Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיסה לאוקראינה

SmartCoupe
שימו לב! השרשור הזה בן 3163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ספציפית ה"שטויות" שאני רשמתי מבוססות על ביקור באודסה לפני מספר שנים. עיר תיירותית לא קטנה, ויש לי תחושה שלא פראיירית ליד פולטבה. עדיין עולם שלישי, מה לעשות.

גם בישראל כשיש מלחמה זה בד"כ רק בצפון או בדרום, אבל זה לא אומר שתיירים בת"א לא צריכים להיות מוכנים לעזיבה מהירה בעת הצורך. שיט הפנז.

חוץ מזה, אתה מתגורר שם עם שפה ומנטליות רוסית. אל תמעיט בחשיבות של זה, אדם נורמטיבי לא יגיב כמוך לסביבה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מעניין איך נראה שירשור דומה בפולין לגבי חופשה בישראל.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^בדיוק מה שבאתי לרשום. קצת פרופורציות...

אטרקציות בישראל? הרוב שם בבונים ושימפנזה.

השכרת רכב?! על מה אתה מדבר, יש שם רק גמלים.

אה רגע... :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית ה"שטויות" שאני רשמתי מבוססות על ביקור באודסה לפני מספר שנים. עיר תיירותית לא קטנה, ויש לי תחושה שלא פראיירית ליד פולטבה. עדיין עולם שלישי, מה לעשות.

גם בישראל כשיש מלחמה זה בד"כ רק בצפון או בדרום, אבל זה לא אומר שתיירים בת"א לא צריכים להיות מוכנים לעזיבה מהירה בעת הצורך. שיט הפנז.

חוץ מזה, אתה מתגורר שם עם שפה ומנטליות רוסית. אל תמעיט בחשיבות של זה, אדם נורמטיבי לא יגיב כמוך לסביבה הזאת.

גם אני הייתי לפני מספר שנים (לפני שכל הבלאגן הזה התחיל) ואני נאלץ לאמור שרוב הדברים שרשמת לא נכונים.

קודם כל, בוא נפריד בין מצב בטחוני בעייתי לבין עולם שלישי. אלו שני דברים שונים.

שנית, עולם שלישי זה לא. לא מערב אירופה כמובן אבל גם לא אפריקה.

זה באמצע ואם כבר אז יותר קרוב למזרח אירופה מאשר למדינות עולם שלישי של ממש.

הסתובבתי חופשי בכל מקום בלי שום מלווה מקומי ובלי כל שאר הדברים שרשמת. אכלתי במסעדות (טובות), ביקרתי באתרי תיירות וכו'. לא שכרתי רכב אלא נסעתי קצת בתור נוסע ולא נראה לי שיש בעיה מיוחדת לנהוג שם.

כן, יש הבדלי תרבות. למשל נהג במונית שרות לא תמיד יחייך אליך ולא תמיד ידבר יפה. ויכול להיות שברכבת תחתית בשעות השיא ידחפו באגרסיביות יותר ממה שמקובל בארץ. או למשל מוכרת בחנות לא תשאל אותך "מה תרצה" בשניה שאתה נכנס אלא תשב במקום עד שאתה פונה אליה...

אבל לא פערים כאלה תהומים כמו שאתה מתאר.

זה לא איזה טיול "אקסטירים", רוב האנשים בסדר ומתנהגים רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

שים לב שרוב הדברים "שאני מתאר" הם אקסטרפולציה שהקוראים עושים בראשם למה שכתבתי בפועל. אם ניצמד לפשט ולא נגלוש לדרש, אני עדיין עומד מאחורי כל מילה.

מוכן להחליף את המילה "אפריקה" ב"דרום אמריקה" למען שלום בית. נתפשר על עולם שני וחצי...

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שרוב הדברים "שאני מתאר" הם אקסטרפולציה שהקוראים עושים בראשם למה שכתבתי בפועל. אם ניצמד לפשט ולא נגלוש לדרש, אני עדיין עומד מאחורי כל מילה.

כתבת בפועל שרוצי להסתובב עם מלווה מקומי, רצוי לא לנהוג ויש הבדלי מנטליות כלאה גדולים שקשה לקבל אותם - חולק על שלושת הדברים, הסברתי בתגובה הקודמת למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המצב עם רוסיה אז זה בדיוק כמו בארץ בזמן לחימה. זה לא עולם שלישי ( גם אני חשבתי ככה לפני שעברתי). מספיק לראות את כמויות רכבי היוקרה כאן. אומנם באודסה לא הייתי אבל קייב למשל שוקקת חיים כמו תל אביב ומקום מגורי (דנייפרופטרובסק) שוקק חיים לא פחות.

לגבי חברת התעופה הלאומית - היא בסדר גמור ולדעתי יותר טובה מאל על ליעדים קצרים.

לקחת טורקיש עם קונקשן זה סיוט ( עשיתי זאת פעם אחת) ותכל'ס אני נגד סיבסוד משהו תורכי.

עריכה אחרונה על ידי Wiking

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בואנוס איירס שוקקת חיים, אבל נסה פעם להסתובב קצת מחוץ למרכז העיר היכן שיש פחות תיירים ותגלה מציאות אחרת שלידה דרום ת"א נראית כמו כפר נופש.

יצא לי לנסוע הרבה באודסה. זכורה לי נהיגה כאוטית אפילו יותר מבישראל, תשתיות מפורקות (תחנות אוטובוס לא מסומנות למשל), העדר כבישים סלולים ותאורה ברחובות מיושבים בצפיפות ועוד תופעות בסגנון. לא משהו שתייר מצפה או צריך לפגוש.

בוקי - כנראה שהתנסחתי לא טוב. המלצתי לא לצאת מהבית בלי מלווה מקומי משיקולי שפה, לא בטחון אישי. למרות שאם תסתובב לבד ותשדר שאתה תייר עשיר אז גם זה עלול למשוך תשומת לב מהסוג הלא רצוי, וזה לא שהמשטרה שם תעשה משהו בנדון או תתערב לטובתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת, אפשר לחשוב שבערים באירופה אין שכונת מוזנחות עם אוכלוסיה בעייתית...

לגבי השפה - אין לי מושג. לא בדקתי אם הם יודעים אנגלית ולא יודע איזה יחס תקבל אם תפנה באנגלית.

אני שולט יחסית סביר באוקראינית וחופשי ברוסית, לא הייתה לי הבעיה הזו. אם כי לרוב מזהים מיד שאתה לא מקומי לפי סגנון דיבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור מצחיק..

אני הייתי בקייב חודש לפני שכל הבלאגן התחיל, והכל סבבה שם, די דומה לישראל מבחינת הנהיגה, אין סבלנות :D

לגבי פחד להסתובב לבד, אין ממה לפחד אם אתה מכיר את האזור, אני הסתובבתי עם מקומי שבגילי -25- מהבוקר ועד הלילה והכל סבבה.

בנוגע לפולטבה זאת העיר הכי שקטה לדעתי, גם בזמן המלחמה באוקראינה בפולטבה היה שקט אז אין מה לדאוג.

החלפות כסף ניתן לעשות רק עם דרכון כשאתה מחליף אתה מגיע עם הדרכון, בשאר הימים הסתובבתי עם צילום של הדרכון, חבל שיאבד יגנב וכו'. הארנק היה תמיד בכיס הקדמי, לא הרגשתי בנוח לשים אותו בכיס האחורי.

סים לנייד אתה קונה שם בגרושים וממלא באחת מהדוכנים. הסים עלה 15 גריבנה והמילוי עוד איזה 35 גריבנה. כשאני הייתי הגריבנה הייתה 2 ל1.

טיסה- טסתי דרך חברת התעופה שלהם שזה מאו לדעתי , אתה נוחת בבוריספול, שדה תעופה קטן וחמוד, בלי הרבה שאלות של המאבטחים. לא היה שום איבוד של מזוודות כמו שנרשם פה.

מקייב ניתן לנסוע ברכבת לפולטבה הרכבת טסה נמוך (140 קמש) ותגיע תוך 3-4 שעות לדעתי. לא עשיתי זאת בגלל שלא הספקתי בזמנים .:cry:

אין לך מה לדאוג גם אם חרא שם, המין הנשי היפה ששם הוא באמת יפה יעשה לך את היום "שמייח" יותר:lol:

טיסה נעימה ותביא סלה למה אצלי נגמר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שזה נכון, הנשים של יפות וגורמות לישראליות להחוויר.

איך בא לי פטל/תותי בר/אוכמניות (נדמה לי שקוראים להם שלקוביץ' וקלובניקה)..זו ב-ד-י-ו-ק העונה :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...