Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצוץ אוכלסין בישראל בקרוב - זו עובדה מוגמרת

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 2330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יכולת להביא דוגמה יותר יוצאת דופן?

.

עכשיו כשאני חושב על זה, הייתי השנה גם בפינלנד (לפלנד), ככה שבהחלט יכולתי... [emoji2]

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 790
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פינלנד, באמת.

מדינה שבה למעלה מ-50% מהתושבים גרים בצמודי קרקע, והצפיפות נמוכה ביותר ( וזה כולל גם את הדרום היותר מאוכלס. לפלנד דלילה ביותר. הסמלון שלי הוא משם, ותחשוב על כך שהשילוט לעיירה הזעירה הזו מתחיל במרחק כ-200 ק"מ).

והפינים גם אינם מכניסי אורחים כלפי הפליטים - סה"כ קלטו משהו כמו 30,000 פליטים (מספר שקראתי באיזה מקור לא מוסמך) וחושבים שזה הרבה יותר מדי.

מצד שני - תנסה ללמוד פינית. כנראה קשה בערך כמו סינית.

עריכה: שלחת אותי לגוגל, ומצאתי את הכתבה המעניינת הזו. מה מעניין - מעבר לשעור הילודה הנמוך מאד בפינלנד, דהילודה נמוכה במיוחד דווקא במעמדות הנמוכים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי העלית נושא אז הלכתי לבדוק בגוגל.

מה שאתה מספר על טאיוואן גם הוא מעניין. אלא שאם בפינלנד שעור הפריון הוא 1.75 ילדים לאשה, בטאויואן זה 1.12. רק בסינגפור ומקאו שעור פריון נמוך יותר. בהחלט אפשר להבין למה הממשלה מעודדת ילודה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בצמצום כל כך מהיר יש בעיה של תמיכה באוכלוסיה המזדקנת.

אני לא מכיר את הכלכלה הטאיואנית, אבל, שוב בעקבות הפוסט שלך, חזרתי לגוגל. מצאתי שני דפים מעניינים:

1. בעיות בכלכלה בעת הנוכחית, כולל מעמסה של פנסיה תקציבית, עם כלכלה מתכווצת ומחסור בדור צעיר.

2. תחזית פירמידת הגילים, כולל יחס התלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל

כנראה המים והירוק המטמטם שם עירפל את חושיך

כותרת השרשור מדברת על פיצוץ אוכלוסין , לכן כתבתי שיש עוד מלא מקום

לא טענתי שיש למלא את המקום.

כמי שנולד ברחוב שהיו בו 10 בתים מוקפים עצי אורן רקפות וכלניות ונרקיסים וחצבים בחצר האחורית והיום יש בו 100 בתים כמעט בלי עצים ופרחים אז עיור זה זבל.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא ״קובע״. זה סובייקטיבי. הוא הביע את דעתו.

הוא הביע את דעתו שהמדינה צריכה לקבוע לאזרחים אם להביא או לא להביא ילדים, שזו תפיסה פשיסטית/קומניסטית. מאז פרעה והעבדים העברים יש דבר אחד ברור שהוא חטא מוסרי שקיים רק בחברות חולות, וזו כניסה לרחם.

כי תמיד השאלה בשאיפה להסדרת עניינים שבינו ובינה בקונסטרוקציה חברתית/מדינית היא: מי ייקבע?

ויש דברים שהתשובה היא: כל אחד לעצמו.

אחרת אתה חוטא לזכותו הבסיסית ביותר של הפרט בקודש הקודשים של קיומו. כל הביולוגיה שלנו, כל המבנה החברתי שלנו, מכוון בעיקר לדבר אחד - לקיים צאצאים. אתה לא לוקח את הזכות הזו מאדם, כי זה הבסיס של להיות אנושי.

התערבות בענייני ילודה אפילו גרועה מהתערבות בענייני הפלה. הפלה היא, ואני לא חושב שיש מי שלא יסכים, מצב לא טוב. אם הגעו כבר להפלה, אז היה כשל, וגם אם אף אחד לא אשם, המצב חרבנא. עכשיו יש את הדיון אם להתיר הפלות או לא ומתי, ואני לא אכנס אליו, אבל זה דיון על מה בוחרים מברירה שאף אחד לא רצה בה.

בהטלת פיקוח על ילודה מראש באים לכפות הסדר על משהו שהוא עניינו של הפרט, ושלו בלבד, בהתערבות בדבר שהוא זכותו הבסיסית כבן אנוש, מאז היותנו פרימטים על עצים. לכן פה אסור שיהיה מי שקובע על חברו.

טוב, אם אתה מכיר, ואם החיים שלהן לא-מי-יודע-כמה, ואם הן היו מחליפות - אז אתה צודק. אפשר לנעול.

(חבל, עד הטיעון הבנאלי הזה שלך דווקא התחברתי למה שכתבת.)

זה לא טיעון בנאלי, זה טיעון מציאותי, והוא מגובה בסטטיסטיקה מסקנדינביה. כשלנשים יש אפשרות בחירה, רובן לא בוחרות לא בקריירה ולא במקצועות "גבריים" באופן מסורתי.

והוא מגובה בניסיון חיים שיש פה אנשים צעירים שאין להם.

משום מה יש איזו טענה שמישהי שהיא מהנדסת היא יותר עוצמתית. סליחה, אפילו לא זה, היא מועצמת. כי חס וחלילה שהיא הגיעה לזה בזכותה עצמה... מישהו או משהו (הסדר החברתי או משהו כזה) העצים אותה והביא אותה לרמה העליונה של מהנדסת, ולכן היא אדם טוב ושלם יותר.

קדחת.

כמו שמהנדס הוא לא אדם טוב יותר או רע יותר, כך גם מהנדסת היא לא אישה מוצלחת יותר מכזו שנשארה בבית לגדל ילדים (או גבר שנשאר בבית לגדל את הילדים).

החברה צריכה לאפשר בחירה חופשית, ולתת לכל אחד ואחת לבחור, ואם אישה אחת בכל 4 או 5 נשים בוחרת במקצוע "גברי" צריך לאפשר זאת. לאפשר, לא לעודד, כי כשאתה מעודד את מכתיב לא פחות מחרדי שמכתיב קיום לנשים במגזר שלו.

וכשהמסר לנשים הוא: לכו על קריירה ועצמאות כלכלית וותרו על משפחה, כי זה נכון לכן יותר, המסר הזה דופק לאלו שזה לא מתאים להן (שזה הרב) את החיים. כי נשים הן עובדות מצויינות, כי הן פחות לוקחות קרדיט, כי הן פחות טובות בלנהל מו"מ על התנאים שלהן (הכל נכון, בהכללה, אבל נכון), לא בגלל החברה, בגלל מבנה האישיות שאופייני להן. אבל זה לא אומר שקריירה יותר טובה להן מלהיות עקרת בית (ולא נזכיר שעם פרוץ האינטרנט, אישה יכולה לנהל מגוון עסקים עצמאיים מהבית).

עכשיו, מצבן של נשים בחברה, מבחינת אפשרויות בחירה, הולך ומשתפר. כל הזמן. ומשום מה כל הזמן מעבירים מסר שנשים מדוכאות יותר ויותר, שזה חלק מהשטויות שהשמאל הרגרסיבי מנסה לכפות על החברה.

זה לא שהכל טוב, יש המון מה להתקדם, אבל לכו וחפשו נשים שחיות תחת כפייה ורוצות לצאת, ואל תלכו לחפש איך לדחוף בכוח עוד נשים להיי טק (דוגמא מהעת האחרונה) ע"י שינוי הסביבה שתתאים לנשים...

כאילו לא מספיק גרוע שמערכת החינוך מתאימה יותר לנשים מאשר לגברים, עכשיו גם הולכים לדכא את סביבת העבודה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא הביע את דעתו שהמדינה צריכה לקבוע לאזרחים אם להביא או לא להביא ילדים, שזו תפיסה פשיסטית/קומניסטית. מאז פרעה והעבדים העברים יש דבר אחד ברור שהוא חטא מוסרי שקיים רק בחברות חולות, וזו כניסה לרחם.

כי תמיד השאלה בשאיפה להסדרת עניינים שבינו ובינה בקונסטרוקציה חברתית/מדינית היא: מי ייקבע?

אחרת אתה חוטא לזכותו הבסיסית ביותר של הפרט בקודש הקודשים של קיומו. כל הביולוגיה שלנו, כל המבנה החברתי שלנו, מכוון בעיקר לדבר אחד - לקיים צאצאים. אתה לא לוקח את הזכות הזו מאדם, כי זה הבסיס של להיות אנושי.

נו.

באמת.

איזו דמגוגיה.

לא אדבר בשמו של אדם אחר, אלא רק בשמי בתור מי שגם דיבר על מיסוי תלוי ילודה:

א. לרגע לא דובר על "האם כן או לא לאפשר להביא ילדים", ממש לא. דמגוגיה.

ב. כן דובר על מיסוי (לדוגמא), או סבסוד עד יעד X ואז הפסקתו, או כל מיני משחקי סובסידיות. בטח שדובר.

ג. הזכות הבסיסית של הפרט וקודש הקודשים לקיומו אינה הבאת ילדים, אלא חיים. עם כל הכבוד להורות, הזכות לקורת גג או מזון היא זכות יסוד בסיסית יותר לפי כל הגדרה סבירה. אני מניח שאתה מודע לכך שיש מיסוי על דיור ועל מזון, ושמי שבוחר לגור בX ישלם יותר כמו שמי שבוחר לרכוש מזון מסוג Y ישלם יותר. אז בחיאת, חלאס עם הפופוליזם הזה, אני בטוח שיש לך ארגומנטים חזקים יותר מאשר "מסים זה רשע". אם מותר לדון בסובסידיות/מיסוי של מזון ודיור אין שום סיבה רציונלית שלא לדבר בסובסידיות/מיסוי על פריון.

ד. הזכות לילדים היא בהחלט זכות בסיסית ויסודית וחשובה, ראה שוב את (א) ו(ב).

ה. הבחירה של פלוני ב-n ילדים, אינה צריכה להיות כברירת המחדל הבחירה של כולנו. אם המדינה מאמינה שאינסוף ילודה זה היעד - שהמדינה תמשיך עם קצבאות או לחלופין שתבצע מדיניות קצבאות אקספוננציאלית (יענו יותר קצבה פר ילד, ככל שיש לך יותר ילדים) - היא כבר עשתה את זה בעבר, לא זוכר אם היא עדיין עושה את זה.

ו. אם המדינה מבינה שריבוי ילודה מגיע עם חסרונות מסוימים, כמובן שזה הגיוני (שלא לומר: טריוויאלי) שלא לסבסד זאת.

ז. למען הסר ספק, הטענה שלי היא: "לגיטימי להגדיר יעד פריון (נניח: X ילדים למשפחה), ולהפסיק לסבסד ילדים ו/או למסות עבור כל ילד נוסף למשפחה עם X ילדים, ושכל אחד יבחר מה שבא לו לעשות". זה כמובן לא תלוי מין/ גזע/ שיוך אתני או לאדעמה.

בשורה התחתונה:

לפעולות שלנו יש השלכות.

המדינה יכולה לבחור לסבסד את הפעולות שלנו, ויכולה לבחור שלא.

לטעון שהבחירה שלא לסבסד פריון אינסופי היא בחירה רעה / אנטישמית / שוללת-זכות-יסוד, זו טענה ילדותית. אין לי מילה אחרת לכך.

המצב כיום בו רוב האוכלוסיה מסבסדת את הבחירות של מיעוט האוכלוסיה, ובפרט בהתחשב בכך שסטטיסטית אותו מיעוט (החלקים שמחזיקים בפריון גבוה) תורם פחות לאותה יישות מדינית - זה מצב אבסורדי.

אבל מה שיותר אבסורד אלו אותם טיעונים שמי שחושב אחרת, הוא-הוא שונא הארץ / אדם.

הפוך גוטה, הפוך

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פסילה אוטומטית של הרעיון היא בעייתית לא פחות מהצעתו, אני מסכים איתך לגבי האספקט של הגבלת אוכלוסיה, שם אתה צודק, אבל לא כ"כ מסכים משאר האספקטים- אנחנו חיים במדינה שבה יש מספיק דוגמאות לאנשים שלא ראויים או לא מסוגלים להיות הורים (או הורים שוב)

מה לגבי מקרה בו למשפחה אין אמצעים לגדל את הילד ברווחה? אני לא מדבר על יכולת לקנות לו את האייפון הכי חדש ברגע שיגיע לגיל 8, אלא על היכולת , נגיד, לדאוג שביום הכניסה לכתה א' יהיה לו תיק עם ספרי הלימוד, ולא שקית עם שליש מהספרים הדרושים (מצב אמיתי לגמרי שנתקלתי בו לא אחת), ושיגיע הביתה גם טיפה יותר מלחם אחיד וחמאה במקרר.

או מצב שבו להורים אין יכולת רגשית לגדל ילד, ובוחרים להביא 3 ברצף? אני עד בצורה יומיומית למצב שכזה, באותו הבית התקשורת מתנהלת אך ורק בצעקות, ואין יום בו לא שומעים בכי. לא של ילד בן שנתיים אגב, יותר לכיוון גיל 8.

פעם הייתי מזדעזע מהרעיון הזה בדיוק כמוך. כיום, אחרי שהייתי עד למספיק מצבים שונים בסגנון, אני מתחיל לחשוב שרצוי להתחיל במתכונת של "רשיון הורות", לא משהו שיצריך דוקטורט באסטרופיזיקה, רק לוודא שהזוג שפוי, כשיר, ובעל יכולת כלכלית בסיסית לגדל ילד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו.

באמת.

איזו דמגוגיה.

לא אדבר בשמו של אדם אחר, אלא רק בשמי בתור מי שגם דיבר על מיסוי תלוי ילודה:

א. לרגע לא דובר על "האם כן או לא לאפשר להביא ילדים", ממש לא. דמגוגיה.

מה זאת אומרת "מיסוי תלוי ילודה"?

אתה קונס את מי שמוליד ילדים שלא בהתאם לקביעת השלטון.

אם הוא לא ישלם - אתה שולח אותו לכלא.

זה נקרא לא לאפשר להביא ילדים.

.

ג. הזכות הבסיסית של הפרט וקודש הקודשים לקיומו אינה הבאת ילדים, אלא חיים.

אתה טועה.

כמעט כל הורה יוותר על חייו למען ילדיו.

הזכות לקורת גג או מזון היא זכות יסוד בסיסית יותר לפי כל הגדרה סבירה.

אין לך זכות לקורת גג או מזון. יש לך זכות לעבוד על מנת להרוויח קורת גג ומזון. מי שלא עובד, אין לו את אלו.

ה. הבחירה של פלוני ב-n ילדים, אינה צריכה להיות כברירת המחדל הבחירה של כולנו. אם המדינה מאמינה שאינסוף ילודה

למדינה אין זכות להתערב בהגבלת ילודה. הגבלת ילודה זה עיסוק נטול מוסר, שמאפיין משטרים שחושבים שזכותם לנהל את חיי הפרט של אזרחיהם. הפרקים בהיסטוריה שעסקו בתכנון ילודה הם תמיד שחורים. מבתי החרושת לילדים של הנאצים, גידול ילדים ע"י המדינה אצל הקומוניסטיים, עיקור וסירוס אנשים עם בעיות נפשיות, פיגור קל או סתם בעיות התנהגות קשות בשבדיה ובארה"ב... כל אלו פרקים שחורים.

ו. אם המדינה מבינה שריבוי ילודה מגיע עם חסרונות מסוימים, כמובן שזה הגיוני (שלא לומר: טריוויאלי) שלא לסבסד זאת.

כן לתת הטבות על ריבוי ילדים, זו שאלה אחרת מאשר לקנוס ריבוי ילדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאילו לא מספיק גרוע שמערכת החינוך מתאימה יותר לנשים מאשר לגברים, עכשיו גם הולכים לדכא את סביבת העבודה...

יסביר כבודו.

ולא, אני לא שואל בנסיון לתוכחה. מתוך עניין.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת "מיסוי תלוי ילודה"?

אתה קונס את מי שמוליד ילדים שלא בהתאם לקביעת השלטון.

אם הוא לא ישלם - אתה שולח אותו לכלא.

העליתי את השאלה/קביעה הזאת לפני כן ונעניתי ריקם. נו, שיהיה.

מעניין לציין שלא מעט רוצחי המונים וחבריהם למפלגה קיבלו את הדחף/הבסיס ה"אינטלקטואלי" למעשיהם העתידיים דווקא מחינוך פרטי (ויקר) מחוץ לארצם, לרוב מעוז הקומוניסטים הרדיקליים באוניברסיטאות פריז.

אני ממליץ בחום למי שמעוניין להרחיב את דעותיו ולא להתבצר בעמדותיו, ללמוד טיפ-טיפה יותר לעומק על קמבודיה/קמפוצ'אה. לא מקרה בודד ולא יוצא דופן ולא כלום, פשוט ביטוי מעשי של אידאולוגיה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יסביר כבודו.

ולא, אני לא שואל בנסיון לתוכחה. מתוך עניין.

ההצלחה של בנות במערכת החינוך הולכת ועולה, וזו של בנים יורדת. כל מערכת החינוך שמבוססת על למידה בכיתות, בישיבה, שעות ארוכות, פחות מתאימה לבנים, שצריכים יותר פעילות גופנית ולמידה מהתנסות (שוב, הכל בהכללה). אחד הדרכים להתמודד עם חוסר ההתאמה של המסגרת לבנים היא שימוש הולך ונרחב בריטלין, למשל.

פעם היו יותר מסגרות חינוך אלטרנטיביות ('הצופים', למשל) שנתנו מקום לאותם אלו שלא התאימו ללימוד עיוני להתבטא. היו גם מסגרות של בתי ספר מקצועיים. היום - יוק.

העליתי את השאלה/קביעה הזאת לפני כן ונעניתי ריקם. נו, שיהיה.

מעניין לציין שלא מעט רוצחי המונים וחבריהם למפלגה קיבלו את הדחף/הבסיס ה"אינטלקטואלי" למעשיהם העתידיים דווקא מחינוך פרטי (ויקר) מחוץ לארצם, לרוב מעוז הקומוניסטים הרדיקליים באוניברסיטאות פריז.

אני ממליץ בחום למי שמעוניין להרחיב את דעותיו ולא להתבצר בעמדותיו, ללמוד טיפ-טיפה יותר לעומק על קמבודיה/קמפוצ'אה. לא מקרה בודד ולא יוצא דופן ולא כלום, פשוט ביטוי מעשי של אידאולוגיה.

לגמרי.

יש דברים במקורות שהם הנחיות טובות גם היום. כמעט כל סיפורי התנ"ך הם למעשה סיפורים של הפתולוגיה של השלטון, והמאבק בין העקרונות המוסריים לשררה השלטונית. הדוגמא לשלטון הכי עריץ מרושע הוא סיפור יציאת מצרים. ומה עושה שם המודל הארכיטיפי של העריצות?! מגביל ילודה. זה שיא העריצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...