייסבוק של "אני שולמן" בכדי להבין על מה אני מדבר.

לשאול שאלות למי שלא מבין זה בסדר גמור וגם ומבורך. הבעיה היא שאנשים לא מצליחים להבין את התשובות הנכתבות בשפה ברורה על-ידי מתנדבים שבחלקם רואי חשבון/עורכי דין ושאר בעלי מקצוע בתחום למרות שלפעמים כול שאלה/תשובה חוזרת על עצמה כמה פעמים בשפה ברורה קרי יורדים לעם עם ההסברים.

ואחרי כול זה סתם מקללים את ביבי ואת שר האוצר.

מאמין לך. וכן, יש המון אהבלים והם מאוד אוהבים לעשות רעש בפייסבוק. מה אני אגיד לך מזל שיש פייסבוק לפחות יש להם לאן להתנקז. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוכנית כאילו מסייעת אבל היא מייצרת תמריץ לא להפעיל את המשק בחזרה. 

לדעתי תוך כמה חודשים יגלו שהתוכנית עולה הרבה יותר ממה שהם צפו (כי הם חישבו לפי מצב המשק עכשיו, בפועל התוכנית תתמרץ אנשים אפילו לא לנסות לעבוד)

ואולי במשרד האוצר לא לגמרי טפשים , הם הסתכלו קדימה ועשו חישוב שונה - עדיף לשלם מענקים שנה , כדי שאחרי הכל העסקים יחזרו לפעילות, מאשר להוביל את כולם לפשיטת רגל, ואז לא יהיה מי שישלם מיסים בעוד שנה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנספורטר מוכן, זה בשבילך.
בשישי האחרון התחתנתי, חתונה קטנה, 20 אנשים בערך בחצר.
בשישי אח שלי הרגיש קצת לא טוב בבוקר. לא הגיע לחופה, אחר כך הצטרף וישב 20 מטר מכולם באיזה פינת ישיבה שאירגנתי לו. אחר כך חזר הביתה ונעל את עצמו בחדר.
מפה לשם בדיקה, יש קורונה. חום עלה/ירד לסרוגין קצת כאבי ראש אבל לא משהו רציני (בן 29 בריא בדרך כלל).

אח שלי הגיע לבית בחמישי אחה"צ יום לפני האירוע, ועוד לפני הופעת התסמינים דאג להתרחק מכולם.
נסעתי איתו בערב לפני לקנות מכנס קצר ואולסטאר לחתונה כי הכריחו אותי לא ללבוש סנדלים. נסעתי עם אחי ברכב, חלונות פתוחים.
לפני זה ישבנו בים איזה שעה  עם אבא שלי, מרחק של מטר אחד מהשני, לשם הגענו בנפרד.

השלב הבא הוא לבצע בדיקות לכל מי שהיה בבית של ההורים שלי. סבתא שלי גם הייתה בבית, מאוד מלחיץ. מדובר בדירת 5 חדרים גדולה אומנם אבל דירה.
כנראה שהזהירות והשמירה היחסית על הנהלים עשתה את שלה.
אני לא נדבקתי למרות ששהיתי איתו באותו רכב (שוב חלונות פתוחים בלי מזגן), והלכתי איתו לים.
אף אחד מבני הבית ואורחי הבית לא נדבק.

היום לקחו אותו למלון קורונה ליתר בטחון.
נקווה שאין טעויות בבדיקה וכולם ישארו בריאים.

חברה שימו לב לנהלים הפשוטים הם כנראה יעשו 95% מהעבודה וממש פשוט לשמור עליהם. 

עכשיו נותר לסיים את הבידוד...

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסקנה לגבי האירוע היא בעיני המתבונן.
המסקנה שאין עליה עוררין, שמירה על הנהלים הפשוטים חשובה מאוד ואפקטיבית.

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב פרקש.

אל תהיה בטוח שלא נדבקת. קודם כל - כי ל-30% מהנדבקים תשובה שלילית. שנית (ויתכן שזה קשור) - אם ביצעת את הבדיקה פחות מאיזה 5-7 ימים אחרי החשיפה יתכן שנדבקת אבל רמת הוירוס בדגימה נמוכה מכדי להתגלות בבדיקה. בגלל זה אתה חייב להשאר בבידוד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שההורים שלי קיבלו פטור מהבידוד, אמרו שלא היו איתו במגע ישיר לך תבין...
אני בהחלט אמשיך את הבידוד (ולמדוד חום אחת לשעה). לפני תוצאות הבדיקה הייתי כל היום בחצר שלי, אני גר ביחידת קרקע עם שני חדרים ולא רציתי לקחת סיכון.
אחרי תוצאות הבדיקה כבר נכנסתי לבית, אבל אני עדיין ישן בסלון (זה מה שקורה אחרי שמתחתנים).

אני מאוד מתפתה לצאת בערב לים לראות את כוכב השביט, חיכיתי במשך שבועיים לרגע שהוא יהיה בפוזיציה שאפשר לראות אותו. באסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, farkash7 כתב:

טרנספורטר מוכן, זה בשבילך.
בשישי האחרון התחתנתי, חתונה קטנה, 20 אנשים בערך בחצר.

אני רואה שטרנד חתונות בית תופס תאוצה. 

בכנות אני אעדיף להגיע לחתונת בית על פני עוד חתונה מאוסה ג'נרית באולם אירועים בטיזינחוי ב-19:00 בערב לאחר יום עבודה. 

Just now, farkash7 כתב:

אני מאוד מתפתה לצאת בערב לים לראות את כוכב השביט, חיכיתי במשך שבועיים לרגע שהוא יהיה בפוזיציה שאפשר לראות אותו. באסה.

וואו וואו וואו מתי כוכב שביט?! באיזה שעה?!

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...