Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצוץ אוכלסין בישראל בקרוב - זו עובדה מוגמרת

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 2330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לתנועה יש תכלית. לסיגריות אין. להשמנה אין.

אלו בחירות.למה שהן תהיינה לגיטימיות, כשברורה עלותן לחברה?

לתנועה יש תכלית.

הסיגריות אכן חסרות תכלית למעט לחץ כלכלי\פוליטי של העוסקים בייצורן ושיווקן.

בתנועה אתה משלם תמורת נזקים ונזקים פוטנציאליים - מיסי רכישה ואגרת רישוי שנתית לפי זיהום סביבה, מיסי דלק לפי צריכה שגוררת זיהום סביבה, ביטוח לפי רמת סיכון.

בביטוח הבריאות זה יותר מורכב - יש ביטוח בסיסי החל על הכלל, אבל ביטוחים נוספים מתומחרים לפי רמות סיכון (כל מבטח והמודל הסטטיסטי שלו).

ההשמנה הינה, במידה רבה, בלתי נשלטת על ידי הפרט. בהטלת "עונש" על שמנים כרוכה דילמה אתית לא פשוטה. ומה עם חולי סכרת רזים? אלה נוטים לתחלואה מרובה, האם תטיל גם עליהם "קנס"? ד"א - זו אחת הסיבות החשובות לשמירה על סודיות רפואית, וגם על הגבלות , למשל, בריצוף גנטי של אנשים. האם אדם הנושא גנים עם סיכון מוגבר למחלה זו או אחרת יחוייב בתשלום פרמיית ביטוח בריאות מוגדלת, או אפילו יסורב לביטוח?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 790
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גנטי של אנשים. האם אדם הנושא גנים עם סיכון מוגבר למחלה זו או אחרת יחוייב בתשלום פרמיית ביטוח בריאות מוגדלת, או אפילו יסורב לביטוח?

חברות ביטוח מוכנות לבטח בד"כ כל סיכון

כמובן ככל שהסיכון גדול יותר הפרמיה גבוהה יותר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, נסה לקנות ביטוח נסיעות לחו"ל בחצי השנה הראשונה אחרי ארוע בריאותי, שולי ככל שיהיה, אבל עברת במיון. שיהיה לך בהצלחה.

ביתר פירוט: מרבית חברות הביטוח יחריגו את המערכת בה היה הארוע מכיסוי למשך חצי שנה לפחות.

היה לי ניסיון רע לפני כ-5 שנים: פריצת דיסק קשה, שכללה ביקור במיון ושבועיים בבית. לאחר כ-2.5-3 חודשים שבתי לאיתני, כולל בילוי של שעה ביום בחדר הכושר. אבל 5.5 חודשים אחרי הארוע הייתי צריך לנסוע לכמה ימים לכנס מקצועי בצרפת. רק החברה החמישית או השישית אליה פניתי הסכימה לבטח אותי, וגם זה תמורת פרמיה גדולה פי כמה, ועם החרגה של ענייני הגב (למזלי - רק הגבלה בסכום הביטוח, לא העדר כיסוי מוחלט).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה כסף קטן.

תראו כמה עולים לנו המעשנים:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001190850

מיליארדים!

עישנת?!

קיבלת סרטן?!

בעיה שלך.

לך חפש צוק וקפוץ, למה אני צריך לשלם על כימו?!

ושמנים?!

החלטת לתקוע אוכל עד-לא-ידע ולהתבטט על הכורסא?! בעיה שלך בעיות הבריאות שזה יוצר.

למה אני צריך לממן צינתורים לשמנדוזים שלא יודעים לסתום את הלוע?

או במינימום, שישלמו יותר ביטוח בריאות, בהתבסס על פרמיית הסיכון שהם לוקחים על עצמם. כמו בנהיגה. אתה חורג ב-X% מה-BMI המתאים לך?! תשלם. כמה שאתה יותר שמן - תשלם יותר.

מעשן?!

תשלם יותר. לא תשלם - לא מכוסה לנזקי עישון.

אנחנו אפילו לא מדברים פה על תינוקות שלא בחרו לבוא לעולם לא בריאים, אלא אנשים מבוגרים שמבינים טוב מאוד את ההשלכות של מעשיהם.

כשהייתי באיזה כיתה ח', הראו לנו סרטון על נזקי עישון, מישהו עם סרטן גרון והמכשיר הזה שמשתמשים, כדי שישמעו את האדם כשהוא מדבר.

שיחות על תזונה בריאה היו גם כן, ואפילו שיעורי חברה בהם הסבירו מה זה קונדום.

עכשיו, עדיין יש אנשים שמעשנים ושוכבים עם בנות או בני זוג אקראיים, ללא אמצעי מניעה או הגנה. כמו שגם יש אנשים שמקבלים החלטות כלכליות מפגרות, או סתם מתמכרים להימורים. אבל במסגרת החינוכית הכללית מנסים לחנך אותך לכיוון מסוים. לטוב ולרע.

יכול להיות שאתה בהחלט לא צריך לשלם על מי שגורם את הנזק לעצמו. זה הרי מה שטענת פעם בויכוח איתי על מי שנפגע כתוצאה מעישון סמים, ואני די קיבלתי את הטעון שלך.

אבל אנחנו איזה עשרה שלבים לפני: יש כאן בכלל הסכמה שזה לגיטימי לחנך לתכנון משפחה בכלל המגזרים בישראל? כמו שזה לגיטימי לחנך על תזונה נכונה? או שגם זה לא?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובבקשה: בנושא קרוב מאוד: בהולנד צפויים כ7000 איש לסיים את חייהם בהמתת חסד, עד סוף 2017. רק כ-70% מהם חולים סופניים. מספר הבקשות עומד על 18,000.

ואני חוזר על המנטרה: היחידים שיכולים לקדשם את החיים עצמם יותר מאשר את האיכות שלהם, אלו הם אנשים שיש להם ערך כלשהו או "מרכז מוסרי" כלשהו, שקודם לאדם עצמו. וזה לא משנה אם המרכז הזה אלוהים או העם או מפלצת הספגטי המעופפת.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמ;לק? אם אתה מערבב בין פרמטרים הקשורים לילודה והשלכות כלכליות, אתה נאצי

ניסיתי לעקוב קצת במהלך ההתרחשות, אבל זה היה מורכב מדי וטעון מדי בשבילי. אתה רואה, ידעתי לקרוא לעצמי נאצי מראש.

היה פה דיון ארוך על כל מיני גוונים של אפור. הדוגמא הזו, לדעתי, צבועה בשחור חזק (כלומר, במקרה הזה לדעתי הצנועה הגיוני וסביר להתערב בהחלטת הפרט על ילודה, או לפחות לא לממן את ההשלכות בכסף ציבורי).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר ללכת לעניינים הרבה יותר נפוצים: כמה על המדינה להשקיע בטיפולי פוריות (פר זוג, כמובן במגבלות תקציב הבריאות לתחום זה ומגבלות תקציב הבראות בכלל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה מרוויחה ממיסים על הסיגריות.

אחת הסיבות למיסים גבוהים על סיגריות זה כדי לדרבן אנשים להפסיק לעשן (וזה עובד, לפחות בשבילי זה עבד, כשהבנתי שעם 900 שקל בחודש אני יכול לעשות דברים אחרים).

בישראל הסיגריות עוד זולות, באוסטרליה קופסת מרלבורו עולה 70 שקל, בקנדה 50 שקל.

אם היו באמת רוצים להרוויח ממיסים על סיגריות, היו עושים כמו במדינות חבר העמים - מוכרים קופסת סיגריות בדולר-שניים, ונותנים למחלקות PR של חברות טבק לעשות מה בא להם במדינה שלך.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רואה, ידעתי לקרוא לעצמי נאצי מראש.

Fuhrer bear

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות למיסים גבוהים על סיגריות זה כדי לדרבן אנשים להפסיק לעשן (וזה עובד, לפחות בשבילי זה עבד, כשהבנתי שעם 900 שקל בחודש אני יכול לעשות דברים אחרים).

בישראל הסיגריות עוד זולות, באוסטרליה קופסת מרלבורו עולה 70 שקל, בקנדה 50 שקל.

אם היו באמת רוצים להרוויח ממיסים על סיגריות, היו עושים כמו במדינות חבר העמים - מוכרים קופסת סיגריות בדולר-שניים, ונותנים למחלקות PR של חברות טבק לעשות מה בא להם במדינה שלך.

ממשלה "נאצית"

למה מיסוי למניעת עישון כן

ולהגבלת ילודה לא

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומי שלא ישלם, איך תאכוף את זה? לא תתן לאסוף את הילד עד שלא ישלם אגרה? לא תוציא לילד תעודת לידה?

איך תמנע להתרבות ממישהו שכל הרכוש שלו מסתכם בבולבול (לא ציפור) ביד?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...