Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קונה דירה מקבלן וותיק וגדול. יש טעם לשכור עו"ד מטעמי?

The REAL B.r
שימו לב! השרשור הזה בן 2888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אשמח לעצה מבעלי נסיון שרכשו דירות מקבלן.

אני מתכוון לרכוש דירה מקבלן מקומי וותיק, גדול ובעל מוניטין חיובי. ראיתי דירות אחרונות שבנה והתרשמתי לטובה מהאיכות. החוזה האחיד מאוד לטובת הקבלן אבל נראה סטנדרטי וחוקי, כמו של כל קבלן נורמלי (השוואתי לחוזה אחר). הבניין בשלבי בנייה מתקדמים. הכל נקי מבחינת טאבו, שיעבודים, עיקולים, היתרי בניה וכו'. אין ליווי בנקאי אבל נרשמת הערת אזהרה במיידי לפי חוק מכר.

עו"ד שאני מכיר מייצגת קבלן מסויים וטוענת שלשכור עו"ד מטעמי זה מיותר, הוא לא יכול לשנות מהותית את סעיפי החוזה. הקבלן יעדיף לוותר על העסקה בגלל הביקוש הרב מצד הרוכשים.

מצד שני, הרשת עמוסה מאמרים משכנעים של עו"ד שמזהירים לא לרכוש דירה ללא ייצוג עו"ד מטעמי, אבל האינטרס שלהם ברור.

הסעיף הכי מפחיד מבחינתי הוא התחייבות לקבל חזקה בדירה ביום המסירה לאחר שחתמתי על טופס מסירה וגם אם קיימים ליקויים סבירים בדירה. את התיקון מתחייב הקבלן לבצע תוך זמן סביר. אנסה לבטלו בעצמי.

אני נוטה לוותר על עו"ד מטעמי. מה אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לוותר בשום פנים ואופן על עו"ד מטעמך.הקבלן ועורך הדין שלו מייצגים את טובת הקבלן ולא את טובתך.סכום העמלה שלוקח עו"ד על עסקת נדלן הוא זניח ולא שווה לוותר עליו.

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קבלן שלא משנה הסכם אם קיימים בו סעיפים רציניים שלא נראים לקונה

שכור שירותיו של עו"ד מקצוען ונעים הליכות שיידע לתמרן את העו"ד של הקבלן.

ובעיקר יידע מה חשוב והכרחי לתקן ומה אפשר לבלוע במהלך המו"מ או בסעיפי החוזה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמצא עו"ד, אפילו כאם בפורום, שתמורת כמה מאות שקלים יעבור על החוזה ומגיד לך אם יש מוקשים. אחר כך תחליט. גילוי נאות. קניתי ככה פעם דירה. היום לא הייתי עושה את זה, אבל לי אישית הצליח.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה רעיון. אם יש עו"ד מומחה בתחום מקרקעין שמוכן לעבור על החוזה, אשמח לשלם לחבר פורום תמורת שרות כזה.

תפנו אליי בפרטי בהקדם, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם התקמצנתי על עו"ד מטעמי, שילמתי פי כמה בעיזים שהוכנסו לחוזה.

עו"ד מטעמך עולה בד"כ 0.5% מסכום החוזה פלוס מע"מ, יוצא בערך 6000 ש"ח לכל מיליון ש"ח בעסקה. עז אחת שיוציא מהדירה (תרתי משמע) שוה הרבה יותר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בחוזה העו״ד הגיש שינוי על כ 100 סעיפים, 60 מתוכם התקבלו השאר נדחו. עו״ד שמתמחה בנדלן יודע מה לבקש ומה אפשר לדרוש מהקבלן. לא לוותר על עו״ד.

😈Seat Leon Cupra 280😈

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכישת דירה היא עסקה גדולה, עבור רוב האנשים הכי גדולה בחיים.

אם יש פעם אחת שבשבילה היה שווה שהמציאו עורכי דין, זו הפעם,

ולא מישהו שיעבור על החוזה אלא עו׳ד וותיק ומומחה לנדלן שיעלה לך פחות

מאינטרפוץ או קרניז לאסלה ויכול להציל לך המון. אל תלך בלי.

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להמליץ לך על עו״ד תותח שיעבור סעיף סעיף על החוזה עם זכוכית מגדלת ויודיע לך מה העיזים הצפויים לך.

זה העו״ד שהשתמשתי בו לרכישת הדירה שלי..

אם תרצה פנה בהודעה פרטית.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמצלה הכוללת - לא לוותר על עו"ד.

אמנם אינני עו"ד, אך דווקא 2 דברים שכתבת, אינני מסכים איתך :

1. אין ליווי בנקאי - זה מאוד מדאיג. ככה התנהלו כל הקבלנית שפשטו רגל (ביניהם כמה גדולים). זכור לי במיוחד המקרה של חפציבה.

2. חשש מקבלת דירה עם ליקויים סבירים שיתוקנו ע"י הקבלן - אינני חושב שזה בעיה. בשביל זה יש את תקופת הבדק. רק צריך להגדיר מה זה ליקוי סביר (בשביל זה צריך עו"ד מטעמך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאחרים שואלים אותי, התשובה שלי היא - תיקח עורך דין.

כשאני שואל את עצמי אני עונה שזה מיותר. אני קורא את החוזה בעצמי היטב, מה שלא ברור לי אני בודק, מבקש שינוי אם צריך (לעיתים אפילו תקבל דף שינויים שכבר אחרים ביקשו שיכסה את כל מה שביקשת).

למה אני לא לוקח עורך דין? כי אני לא מתעסק בניסוח ובפלפולים, אלא בעיקר. מה תכולת הדירה? מתי המסירה וכמה זמן מותר לו לאחר? מתי התשלום ומה תנאי ההצמדה? וכו.

יש חוקים שמגינים על רוכשי הדירות. הם חזקים יותר מכל חוזה, ולכן במקרה הנדיר שבו הקבלן דפק אותך באמת ותצטרך תביעה, החוזה לא ממש יהיה רלוונטי, ויתרה מכך, אתה משלם על העוד של הקבלן ולכן הוא אמור לייצג גם את האינטרסים שלך. חוזה שדופק אותך זה עוד כלי בבית המשפט דווקא כנגד הקבלן.

אבל כאמור, כשאחרים שואלים אותי אני אומר - קח עו״ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלן שבונה מכסף שלו + כסף של הקונים במהלך הבניה, לא צריך ליווי בנקאי שעולה לקבלן כסף אותו הוא משלם לבנק.

לכן אם הקרקע חופשיה משיעבודים מישכונים ושאר כולירות ( עו"ד מטעמך בודק ) אם תקבל הערת אזהרה לטובתך ותשלם על פי התקדמות הבניה כפי שמוגדר בחוק או ערבות מכר או של חברת ביטוח (עו"ד מטעמך בודק ) אז גם ניתן לישון בשקט יחסית

גם כשיש ליווי בנקאי זו לא ערובה שהכל ידפוק כמו שעון שוויצרי.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרמיקה

לגבי תכולת הדירה לוח תשלומים מועד מסירה זה אתה לגבי הפלפולים והבדיקות המשפטיות זה העו"ד.

החוקים שכביכול מגינים על הרוכש לא שווים כקליפת השום במקרה של נפילת הקבלן, גם בית המשפט ידו קצרה מלהושיע אם הקבלן נפל כלכלית.

יש בדיחה שהא אמיתית

מיהו עו"ד טיפש

עו"ד שמייצג את עצמו

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עילוי בניסוח חוזי נדלן אין בעיה שתוותר על עו"ד.

אבל סתם לדוגמא: אצלי בחוזה העו"ד שינה את מרווח הסטייה של הבנייה אצלי בדירה מ 5% ל 2%. אם הייתי קורא את החוזה לבד לא הייתי חושב אפילו לנסות לשנות את ה5%. ואני יודע בוודאות שהרבה מהשכנים שלי לא שינו את הסעיף.

ועוד הרבה סעיפים קטנים שלא תחשוב בכלל לגעת בהם אבל עו"ד מנוסה שעבד עם שני הצדדים יודע מה ניתן להשיג.

😈Seat Leon Cupra 280😈

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...