Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יאריס או פולו?

hbaron03
שימו לב! השרשור הזה בן 6999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתלבטת אם לקנות יאריס או פולו אוטומטיות משנת 2001-2003. מה עדיף? את היאריס קשה למצוא. הפולו יקרה יותר באחזקה. האם ההמתנה ליאריס כדאית? מה דעתכם על יאריס מ-2002 מליסינג במחיר מחירון ללא כל הנחה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברוכה הבאה לפורום!

אני הייתי מעדיף את היאריס מבין השתיים. בעיקר אם נראה שמה שחשוב לך זה עלויות, צריכת דלק נמוכה, טיפולים וכו' (אם כי לא חייבים לטפל בפולו בצ'מפיון (היבואן) מכיוון שהרכב כבר לא באחריות. יאריס 01 קשה מאוד למצוא, דווקא 02 אפשר לראות פה ושם עם קצת סלבנות ובעיקר זריזות, אלו שמפורסמות בעיתון בשישי בבוקר נמכרות די מהר ולכן צריך להיות זריזים.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר מחירון כמו של פרטי, או מחיר מחירון של ליסינג בלי להוריד שקל? אם מדובר במחירון רגיל לגמרי - לוותר. אם הם לא יורדים ממחירון ליסינג, אולי ירדו קצת אחרי בדיקה, או לנסות שוב.

כמה ק"מ יש לרכב מהליסינג?

ואם כבר הליסינג, חובה לקחת לבדיקה שלך ולא להסתמך על הבדיקה שלהם. אם את צריכה מכון בדיקה מומלץ נשמח לעזור, רק תפרטי באיזה איזור. ובאופן כללי מומלץ לקרוא את השירשורים הדביקים שנמצאים בפורום ייעוץ ברכישה, יש שם מידע רב שימנע ממך להסתבך ברכישה.

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בליסינג דורשים מחיר מחירון עבור יאריס דוקא, בלי להוריד שקל + אחריות למנוע ולגיר בלבד לשנה + תיקונים מכניים ו/או החלפת צמיג שחוק על חשבונם אם יתגלה צורך בבדיקה וטיפול על חשבונם אם הוא צפוי בתוך ה-2000 ק"מ הקרובים. מה דעתך על בדיקה בטסט-קאר בתל חנן שם אני רגילה לעשות טסטים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בכ- 55,000 ק"מ ליאריס מ-2002. המוכר מהליסינג אמר לי 52,000 אך יש להם נטיה לומר פחות בטלפון ואח"כ להוסיף כמה אלפי ק"מ. חוץ מזה, זו שהרכב ברשותה עדיין לא החזירה אותו לליסינג ואי אפשר לדעת כמה היא עוד תיסע עד שתחזירו. אני יכולה לחכות שבועיים שלושה נוספים לרכב מיד פרטית אך אני חוששת שהמעונינים למכור מסתפקים במודעה מודבקת על רכבם, ולפחות באזור חיפה לא פורסמה לאחרונה אף יאריס יד ראשונה עם קילומטראז' סביר. לכן התחלתי לחשוב לקנות פולו למרות שהאחזקה שלה יקרה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר מחירון כמו של פרטי, או מחיר מחירון של ליסינג בלי להוריד שקל?

צריך לקרוא את האותיות הקטנות אפילו אצל לוי יצחק מסתבר...

הלחץ המסיבי של חברות הליסינג עבד ובגדול! - אם תסתכלו טוב בטבלת ההורדות שבתחילת המחירון תגלו בסופה שעל רכב ליסינג שהיה ברשות נהג יחיד ועליו ניתנת אחריות כלשהי על ידי חברת הליסינג המוכרת אותו לא רק שתשלמו מחירון מלא - אלא יש אחוזי הוספה, קרי - תשלמו מעל המחירון!

ברוכים הבאים לעולמו המופלא של לוי יצחק.....

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הק"מ נמוך לרכב מ2002 בליסינג.

לגבי מכון בדיקה מומלץ באזור שלך - קומפיוטסט באיזור תעשייה טירת בכרמל.

אני הייתי אומר לליסינג שיעדכנו אותך שהרכב חוזר ואז תוכלי לראות אותו וכו', ובינתיים מחפש אחת פרטית, לדעתי אפשר למצוא כזו עם קצת סבלנות, אולי לא באזור חיפה, הכי הרבה תקפצי לאזור המרכז.

לגבי מה שרשמו פה עם המחירון של הליסיגנ - :shock: . לא ידעתי שיש את השינוי הזה. אבל בפועל ברוב המקרים (לפחות בפעם האחרונה שחיפשתי רכב מליסינג, לפני 5 חודשים בערך) הם מורידים מהמחירון (שאז היה מתחת למחיר הרגיל) אם כי מידת ההורדה תלויה במצב הרכב, ק"מ ובעיקר בשוק של הרכב (או בהעדרו של שוק לרכב)

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בכ- 55,000 ק"מ ליאריס מ-2002. המוכר מהליסינג אמר לי 52,000 אך יש להם נטיה לומר פחות בטלפון ואח"כ להוסיף כמה אלפי ק"מ. חוץ מזה, זו שהרכב ברשותה עדיין לא החזירה אותו לליסינג ואי אפשר לדעת כמה היא עוד תיסע עד שתחזירו. אני יכולה לחכות שבועיים שלושה נוספים לרכב מיד פרטית אך אני חוששת שהמעונינים למכור מסתפקים במודעה מודבקת על רכבם, ולפחות באזור חיפה לא פורסמה לאחרונה אף יאריס יד ראשונה עם קילומטראז' סביר. לכן התחלתי לחשוב לקנות פולו למרות שהאחזקה שלה יקרה יותר.
אני שונא שמתחילים לספר סיפורים.

יכול להיות שהרכב "לא הוחזר לליסינג" מכיוון שהוא בשיקום כללי אחרי תאונה קשה.

לעולם אין לדעת , לכן לדעתי במקרה של ספק הקל ביותר, פשוט לרדת מהעניין.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפולו הצורה החדשה מכוערת, עדיף היאריס.

גם היאריס יפנית, החלקים+טיפולים יותר זולים בהרבה מאשר הפולו.

אני אישית לא הייתי הולך על אף אחת מהן... הפולו יקרה לאחזקה מדי (מי ישמע איזה אוטו זה) שלא בצדק, והיאריס קטנה מדי - ישבתי בה מאחורה ומקדימה אצל חבר שלי, אוטו קטן ולא נוח בכלל.

ליאור

Pure freedom it's in the mind and spirit, up in the sky where the dragon flies...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם אנקדוטה.

הטיפולים של היאריס יותר יקרים מהפולו.

בדוק.

ובכל מקרה, מחירי הטיפולים של כל הרכבים של כל היבואנים הם פחות או יותר אותו הדבר.

(אני מדבר על יבואנים עממיים ולא על מרצדס)

כל מה שנאמר בדרך כלל זה סטיגמות. גם בטיפול של פיג'ו וטויוטה אפשר לצאת עם אלפייה בקלות..:?

נ.ב. גם אני שונא את הצורה החדשה של הפולו....

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תפריך ותקשה לא יעזור לך - האוטו עדיין מכוער ויישאר מכוער, סיבה מספיק טובה לא לקנות אותו...

Pure freedom it's in the mind and spirit, up in the sky where the dragon flies...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי לפני חודש וחצי יאריס שנת 2003 עם 13 אלף קילומטר, בינתיים אני מרוצה מהאוטו עד הגג (והגג של היאריס די גבוה.. לא סתם).

בקשר לבחור שאמר שהיאריס צפופה - אתה טועה בגדול, היא מרווחת מאחורה הרבה יותר מכל קומפקטית אחרת שיש בשוק היום וגם מחלק מהמיני משפחתיות. האוטו עצמו אכן קצר מאד במימדיו אך הדבר בא על חשבון התא מטען שנמצא שם בשביל הפרוטוקול בלבד. בכל הנוגע למקום לנוסעים מאחור זה רק יתרון ביאריס לעומת המתחרות. האוטו מאד חסכוני מנוע טוב גיר מצויין והגה מתקשר ביותר. (מצאתי יאריס 2003 לפני שעברה את המתיחת פנים והחלפה להגה כוח חשמלי שפשוט מזעזע).

בכל אופן רציתי להגיד שאם אמינות, חסכון ומקום לנוסעים מאחור חשובים לך כדאי לך להמתין בסבלנות בשביל היאריס, ובכלל גם אם את בוחרת שלא, הפולו לדעתי היא בחירה גרועה, יש הרבה בחירות אחרות עדיפות.

עוד דבר - אני חיכיתי ליאריס כמה חודשים טובים (ומתסכלים), בסוף הגעתי לרכב הנכון דרך הסוכנות של טויוטה (בצ'קפוסט), כדאי לך להרשם שם בהמתנה כי הם מקבלים מדי פעם רכבים משומשים ללקוחות שעושים טרייד אין, ומוכרים אותו במחיר מחירון. ביום שקבלתי טלפון מהם רצתי לסוכנות וסגרתי את העסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודה לכל התגובות שגם נתנו לי מידע וגם עודדו אותי לחכות ליאריס ולא להתיאש. מבין המודעות הרלוונטיות שהופניתי אליהן נותרה יאריס לא מכורה אחת מטרייד-אין המפורסמת כבר שבועיים בסוכנות באשקלון שקיבלה מכה מאחורה והוחלף לה מכסה בגאז' ופגוש אחורי. מחר תתבררנה לי תוצאות הרעיון לפנות לסוכנות בצ'קפוסט. עד כה פניתי רק לסוכנות טויוטה במ.ת.מ והם אמרו שאין סיכוי שתגיע אליהם יאריס לטרייד-אין כי מי שיש לו יאריס מעדיף למכור בעצמו. הם ריפו את ידי לגמרי כשאמרו שאין טעם לחכות לכך שתגיע אליהם יאריס משומשת למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...