Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית מונית לשעבר - האם כדאי?

ofiris
שימו לב! השרשור הזה בן 869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום,

אני מחפש רכב לשימוש די מסיבי (בערך 35-40K בשנה), חיפשתי המון והגעתי לבדיקה של מוניות מרצדס לשעבר (דגם C200D, טורבו דיזל 1600 סמ״ק 136 כ״ס),

מצאתי אחד, שנת 2017 (עדין לא בן 3), עבר 350K ק״מ, שמור מאוד, בבדיקה מנוע, גיר ושלדה נקיים, המחיר המבוקש הוא 75,000 ש״ח,

האם העסקה כדאית? אני מאמין שמנוע של מרצדס יחזיק לי 5-6 שנים (חישוב של עוד 200-250K ק״מ).....

תודה מראש לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע זה לא הכול. יש עוד הרבה מכלולים ברכב שיכולים להתקלקל.

350 אלף ק"מ זה המון, אפילו אם נצא מנקודת הנחה שרוב הזמן הרכב נסע מחוץ לעיר.

הייתי מחפש רכב דיזל בן 3-4, פרטי, אמנם זה לא יהיה מרצדס, אבל אפשר למצוא משהו עם נתונים הרבה יותר טובים.

ככה או ככה, כשתמכור את הרכב עם נסועה כזו, הוא לא יהיה שווה הרבה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ מוניות לשעבר שבאמת שוות והן עסקאות טובות, נשארות קרוב לצלחת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הצצתי על מודעות של מוניות. די מזמן ולא ממש התעמקתי
אבל לדעתי אפשר למצוא מוניות שעשו 80,000 בשנה ולא 120+.
הייתי מנסה לבדוק טוב כמה נהגים ואופי נסיעה. כי אכן בינעירוני זה עדיף.

נסעתי לא מזמן במונית בדרום שהבנתי בנסיעה שהוא עומד למכור אותה.
לדבריו בעיקר בינעירוני. לדעתי עשתה כ 200,000. כנראה לא נהג שעובד הרבה מידי.

הבנתי שביקש 95,000 על מונית בת שלוש.
אני זוכר שהתרשמתי (אמנם מנסיעה קצרה וכמובן בלי לנהוג) שזאת נראית לי עסקה לא רעה בכלל.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

נשמע הגיוני ואכן זה היה הרושם שקיבלתי מהנהג המדובר.

אבל זה לא אומר שלא ניתן לאתר כאלו

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני יותר מעשר שנים, חבר לעבודה כ"כ רצה מרצדס וקנה אחת, מונית לשעבר שהיתה של קרוב משפחה. 

הרכב היה שמור ומתוחזק. 

הבחור עשה את טעות חייו. הרכב נכנס הרבה למוסך וכל כניסה כזו היתה כואבת מאוד בכיס. 

והוא לא נסע הרבה, גר בחולון ועבד בנתב"ג. 

יש לך תקציב מכובד לקניית רכב, לא הייתי שם אותו על מונית לשעבר, בטח לא על מרצדס, בטח לא עם 350k בשלוש שנים. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מסכים איתך, במקרה הזה אני נמצא קרוב לצלחת, רק שבתקציב שלי (שעמד על 75,000), זו אחת העסקאות הכי טובות שמצאתי ברחבי הארץ, רוב המוניות בשנתון הזה דורשות 95,000 ש״ח וצפונה וזה כולל רכבים עם 300,000 ק״מ (ואחת של 250,000 ק״מ)

בגלל שאין לי ניסיון עם דיזל ואני מחפש נוחות לכמות הק״מ שאני צפוי לעשות חשבתי על מרצדס, האם זו טעות?

עריכה אחרונה על ידי ofiris
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@razi_pazi

כמובן, כשכתבתי "בד"כ" זה אומר שקיימים כאלו שיוצאות מחוץ למעגל הקרוב, פשוט רוב העיסקאות הללו שהן Too good to be true, הן בד"כ באמת כאלה.

@ofiris

בתקציב מוגבל אני לא בטוח שמרצדס is the way to go, האחזקה שלהן לא זולה.

בדקת מראש כמה יעלה לך טיפול קטן? כמה ביטוח מקיף? כמה החלפת צמיגים?

סתם כדי לקבל מושג כללי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון במשפחה, וחברים קרובים. עסקה כדאית במידה ורכב שמור. אמנם הנסועה שלך גבוהה והאקזמפלר כבר ותיק, אבל אם טופל כראוי ומתועד, שווה להתמקח מעט על המחיר שהוא סביר לרכב צעיר. רכב תיירות של בן משפחה E270 עשה 750 אלף קילומטר עם אותו מנוע במשך שהותו במשפחה. 450 מתוכם עשה כרכב תיירות , ( הסעת תיירים בודדים, ברחבי הארץ) בכ 5 שנים ועבר אחר כך לשימוש הילדים לכמה שנים טובות. אם אני לא טועה הרכב עדיין בשימוש. השכן שלי עדיין מחזיק ב C200 שלו אחרי שאיזרח אותה (מספר רישוי מסתיים ב 76) לפני כמה שנים. עדיין עם מנוע מקורי. שם המשחק- רכב שמור כולל הסלון. שווה את הכסף. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

@ofiris

בתקציב מוגבל אני לא בטוח שמרצדס is the way to go, האחזקה שלהן לא זולה.

בדקת מראש כמה יעלה לך טיפול קטן? כמה ביטוח מקיף? כמה החלפת צמיגים?

סתם כדי לקבל מושג כללי.

לגבי טיפולים, המחירים די סבירים (800 לטיפול של 15K), ביטוח מקיף עולה בערך 6,000 ש״ח (כולל חובה, כל נהג מעל גיל 30), צמיגים עדין לא בדקתי..... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, zaf כתב:

עדיין עם מנוע מקורי.

סבבה,

השאלה מה הוחלף בדרך חוץ מזה שהמנוע מקורי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפולים,מזרקים, רצועות, בלאי שוטף, ללא קטסטרופות. 

רק על מנת לחדד - רכב תיירות אינו מונית רגילה, בין עירונית או נסיעות מיוחדות בלבד. מדריך תיירים לא יכול להרשות לעצמו down time שזה למעשה אבדן הכנסה משמעותית גדול מיום או יומיים של נסיעות מונית. הטיפולים  לכן נעשו באדיקות, ללא דחיות. אינטרוולים מעט יותר קצרים מהמקובל. 

גם התדלוק תמיד נעשה בתחנות ידועות ולא חיפשו סולר זול בכל מיני תחנות חצר.

ראיתי יותר ממונית אחת שנהוגה בידי שכירים עם אורגן אורות בלוח השעונים, אבל הנהג לא "יכול להרשות לעצמו"  להכנס למוסך ולאבד ימי עבודה 😏  מכאלה יש להימלט , לא רסתם לברוח. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, ofiris כתב:

לגבי טיפולים, המחירים די סבירים (800 לטיפול של 15K), ביטוח מקיף עולה בערך 6,000 ש״ח (כולל חובה, כל נהג מעל גיל 30), צמיגים עדין לא בדקתי..... 

מקיף ב-6 לכל נהג מעל 30 נשמע לי קצת גבוה, גם 800 שקל לטיפול קטן נשמע קצת גבוה.

זה לא אחזקה של קורולה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3 אני מניח שלא החזקת מרצדס עדיין :)  החזקתי ב W201 מ 2006 עד 2010 (כשנהג שיכור דרס והרס אותה חונה בחניון )  שהייתה מודל 1993!  שום דבר לא עלה אחרת מטויוטה או יונדאי שטופלו באותו מוסך כללי בו טיפלתי אני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא החזקתי מרצדס, אבא שלי החזיק כל מיני מרצדסים, מיוחדות יותר ופחות, רובן מוניות.

כאמור שלחתי אותו לברר, 800 שקל לטיפול קטן נשמע לי יקר. לא במחוזות יונדאי או טויוטה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...