Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצוץ אוכלסין בישראל בקרוב - זו עובדה מוגמרת

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 2367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה להאמין שאף אחד כאן בשרשור לא בעד כפיה דתית.

מה שכן, יש לכפיה שכזו דרך להתגנב אלינו תחת אצטלה של "זה חלק מהמסורת של הלאום היהודי", שזה טיעון שלכאורה גם חילונים אמורים לקבל, מעצם היותם ציונים (כי להיות לא ציונים היום בישראל אסור, אבל זה עניין אחר).

אגב, יבגני, הציטוט שלך מזכיר לי משהו. בוא נראה:

"במשך אלפי שנים מסרו היהודים את נפשם על שמירת השבת. גם בתקופות קשות בהיסטוריה של העם היהודי, שבהן ניסו גורמים שונים לגזור גזירות ולאסור את שמירת השבת דוגמת זמן שלטונם של היוונים, הרומאים והקומוניסטים, ששמירת השבת הייתה כרוכה בסיכון לגזר דין מוות או בהגליה לסיביר, שמרו היהודים על השבת במסירות נפש."

ישראל היא האומה היהודית - ואזרחי ואנשי המדינה והלאום שלי קודמים. עבורם הקמנו את ישראל ונלחמנו ואנו משלמים על החזקתה.

הרעיון המופיע באות שמנה בשני הציטוטים (הדגשה שלי) הוא אותו רעיון. רק הערך שבשמו הוא מבוטא - אחר. האחד מעלה על נס את חירוף הנפש בשמו של יום שבתון, והאחר בשם של נאמנות למסגרת אדמיניסטרטיבית.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 790
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האנס, אתה ממש חלש.

לפליטים אתה נותן להכנס או לא? כי גם הם יצאו מרחם, והמשותף לי איתם זה בערך המשותף לי ולחרדים; כולנו בני אדם.

ויותר מזה. הפליטים לא מבקשים ממני לא לרדת לטיב טעם בשבת בצהריים, כי זה מעצבן את אלוקים.

ולא ענית על השאלה על ק'. חבל.

חן אני בטוח שאף אחד פה לא בעד כפיה. ואז נשאלת השאלה: איזה כלים יש לנו לעצור אותה. כל הדיונים על הגבלה ומיסוי מהנים לתאוריה. מעשית? כפי שכבר כתבתי, המדינה הזו מלאה במקדשי חיים, שלעולם יהיו לאומנים, לעולם לא יצליחו להגיע לרמה המינימאלית של יושר אינטלקטואלי כדי להודות שהם מקדשים חיים רק של יהודים, וגם זה לא תמיד. כי יש כאלו שחושבים שצריך למות בשביל קידוש השבת.

ומכיוון שהערך היחיד מבחינתם הוא מספר היהודים שיש כאן, אל מול הלא יהודים, הם גם לא ממש יוטרדו אם המדינה הזו תהפוך לאיראן 2. ולא שעכשיו היא הרבה יותר מערבית, ואולי אפילו פחות. לא יודע אם בטהרן נוהגים להשבית תחבורה ציבורית כדי שאללה לא יכעס.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם בטהרן נוהגים להשבית תחבורה ציבורית כדי שאללה לא יכעס.

לא.

ל"קדושה" של היום השישי באסלאם אין נגזרת של שבתון. לפחות לא של שבתון מחייב, ובוודאי שלא בקריטריונים המחמירים של היהדות המודרנית.

אני אישית חושב שאת הכפיה הדתית החרדית בישראל ניתן לעצור. אני הרבה יותר מודאג מכפיה דתית סטייל בנט ושות', שמביאים לך את הדת היהודית תוך שימוש בתירוץ שזה מרכיב בזהות הישראלית.

הכפיה הדתית החרדית היא בלי כחל ושרק. ניתן לזהות אותה ולכן להתמודד איתה. הכפיה הדתית שמשתמשת באצטלה של ציונות, היא חתרנית יותר ובאווירה הפוליטית הנוכחית - אי אפשר לצאת נגדה יותר מדי מבלי שיוקיעו אותך כ"סמולני שונא-ישראל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני עוד אצטער על ההקפצה הזו, אבל הנה מקרה אמיתי שכאילו ממש נוצר בשביל הדיון הזה:

http://m.ynet.co.il/Articles/5040888

7 ילדים, אחד כבר נפטר מאותה מחלה (כלומר, ההורים יודעים מעבר לכל ספק סביר שהם נשאים של גן קטלני), ובכל זאת ממשיכים להביא ילדים, ומצפים שיממנו להם את הטיפול היקר בטירוף.

מצד אחד, באמת תינוקת אומללה שלא עשתה שום דבר רע לאף אחד. מצד שני, חוסר אחריות מזעזע שאי אפשר לתאר במילים של ההורים.

מה עושים? נותנים להם להמשיך לעשות ילדים? מממנים להם את הטיפול או נותנים לילדים האומללים למות?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מדכא מדי בשביל לענות. מצד שני הילד לא אשם שההורים שלו חסרי אחריות, מצד שני הוא יעלה 2.5 מיליון בשנה למשלמי המיסים, וכנראה שגם אחרי הטיפולים יהיה מרותק למיטה, יהיה זקוק להשגחה, לא יוכל ללמוד, לעבוד, לשרת בצבא/שירות לאומי, ולשלם מס הכנסה בעצמו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטיב הוקינג טוען, שאם לא נצמצם ילודה, כדו"א יהפוך לכדור של אש:

"השנים הבאות. אם לא נעשה זאת, כך לפי המדען המפורסם בעולם, העולם יהפוך צפוף מדי וצריכת האנרגיה המוגברת תהפוך את כדור הארץ לכדור של אש."

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5040317,00.html

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במקרה נדיר ביותר שההשפעה שלו על התקציב היא אפסית.

יש עוד 80 ילדים כאלה אז כבר מדובר בסכום של 200 מיליון ש"ח לשנה.

לכמה שנים הם יזדקקו לתרופה הזו אין לי מושג.

תקציב זה כמו שמיכה, היא תמיד קצרה מדי היא אף פעם לא מספיקה לכל הצרכים , ולכן התקציב קובע סדרי עדיפויות.

"ההתנדבות" של חברת התרופות ככל הנראה באה לסייע לה להכניס את התרופה לסל וככה להינות ממקור הכנסה רווחי לשנים רבות בעתיד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטיב הוקינג טוען, שאם לא נצמצם ילודה, כדו"א יהפוך לכדור של אש:

"השנים הבאות. אם לא נעשה זאת, כך לפי המדען המפורסם בעולם, העולם יהפוך צפוף מדי וצריכת האנרגיה המוגברת תהפוך את כדור הארץ לכדור של אש."

זו הבעיה של מדע פופולרי.

סטיבן הוקינג הוא פיזיקאי. מה לו ולעניין הזה? אבל העיקר ששמו מתנוסס מעל הטענות התמוהות הללו לצד התואר המפוקפק ״המדען הכי מפורסם בעולם.״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך 600 שנה חביבי, הכל טוב [emoji38]
לא בטוח שזה מספיק זמן ביחס לבקשה שלו.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הבעיה של מדע פופולרי.

סטיבן הוקינג הוא פיזיקאי. מה לו ולעניין הזה? אבל העיקר ששמו מתנוסס מעל הטענות התמוהות הללו לצד התואר המפוקפק ״המדען הכי מפורסם בעולם.״

התרגלנו כבר לתקשורת הפייק ניוז שכבר הפסקנו להאמין כמעט לכל מה שכתוב שם.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לכלום, השם של הוקינג מוזכר ליד כל כך הרבה תאוריות הזויות, שזה נראה שהוא פשוט יורה לכל הכיוונים.

ולגבי המקרה עצמו:

במקרה הזה, מדובר בהורים שלקחו הימור מפגר, אבל לפחות מנסים לטפל בילדה.

בשרשור מקביל האנס סיפר על חבריו שמסרבים לתת אנטיביוטיקה לילדים שלהם, כי ככה.

ופה בשרשור שלנו, נדמה לי שיש עדיין חוסר הסכמה בסיסית על זה שבני אדם יכולים לקבל החלטה לא חכמה במיוחד גם שזה נוגע לילודה והורות, ולא רק כשזה נוגע לשאלות שיותר קל לזקק אותן ולהתייחס רק לרובד הכלכלי שלהן, למשל, כמו הלוואת, קניית דירה, לימודי מקצוע וכו'. והמטרה בפני עצמה היא לא קדושה, כמו אף מטרה אחרת בעולם. וכמו תמיד, גם לדרך וגם לתוצאות המעשיות יש משמעות ומשקל. וכמובן, בשאלות של הורות, מה שיותר עצוב הוא, שמי שישלם את המחיר באופן הרבה יותר חד משמעי זה הילד - שגם זה משהו שלפחות בשרשור הזה לא מצליח לעבור כמו שצריך.

בכלל, מדהים שניהלנו ויכוח על זה. זה די given שהחברה המודרנית מכוונת מבחינה רפואית לבחירות די ברורות בתחום הזה. אני חוזר כמו תוכי, אבל אנשים עושים בדיקות גנטיות ומקבילם לרוב את ההחלטות בהתאם.

ואני גם באמת לא יודע איך אפשר כמעט באותה הנשימה לכעוס גם על מי שלא נותן לילד אנטיביוטיקה משיקולי "new age", וגם להסביר לי פה שכל בעיה יכולה להיפתר ושאני לא יודע מה זה אושר. כאילו פשוט לא מתחבר הקו הרעיוני הזה, שהורים יכולים לעשות שטויות לא רק כשלילד יש שפעת, אלא הרבה לפני, כשהרופא אומר להם שהילד הולך להוולד עם 100% נכות פיזית, או תסמונת דאון או כל דבר אחר, והם מחליטים להביא אותם לעולם. בטח כשהשיקול היחיד הוא מה אלוקים יחשוב עליהם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין עדיף שההחלטה תהיה של ההורים.

התרגלנו כבר לתקשורת הפייק ניוז שכבר הפסקנו להאמין כמעט לכל מה שכתוב שם.

אני לא בעד להפסיק להאמין. אני בעד קריאה ביקורתית.

זה סטיבן הוקינג שעשה לעצמו שם ממדע פופולרי, במובן הכי גרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...