Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדש או יד 2 ?!

Shechter
שימו לב! השרשור הזה בן 1994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר׳ה, חייב את עצתכם.

אני וארוסתי זוג צעיר בלי ילדים, מחפשים רכב סופר מיני ידני, ואחרי סקר שוק התמקדתי בשני דגמים - קיה ריו ויונדאי i20.

שניהם ידניים, מנוע 1.2 בנזין 82 כ״ס

התקציב ששמתי לנו הוא 30 אלף שח, מה שנותן לנו את אחד הרכבים הנ״ל בדגמי 2013-2014

וכאן נכנסה לתמונה ניסאן עם מבצע שלא יכולנו להתעלם ממנו -

51,000 שקל על ניסאן מייקרה 2019 ידנית חדשה עם כל התוספות ומראה ספורטיבי

על מה הייתם הולכים?

רכב חדש מהניילונים או יד שנייה שנת 2013 בחצי מחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי קונה רכב חדש, ובפרט לא ידני שהשוק שלהם ממש חלש.

יש המון אופציות טובות יד 2 שישאירו אותך עם עודף בלי הצורך לבקר במוסך כל יומיים.

אני קניתי ספארק 2013 ידנית לא מזמן ב 20K, נכון לעכשיו ממש מרוצה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום דבר ספורטיבי במיקרה, וזו סה"כ תוספת מדבקות , כנראה לכבוד סיום מלאי והפסקת הייבוא של הדגם העתיק הזה. ולמה בדיוק אתה מתכוון בכל התוספות? אם למובילאיי, אז זה מחויב על פי חוק ומסובסד על ידי משרד התחבורה = על חשבון הציבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי קונה רכב חדש, ובפרט לא ידני שהשוק שלהם ממש חלש.

יש המון אופציות טובות יד 2 שישאירו אותך עם עודף בלי הצורך לבקר במוסך כל יומיים.

אני קניתי ספארק 2013 ידנית לא מזמן ב 20K, נכון לעכשיו ממש מרוצה

הייתי הולך על המיקרה 2019. אם האופציה היא בינה לבין ריו או i20 שבשתיהן אותו מנוע.

המיקרה עם אחריות יצרן. הכל חדש כולל מצבר צמיגים מה שלא קיים בשתי האחיות. יהיה לך שקט 3 שנים . יש לך מובילאי במיקרה מה שאין באחיות. בקיצור הפרש של 20000 שח יחסך בבלאי והכי חשוב בדלק שתחסוך. המיקרה חסכונית יותר.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

20K בהתקזזות על בלאי ודלק? אתה רציני?

אני לא רואה סיבה למה לא לקנות מיקרה שמורה ששנתיים על הכביש, אם טופלה ונשמרה כראוי אין שום סיבה לבעיות, תמיד אפשר ליפול על רכב נאחס ויש פה מידה מסויימת של סיכון. אם יבחר נכון אז הוא קטן מאוד.

אגב, לא אמרתי שהספארק בהכרח טובה יותר זו פשוט הייתה דוגמה אישית שלי למקרה דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה סיבה למה לא לקנות מיקרה שמורה ששנתיים על הכביש, אם טופלה ונשמרה כראוי אין שום סיבה לבעיות, תמיד אפשר ליפול על רכב נאחס ויש פה מידה מסויימת של סיכון. אם יבחר נכון אז הוא קטן מאוד.

כי סה גם לא באמת 20 אלף, אלא רק ההפרש בירידות הערך. (נניח שעוד 3 שנים הריו תאבד 10 אלף והמיקרה 25, מדןבר על 15 אלף שח) כמובן שאף אחד לא נביא של ירידות ערך, אבל נחסך כאן טסט 1, רביעיית צמיגים, מצבר, ועוד טיפולים ובלאי טבעי, תוסיף את החסכון בדלק למשך נגיד 3 שנים בנסועה של 20 אלף בשנה, מדובר על 700 ליטרים שנחסכים (במידה והמיקרה אוכלת 1 ל17 והריו 1 ל14), שהם מעל 4000 שקל.

כלכלי נטו זה לא, אבל זה רכב יותר חדש ששווה את הכמה אלפים בשביל השקט.

ואם בכל זאת תעדיפו משומדת, הריו עדיפה על האיי20 גם מבחינת אבזור וגם מבחינת זמינות חלקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקרה 2016 לפי מחירון יד 2 עולה 37 . המבצע של 2019 ב 51000 די מפתה במקרה זה.

אני לא חסיד בדרך כלל בקניית חדש מהחברה. אבל פה המקרה גבולי. במיוחד שהרכבים הקטנים מתייקרים עכשיו בגלל רפורמת המס.

14000 שח הפרש זה לא הרבה ואפילו בשביל ההרגשה לרכב חדש שלא נסעו בו.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר בהנחה שהרכב נמכר במחירון, לא כלכך ריאלי לדעתי.

ההפרש בקלות יכול להגיע ל 18K ואף יותר, בשבילי זה מספיק משמעותי בכדי לקנות יד 2.

בהשוואה שלי התייחסתי למיקרה יד 2 מול מיקרה חדשה. צריכת הדלק זהה, בהנחה שיהיה בלאי כמו שאמרתם(מצבר צמיגים וכו) לדעתי לא מצדיק את ההפרש.

רכבים ידניים מהקטגוריה נמכרים במחירי שחיטה, גם השמורים שבהם ולכן הייתי מנצל את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות קודם כל.

ושיקול נוסף לגבי ירידת הערך -

המחירון שלה הוא 75000 שח. כלומר הערך יירד מהמחיר המקורי ולא ממחיר המבצע שעלה לי 25k פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושיקול נוסף לגבי ירידת הערך -

המחירון שלה הוא 75000 שח. כלומר הערך יירד מהמחיר המקורי ולא ממחיר המבצע שעלה לי 25k פחות.

הדבר היחידי שאפשר להגיש על זה יהיה "פחחחחחח".

אף אחד, אבל אף אחד, לא קונה מיקרה ידנית ב-75. זה שמישהו כתב את המספר הזה במחירון (ואח"כ אושפז לשבועיים בגלל התקף צחוק פסיכוטי) לא אומר כלום על שוק היד שניה והמחירים שמיקרה ידנית משומשת נסחרת בהם. מוזמן לבדוק ביד2.

אם אתה רוצה את המיקרה, הייתי מציע לך לעשות בה נסיעת מבחן קצרה שיהיה לך מה להשוות. זה רכב שמראש נמצא חצי קטגוריה מתחת, לפחות, וזה הפרש שקשה לפספס.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום דבר ספורטיבי במיקרה, וזו סה"כ תוספת מדבקות , כנראה לכבוד סיום מלאי והפסקת הייבוא של הדגם העתיק הזה. ולמה בדיוק אתה מתכוון בכל התוספות? אם למובילאיי, אז זה מחויב על פי חוק ומסובסד על ידי משרד התחבורה = על חשבון הציבור.

בתוספות מדובר על ג׳אנטים מגנזיום, חיישני רוורס, ספוילר וקישוטי צבע שהם הוסיפו. בנוסף למובילאיי שציינת.

לזה שהגיב מעליי - לא התכוונתי לרגע שיקנו אותו ב75k, רק שירידת המחיר היא הרבה פחות משמעותית במבצע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, המיקרה היא דגם מיושן שבקרוב מאוד (סוף סוף) יוחלף ברכב שונה לגמרי, לא מרשימה בשום קנה מידה, ובנוסף.לכל גם ידנית. זה לא רכב שיהיה מבוקש במיוחד עוד 3-4 שנים.

במקומך, הייתי מחפש 208 ידנית, לדעתי בסכום הזה תוכל למצוא רכב סביב 2015, אז גם תקבל רכב הרבה יותר מוצלח המיקרה, גם תישאר בגבולות התקציב וגם לא תקנה משהו נורא ישן.

אם בכל זאת תלך על המיקרה, זה נשמע כאילו כל התוספות נקנו בעלי אקספרס, אני ברצינות לגמרי הייתי מבקש שלא יוסיפו אותן (אולי חוץ מהג'אנטים, למרות גם כאן כנראה מדובר במשהו סיני).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם צפוי ילד בזמן הקרוב?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקרה זה לחרוג ב 21,000 מהתקציב שהגדרתם לעצמכם. אני לא חושב שזה רעיון מוצלח במיוחד.

הכיוון שהוצע של סופר מיני צרפתייה שתאפשר שנתון גבוה יותר נשמע לי מוצלח

תהנה מקריסת המחירים שלהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...