Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנשים ממשיכים לרכוש רכבים עם גיר רובוטי?

Michael01
שימו לב! השרשור הזה בן 2124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתה לי סובארו לאונה, סרקתי אז את הספר רכב. מצרף צילום של העמוד הרלוונטי.

Subaru Leone Hill Holder.jpg

(יכול לשלוח את הספר במייל לכל מי שמעוניין, יש שם תאור של כל הגירסאות כולל אלו שלא הגיעו לארץ)

אגב, האם היום ברכב לימוד נהיגה אין חובה לבטל את המערכת הזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג כבר שנה וחצי באוקטביה 1.2 dsg, (רכב ליסינג מהעבודה), לפניה היתה לי פוקוס 2014 עם גיר כםול מצמדים.

הגיר של האוקטביה הרבה יותר טוב מבפוקוס.

אני נוהג בהרבה רכבים (כותב טור רכב) ולדעתי, ההתנהגות והמהירות של גיר כפול מצמדים היא הכי טובה שיש, החלפות הילוכים מהירות מבלי לאבד את כוח המנוע.

באוקטביה שלי עם למעלה מ-60,000 ק"מ הגיר מתפקד מצויין.

גם אם הייתי רוכש רכב - הייתי בוחר ברכב עם גיר כםול מצמדים ולוקח בחשבון עלויות טיפול, אני מעדיף "לשלם" על יחידת הנעה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, האם היום ברכב לימוד נהיגה אין חובה לבטל את המערכת הזו?

כנראה שלא.

כשלמדתי נהיגה על אוקטביה, ביקשתי מהמורה לגשת למוסך ולבטל את זה.

לא יודע איך יסתדרו אלו שלמדו לפני על הרכב, בנהיגה ברכבים בלי הפיצ'ר הזה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה בלתכנן ולחשוב כשאתה נוהג?

מדובר על הרגל, שתמיד טוב לסגל כאלו בנהיגה, אתה מתחיל ומתרגל עם הזמן

טוב אז מאותו יום לא יצא לי להיות בפקק בגלל תקופת מבחנים, אבל המזל הגריל בידי להיות 10 דק היום בין אם המושבות לאלוף שדה, כשאלו הבאים מפתח תקווה ובני ברק משתלבים בהמשך הדרך, וגם בתחנת דלק אחרי הכניסה לבני ברק.

אז החלטתי לספור כמה העברות הילוכים מייגעות אני עובר בדרך, כמה לחיצות ברקס, ובגלל אופי הנהיגה שלי כמה רכבים חס ושלום נכנסו ביני לבין הרכב שהיה לפניי מלכתחילה.

העברות-7 פעמים.

העברתי מהילוך ראשון לשני, הלוך ושוב 7 פעמים סהכ עד שהתחלתי לעלות לשלישי רביעי חמישי ושישי (כלומר 4 חזרות לראשון)

ברקסים-2

לחצתי על שניהם בסמוך להצטמצמות 4 הנתיבים ל3.

"נכנסו לפניי"- בערך 5 עד 8 רכבים ומשאית אחת.

האם שווה לנהוג בצורה חסרת סבלנות, נצמדת, נדחפת, בזבזנית ומייגעת נפשית רק בשביל לחסוך 2 3 רכבים בפקק?

האם יצאתי תשוש כוחות מנטליים, פיזיים וקוגנטיביים?

תענו לעצמכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו הפוך את 10 הדקות לשעה, ולפעמים יותר, ותצא מפארק המדע בנס ציונה לכיוון הרצליה: פקק בתוך פארק המדע, פקק ברחוב המדע, פקק בכניסה לנס ציונה, עומס עד בית עובד, עומס עד כביש 4, פקק בכביש 4 עד גנות (או עד מורשה ובהמשך על כביש 5), פקק בכביש 1, פקק באיילון, לחץ בכניסה להרצליה, עומס בתוך הרצליה.

אז שנים נהגתי בידני, ואפילו אהבתי את זה, עד שעייפתי מהפעלת רגל שמאל והחלפות ההילוכים.

מאז שעברתי לאוטומטי יש לי פחות רתיעה להיכנס לפקקים.

אגב, גם כשהיה לי רכב ידני נהגתי באופן קבוע באוטומטי, ובכל פעם שניסיתי להעביר הילוכים ידנית חזרתי מהר מאוד לאוטומט...

ובשנים האחרונות עברתי לרכבת (שזה כבר עניין לשרשור אחר) ואני ממש מרוצה מהשקט הנפשי ומהשחרור מהפקקים, בעיקר כאשר אני רואה מהרכבת את הפקקים על כביש 1 ואיילון.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברות-7 פעמים.

העברתי מהילוך ראשון לשני, הלוך ושוב 7 פעמים סך הכל.

אם להיות לגמרי הוגן, אתה מתאר 14 העברות הילוכים, שזה כבר לא כל כך מעט...

"נכנסו לפניי"- בערך 5 עד 8 רכבים ומשאית אחת.

ובוא נזכיר למשתתפים בשרשור שמי שיושב בקרון הראשון של הרכבת לא באמת מגיע מאוחר יותר ממי שיושב בקרון האחרון.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם להיות לגמרי הוגן, אתה מתאר 14 העברות הילוכים, שזה כבר לא כל כך מעט...

ובוא נזכיר למשתתפים בשרשור שמי שיושב בקרון הראשון של הרכבת לא באמת מגיע מאוחר יותר ממי שיושב בקרון האחרון.

בטעות כתבתי סהכ 7 פעמים הלוך חזור

הכוונה

ראשון-שני-ראשון-שני-ראשון-שני-ראשון-שני.

זהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...