Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 30 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תעודת מתחסן כן, דרכון ירוק לא אמור להיות קל לזיוף, לפחות בתיאוריה זה לא אמור להיות סתם QR טקסטואלי, אלא מידע מקודד עם מפתח פרטי, והקריאה אמורה להיות עם מפתח ציבורי.

ככה שבשביל לזייף יצטרכו את המפתח הפרטי

אמור זה שם של דג.

באומת הסייבר מי חושב על מפתח ציבורי\פרטי...

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • מצחיק 1
  • מבאס 1
  • מעניין 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, פינדר כתב:

[סליחה על הפוליטיזציה]

שר הסייבר בתגובה:

4ydrb1.jpg

• מצחיק 3
  • רעיון טוב! 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, פינדר כתב:

אמור זה שם של דג.

עד כמה שאני יודע בגירסת הבטא (שהופצה) אכן אין עדיין את המפתחות וההצפנה, אבל בגירסה הסופית כן אמור להיות.

כמו שאמרת אמור זה שם של דג כמובן, אבל בתיאוריה זה מתוכנן

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבטא פה?

הורדתי כבר תעודת מתחסן רשמית של משרד הבריאות, עם הQR הלא מוצפן.

יבקשו ממני להוריד אחת חדשה?

גם אם כן, זה חתיכת מחדל...

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעודת מתחסן לא מוצפנת ולא מיועדת להיות מוצפנת, היא גם לא נותנת לך שום דבר.

לכאורה הבונוס היחיד שיש לך כרגע על זה שהתחסנת - פטור מבידוד - בכל מקרה מגיע ממשרד הבריאות אחרי בדיקה ברשומות שלהם שאתה מחוסן (וללא תלות בתעודת מתחסן בכלל).

מה שכן אמור לתת לך "בונוסים" זה הדרכון הירוק (שזה לא תעודת מתחסן), שיהיה כאפליקציה (גם הצגה וגם וידוא של דרכון ירוק של מישהו אחר), והוא כן אמור להיות עם הצפנה בעזרת מפתח פרטי להנפקה (בשרתים של משרד הבריאות) ולווידוא (באפליקציה, באתר ובעוד כלים). אמורים לתת גם אופציה להדפיס את הדרכון הירוק לבעלי מכשירים לא חכמים.

לא יבקשו ממך להוריד תעודת מתחסן חדשה, אלא דרכון ירוק.

עד לכאן הכל טוב, למיטב הבנתי בינתיים שיחררו גירסת בטא של הדרכון הירוק, שהיא כרגע ללא יכולות ההצפנה אלא לצורכי אינטגרציה, לימוד וכאלה.

אגב כל זה, כמובן יהווה כר פורה להנדסה חברתית כן?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העליה לאוויר של אתר הרמזור, שבו מופקות התעודות, היתה די בעייתית עם חבלי לידה ארוכים.

גם כעת לא ניתן להפיק "תו ירוק" ובינתיים כם אין בו שימוש. איני יודע מה מוביל את מה.

@m3x7r3m3אני מבין שאתה מתמצא בסיפור הזה. האם אתה יודע משהו כיצד התו הירוק ייושם? האם נצטרך להעביר אותו בכניסה למקומות כמו שמעבירים boarding pass בשדה התעופה? האם זה יצריך פרישת תשתיות באתרים הסגורים, או שגם קוראים לא מקושרים יוכלו לשמש לאימותו?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנדסה חברתית זה הכי טוב. 

האם אפשר להכניס גם את בסיס הנתונים של עמוס למערכת?  

הכי טוב זה אינטגרציה של כל הרשתות החברתית לאפליקציה אחת, 

לא מבחינת התוכן , אלא רק מבחינת הקשרים החברתיים. 

ככה אתה נוסע בפקק,   רכב מנסה להידחף..

ואז אתה מקבל הודעה באפליקציה שמי שמנסה להידחף הוא נהג של חבר פורום שעשית לו 40 לייקים. 

או בזמן רכישה בחנות בגדים , המוכרת מקבלת הודעה באפליקציה , שאתה חבר של מישהו שכתב שהיא שבורה. 

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא לשכוח לקשר את זה לצ'יפים של 5G. הם יוכלו להיות הפסקל בכניסה לחתונות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

העליה לאוויר של אתר הרמזור, שבו מופקות התעודות, היתה די בעייתית עם חבלי לידה ארוכים.

גם כעת לא ניתן להפיק "תו ירוק" ובינתיים כם אין בו שימוש. איני יודע מה מוביל את מה.

@m3x7r3m3אני מבין שאתה מתמצא בסיפור הזה. האם אתה יודע משהו כיצד התו הירוק ייושם? האם נצטרך להעביר אותו בכניסה למקומות כמו שמעבירים boarding pass בשדה התעופה? האם זה יצריך פרישת תשתיות באתרים הסגורים, או שגם קוראים לא מקושרים יוכלו לשמש לאימותו?

כנראה הרבה זמן לא הייתה בהצגה באיזה היכל תרבות כלשהו.

כבר לפני הקורונה, היינו מקבלים כרטיסים אלקטרונים .

לשומרים בכניסה להצגה היו קוראים חכמים שפשוט קראו את הברקוד,  ועל הטלפון שלך הבר קוד קיבל צבע ירוק. 

בקיצור, לא צריך שום תשתית,  יש בעולם ובארץ המון קוראי QR שמחוברים לרשת בצורה אלחוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלבלו אותי לגמרי..

הייתי בטוח שתעודת המתחסן שיש לי, היא הדרכון הירוק.

עכשיו אני רואה שיש גם תו ירוק וגם דרכון ירוק...

אם אני מתבלבל, מה יגידו ההורים שלי...

ואת תעודת המתחסן שיש לי, אין בעיה לזייף. אז מה היא שווה?

image.png.7f8731492ab4acd24fc1d4cfcdfb2a33.png

עריכה אחרונה על ידי פינדר

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השבב של ה 5G זה הכי טוב.. 

והוא כבר לא כואב לי כלל בכתף של הזריקה.. ממש עבר תוך 24 שעות ואני אפילו לא חושב עליו יותר

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

בלבלו אותי לגמרי..

אל תדאג זה יעלם עוד לפני שזה יופיע... כרגע זה בעיקר רעש וצלצולים על מנת לעודד אנשים לרוץ להתחסן.

ברגע שזה כבר לא יעבוד (מבחינת עידוד חיסון) יקברו את זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת שנדרשת תשתית, גם אם אלחוטית. למעשה לכל אתר שמוגבל בכניסה יהיה קישור למאגר הממשלתי. איך זה מסתדר משפטית ומבחינת אבטחת מידע ומניעת זיופים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, sperial כתב:

ממש על קצה המזלג, בטח לא בנבכי העניין.

לפחות ממה שידוע כרגע, התו הירוק יאפשר כניסה אך ורק לבעלי דרכון ירוק, תנאי היישום עצמם יכולים להשתנות ממקום למקום, החל משומר עם סמארטפון או טאבלט או קורא ייעודי, ועד לשערים אוטומטיים עם קורא אוטומטי ליד השער.

זה אמור להיות סטייל דומה לבורדינג פס, אתה מגיע עם הסמארטפון שלך פותח את אפליקציית הדרכון הירוק, על המסך מוצג קוד QR מוצפן, הקורא קורא אותו, לא מפענח אותו (כי הוא לא יודע איך, אין לו את המפתח הפרטי) אלא רק מוודא שהמידע הכתוב בו הוא נכון (כלומר לוקח את השם, ת.ז. ואיזה עוד מידע שרשום שם, את המפתח הציבורי שכולם יודעים, ומפעיל פונקציית ולידציה, שתחזיר קוד מסוים, אם הקוד שחזר תואם לקוד שקראנו => תעודה תקינה, אם לא => תעודה מזויפת).

ההנפקה של הדרכון הירוק מצריכה קישוריות (כיוון שהוא מונפק בשרת של משרד הבריאות ואתה מקבל רק את התוצר), הקריאה תלויה במימוש, אפשר לבצע את הולידציה בשרת או מקומית על המכשיר (ואז לא צריך שום קישוריות)

לפני 17 דקות, פינדר כתב:

בלבלו אותי לגמרי..

צודק לחלוטין, בלאגן מטורף

לפני 17 דקות, פינדר כתב:

כלום, כאמור היא לא נותנת לך שום הטבה, תיאורטית היא נותנת פטור מבידוד לאחר חשיפה לחולה מאומת.

בפועל גם את זה לא, כי זה לא תלוי בהנפקת התעודה עצמה.

לפני 13 דקות, sperial כתב:

זאת אומרת שנדרשת תשתית, גם אם אלחוטית. למעשה לכל אתר שמוגבל בכניסה יהיה קישור למאגר הממשלתי. איך זה מסתדר משפטית ומבחינת אבטחת מידע ומניעת זיופים?

לא בהכרח, בשביל הולידציה לא חייב קישוריות, אפשר לעשות מימוש אופליין לחלוטין.

זה למעשה ה-Best practice לצרכים האלה. (כדי להתגונן בפני בעיות אבטחת מידע אחרות)

• מעניין 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתב ענייני חוץ בשוטף, משלים הכנסה כמומחה קורונה מהצד, מצטט פרופ' למדיניות בינלאומית, שלא מבין מדוע גל תחלואה חורפי דועך, אם רק היו לנו יותר עונות של חורף בהיסטוריית הציווילזציה. תמציתה של מגפה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...