Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

יש עוד מיליון גורמים, ולכן ההשוואה הזו חסרת כל משמעות.

אני גם לא מכיר את מבנה השכר לצורך פנסיה, כי בשירות הציבורי מבנה השכר כלל בעבר לא מעט רכיבים שלא חושבו לפנסיה. אם מידהו זוכר את מערכון ה"ישראבלוף" של הגששים הרי שישראברוך קיבל מישראבנק כל מיני "הוצאות בכאילו". זה מתאר תופעה אמיתית שבה בשירות הציבורי השכר המוכר לתנאים סוציאליים היה חלק קטן מהברוטו.

לכן, אני חוזר, כל ההשוואות האלה, בלי לתקנן לגורמים המשפיעים על השכר (ועל הפנסיה) הם טעות - לכאן ולכאן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, avargel כתב:

1. אין קשר בין כעס על מנגנון הפנסיה התקציבית (שיכול להיות שהוא כעס מוצדק כשלעצמו) לבין רכישת דירות ע"י פנסיונרים.

2. פנסיה תקציבית היא ביחס לגובה השכר. לא לצבירה, אבל כן לשכר. מי שזה לא ברור לו שילך ללמוד קצת.

מי שהשתכר 10,000 שקלים לא יקבל פנסיה של 20,000 נכון? יופי. לכן גם החברה האלה צריכים השלמת הכנסה בגיל מבוגר, וחלקם  עושים זאת באמצעות רכישת דירות.

3. ניתן להתווכח על נושא הפטור ממשץס על השכרת דירות מעל 5,000 ש"ח. 

לטעמי, וזה גם מגובה בלא מעט מחקרים, הפטור הזה "עושה שכל" במובנים רבים ואת חלקם הזכרתי. לא מסכימים? אין חובה כזאת

1. אני מניח שהניסוח שיותר נכון לסעיף הזה הוא שקיים מתאם חיובי ממש בין כעס בדרך מימוש מנגנון הפנסיה התקציבית (בפרט פנסיית הגישור) לבין רוכשי דירות על ידי גמלאים של אותם ארגונים. ספציפית, אני מניח, בפנסיות תקציביות בלתי ממומנות או ממומנות חלקית.

2. כן, נכון. 

3. מסכים, זה עניין די מורכב. כנראה במצב השוק הנוכחי ההטבה הזו עושה יותר טוב מרע.

לפני שעתיים, davemustaine87 כתב:

אוקיי, זה ששילמת מס קניה על דירה לפני 20 שנה מקנה לך את הזכות לא לשלם על ההכנסות שלך ממנה לעולמי עד? 

אז בעצם אתה בעד מס ירושה? 

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

אם כבר מכעיס, זה אמירות של אנשים כאלה

אני לא מבין מה החבוב הזה דואג. המדינה תדאג לו ככל שיידרש.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, davemustaine87 כתב:

אוקיי, זה ששילמת מס קניה על דירה לפני 20 שנה מקנה לך את הזכות לא לשלם על ההכנסות שלך ממנה לעולמי עד? 

אז אם ככה, חברות ההשכרה והליסינג היו שמחות מאוד לשלם מס קניה על הרכבים שלהם ולא לשלם לעולם מיסים. 

אין קשר לעולם הרכב.

המס שאתה משלם על ברכב חוזר איליך חלקיתץ תלוי אחרי כמה זמן מכרת את הרכב.

בדירה המס לא קובע את מחיר השוק בכלל, כי אתה באותו שוק עם רוכשי דירה ראשונה שאין להם מס בקניה ומכירה.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Gosser1860 כתב:

אז בעצם אתה בעד מס ירושה? 

אני לא יודע מה זה מס ירושה. 

אני בעד מיסוי הכנסות. יש לך קבוצה ענקית של בעלי דירות שמשלמים מס מופחת מאוד על דירות להשקעה שהם קנו לפני 30 שנה.

ולא, המס רכישה שהם שילמו בזמנו על הדירות הללו לא מהווה פטור מזה. 

לפני 1 דקה, - XM - כתב:

אין קשר לעולם הרכב.

המס שאתה משלם על ברכב חוזר איליך חלקיתץ תלוי אחרי כמה זמן מכרת את הרכב.

בדירה המס לא קובע את מחיר השוק בכלל, כי אתה באותו שוק עם רוכשי דירה ראשונה שאין להם מס בקניה ומכירה.

אין שום קשר בין מה שאתה כתבת לדוגמא שהבאתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוכח את הצד השני של המשוואה - במכירה הם ישלמו מס שבח - וכיוון שסביר שערך הדירה עלה הרבה מעבקץר למדד מדובר במס גבוה.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, davemustaine87 כתב:

אני לא יודע מה זה מס ירושה. 

אני בעד מיסוי הכנסות. יש לך קבוצה ענקית של בעלי דירות שמשלמים מס מופחת מאוד על דירות להשקעה שהם קנו לפני 30 שנה.

ולא, המס רכישה שהם שילמו בזמנו על הדירות הללו לא מהווה פטור מזה. 

מס ירושה או מס עיזבון הוא מס המוטל על כספים ונכסים העוברים בירושה. (ויקי)

אז בהינתן מה שאתה כותב, אתה בעד שהיורשים החוקיים שלך ימוסו על העזבון שלך?

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הם ימכרו. 

לפני 2 דקות, Gosser1860 כתב:

מס ירושה או מס עיזבון הוא מס המוטל על כספים ונכסים העוברים בירושה. (ויקי)

אז בהינתן מה שאתה כותב, אתה בעד שהיורשים החוקיים שלך ימוסו על העזבון שלך?

אני דיברתי על בעלי הדירה בפועל. 

אבל כן, ממחשבה ראשונית, אם אתה יורש דירה כזאת ומוכר אותה או מתכוון להשכיר אותה, אני בעד מיסוי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, davemustaine87 כתב:

אין שום קשר בין מה שאתה כתבת לדוגמא שהבאתי. 

אני לא בעניין של ציטוטים כמו m3, אבל בוא נעשה סדר.

אברג’ל כתב שרוכשי הדירות שילמו מס רכישה.

אתה ענית שתשלום מס ברכישה לא פוטר ממס על הרווח בדיוק כמו שחברות ליסינג משלמות מס רכישה על הרכבים, ומשלמות מס על הרווחים.

אני עניתי שמס על הרכב הוא חלק ממחיר הרכב בניגוד למס על דירה.

מה אני מפספס?

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, davemustaine87 כתב:

אני דיברתי על בעלי הדירה בפועל. 

אבל כן, ממחשבה ראשונית, אם אתה יורש דירה כזאת ומוכר אותה או מתכוון להשכיר אותה, אני בעד מיסוי. 

אז רק לוודא. פלוני עבד ועמל כל חייו ושילם מס הכנסה, בט"ל ומס בריאות. אגר וחסך, השקיע במניות (ושילם מס רווחי הון בעת מימוש), רכש דירה (מס רכישה ומס שבח במכירה) וכן הלאה. עתה פלוני מת ומעביר את כלל הנכסים שלו ליורשיו החוקיים. עתה על היורשים לשלם שוב מס (מס ירושה). 

הבנתי נכון? אם כן, למה צריך לשלם מס כפול?

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, - XM - כתב:

אני לא בעניין של ציטוטים כמו m3, אבל בוא נעשה סדר.

אברג’ל כתב שרוכשי הדירות שילמו מס רכישה.

אתה ענית שתשלום מס ברכישה לא פוטר ממס על הרווח בדיוק כמו שחברות ליסינג משלמות מס רכישה על הרכבים, ומשלמות מס על הרווחים.

אני עניתי שמס על הרכב הוא חלק ממחיר הרכב בניגוד למס על דירה.

מה אני מפספס?

מה שפספת שאני מדבר על אלו שקנו דירות בשנות 80-תחילת 2000 בגרוש וחצי וכמעט בכלל לא שילמו מס רכישה. 

לא מי שקנה דירה עכשיו ושילם מס רכישה/מס דירה שניה על דירות של מיליון וחצי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Gosser1860 כתב:

אז רק לוודא. פלוני עבד ועמל כל חייו ושילם מס הכנסה, בט"ל ומס בריאות. אגר וחסך, השקיע במניות (ושילם מס רווחי הון בעת מימוש), רכש דירה (מס רכישה ומס שבח במכירה) וכן הלאה. עתה פלוני מת ומעביר את כלל הנכסים שלו ליורשיו החוקיים. עתה על היורשים לשלם שוב מס (מס ירושה). 

הבנתי נכון? אם כן, למה צריך לשלם מס כפול?

אתם מתים על אנשי קש הא? :) 

אני לא כלכלן, ולא עובד במרד האוצר, אני איש פשוט שכותב בקארספורום. 

כולא כתבתי שצריך למסות שכר דירה לבעלי דירה שדה פקטו, ביחס למחירים של היום, המס רכישה שהם שילמו הוא מעליב. זה הכול. 

לא באמת אמרתי משהו על ענייני ירושה מלבד ירושה של אותם אנשים. 

אני בטוח שיש אנשים מאוד חכמים, בטח שיותר ממני, במשרד האוצר שיכולים למצוא פתרונות למיסוי הוגן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול חבר סיפר לי על מתעשר הייטק שעקף את המערכת.

העביר את הזכויות על הדירה שיש להם יחד לאישתו ב100% פעולה שלא דרשה ממנו מס. 

התגרשו למראית עין.

הלך עם התלושים שלו, לקח משכנתא והשכיב את החסכונות על דירה להשקעה.

אחרי שבוע התחתנו שוב 

ואופס, יש להם שתי דירות ללא מס.

הדירה עכשיו מושכרת בכמה עשרות שקלים מתחת לרף המס. זה מממן את המשכנתא ב100% 

וואלה עו"ד כריש יש להם.

ככה שמעתי. מניח שעשה את זה בצורה חכמה ומתאימה לחוק 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, avargel כתב:

אני חושב שאתה צריך לפעול לפי החתימה שלך

ברוח טובה, כן? 😀

מה אני אגיד לך, רוח טובה יש רק לאלו שיש להם 2.2 מיליון בין אם בנכס ובין אם בחשבון הבנק... ;) 

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, davemustaine87 כתב:

ביחס למחירים של היום, המס רכישה שהם שילמו הוא מעליב. זה הכול. 

לא רלוונטי בכמה הם קנו את זה.

זו חא טענה לגיטימית. מחר בבוקר תגיד שמי שקנה מניה ועשה עליה 1000% רווח צריך לשלם יותר מ-25% מס רווחי הון.

זה לא מס דיפרנציאלי והם ישלמו מס שבח על הסכום האדיר שהם הרוויחו כי קנו את הדירה בזול.

אתה יכול להגיד שצריך למסות שכר דירה למשל. טענה לגיטימית, אבל אף אחד לא צריך לקבל עונש כי הוא קנה משהו בזול ועכשיו המשהו הזה שווה הרבה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...