Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פנסי חרום וסירנה ברכבים פרטיים

sperial
שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עמדתי היום בדרכי בתור לרמזור, כאשר בצומת התרחש ארוע כלשהו, היה בו אמבולנס של מד"א והצטרף אליו אמבולנס של איחוד הצלה. בשלב מסויים שמעתי סירנה ממקור שלא זיהיתי, בהמשך התברר שהיה זה רכב שנראה פרטי, אולם בחלון הקדמי שלו היו פנסים מהבהבים בכחול ואדום. כאשר הרכב עקף אותי ראיתיעל חלונו האחורי מדבקה של "איחוד הצלה". זה היה הסימן היחיד לתפקידו, ואני מניח שהוא שייך למתנדב.

האם רכב פרני רשאי לשאת סימנים של רכב ביטחון ולהפעילם? האם יש חובה כלשהי להתיחס לרכב זה כאל רכב ביטחון, למשל מבחינת פינוי נתיב? אני חייב לציין כי בתחילה חשבתי שמדובר בסתם רכב שנדחף בתור, את הצ'קלקות ראיתי רק יותר מאוחר.

ותופעה נוספת, מטרידה לא פחות: לאחרונה יש אופנה של התקנת לדים כחולים מהבהבים ליד מספר הרישוי של אופנועים וקטנועים. מרחוק הם נראים כאילו מדובר במשטרה. מה דינם של אופנועים אלה, והאם נעשה משהו כדי להסיר את המטרד של הטעיית הציבור?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ברישיון רכב יש היתר לפנס מהבהב הוא רשאי להשתמש בזה בעת אירוע. הוא לא חייב להיות רכב בטחון לשם כך.
.אסור להתקין ברכב ( או אופנוע) פנס מהבהב ללא היתר וללא רישום ברישיון רכב.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכן אני שואל. לרכב אין שום סימון ברור. למעשה כאשר שמעתי את הסירנה לא הבנתי מה מקורה, כאשר הרכב שלצידי נדחף זזתי כדי לא להפגע - למשלי היה לידי נתיב פנוי, גם אם לא בכיוון הרצוי לי - ורק אז ראיתי את המהבהבים האלה בחלון. השאלה היא האם בכלל רכב שאינו מסומן בבירור כרכב ביטחון (ולא מדובר בניידת משטרה סמויה) יכול להרשם ככזה.

לגבי האופנועים, ברור לי שזה קישוט ליד מספר מקופל. אבל נראה לי שהם לא מושכים שום תשומת לב של הרשויות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לספר לך על אלפא רומיאו 159 שנת 2008 עם אישור לצ'קלקה וסירנה. 

להערכתי - בד"כ זה תלוי בתפקידו של הנהג/בעל הרכב. 

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי מתחת לבית יש כמה סונטות/אופטימיות של משרד הבריאות (כנראה) עם מהבהבים מוסתרים בגריל.

הופיעו פה (ליד מרכז מד"א הארצי) כשהתחילה הקורונה, ובימים קשים היו יותר מהן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהמתנדבים של איחוד הצלה שמים סירנחת אדומות ברכב הפרטי שלהם.

לא יודע עד כמה זה חוקי, אבל הרבה פעמים הם מגיעים לתת עזרה ראשונית לפני שהאמבולנס מגיע.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לרכב עם בעלות פרטית(כולל האלפא שהוזכרה לעיל) התר לשאת פנס מהבהב(צ'קלקה) ו/או סירנה.

ברישוי השנתי הם מתבקשים(בדר"כ, יש שמעלימיפ עין) להסירם.

בכביש דינם כדין כל רכב אחר ואין כל חובה לפנות להם את הדרך.

גם רכבי בטחון של נתב"ג וכן רכב של חברות שמירה אינם מורשים לשאת סימנים אלו(אצלם זה פנס כתום).

היחידים שקבלו התר הנם רכבי הרשות העירונית לבטחון ותאגידי המים.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, kompy כתב:

ברישוי השנתי הם מתבקשים(בדר"כ, יש שמעלימיפ עין) להסירם.

מי ש"מבקש" להסירם גם פוסל את הרכב עד שהמתקנים האלה מפורקים?

מההיכרות הקטנה שלי עם מגישי עזרה ראשונה הם קנאים מאד ואוהבים להצטייד בכל גאדג'ט אפשרי. חוץ מזה, התחרות בין מד"א לאיחוד הצלה לא בריאה. לארוע הזה אתמול - שאין לי מושב מה התרחש בו, אבל הוא הסתיים תוך דקות אחדות - הגיע ראשון אמבולנס של מד"א, אחריו אמבולנס של אחוד הצלה, ואחרון אותו רכב שהזכרתי. כל זה בתך הבלגן הרגיל של מרכז חורב בשעות אחה"צ. עודף המגיבים הזה רק סיבך את המצב יותר.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות בזמנו לחלק ממתנדבי משטרה היתה אפשרות להשתמש ברכבם הפרטי לסיור והם קיבלו צ׳קלקה עם מגנט להצמיד בעת התפקיד, אבל לא התקנה קבועה.

בתקנות (62) מצויין שרשות הרישוי יכולה לתת אישור לרכב להתקין ולהתשמש באור מהבהב וסירנה, אבל אין לי מושג מה קריטריון האישור.

לגבי לדים למינהם, כל התקנה של תאורה מחוץ לרכב אסורה. 

לפני שני היתה אופנה של לדים בשפריצרים, זה נגמר מהר, כי אין עבירה קלה מזו לאכיפה.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול באירוע שהיה באזור קריית חיים/קריית ים נתקלתי ברכב פרטי בצבע אפור עם מדבקה על השמשה האחורית איחוד והצלה נוסע בנתיב המטרונית, חוצה גם באדום ללא סירנה וללא תאורה כלשהי (לפחות לא נראית לעין מהזווית שלי).

היה נראה לי הזוי לחלוטין. ראיתי את אותו הרכב כמה שעות לאחר מכן בנסיעה שגרתית בכביש אחר באזור, לא הצלחתי להבחין בתאורה כלשהי מותקנת בשמשות ומלבד מדבקה של איחוד והצלה בשמשה האחורית הרכב היה נראה נקי.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, kompy כתב:

היחידים שקבלו התר הנם רכבי הרשות העירונית לבטחון ותאגידי המים.

יש לא מעט רכבים צבאיים, שנראים אזרחיים לכל דבר ועניין, עם אור מהבהב אדום-כחול.

הם אולי לא בבעלות פרטית אבל לעיני הנהגים האחרים הם נראים כאלה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אישור לאיחוד הצלה

אבל הרבה פעמים המשטרה מעלימה עין, כי בסך הכל הם באמת מגיעים מהר יותר ממד"א

ומגישים עזרה ראשונה שהרבה פעמים מצילה חיים, פשוט כך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, sperial כתב:

מי ש"מבקש" להסירם גם פוסל את הרכב עד שהמתקנים האלה מפורקים?

בוודאי.

לפני 3 שעות, amosbmw כתב:

יש לא מעט רכבים צבאיים, שנראים אזרחיים לכל דבר ועניין, עם אור מהבהב אדום-כחול.

הם אולי לא בבעלות פרטית אבל לעיני הנהגים האחרים הם נראים כאלה.

אכן, גם לחלק מהרכבים הלבנים של צה"ל ושאר כוחות הבטחון יש אישור שימוש.

לפני 4 דקות, om2 כתב:

אין אישור לאיחוד הצלה

אבל הרבה פעמים המשטרה מעלימה עין, כי בסך הכל הם באמת מגיעים מהר יותר ממד"א

ומגישים עזרה ראשונה שהרבה פעמים מצילה חיים, פשוט כך

לאמבולנסים ולדו"ג של איחוד הצלה, כמו גם לאמבולנסים הכחולים, יש אישור נשיאה של אמצעים אלו מאחר והם מוגדים 'רכב בטחון' ברשיון הרכב.

לרכבים הפרטיים של המתנדבים/כוננים אין אישור כזה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, sperial כתב:

האם רכב פרני רשאי לשאת סימנים של רכב ביטחון ולהפעילם?

לצורך כך יש לקבל היתר מיוחד. מבקר המדינה כתב פרק שלם על ה"בית יונות" שעשו מההיתר הזה.

בקצרה הרבה מקורבים קיבלו היתרים כאלה בצורה שאינה מוצדקת ולחלקם נשלל ההיתר במעמד חד צדדי (כלומר בלי לקחת להם את האישור מהיד).

אם ייבדק מול מסוף משטרתי לא יופיע להם אישור כזה.

לפני 9 שעות, Be roo כתב:

בתקנות (62) מצויין שרשות הרישוי יכולה לתת אישור לרכב להתקין ולהתשמש באור מהבהב וסירנה, אבל אין לי מושג מה קריטריון האישור.

חומר קריאה מומלץ זה דו"ח מבקר המדינה בנושא, אמ;לק - גם לו אין מושג מה הקריטריון

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חבר ביחידת חילוץ עירונית, יש לי צקאלקה כתומה בתוך האוטו על החלון הקדמי, בגדול אף אחד לא יגיד לי כלום שהיא שם אבל אסור לי להפעיל אותה למרות שאני מחלץ מוסמך.

במילים אחרות שים בתוך האוטו מה שבה לך אבל להפעיל אותה עלול לסבך אותך...

אצלי היא שם כיוון שבמקרה של אירוע המוני שידרוש הקפצה שלי לאף אחד כבר לא יהיה איכפת ממנה והמטרה היא שאגיע למקום ההרס כמה שיותר מהר ואתקרב עם האוטו שלי והציוד חילוץ שאני נושא איתי כמה שיותר מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...