Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 1 שעה, Transporter כתב:

הבעיה שזה  כבר לא מעניין אף אחד אם יהיה סגר או לא כי ממילא חלק גדול מהמשק סגור

אז יהיה  סגר. למי אכפת

התכוונת שזה לא מעניין אותך כי העסק שלך סגור כבר הרבה זמן.

אבל את רוב האוכלוסיה שעדיין עובדת זה כן מעניין.

לפני 16 דקות, Blaz00r כתב:

+1 להנס, זה לגמרי קטע של פייסבוק (או כל פלטפורמה נגישה, גם כאן בפורום) שאנשים מעדיפים פשוט לשאול ושיאכילו אותם בכפית במקום לבדוק בעצמם. תכנס לקבוצות פייסבוק של אוניברסיטאות מובילות (כביכול אנשים על רמה) ותתפלץ מהשאלות שלפעמים נשאלות שם.

'מה המייל של המרצה?'

ג'יזס, לא יותר מהר לכתוב את השם שלו בגוגל ולמצוא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ChemGuy85 כתב:

לא הבנתי ממה אתה בהלם טוטאלי בדיוק. אנשים לא נכנסים לפרטים, זה לא עולם התוכן שלהם, לרבים מהם אין השכלה/ניסיון רלוונטי בשביל להבין והרבה יותר קל לשאול יועץ מס/רואה חשבון במקום לקרוא חוזר מס הכנסה באורך 45 עמודים בניסיון להבין את הנוסחה. אתה לא שואל את החשבת שכר בעבודה שלך שאלות? אתה פותח ספר חקיקה של דיני עבודה ומתחיל לחקור לבד? 

לא צריך לקרוא חוזר של מס הכנסה באורך 20 עמודים או של ביטוח לאומי בכדי להבין פחות או יותר מה מגיע לך בתור עצמאי או שכיר.

באתר של מס הכנסה וגם ביטוח לאומי יש מחשבון וסימולטור כמעט לכול קצבה רק צריך להזין נתונים ואתה מקבל תוצאה.

* לא אני לא צריך את חשבת השכר בכדי לשאול שאלות לגבי מרכיבי השכר שלי. יש לי שאלה אני נכנס לאתר של ביטוח לאומי ומס הכנסה ומוצא תשובה.

בדיוק לפני שבוע עלתה לי שאלה בנושא הכנסות של שכיר הפטורות מתשלום. שתי דקות וקיבלתי תשובה.

* מצורף חוזר של ביטוח לאומי "הכנסות עובד שכיר הפטורות מתשלום דמי ביטוח".

הכנסות עובד שכיר פטורות מתשלום דמי ביטוח.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, מרק10 כתב:

לא צריך לקרוא חוזר של מס הכנסה באורך 20 עמודים או של ביטוח לאומי בכדי להבין פחות או יותר מה מגיע לך בתור עצמאי או שכיר.

אז סתם בזבזתי 850 שעות אקדמאיות + 2 בחינות עם 18% מעבר + התמחות? אוי שיט... מה לעשות שאפילו אנשי מקצוע מתקשים להבין לגמרי כיצד כל המנגנון הזה עובד ואיך הוא יעבוד. אין סיבה להיות בהלם ט-ו-ט-א-ל-י מרמת העצמאיים במדינת ישראל. זה לא עולם התוכן שלהם, הם לא שוחים במושגים המקצועיים והרבה יותר קל להם לזרוק שאלות בפייסבוק. 

ציטוט

באתר של מס הכנסה וגם ביטוח לאומי יש מחשבון וסימולטור כמעט לכול קצבה רק צריך להזין נתונים ואתה מקבל תוצאה.

זה נכון, אבל עדיין מדובר במושגים שצריך לדעת ולהבין. זה לא נופל על כל אחד מהשמיים. בוא, אני ישבתי עם מתכנתים עובדי גוגל שמרוויחים 35,000 שקל בחודש והם התקשו להבין כי זה פשוט לא עולם התוכן שלהם. 

ציטוט

* לא אני לא צריך את חשבת השכר בכדי לשאול שאלות לגבי מרכיבי השכר שלי. יש לי שאלה אני נכנס לאתר של ביטוח לאומי ומס הכנסה ומוצא תשובה.

הכל טוב ויפה רק שאין כזה דבר באתר של מס הכנסה וביטוח לאומי. אולי אתה מדבר על "דע זכויותיך וחובותיך" של מס הכנסה, אבל לא מדובר בפרסום קצר או קל להבנה לכל אחד. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט עצוב לראות  דבר כזה

אימפריות נופלות: רותי ברודו סוגרת את הבראסרי

פרסום ראשון: הערב ייערך הסרוויס האחרון של אחת המסעדות המפורסמות בישראל, ולאחריו תסגור רותי ברודו עד להודעה חדשה את דלתות המסעדה, אותה פתחה לפני 18 שנה. ברודו: "עשרות עובדים של הבראסרי קיבלו איכון מהשב"כ והתבקשו להיכנס לבידוד. אין לנו יכולת להפעיל את המסעדה"

https://www.mako.co.il/food-restaurants/restaurant-news/Article-ce74acccf515371027.htm?utm_source=Facebook&utm_medium=Share&Partner=Facebook_Share&fbclid=IwAR2BTUe6W1EaQ0d6kU4UbNpJseT90uVWDswixGNpy5MeQQQOmCfSWnlmquA

ואז לראות בנאדם שעבד כל התקופה הזאת כי הוא חיוני

מספר שקיבל מענק בדיוק כמו בעל עסק שלא עבד בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Transporter כתב:

פרסום ראשון: הערב ייערך הסרוויס האחרון של אחת המסעדות המפורסמות בישראל, ולאחריו תסגור רותי ברודו עד להודעה חדשה את דלתות המסעדה, אותה פתחה לפני 18 שנה. ברודו: "עשרות עובדים של הבראסרי קיבלו איכון מהשב"כ והתבקשו להיכנס לבידוד. אין לנו יכולת להפעיל את המסעדה"

רגע, סוגרים בגלל מצצב כלכלי או בגלל הבידוד לשבועיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

הכל טוב ויפה רק שאין כזה דבר באתר של מס הכנסה וביטוח לאומי. אבל כן תמשיך לדחוף את הנרטיב שלך שאתה בעל ראש גדול ואתה בהם ט-ו-ט-א-ל-י (דמיין קול של פרחה) מרמת העצמאיים במדינת ישראל.  

* כן יש לי ראש גדול בגודל גרוזיני.

כתבתי שלרוב הדברים קיים מחשבון או סימלטור. אם עדיין למישהו יש שאלות ניתן להכנס לאיזור שאלות/תשובות ובדרך כלל ניתן למצוא שם תשובה.

https://www.misim.gov.il/shmaanakavoda/frmFirst.aspx

https://www.hon.co.il/מחשבון-מענק-סיוע-לעצמאים/

https://secapp.taxes.gov.il/smpapaakifsimulatorinternet/#/start

https://www.btl.gov.il/Simulators/Pages/ZacautAvtalaNew.aspx

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, EliC25 כתב:

לא יודע  מה היא דחפה את העניין של הבידוד...כאילו קשה למצוא מלצרים טובים בתקופה הזאת שחצי מהמסעדות סגורות

אף בנאדם שפוי לא חושב שמסעדה יכולה להתפרנס כשאומרים לה 20 בפנים 30 בחוץ

תראה כמה מסעדות אפילו לא טורחות לפתוח את הדלת...בשרונה מרקט נגיד

מסה, קוואטרו

MEAT AND WINE נסגרה לגמרי

יש שעות קבועות שבהן מגיעים רוב הלקוחות

אם בשעות האלה אתה יכול להכניס רק 20 במקום 200 לא עשית בזה כלום

אף אחד לא יאכל את הארוחת צהריים שלו ב 16:30

יש לאנשים הפסקת צהריים מוגבלת בזמן

ואף אחד לא רוצה לאכול ארוחת ערב ב 23:30 או ב 18:30

אני  בטוח שלא ראינו כלום ויש עוד המון מסעדות שפתוחות לשם שמיים...הבעלים מביא כסף מהבית או פשוט לא מבין שהוא לא באמת מרוויח

וכנראה יש גם אנשים שמוכנים לעשות את זה רק בשביל להשאר שפויים ולצאת קצת מהבית.

לא נראה לך עצוב שבזמן שהיא סוגרת מראים לך נהג משאית שעבד ועובד לאורך כל התקופה מקבל מענק פיצויים בגלל העדר עבודה?

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עכשיו אתה טוען שלרותי ברודו וחבריה המסעדנים אין מושג?

ובתור אחד עם חברים שיש להם מסעדת יוקרה בת"א (או משהו כזה), אתה צריך לדעת שהכשרה של מלצרים בהתאם לרמת המסעדה היא לא עניין של יומיים כמו בית קפה שכונתי.

לפני 34 דקות, EliC25 כתב:

'מה המייל של המרצה?'

ג'יזס, לא יותר מהר לכתוב את השם שלו בגוגל ולמצוא?

הלוואי שזה היה מסתכם בזה. יצא לי לראות אנשים שחצי שעה לפני מבחן שאלו בפייסבוק באיזה בניין/כיתה נבחנים. מה....

לפני 10 דקות, EliC25 כתב:

"עם זאת, כבר כמה חודשים שגל שמועות סביב סגירת הבראסרי רוחש, גם בעקבות הסגר וגם בעקבות המהפך שעתיד לעבור רחוב אבן גבירול, שבו יחלו בקרוב עבודות הרכבת הקלה וישתקו חלק ניכר מהתנועה. למרות השמועות הללו, המסעדה נפתחה לבסוף מחדש והמשיכה לפעול גם במסגרת ההגבלות החדשות, עד היום. 

מרותי ברודו נמסר כי הסיבה לסגירה נעוצה בשיתוק הפעילות של עובדי המקום בעקבות דרישה להכניסם לבידוד, דרישה שהביאה לבסוף להחלטה לסגור: "עשרות עובדים של הבראסרי קיבלו איכון מהשב"כ והתבקשו להיכנס לבידוד. אין לנו יכולת להפעיל את המסעדה בלעדיהם ואין לנו יכולת לשלם עבור ימי הבידוד. אנחנו סוגרים. נפתח כשהמדינה תיתן לנשום".

For you to decide

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, מרק10 כתב:

כתבתי שלרוב הדברים קיים מחשבון או סימלטור. אם עדיין למישהו יש שאלות ניתן להכנס לאיזור שאלות/תשובות ובדרך כלל ניתן למצוא שם תשובה.

https://www.misim.gov.il/shmaanakavoda/frmFirst.aspx

https://www.hon.co.il/מחשבון-מענק-סיוע-לעצמאים/

https://secapp.taxes.gov.il/smpapaakifsimulatorinternet/#/start

https://www.btl.gov.il/Simulators/Pages/ZacautAvtalaNew.aspx

בסימולטרים האלה צריך לדעת להשתמש, להבין את התוצאה ולדעת אם הסימולטור טועה (או אתה טועה) שאלות ותשובות כתובות בשפה משפטית ומי שלא שוחה במושגים יתקשה להבין אותם ו/או יתקשה להבין מאיפה עליו לשלוף את הנתונים הרלוונטים. לדוגמא מחזור עסקי נתון שיש בדרך כלל אצל רואה חשבון כי הוא זה שעושה הנהלת חשבונות. (ושומר את התיעוד אצלו במשרד) הבנה מה זה הוצאות קבועות וכיצד לסווג אותן. מה זה הכנסות הוניות והאם היו בכלל כאלה. 

זה ממש מקרה קלאסי שאתה חושב שאתה מבין בלי להבין שאתה בכלל לא מבין כמה אתה לא מבין. 

לא צריך להיות בהלם (ועוד טוטאלי) שאנשים לא שוחים בחומר הזה. זה לא עולם התוכן שלהם והרבה יותר קל להם לשאול שאלות בפייסבוק מאשר לרדוף אחרי רואה חשבון שלהם ולקבל ממנו תשובות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, EliC25 כתב:

זה מעניין את כל מי שמפסיד מאות אלפי שקלים בתקופה הזאת ורואה שפשוט לא עושים שום דבר

המספרים רק עולים אבל לא מוכנים לעשות הגבלות

אז אם אתה לא עושה הגבלות תפתח את כל המשק..

אבל אם אתה חושב שהמצב קריטי אז תסגור

אתה לא יכול גם לאיים ולהפחיד 24\7 ולהגיד לאנשים שתכף כל המדינה תמחק

וגם להצביע בישיבות נגד הגבלות חדשות. אתה סותר את עצמך

מסוכן ? תן הגבלות ותסגור הכל

לא מסוכן ? תפתח הכל

בינתיים מראים בחדשות מצוקה של קשיש בן 93 שסגרו לו את הבריכה בשבוע והוא לא ידע מה לעשות עם החיים שלו, אז עכשיו הוא מאושר שפתחו אותה

רק ביום שהוא ידבק שם יצלמו לנו אותו מונשם ויגידו לנו תראו קורונה זה לא משחק.

לפני 15 דקות, Blaz00r כתב:

אז עכשיו אתה טוען שלרותי ברודו וחבריה המסעדנים אין מושג?

בדיוק ההפך

אני טוען שאם אחת כמוהה וכמו אביב משה, שגב ועוד גדולים אחרים הגיעו  למסקנה שעדיף לסגור

אז כל התאוריות שקישקשו כאן "אפשר לחיות מ 20 איש + טייק אווי" זה שטויות, ואמרתי את זה גם לפני 450 עמודים

כנראה היה צריך שכל המסעדות האלה יסגרו כדי להבין שאי אפשר לחיות ככה ורק מפסידים

אם היית מקשיב למה שהם אומרים היום (אני אמרתי את זה באפריל) הממשלה עשתה להם תרגיל 

אמרה להם תשארו פתוחים עד 20 איש, אבל זה בעצם אומר תסגרו

בדיוק כמו להגיד לאולם תעשה חתונות עד 50 איש אנחנו לא אומרים לך לא לעבוד.

זה צו סגירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 דקות, ChemGuy85 כתב:

בסימולטרים האלה צריך לדעת להשתמש, להבין את התוצאה ולדעת אם הסימולטור טועה (או אתה טועה) שאלות והתשובות כתובות בשפה משפטית ומי שלא שוחה במושגים יתקשה להבין אותם ו/או יתקשה להבין מאיפה עליו לשלוף את הנתונים הרלוונטים.  

זאת בעיה רצינית שחובה כמו תשלום מיסים כזאת מסובכת שצריך להתייעץ עם גורם מקצועי. זה כמו שתצטרך לשלם לאיש מקצוע שיראה לך איך מתגייסים לצה"ל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Blaz00r כתב:

ובתור אחד עם חברים שיש להם מסעדת יוקרה בת"א (או משהו כזה), אתה צריך לדעת שהכשרה של מלצרים בהתאם לרמת המסעדה היא לא עניין של יומיים כמו בית קפה שכונתי.

רותי ברודו לא פראיירית ומכירה מספיק מסעדנים חזקים שיש  להם מלצרים חזקים שהפסיקו לעבוד

יש המון מסעדות עם ברמה שלה (מסה נגיד) שהמלצרים שם יושבים בבית כבר כמה חודשים. אין בעיה לגייס אותם או אחרים שיודעים לתת שירות אש ויכנסו טיקטק לעבודה

אין לזה שום קשר למלצרים שבבידוד. לא כלכלי לה לפתוח ל 20 איש ולא צריך להיות פרופסור סירחון בשביל להבין את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Transporter כתב:

מסעדה יכולה להתפרנס כשאומרים לה 20 בפנים 30 בחוץ

מסעדה לא, שחקנית פורנו כן.

• מצחיק 3
  • מעניין 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, SlowRide כתב:

זאת בעיה רצינית שחובה כמו תשלום מיסים כזאת מסובכת שצריך להתייעץ עם גורם מקצועי.

רוב המוחלט שכירים ואין להם הרבה חיכוך עם מס הכנסה. רוב הסוגיות של שכירים הם בדיני עבודה וביטוח לאומי. עצמאיים כן נחשפים יותר לעולם המס ובאחריותם ללמוד את הנושא לעמוק עד כמה שניתן ו/או להשתמש בשירותיו של איש מקצוע. מי שטס על עיוור העסק שלו, בדרך כלל, נראה בהתאם וזה בדיוק מה שנחשף עכשיו עם כל הבלאגן של הקורונה. 

כפי שכתבתי מספר פעמים בדיון הקורונה לא יצרה משהו חדש. קורונה חשפה כשלים שהסתתרו מתחת לפני השטח כמעט בכל תחום בחיינו. 

ציטוט

זה כמו שתצטרך לשלם לאיש מקצוע שיראה לך איך מתגייסים לצה"ל.

אנחנו כן משלמים שיראו לנו איך מתגייסים לצבא יש גדנ"ע + מערך שלם בצה"ל שהתפקיד שלו לאתר, למיין, לגייס ולהכשיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...