Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 6 שנתון 2004-2008 (הכותרת נערכה)

bennnn
שימו לב! השרשור הזה בן 1990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, כרגע אני עם מאזדה 3 האצבק, עם 165.000 קמ.

בעקבות התרחבות המשפחה, שוקל לקנות מאזדה 6, חבר קנה את גירסת הפרימיום, מנוע 2300, עם עור וחימום מושבים, וסנרוף, שנת 2006 ב 17 אלף שח.הרבה אוטו בקצת כסף, שאלתי האם בשנתונים האלה, מה יותר מומלץ? פרימיום או לקצורי עם מנוע 2000? וכמה הילוכים יש בלקצורי? (חשוב לי 5).

ומה עדיף מבחינת גודל תא מטען ומרחב מאחורה, האצבק 5 דלתות או סדאן?

מה הכי חשוב לבדוק בגירסת הפרימיום? מחלות ידועות?

והאם ה 6 אמינה כמו ה3??

תודה לעונים.לצערי התקציב באיזור ה15 אלף גג 20.

והאם יש הבדל משמעותי בין מאזדה 6 סוף 2008 בגירסה של המתיחת פנים? ( מתכוון להישאר גם עם ה3).לא משתלם למכור אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שהרכב יותר מאובזר כך יש יותר רכיבים שעלולים להתקלקל.

ככל שגיל הרכב עולה הסבירות לתקלה עולה.

תישאר עם הרכב שיש לך שאתה מטפל בו ומהיר,להחליף אותו ברכב ישן אחר זה פתח לצרות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחליף, אני אשאר גם איתו.הוא נקנה מיד 1 עם 89 אלף קמ.שטיפלו בו רק במורשה. לא משתלם למכור.

אבל אני כן צריך רכב גדול. חשבתי שמאזדה עושה 250 אלף קמ בלי תקלות מיוחדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחליף, אני אשאר גם איתו.הוא נקנה מיד 1 עם 89 אלף קמ.שטיפלו בו רק במורשה. לא משתלם למכור.

אבל אני כן צריך רכב גדול. חשבתי שמאזדה עושה 250 אלף קמ בלי תקלות מיוחדות.

מנסיון טרי במשפחה עם אותו רכב בדיוק - רכב שלא טופל כראוי עושה בעיות גם אם קוראים לו מאזדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם הלקשורי מנוע 2000, יש לה 190 אלף קמ:

יש 4 הילוכים (l 2 d ואובר דרייב)

הגיר התקלקל בגלל טעינת יתר של האלטרנטור ומחשב גיר שהשתגע (3000 לגיר מפירוק, ו400 לאלטרנטור עם פולי)

אטם מכסה שסתומים מתחיל לדלוף (עלה 130 שקל)

אחד הכפתורים לחלונות בדלת נהג נשבר (16 דולר לכל הכפתורים)

הבולמים האחוריים מתחילים להרעיש עכשיו אבל הנהג שם המון דברים בבגאז.

חוץ מזה הלדים בצג המרכזי שמציג את הטמפ וצריכת דלק נוהגים להשרף ברובן.

חוץ מתקלת האלטרנטור והגיר שהיו מפתיעות ושערורייתיות, נראה שהמצב בסדר לרכב בגיל הזה ועלה כמה שקלים יותר מ10 אלף שקל, הוא נוח לנסיעה, זריז, מאובזר לא רע לגילו, יש לו זמינות חלפים בסדר גמור ועלות סבירה והחליף ספארי חולה בלי מזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר בירור, הבנתי שבפרמיום בשנים 2004-2005 יש גם 4 הילוכים.

וב6 לא הפרימיום( לקצורי למשל) החל מ 2006 יש 5 הילוכים.

מה שמוביל אותי לחפש גם דגם לא פרימיום.השאלה אם ההבדל בין הפרימיום ללקצורי ממש משמעותי? מנוע 2300 לעומת 2000?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר בירור, הבנתי שבפרמיום בשנים 2004-2005 יש גם 4 הילוכים.

וב6 לא הפרימיום( לקצורי למשל) החל מ 2006 יש 5 הילוכים.

מה שמוביל אותי לחפש גם דגם לא פרימיום.השאלה אם ההבדל בין הפרימיום ללקצורי ממש משמעותי? מנוע 2300 לעומת 2000?

נכון, החל מ 2006 לאחר מתיחת הפנים הגיר הוא עם 5 הילוכים.

יכול להגיד לך שנהגתי גם ב 2300 וגם ב 2000 שיש ברשותי ולא ראיתי הבדל מהותי, הרכב נוח לנסיעה, זריז ומהנה לנהיגה.

לא הכי חסכוני שיש אמנם, אבל האמינות מפצה.

נק' רגישות ברכב הזה שיש לשים לב אליהן זה טרמוסטט רגיש, משולשים עליונים ותושבות מנוע.

אם תטפל בזמן ותשקיע בחלפים איכותיים אתה מאד תהנה מהרכב הזה.

Mazda 6 GG Luxury 2.0 07 - Exciting Zoom Zoom

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק סבירה לדעתי, אבא שלי מוציא 1 ל10-11, חסכוני זה לא ,אבל אי אפשר לצפות ליותר מדי מרכב מנהלים ומנוע 2000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך צורה חדשה ב 2008, למזדה 6.

יש 2006 לקצורי מנוע 2.3, הרכב זריז, לא מהיר ולא בטיח, נסעתי על אחת שחיפשתי לרכוש כרכב שני.

למזדה בשנים האלה יש מוניטין הנאה מנהיגה והרכב בחלט כיפי ומתנהג נחמד מאוד.

מנוע 2 ליטר כבד על הרכב, ב 2008 בכלל יש 147 סוס הרכב די עגלה, גרסת פרימיום 2008 מנוע 2.5 170 סוס - על יבש הרכב מגרד 10 שניות בלחיצה כך שאל תצפה להרבה כח מהמזדה הזו, מאידך היא מאוד אמינה, כיפית לנהיגה, והמחירים של ה 6 די ברצפה, צריכת דלק ריאלית לדגם הזה 1 ל 9 בגלל לחיצות מזגן, משקל וכו' 1 ל 11 זה אם אתה נוסע בבין עירוני 80 קמש קבוע ולפי זה אתה מודד.

הילוכים ,בדם לקצורי 2.3 יש לך 5 הילוכים, הילוך חמישי אוברדרייב, כמוכן ב 2008 גם 5 הילוכים בדגם 2 ליטר ו 2.5 ליטר

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך 1 ל11 לדעתך מגיע רק בנסיעה בינעירונית רגועה, ורק 1 ל9 בלחיצות ומזגן? הפער צריך להיות גדול הרבה יותר

מה שכן - אבא שלי כן נוהג רגוע מאוד הוא אדם מבוגר, והוא לא נוסע המון בפקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתם פה סלט.

מזדה 6 דגם GG נמכרה בארץ משנת 2003 - 2008. מנוע ה 2 ליטר מפיק 147 כ"ס. משנת 2006 דגם המתיחת פנים צויד עם גיר טיפטרוניק 5 הילוכים. דגם הלקשורי מאובזר לא רע לשנים אלה. הרכב הספציפי הזה - לקשורי 2006-2008 די זריז בזכות משקל לא גבוה יחסית והגיר 5 הילוכים. צריכת דלק משולבת של כ 10.5 ק"מ/ל ללא לחיצות. בדגם הפרימיום, מנוע ה 2.3 ליטר זהה למנוע הפורד מונדאו של אותן שנים. משדרג את הרכב ל 166 כ"ס ומומנט יותר גבוה. הדגם הזה מגיע גם עם גג נפתח, מושבי עור, פנסי קסנון ואם אני לא טועה גם מערכת שמע משודרגת. רגישות ב GH כפי שרשמו - משולשים ותושבות מנוע. אבל בסה"כ רכב אמין מאוד. בטיחות - 4 כוכבים לשנתון זה.

ההמלצה שלי - לקחת דגם לקשורי 2 ליטר 5 הילוכים מודל 2006 ומעלה - אגב הג'נטים בדגם זה מאוד יפים (לדעתי).

מזדה 6 דגם GH נמכרה בארץ משנת 2008 עד 2013 כולל. דגם ה 2 ליטר לקשורי מגיע עם אותו גיר בדיוק כמו המודל הקודם, ככל הנראה אפילו אותם יחסי העברה. המנוע מפיק 155 כ"ס. מומנט כמעט אותו דבר , אך בסלד גבוה יותר. הרכב הזה כבד מקודמו בכ 200 קילו, וגם ארוך יותר. פיצ'ר נחמד הוא חימום במושבים הקדמיים. חולשה של הדגם הזה - מתלה קדמי רגיש ודורש החלפת זרועות בעלות גבוהה יחסית, מסרק הגה שדורש שיפוץ/החלפה יקרה יחסית. הרכב הזה נמוך יחסית ומערכת המתלים שלו רגישה לעליה על באמפרים - אם לא מאטים לכמעט עצירה, שומעים מכה מלמטה. צריכת דלק משולבת כ 11 ק"מ/ל. הצמיגים בחתך 60 יותר גבוה מדגם ה GG שם החתך 55. הבולמי זעזועים שלו יותר רכים ועושה רושם שהוא מכויל ליותר נוחות על חשבון נהיגה דינמית. ולכן מרגיש משמעותית פחות זריז מהדגם הקודם - גם בגלל המשקל, וגם בגלל עקומת המומנט שהיא גבוהה יותר. דגם הפרימיום מגיע עם מנוע 2.5 ליטר ומאובזר בדומה לדגם הפרימיום הקודם - גג נפתח, מושבי עור, פנסי קסנון ועוד כמה דברים שוליים. בטיחות 5 כוכבים לדגם ה GH.

ההמלצה שלי - לקחת דגם 2 ליטר לקשורי. אם ניתן להתמתח למודל סוף שנת 2011 - הייתה מתיחת פנים קלה שהתבטאה בכיול המנוע למעט יותר חסכון בדלק, ומשוטי העברת הילוכים מאחורי ההגה - נחמד ולפעמים גם שימושי.

גילוי נאות - החזקתי בדגם ה GG 5 שנים, וכעת מסיים עוד 5 שנים עם ה GH. ללא ספק הנהיגה בדגם הקודם הייתה יותר מהנה ויותר דינמית - "ZOOM-ZOOM", הרכב הרגיש יותר זריז, ובכללי לדעתי היה גם יותר אמין. בדיוק כמו שקורה עם מקררים מכונות גילוח וכמעט כל דבר מודרני שמוכרים כיום. אם הייתי יכול לבחור - הייתי מעדיף GG עם קילומטראז' נמוך מאשר GH חדשה יותר. אבל ברור שאין כאלה כי מדובר ברכב משנתון ישן.

בכל מקרה לא הייתי מתעסק עם דגמי הפרימיום למיניהם - אמנם מנוע יותר חזק (אך לא באופן משמעותי), וגם הרבה איבזור (אולי אפילו מערכת שמע BOSE עם 9 רמקולים ואולי גם כיוון חשמלי לכסא הנהג), אך זה יבוא על חשבון צריכת דלק גבוהה ותחזוקה יקרה יותר בשל תוספת האיבזור (לך תחליף פנסי קסנון מקוריים).

אלה שני הסנט שלי :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...