Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבישים מהנים לנהיגה בארץ...

gadik6
שימו לב! השרשור הזה בן 2924 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ממש העלו את השרשור שלי מהמתים (הקפצה של 10+ שנים, מכובד).

לגבי מעלה עקרבים - לדעתי (הצנועה) הכביש הוא ההפך הגמור מכביש "נהיגה". נכון שיש נופים יפים, הרבה פניות, עקומות ומה לא, אבל זה כביש מאוד צר (יש חלקים שבהם רכב אחד צריך לרדת לשוליים, שהם לא סלולים), עם חלקים רבים ללא שדה ראייה כלל ואיכות סלילה בינונית מינוס. כל זה בשילוב נהגים לא מנוסים (במיוחד בסופי שבוע/חגים בהם יש מטיילים רבים באזור) יוצר תנאים שאינם מתאימים לנהיגה ספורטיבית. כנ"ל לגבי כביש 225 (הכביש שמוביל לירוחם ממעלה עקרבים). אפשר להנות מהכבישים הללו, רק צריך לנסוע בהתאם לתנאי הדרך, שזה אומר 30-40 קמ"ש לכל היותר.

לגבי כבישים אחרים באזור:

כביש ערד - ים המלח הוא כביש מצוין ומומלץ. חוץ ממנו יש גם את הכביש מערד למצדה (שאם נוסעים בו אז צריך לחזור חזרה לערד כי זה כביש ללא מוצא), שהוא אומנם יותר צר ועם קטעים ללא שדה ראייה (לא כמו נחל עקרבים לדעתי), אך מהנה לנהיגה בסך הכל.

כשאתם נוסעים לערד מבאר שבע תנהגו בזהירות. הבדואים הם לא הנהגים הכי זהירים/מצייתים לחוקי התנועה.

בנוסף, יש את הכביש מירוחם לשדה בוקר שהוא יחסית ריק, עם אספלט טוב ומהנה לנהיגה. אתם יכולים גם להמשיך עד מצפה רמון. מדובר בנסיעה של כשעה, ויש נופים יפים בדרך (וגם הכביש לא רע בכלל). אפשר לחתוך בדרך לכל מיני כבישים צדדיים ולהנות מעוד כבישים ונופים.

בערך כל מה שכתבת נמצא בתכנון שביצעתי -

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1uelYo3D_VgBhHkWG8_rcjQLzni4

הכביש מירוחם לשדה בוקר גם כלול, נעצור קצת לפני סופו באיזשהו מקום קטן.

אשמח אם תסתכלו, תנו את דעותיכם, המליצו שדרוגים.

אשמח להמלצה היכן לעצור בדרך (כמו ים המלח לדוגמא, אולי יש עוד מקומות מעניינים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הכביש בשם הנומרי שלו אבל מדובר על הקטע הרוחבי שמחבר את צומת חתרורים עם כביש דימונה-צומת הערבה. יש שם את מפעלי הדשנים למיניהם כמו פריקלאס וכו. מדובר בקטע ארוך, עם כמה Sים ארוכים. מה שטוב בו שיש ברוב הקטעים שדה ראיה רחב שמאפשר מחד לעקוף מתי שרוצים ולשמור על מהירות גבוהה בלי להיתקע וכן להימנע מתאונות עם גמלים, משאיות של המפעלים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוזית נחמד, כן. אבל קצר ובעל פנייה עיוורת שלטעמי הורסת (זו עם הגבעה הקטנה) שבה אני תמיד מאט וזה מה שהורס.

כמעט גרמתי לחבר להתקף לב כשנסעתי שם על 208GTI :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוזית הכביש הכי כיפי שנסעתי עליו, למרות שלא עברתי על השרשור הזה וכנראה שבהרבה מהמקומות לא ביקרתי עדיין.

אותה גבעה שאתה מדבר עליה (בדרך חזרה, נכון?) זה החלק הכי טוב, כי שם צריך לוותר על האינסטינקנט ולהמשיך עם גז, וללמד את עצמך להתנגד לאינסטיקנט זה אחד הדברים הקשים אבל היותר מלמדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי לאיזה אינסטינקט...

האינסטינקט היחיד שיש להתנגד אליו במקום ההוא (כמו שאני זוכר) זה להיכנס מהר. כשנכנסים מספיק לאט פותחים מצערת באופן טבעי, ולא בניגוד לאינסטינקט...

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לוזית לא ממש עושה לי את זה. בירנית-אלקוש מדהים! אבל כמו שאמרו פה ישנה נוכחות משטרתית רצינית ובפעם האחרונה שהייתי שם כמעט אכלנו אותה.

כביש אלון מאוד חלק אבל מאוד מאוד מהנה. גם שם הופיעה נוכחות משטרתית בתקופה האחרונה.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכביש המועדף עליי ביותר נמצא כשעה נסיעה מתל אביב, בשטחי יהודה ושומרון - זהו כביש 458 מצומת מעלה אדומים בכביש מס' 1 ועד איזור מצפה דני.

לא בחושך אם אתם לא מכירים טוב את הכביש! המון שינויי גובה\ עקומות עיוורות וחדות, גרוטאות של בני דודינו מסתובבות וכו'.

https://goo.gl/maps/DkWrtLzRVbR2

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבותיי סעו למבוא חמה. אין על הכביש הזה. עד כה הכי הייתי נהנה בבירנית אלקוש אבל איך שביקרתי במבוא חמה - אין כביש בארץ

שמתעלה עליו.

בנוגע ללוזית - לדעתי צריך להיות חסר אחריות כדי לנסוע בגבעה מהר. הגבעה מגיעה עם עיקול קל ומחסור רציני בשדה ראייה. אצלי האינסטינקט הוא לא לנסוע על עיוור. קרה לחברים שיצאו שם לנתיב הנגדי. נניח ובא רכב ממול האסון בלתי נמנע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף ל458/כביש אלון/ארץ המרדפים. המסלול עצמו משובח, הסלילה פחות.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2924 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...