Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 VS קורולה VS גולף

explorer
שימו לב! השרשור הזה בן 2569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום לכולם,

אני הולך לשדרג את הרכב שלי ומחפש רכב משפחתי ל3-4 אנשים.

תקציב עד 100 אלף ש"ח ושנתון 2014 ומעלה

אני מחפש רכב חזק, שיסחב טוב ויפה, חסכוני בדלק ועלות אחזקה שווה לתמורה וכמובן שיהיה נוח (לא פיג'ו) לנוסעים.

לענייני אמינות הבנתי שקורולה ומזדה הן יותר אמינות מגולף אך פחות קשוחות ויציבות.

מזדה 3 מדובר במנוע 2000 סמ"ק

גולף מנוע 1.2 או 1.4

וקורולה 1.6

התרשמתי מאוד שהמאזדה עם מנוע 2000 (צורה חדשה) היא רכב חדשני עם ביצועים נהדרים אך מוטרד טיפה מצריכת הדלק וגם מהמושב האחורי.

עד כמה הגולף או הקורולה יהיו עדיפות על מאזדה 3 הן מבחינת ביצועים, נוחות ודלק?

לפני משרשום על נייר ניתן להבין שהמאזדה עולה על שני הרכבים האחרים בכל פרמטר למעט תא המחסן ונוחות המושב האחורי (שם לקורולה יש יתרון). האם אכן זה מה שיהיה במציאות?

אשמח לעצותכם,

תודה

אולי זה יעזור לך להחליט:

חזק/יסחב - גולף ראשון, מאזדה שני (הפרש לא גדול מהגולף), טויוטה שלישי

חסכוני בדלק - גולף ראשון,קורולה שני , מאזדה 3 שלישי

עלות אחזקה מהחסכוני לפחות- מאזדה/טויוטה ואחריהן גולף (מנוע טורבו מייקר את הטיפולים)

שווה לתמורה - התכוונת מבחינת ירידת-ערך ? זה אתה תחליט. אני חושב ששוק המשומשות היפניות יותר טוב מהגולף, וכנראה ייתרון למאזדה כי יש פחות 3 עם מנוע 2000 מליסינג.

נוחות - גולף ראשון,קורולה שני ,מאזדה שלישי (עניין אישי - המאזדה קשיחה יותר מהקורולה)

אמינות - זה משתנה, ונראה לי שההרגשה שלך נכונה.

קשיחות/יציבות - התכוונת להתנהגות על הכביש? אם כן, אז כאן המאזדה מובילה (גם הודות למסורת שלה ברכבי-ספורט כמו המיאטה, וגם הודות לשת"פ עם פורד, ביחד עם הגה יותר מתקשר), אחריה הגולף ובסוף הקורולה.

לגבי עובדות -

לקורולה ייתרון אחד ברור - היא הכי גדולה (נוסעים ומטען), אבל כתבת 3/4 איש אז לא נראה לי שתהיה בעיה עם זה.

המאזדה צפופה מאחור - במקרה הזה כדאי שתמדוד את תא הנוסעים בעצמך, או שתביא את המישפוחה (אם אפשר). תוכל גם "למדוד את עצמך מאחור" - שב מקדימה, כוון את כסא הנהג לתנוחה שלך, ואז עבור לשבת מאחורי כסא הנהג. איך מרווח הראש?איך הבירכיים/רגליים. הכי טוב זה כמובן לעשות את זה לכל ה-3 ולהשוות.

אם יש לך ילדים קטנים, מציע גם שתביא בוסטר/עגלה ותראה איך הם נכנסים מאחור ובתא המטען.

אמינות הגיר בגולף - הרפתקה/סיכון - החלטה שלך אם להכנס לזה. גם פה המאזדה לוקחת, ולגבי הקורולה - הגיר הרציף שלה פחות אמין מזה של המאזדה, וכבר היו דברים מעולם (החלפות גירים לקורולה, בתקופת האחריות).

ולגבי צריכת הדלק - אתה צריך לענות על שאלה פשוטה כדי להחליט: כמה האוטו נוסע בשנה, והאם בתוך העיר או מחוצה לה וכמה בפקקים.

אם האוטו נוסע מעט ק"מ בשנה, בתוך העיר ובפקקים - קורולה/מאזדה

אם האוטו נוסע ק"מ גבוה ,מחוץ לעיר וללא פקקים - גולף (הגיר שלה סובל מבעיות בהילוכים נמוכים. בהילוכים גבוהים כשהדרך פנויה, אין בעיה) - ואפשר גם לשקול מנוע דיזל(וזה כבר סיפור אחר).

וכפי שכתבו - נסיעת-מבחן על כל אחד מהדגמים בהחלט תעזור לך להחליט, ויש כאלה שיגידו שזה בעצם הדבר הכי חשוב. :-)

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול להעיד לגבי המאזדה והקורולה, אז אשתף רק את ההתרשמות שלי מהגולף.

ביצועים/מנוע - בוא נאמר ככה, אחרי שנהגתי בגולף, אין מצב שאני חוזר לרכב עם מנוע אטמוספרי. מנוע טורבו זו חוויה אחרת לגמרי. זמינות הכוח והמומנט שהוא נותן לך בסל"דים הנמוכים פשוט מעולה. הגולף לוקחת עליות חדות כאילו הן מישור. המקרים הבודדים שהרגשתי חוסר כוח היו יכולים להיפתר ע"י העברת הגיר למצב ספורט (שאז כל נגיעה קלה בגז מטיסה אותך קדימה). בנוסף, בגלל שהמנוע עולה לסל"דים גבוהים לעתים רחוקות, הוא הרבה יותר שקט.

נוחות נהיגה - המושבים הסטנדרטיים בגולף לא משהו. לקח לי הרבה זמן למצוא תנוחה נוחה, וגם ראיתי כמה פוסטים בפורום של אנשים שהתלוננו על המושבים הלא נוחים. בלאנסר שהייתה לי לפני זה פשוט לקחתי את המושב עד הסוף אחורה וזהו. לא כווננתי אותו אפילו קצת.

עוד יתרון שהיה ללאנסר הוא מיקום הפדלים, אבל ממה שהבנתי רוב הרכבים כיום מגיעים עם תצורת פדלים כמו בגולף (פדל גז וברקס מרוחקים אחד מהשני ובעומקים שונים), ככה שאין מה לעשות; מתרגלים (וכן, התרגלתי). אגב פדלים, יש בפדל הגז שטח מת (מרחק לחיצה התחלתי שלא עושה כלום) שגם דורש הסתגלות.

בידוד רעשים - בסגמנט המשפחתיות העממיות+, לגולף יש את בידוד הרעשים הכי טוב בהפרש משמעותי. כדי למצוא רכבים עם בידוד רעשים שמשתווה או מתעלה על זה של הגולף, תצטרך לחפש ברכבי מנהלים/סלון ומותגי יוקרה. את המנוע בקושי שומעים, ורעשי כביש ורוח מתחילים להיות קצת מורגשים במהירויות של 110 קמ"ש ומעלה.

צריכת דלק - בנהיגה אגרסיבית שמרביתה מחוץ לעיר, יצא לי בתדלוק האחרון 13.5 ק"מ לליטר. מה שכן, זה היה לפני החום של הקיץ, אז סביר להניח שעם המזגן הצריכה בחודשים הקרובים צפויה לעלות.

גיר - אז כן, הגיר. אני לא אחרטט אותך, ברוב המקרים והנסיבות, גיר פלנטרי עדיף. ההשהיה ביציאה מהמקום (אתה יכול לשכוח מלעשות קיקדאונים ביציאה מהרמזור, הוא פשוט לא ייתן לך) ובתמרוני חניה לא מהנה, ובגולף שלי ספציפית הירידה להילוך 2 לא מוצלחת במיוחד (לא יודע אם זו בעיה גורפת). גם העננה של התקלות הפוטנציאליות שמרחפת מעל הראש לא נעימה.

מה שכן, בשיוט ובנסיעה מהירה, הגיר נעשה חלק כמו חמאה. מהילוך 4 ומעלה ההעברות נעשות בצורה כ"כ חלקה שברוב המקרים הן בכלל לא מורגשות.

סיכום -

אם אני הייתי צריך עכשיו ללכת לקנות רכב, זה היה גולף. חד משמעית. כמה שחיפשתי אחרי הקניה רכבים טובים יותר שעונים לצרכים שלי (מתוך סקרנות גרידא), פשוט לא מצאתי. כל האלטרנטיבות נפסלו מסיבה כזו או אחרת (מנוע אטמוספרי, הספק נמוך, גיר ידני, יותר מידי אורך/רוחב, מחסור באבזור, הנדסת אנוש ו/או עיצוב לקויים, מובילאיי, וכו' וכו'). אני מניח שהשיקולים שלך שונים משלי, אבל אולי תוכל להתבסס עליהם כדי להסיק מסקנות בשבילך.

בהצלחה.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה יעזור לך להחליט:

חזק/יסחב - גולף ראשון, מאזדה שני (הפרש לא גדול מהגולף), טויוטה שלישי

חסכוני בדלק - גולף ראשון,קורולה שני , מאזדה 3 שלישי

עלות אחזקה מהחסכוני לפחות- מאזדה/טויוטה ואחריהן גולף (מנוע טורבו מייקר את הטיפולים)

שווה לתמורה - התכוונת מבחינת ירידת-ערך ? זה אתה תחליט. אני חושב ששוק המשומשות היפניות יותר טוב מהגולף, וכנראה ייתרון למאזדה כי יש פחות 3 עם מנוע 2000 מליסינג.

נוחות - גולף ראשון,קורולה שני ,מאזדה שלישי (עניין אישי - המאזדה קשיחה יותר מהקורולה)

אמינות - זה משתנה, ונראה לי שההרגשה שלך נכונה.

קשיחות/יציבות - התכוונת להתנהגות על הכביש? אם כן, אז כאן המאזדה מובילה (גם הודות למסורת שלה ברכבי-ספורט כמו המיאטה, וגם הודות לשת"פ עם פורד, ביחד עם הגה יותר מתקשר), אחריה הגולף ובסוף הקורולה.

לגבי עובדות -

לקורולה ייתרון אחד ברור - היא הכי גדולה (נוסעים ומטען), אבל כתבת 3/4 איש אז לא נראה לי שתהיה בעיה עם זה.

המאזדה צפופה מאחור - במקרה הזה כדאי שתמדוד את תא הנוסעים בעצמך, או שתביא את המישפוחה (אם אפשר). תוכל גם "למדוד את עצמך מאחור" - שב מקדימה, כוון את כסא הנהג לתנוחה שלך, ואז עבור לשבת מאחורי כסא הנהג. איך מרווח הראש?איך הבירכיים/רגליים. הכי טוב זה כמובן לעשות את זה לכל ה-3 ולהשוות.

אם יש לך ילדים קטנים, מציע גם שתביא בוסטר/עגלה ותראה איך הם נכנסים מאחור ובתא המטען.

אמינות הגיר בגולף - הרפתקה/סיכון - החלטה שלך אם להכנס לזה. גם פה המאזדה לוקחת, ולגבי הקורולה - הגיר הרציף שלה פחות אמין מזה של המאזדה, וכבר היו דברים מעולם (החלפות גירים לקורולה, בתקופת האחריות).

ולגבי צריכת הדלק - אתה צריך לענות על שאלה פשוטה כדי להחליט: כמה האוטו נוסע בשנה, והאם בתוך העיר או מחוצה לה וכמה בפקקים.

אם האוטו נוסע מעט ק"מ בשנה, בתוך העיר ובפקקים - קורולה/מאזדה

אם האוטו נוסע ק"מ גבוה ,מחוץ לעיר וללא פקקים - גולף (הגיר שלה סובל מבעיות בהילוכים נמוכים. בהילוכים גבוהים כשהדרך פנויה, אין בעיה) - ואפשר גם לשקול מנוע דיזל(וזה כבר סיפור אחר).

וכפי שכתבו - נסיעת-מבחן על כל אחד מהדגמים בהחלט תעזור לך להחליט, ויש כאלה שיגידו שזה בעצם הדבר הכי חשוב. :-)

בהצלחה

אתה צודק, אני ישבתי בשלושת ברכבים והתלבהתי מהמאזדה את האמת ומתפשקר עם המרווח מאחור (אחת לחודש עד שיסעו 3-4 אנשים). אבל עיקר ההתלטות הייתה עם גולף ולא הטויוטה. אני נוסע כ 70% מהנסיעות באזור בינעירוני (עם כמה רמזורים ספורים).

אני אחשוב שוב על זה ואחליט אם לוותר על חסכון בדלק ומומנט גבוה לסל"ד נמוך לטובת אמינות או ההפך.

תודה רבה לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח לגבי התיבת הילוכים, צ'מפיון טוענים שהבעיות נפתרו במארק 7 אבל גם פה יש לא מעט נושאים של בעיות עם גיר מצמדים יבשים כמו בגולף. המאזדה עושה 1/10 במקרה הטוב. בנהיגה נמרצת 8.5.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

אין לי מושג מה אתה עושה לאוטו, אבל אצל אמא שלי שנוהגת דיי רגוע האומנם, המחשב מראה על 6.9 ל' ל-100 ק"מ, שזה קצת יותר מ- 1-14 (נהיגה מאשדוד לרחובות כל בוקר) וזה אחרי 70 אלף ק"מ

גם שאני לוקח את האוטו לפעמים, בנסיעה "נמרצת" כולל שיוט על 130-140 ותאוצות ביניים, אני מקבל בד"כ בסביבות ה- 1-12

אם אני משייט על 90-100 וללא פקקים, אני מקבל 1-16

(כל הנסיעות הם לבד ועם מזגן מכובה\ על מינימום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה פקקים בבוקר 8.5 לליטר זה הממוצע, למנוע ה-2 ליטר. אני לא מדבר עם חישובים לא רלוונטים של מחשב הדרך, אלא חישוב אמיתי של ק"מ בין תדלוקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי\קיה לא באים בחשבון?

אתה יכול בתקציב הזה למצוא קיה סיד סטיישן יד ראשונה 0 ק"מ ב102000

כאדם שהחזיק ונהג בקאיה ובמאזדה, אני מאוד אהבתי את המאזדה ונהנתי ממנה והיא הייתה יותר אמינה וחסכונית מהקאיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב את המאזדה 3 הבעיה שהיא די צפופה מאחורה ולא הכי חסכונית אבל מבחינת נהיגה,אבזור ובטיחות זה רכב מצויין

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל מה שרשמו, תלך על המזדה, ההפרש הזניח בביצועים לעומת השקט בתחזוקה לדעתי יכריע את הכף.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפוקוס החדשה 1.5 יש גיר פלנטרי 6 הילוכים,זה לא המצב שהיה לפני עם הגיר הרובוטי המקולל.

אחלה רכב למרות שהוא קצת מיושן,שווה לך לבדוק את ה308,הוא לא פחות שקט מהגולף ויותר נוח,הוא גם אמין מאד מנסיון אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי מאזדה 3 2000 סמק לפני כחודש וחצי

צריכת דלק אחרי 1400 קמ 70 אחוז בעיר 30 אחוז בינעירוני 9 ליטר ל100 קמ -דהיינו 1 ל 11

חסרונות

ישיבה נמוכה יחסית למרות שמצאתי תנוחת ישיבה סבירה

צפפופה יחסית מאחורה

באגז קטן

יתרונות

מהנה מאוד לנהיגה

מאובזרת מאוד

אמינות יפנית

יפה {האצבק }

סהכ ממליץ למי שלא צריך אוטו מרווח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2569 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...