Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנשים ממשיכים לרכוש רכבים עם גיר רובוטי?

Michael01
שימו לב! השרשור הזה בן 2124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתור אחד שנוסע בגיר רובוטי עכשיו וגם לא מעט פעם בידני ואוטומטי רגיל.

להשוואת אותנו למדינות אירופה זה לא נכון:

שם אף אחת בעמידה ברמזור לא מנסה להתקדם מילימטר נוסף בכדי להיות ראשון גם אם לאחר רמזור הוא שוב נתקע.

אז כן, העדפה שלי לכל גיר אוטומטי שאהיה וזה בחירה של רוב במדינה כי קשה ומעצבן ביקר להתנהל בגיר רגיל מול נהגים במדינה.

לא מעט פעמים יצא לי לראות נהג שמתנהל 100% לפי חוקי התנועה בעומס ובעצם עושה יותר נזק... 99% רכב שכור עם תייר ברכב.

כי אנחנו לא נוהגים כמו אירופיים גם לא קרוב למדינות הפרועות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחל לך שתעשה דברים קצת יותר בטוחים בשעת נהיגה...

לדעתי - :lol: סדרי עדיפות

גיר ידני - למשועממים שמה שנשאר להם, זה לשחק עם היד.. עם ידית העברת ההילוכים.

גיר אוטומט / רובוטי - למאותגרים שיש לידם אופציה.. לשחק עם מישהי חמודה לידם.

שחררו - שכל אחד יקח את המתאים לו, ולא לנזוף באחרים..

כן יש בעד הגיר הידני - ויש כאלה אשר זה לא מתאים להם.

בתנאי התנועה בישראל, קצת משגע להעביר כל-הזמן הילוכים, בנסיעה צפופה ופקקים.

היתה לנו שיחה בנושא - ואחד החברים אמר, :wink:אני אחנך את אשתי.. ואותי לנהוג בידני.

בתור טסט הכנה - הוא ינהג במאזדה האוטומטית שלו, במצב הידני.

במצב הנ"ל הוא המעביר את ההילוכים.. אחרי שבוע בפגישה הבאה - הוא הגיע ואמר

כי לאחר יומיים .. הוא חזר לנהוג במצב אוטומט.. לא היתה לו סבלנות להעביר הילוכים

והוא שם לב, כי הרבה פעמים המנוע משך סתם את ההילוך, מאחר והוא שכח להעלות הילוך.

אייל.

Hapoel Jerusalem BC   

VW Golf 1.4TSI 150HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג גם על רכב ידני (איביזה), וגם על רכב אוטומט (יונדאי I10 חדשה), ואתה מרגיש בוודאות את ה"טפשות" של הגיר האוטומט, שלפעמים אתה מאיץ ל-80 קמ"ש ואז מאט ל-20 קמ"ש ושוב מנסה להאיץ- והמנוע עדיין נוסע בהילוך רביעי - כלומר אתה נוסע בהילוך רביעי על 20 קמ"ש. מלבד בזבוז מטורף של דלק זה גם מקצר את החיים של המנוע/גיר/ כל מיני רכיבים אחרים שאני בטוח שיש כאן אנשים שמבינים בזה יותר ממני.

קנית את הרכב עם הרכיבים הכי זולים בשוק,הם יפעלו בהתאם.

לא יודע מאיפה לך שהוא מקצר חיים של חלקים-בערך לפני 12-10 שנה כל הרכבים היו עם 4 הילוכים והמנועים והגירים שרדו,בלי יותר מידי בעיות.

נשמע שאצלך יש בעיות אחרות.

המנוע עובד על סלד מאוד נמוך אם אתה על 20 קמש בהילוך רביעי,הצריכת דלק אמורה לרדת ולא לעלות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחל לך שתעשה דברים קצת יותר בטוחים בשעת נהיגה...

בסדר קבלתי

אז היא תשב עליי ..:wink: (כך אני מכוסה.. יש מובילאיי) וכך אפשר להעביר הילוכים - עכשיו יותר מתאים..

וסתם.. אצלנו ברכב - היא הנוהגת.

היי - מתנצל - אבל אתה חייב להפעיל קצת, :lol: גם את חוש-ההומור.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג גם על רכב ידני (איביזה), וגם על רכב אוטומט (יונדאי I10 חדשה), ואתה מרגיש בוודאות את ה"טפשות" של הגיר האוטומט, שלפעמים אתה מאיץ ל-80 קמ"ש ואז מאט ל-20 קמ"ש ושוב מנסה להאיץ- והמנוע עדיין נוסע בהילוך רביעי - כלומר אתה נוסע בהילוך רביעי על 20 קמ"ש. מלבד בזבוז מטורף של דלק זה גם מקצר את החיים של המנוע/גיר/ כל מיני רכיבים אחרים שאני בטוח שיש כאן אנשים שמבינים בזה יותר ממני.

ומביונדאי זה גיר 4 הילוכים..

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית את הרכב עם הרכיבים הכי זולים בשוק,הם יפעלו בהתאם.

לא יודע מאיפה לך שהוא מקצר חיים של חלקים-בערך לפני 12-10 שנה כל הרכבים היו עם 4 הילוכים והמנועים והגירים שרדו,בלי יותר מידי בעיות.

נשמע שאצלך יש בעיות אחרות.

המנוע עובד על סלד מאוד נמוך אם אתה על 20 קמש בהילוך רביעי,הצריכת דלק אמורה לרדת ולא לעלות.

להתכתב איתך פה זה כמו לדבר עם איסלנדי על מזג האוויר באילת. נראה לי שכתבתי לך כבר בנושא אחר על בעיות בהבנת הנקרא...

1) לא קניתי את הרכב, זה לא רכב שלי

2) מי שלמד נהיגה על רכב ידני יודע שלכל מהירות יש את ההילוך שלה, לכן אתה לא אמור לנסוע על 20 קמ"ש ולנסות להאיץ בהילוך רביעי, צריך לגרום לרכב להוריד הילוכים, לכן צריכת הדלק תעלה באוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אנשים ממשיכים לרכוש גיר רובוטי? (אני מתאר לעצמי שמדובר על חד מצמד בעיקר)

1. כי חלקם רכבים פשוט זולים יותר.

2. כי זו הטכנולוגיה שהמותג שהם רוצים לרכוש מציע להם כתחליף יחידי לגיר ידני.

3. כי זה "חסכוני" יותר בדלק

4. חוסר מודעות

5. כי יש אנשים שבאמת איכפת להם מהתקנות לאיכות הסביבה שהובילו לכל התיבות המוזרות האלו מלחתכילה - רובוטי חד מצמד, CVT אמנם לא רובוטי אבל לא רחוק משם בחלק מהרכבים, AL4 - גם לא רובוטי אבל מנסיון מרגיש אותו הדבר, DSG, TCT, DCT וכך הלאה

6. כי יש גם יחידי סגולה שמוצאים בזה משהו

7. אנשים שבדיוק כמו מר קו - אוהבים ללוש ירך בזמן שהם נוהגים או אולי בדיוק ההפך האשה אוהבת ללוש את הירך של הבעל - שוויון הזדמנויות וגם הטרדות מיניות הולכות לכל הכוונים היום.

8. יש גם חולי נפש שאוהבים להתקין רמקולים ענקיים בקיק פאנל - גיר רובוטי בכל זאת - רק שתי דוושות

אמממ וזהו, קשה לי לחשוב על עוד סיבות כרגע.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתכתב איתך פה זה כמו לדבר עם איסלנדי על מזג האוויר באילת. נראה לי שכתבתי לך כבר בנושא אחר על בעיות בהבנת הנקרא...

1) לא קניתי את הרכב, זה לא רכב שלי

2) מי שלמד נהיגה על רכב ידני יודע שלכל מהירות יש את ההילוך שלה, לכן אתה לא אמור לנסוע על 20 קמ"ש ולנסות להאיץ בהילוך רביעי, צריך לגרום לרכב להוריד הילוכים, לכן צריכת הדלק תעלה באוטומט.

תקרא מה כתבת.

שהגיר ה*אוטומטי* נשאר על הילוך גבוה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לתיבה פלנטרית גורמים נוספים לאיבוד אנרגיה, והיא גם שוקלת יותר.

תיבת dsg 7 שוקלת 77 ק"ג.

תיבת 6 הילוכים פלנטארית מודרנית של ZF שוקלת 75 ק"ג (כולל נוזלים).

לגבי איבודים נוספים, אשמח אם תציין את מקורם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר אוטומטי תמיד ישאף להגיע להילוך הכי גבוה שאפשר, כדי לחסוך בדלק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי רוב הדעות נשמע שזה נובע בעיקר מחוסר ידע של הקונה. אבל מעניין שזה לא מתבטא במה שנקרא "חכמת ההמונים" - המחירון.

במחירון רכבים עם רובוטי לא מתרסקים במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80% מנהגי מדינת ישראל מכירים "ידני" ומכירים "אוטומט".

ברגע שהם פותחים רכב ורואים שאין דוושה שלישית הם מבסוטים. הם יוצאים מחוץ לרכב רואים שאין סימן של אריה, סיטרואן או מקבילית הם מבסוטים עוד יותר.

מעבר לזה סוג הגיר וכו' לא מעניין אותם בדיוק כמו שלא מעניין אותי למה לאישתי יש 50 זוגות נעליים בזמן שהיא נועלת שלושה מהם בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הוויכוח גיר ידני או אוטומטי

חזרתי לאחרונה לנסוע על ידני אחרי שנים שנהגתי בעיקר באוטומטי, כבר די רגיל להעביר הילוכים, אבל זה דורש הרבה יותר ריכוז בנהיגה ותכנון נכון של הנסיעה.

כמו שאנשים נוהגים במדינה הזאת, אין פלא שאנשים לא רוצים לנסוע על ידני.

מעבר לעניין הפקקים המעצבנים במרכז, יש את החוסר בתרבות נהיגה שמתבטאת בהידחפות לנתיב, הצמדות לרכב וחסימת השתלבות של רכבים אחרים, התעסקות בלתי נגמרת של אנשים בנייד (קשה מאוד גם להשתמש בנייד וגם לנהוג בידני), העתקה של התרבות האמריקאית (שם רוב הרכבים אוטומטיים) וסתם עצלנות ישראלית טיפוסית...

אני חושב שזה מספיק סיבות למה רוב הרכבים בארץ אוטומטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הוויכוח גיר ידני או אוטומטי

חזרתי לאחרונה לנסוע על ידני אחרי שנים שנהגתי בעיקר באוטומטי, כבר די רגיל להעביר הילוכים, אבל זה דורש הרבה יותר ריכוז בנהיגה ותכנון נכון של הנסיעה.

כמו שאנשים נוהגים במדינה הזאת, אין פלא שאנשים לא רוצים לנסוע על ידני.

מעבר לעניין הפקקים המעצבנים במרכז, יש את החוסר בתרבות נהיגה שמתבטאת בהידחפות לנתיב, הצמדות לרכב וחסימת השתלבות של רכבים אחרים, התעסקות בלתי נגמרת של אנשים בנייד (קשה מאוד גם להשתמש בנייד וגם לנהוג בידני), העתקה של התרבות האמריקאית (שם רוב הרכבים אוטומטיים) וסתם עצלנות ישראלית טיפוסית...

אני חושב שזה מספיק סיבות למה רוב הרכבים בארץ אוטומטיים.

הסיבה העיקרית היא חוסר מיומנות, אנשים היום בכלל נמנעים מללמוד נהיגה על גיר ידני - כי חושבים שהם לא מסוגלים/באמת לא מסוגלים/לא רוצים להתאמץ/מתפנקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אין ולא הייתה כוונה אי פעם לנהוג על ידני, אבל עדיין למדתי על ידני, כי לדעת ולהיות מורשה לנהוג על ידני, במיוחד בתור גבר, זה לדעתי חשוב ברמה עקרונית.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...