Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאן כולם ממהרים?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 2669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 235
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אנחנו חושבים (ויודעים) שאתה גר בלב אוכלוסיה ערבית שבה ההתנהגות הזו נפוצה עשרות מונים יותר מאשר בקרב הלא ערבית.

במקומות שאני נוסע, אני לא יכול להצביע על אוכלוסיה ספציפית, כי אני רואה את זה קורה על ידי כלל האוכלוסיה. כולל (מקרים אמיתיים שאני ראיתי מולי) הייטקיסטים מהסוג שהיה נחמד לדבר איתם על אקטואליה בפסקת קפה אבל עוקפים ודופקים קיק דאון בסיבוב על מעבר חציה כאשר שם עובר מישהו או סתם חותכים נתיב לתור קצר יותר וגורמים לתאונה (ואחרי זה עוד אומרים ש:"אתה אשם"), בחורות סימפטיות שהיה כיף לצאת ולבלות איתן שסתם נצמדות וצופרות כדי להגיע מהר יותר לרמזור אדום בעוד 50מ, נהג משאית חלוקה שהחליט להתנקם כי נסעתי 80 בכביש של 80 עם נתיב אחד לכל כיוון ובולם אחרי העקיפה (כמובן פגשתי אותו ברמזור אדום בהמשך בעוד מספר דקות) וכד'. אם כי יש באמת אוכלוסיות עם אינסטינקט השרדות חלש יותר ועושים מהלכים שמסכנים גם אותם וגם את האחרים באותה מידה. רוב האוכלוסיות, במודע, בעיקר יותר מסכנים את האחרים ואת פח של הרכב שלהם (אליו הם מתיחסים כמו למכונת כביסה - אז לא חבל).

אני חייב לשים סוף למיתוס הזה, כי באמת שזה עניין של מתמטיקה פשוטה.

אם אני נוסע 120 במקום 90, אני נוסע ב-33% אחוז מהר יותר, ולכן אגיע ב-33% מוקדם יותר. לא שתי דקות ולא נעליים.

אתה צודק בתיאוריה, הבעיה היא שבפרקטיקה עבור רוב האנשים מרבית הנסיעה היא לא רק על כביש מהיר, אלא גם בכבישים מסביב חוץ ממי שעושה מידי יום נסיעות ארוכות בכביש מהיר באופן קבוע וגם אז מה שמשפיע זה פקקים, שיש אותם גם בכביש 6). מה שמשפיע על זמן הגעה ליעד זה מהירות ממוצעת שעולה לא באופן לינארי להעלאת מהירות. למעשה לעלות את המהירות נותן עוד כמה קמש"ים בודדים בסוף במהירות הממוצעת. וההבדל בזמן יצטמק ל5~10 דקות גג. את כל הפרשי הזמנים ש"הרווחת" יקזזו הרמזורים שמשפעים הרבה יותר. אם היה מזל והרמזורים היו ירוקים, תחסוך את הזמן הזה, אם לא, אז לא.

בלילה, ללא מכוניות על הכביש, למהירות יש השפעה. ביום, כאשר יש עומסי תנועה, או בפרברים/עיר, למהירות אין השפעה.

עריכה:

אני לא בא בטענות כלפי מי שנוסע מהר, בטח ובטח בכביש בין עירוני. אני בא בטענות כלפי מי שעושה מהלכים מסוכנים/עצבניים/כוחניים בכביש כדי "להתקדם".

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייטקיסטים מהסוג שהיה נחמד לדבר איתם על אקטואליה בפסקת קפה אבל עוקפים ודופקים קיק דאון בסיבוב על מעבר חציה כאשר שם עובר מישהו או סתם חותכים נתיב לתור קצר יותר וגורמים לתאונה[...]בחורות סימפטיות שהיה כיף לצאת ולבלות איתן שסתם נצמדות וצופרות כדי להגיע מהר יותר לרמזור אדום בעוד 50מ.

בלא מעט דיונים כאן, אנחנו סובבים סביב ההנחה ש"You are how you drive", אבל מקרים כמו אלו שהבאת מראים שזה לא בהכרח נכון. יש אנשים שמי שהם מאחורי ההגה שונה מאוד ממי שהם במצבים אחרים. הם חשים את הצורך לעטות עליהם זהות אחרת כדי "לשרוד" את הכביש.

נוסע מהר (ביחס לחוק) כי החוק לא מתאים למכוניות מודרניות.

זה נכון לכביש הפתוח בהיעדר תנאים מגבילים. כאן מדובר על נהגים שממהרים בזמן נהיגה בתנועה ערה, בסביבה עירונית וכדומה.

לגבי המזגזגים בפקקים, זה נורא פשוט.[...]זאת המנטליות. של "שאני אחכה?! פחחחחחח". גאוותנות, אגואיזם, וכבוד. כן, גם אלה שנדחפים לפניך בנתיב ההשתלבות ומרוויחים בדיוק 4.4 מטר וארבע שניות בהגעה ליעד. כי "למה מה קרה שאני אהיה מאחוריך?!".

אין ספק שיש כאלו. אבל באותה מידה יש כאלו שעושים את זה פשוט כי הם נוהגים בלי להשקיע מחשבה. מבחינתם, תחושת הקצב בנהיגה מוכתבת על ידי שמירת מהירות או האצה. כל האטה שלא לטובת עצם העצירה ברמזור או תמרור עצור מרגישה להם כמו זחלנות.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,מודה גם אני אשם ומזגז...כן מה לעשות שחושבים שאני טמבל ועוד כמה ברכות.

תחשבו מה שבא לכם. מודה,אני מזגז בפקק ולא להגיע לפניך או להרוויח שניייה .

אני אוהב לנהוג יעיל,לא אוהב רווחים בפקק שיוצרים עוד פקק,אוהב יעיל!

הזמן שהגיע ליעד,הרי לא בהכרח תלוי בי,אבל אני עושה את המקסימום לא ליצור

חולמנות ואיטיות שתגרור אחרי עוד זמן בפקק למישהו אחר. או שתור המכוניות שאני

נמצא בו ישאיר מישהו באמצע הצומת שמאחורי. ברוב הזמן בכביש דואג לא לזגג

בצורה חותכת ברוטאלית או מאיימת,מזגג עדין פה ושם וזהו.

י ע י ל ו ת !

בכביש אל תהיה חכם אל תהיה צודק וגם אל תהיה טיפש...תהיה יעיל וזהיר,זהו.

לעולם לא אסע מהר ואסכן את הנוהגים לפני ומאחורי,לעולם...מהירות היא עניין של אחריות,

אחריות כלפי השותפים שנוסעים בכביש עליו אני נוהג. איבוד שליטה שלי עלול לעלות גם

למישהו אחר ביוקר. גם בטיולי נהיגה אני כזה,לא אסע מהר אם מישהו עלול לשנות את גורלו

בגלל נהיגה פוחזת שלי או לא אחראית.

אם אפשר לנסוע בימני,מעדיף ימני.

זוזו מהשמאלי אנחנו לא בפקק.

לאותת רבותי,זו חלק מהתרבות...זה כמו לדבר רק עם הרכב.

צמצמו רווחים,זה מגדיל את הפקק לאחרים.

שמור מרחק,תגיע רחוק יותר.

TZVIPPER

אז לשאלתך,אני לא ממהר ולא בוער לי כלום.

אני יעיל וחושב יעיל ולא רק על עצמי.

אני לא עצבני בכביש ולא כועס ולא כלום,אני יעיל נינוח וככה אני אוהב.

ומיצידי שכולם יגיעו לפני לאן שהו.

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסע מהר כי אני אוהב.

נוסע מהר כי אחרת אני משתעמם.

נוסע מהר כי הרכב שלי מסוגל.

נוסע מהר כי מה לעשות שרוב האנשים רדומים בכביש.

.

או שאתה מדבר על כביש עם תנועה מאוד דלילה ואז זה לא ממש רלוונטי או שאתה מפגין התנהגות בבונית ישראלית מצויה.

כנ"ל להודעה של BIGMIK.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני בבון מצוי, שמח שזה הרושם שהשארתי.

נו ברצינות...

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלא מעט דיונים כאן, אנחנו סובבים סביב ההנחה ש"You are how you drive", אבל מקרים כמו אלו שהבאת מראים שזה לא בהכרח נכון. יש אנשים שמי שהם מאחורי ההגה שונה מאוד ממי שהם במצבים אחרים. הם חשים את הצורך לעטות עליהם זהות אחרת כדי "לשרוד" את הכביש.

רואד רייג' ממש לא קשור למי אתה בחיים מחוץ לכביש.

אפילו גופי ידע את זה עוד ב 52.

https://www.youtube.com/watch?v=HdgVcGjzgR4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני בבון מצוי, שמח שזה הרושם שהשארתי.

נו ברצינות...

מאחר וישר נדלקת על ה"בבון" אז אומר שוב את מה שאמרתי ואתה תחליט.

או שאתה עושה את מה שאתה אומר רק בכביש עם תנועה מאוד דלילה או שאם אתה עושה את זה בכביש עמוס ואז כן, בהחלט בבון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנהג חדש אני יכול להגיד שלנסוע בכבישים פה זה ממש לא כיף. לא מובן לי איך חלק מהנהגים פה אפילו עברו טסט.

מה שאני הכי לא סובל זה נהגים שלא מאותתים וכאלה ששוכחים שזכות קדימה זה חובה ולא רשות. מצד שני, יצא לי לחכות כמה פעמים בתמרור ואף אחד לא נתן לי להשתלב. זה עוד היה במקום בלי רמזור ככה שהמכוניות ממשיכות להגיע ואתה צריך לסמוך על אדיבות של אנשים. לצערי זה מצרך נדיר וכמובן שהייתי צריך להכריח מישהו לתת לי לעבור.

אני מהטיפוסים שמוצאים משהו שלילי בהכל אבל הכבישים פה זה באמת זוועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב לנהוג יעיל,לא אוהב רווחים בפקק שיוצרים עוד פקק,אוהב יעיל![...]אני עושה את המקסימום לא ליצור

חולמנות ואיטיות שתגרור אחרי עוד זמן בפקק למישהו אחר.[...]צמצמו רווחים,זה מגדיל את הפקק לאחרים.

הפוך, עומס תנועה הוא מצב שנוצר כתוצאה מחוסר רווח בין רכבים. כאשר יש עומס תנועה, ככל שאתה יכול לייצר לפניך יותר מקום ולנסוע במהירות קבועה דרך העומס - יותר טוב עבורך, אבל בעיקר עבור הטור שמאחוריך. אתה מקצר עבורם את הפקק, לא מאריך אותו.

לעולם לא אסע מהר ואסכן את הנוהגים לפני ומאחורי,לעולם...מהירות היא עניין של אחריות, אחריות כלפי השותפים שנוסעים בכביש עליו אני נוהג. איבוד שליטה שלי עלול לעלות גם למישהו אחר ביוקר. גם בטיולי נהיגה אני כזה,לא אסע מהר אם מישהו עלול לשנות את גורלו בגלל נהיגה פוחזת שלי או לא אחראית.

תבדיל בין מהירות בכביש המפותל (שמוגבלת על ידי שדה ראיה ואחיזה) לבין מהירות בנסיעה בתנועה, שמוגבלת על ידי מהירות התנועה. האחת, אם תגזים, תיגמר באבדן שליטה. השניה, תיגמר בדייט פגושים עם הרכב מלפנים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדברים שרשומים פה בשרשור מעידים על חומרת הבעיה

1. "אני נוסע על השמאלי ומסתכל במראה, איך שמגיע רכב אני מפנה" - הסיבה שחוזרים לימני היא לא כי רכב צריך לעקוף אלא כי זה חוק במדינה בה אתה חיי. צריך לחזור לשמאלי כל עוד לא עוקפים נקדה.

2. "מה אכפת לאנשים באיזה מהירות אני נוסע על השמאלי?" או לחלופין "מצידי שיעקפו אותי על 200". -

אז זהו שמאוד אכפת. למה? כי כשתהיה על 150 ותגלה לפתע מכשול על הכביש גם אני עלול למות איתך.

או במילים אחרות, היכולות נהיגת מסלול שלך לא שוות הרבה על הכביש הציבורי. תמות לבד בדרכים אחרות, אל תערב אותי או את משפחתי.

------------------------------

אין ספק שהתגובה המנצחת בתחרות היתה:

"

נוסע מהר כי אני אוהב.

נוסע מהר כי אחרת אני משתעמם.

נוסע מהר כי הרכב שלי מסוגל.

נוסע מהר כי מה לעשות שרוב האנשים רדומים בכביש."

נוסע מהר כי אני אוהב - ויש אנשים שאוהבים לגנוב, זה לא הופך את זה לבסדר.

נוסע מהר כי אני משתעמם - ממש אחלה תירוץ. תשמע תחרות שחמט ברדיו או משהו.

נוסע מהר כי הרכב שלי מסוגל - ואו! מדהים. ומקל בייסבול יכול להרוג...

נוסע מהר ביחס לחוק כי החוק לא מתאים למדינות מודרניות - תכתוב מכתב למפלגה בה בחרת.

נוסע מהר כי מה לעשות שרוב האנשים רדומים בכביש - אין קשר בין השניים. ממש אין.

היית צריך להוסיף " נוסע מהר כי המודעות שלי לעצמי ולסביבה מאוד נמוכה"

עריכה אחרונה על ידי tepic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר וישר נדלקת על ה"בבון" אז אומר שוב את מה שאמרתי ואתה תחליט.

או שאתה עושה את מה שאתה אומר רק בכביש עם תנועה מאוד דלילה או שאם אתה עושה את זה בכביש עמוס ואז כן, בהחלט בבון!

"נדלקתי" על הבבון מכיוון שאתה מכנה אותי בשם גנאי שלא היה לך אפשרות לרשום אותו אם היית מכיר אותי. אפשר לרשום את מה שאתה רוצה בלי להעליב.

חתכת את ההודעה המקורית שלי (שזה סוג של הוצאת דבריי מהקשרם). רשמתי בפירוש בסוף ההודעה שלחתוך נהגים בפקק זה טיפשי.

ברור שנוסעים מהר רק במידה והתנאים מאפשרים זאת.

אם מישהו חותך נהגים אחרים בתנועה ערה/ כבדה הוא לא עושה מעשה חכם מכיוון שהוא מסכן את עצמו ואת הסביבה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BAGIRA

היה ברור שתגיב בצורה שהגבת בגירה,אלה מסוג התגובות שאפשר לקבל רק ממך.

מוסיף צבע ססגוני לפורום,אחלה,הרי מישהו צריך מדי פעם להתסיס קצת פה בפורום.

אני לא העיד על עצמי יותר מדי,רק אוסיף שבבון אני ממש לא.

ואל תשים אותי במקומות שאני ממש לא שייך אליהם.

לא רוצה לרשום על אחרים ששייכים למגזר כזה או אחר,כמוך.

לא מזגג בפראות ומפחיד את הנוסעים לידי,לא,ממש לא!

אם זו הכוונה שלך ואל תשווה אותי אליהם ותכנה אותי בבון

או נהג מצוי. אני ממש לא הנהג המצוי.

ואם מתאים לך לעשות עלי אליהום,אז צא מזה,לי זה לא מתאים.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן.ג

אני רושם שאני ממש לא מגזים וממש ממש זהיר ,גם כשנוסע לטיולי נהיגה.

ומעולם לא מגיע לקצוות בכביש המפותל או גם בכביש אחר,עמוס או לא עמוס.

מפותל או לא.

אנני מזגג במהירויות גבוהות,גם אם הרכב יכול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה ששניכם לא הסברתם את עצמכם כראוי כי אחד מכם נהנה לכתוב הודעה לכאורה אנטי חברתית (אני נוסע מהר כי בזין שלי והחוק אנכרוניסטי ואני מנזגזג כי יש לי OCD למרווחים) אבל כשמעמתים אתכם עם זה שאתם אנטי סוציאלים פתאום שניכם נרעשים.

או שהגזמתם בהודעה הראשונית או שאתם לא מודעים לחוסר הסוציאליות שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...