Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דילמת המשפחה צעירה - סופר מיני או משפחתית?

orarnon
שימו לב! השרשור הזה בן 3280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אשתי ואני מתלבטים בימים אלו לגבי רכישת רכב חדש.

כיום ברשותנו 2 רכבים - מאזדה 2 שמשמש לנסיעות קצרות בתוך העיר ויונדאי i20 מודל 2009 שעברה כ-200 אלף קילומטרים ואשר משמשת אותנו כיום לנסיעות בינעירוניות (מודיעין - תל אביב).

כאמור, את היונדאי אנו מעוניינים להחליף.

אני מתלבט האם לקנות רכב סופר מיני שיוכל לשמש אותי לנסיעות לעבודה ויקל על מציאת חניה בעיר, או האם לקנות רכב גדול יותר שיוכל לשמש אותנו בשנים הקרובות למקרה שנחליט להגדיל את המשפחה :)

במקרה שנחליט לקנות רכב סופר מיני לצרכי העבודה, נוכל בהמשך להחליף את הרכב השני שמשמש לנסיעות קצרות לרכב משפחתי גדול יותר.

רכבי הסופר מיני שעליהם חשבתי (לפי עדיפות):

1. מאזדה 2 - האצ׳בק - בעיקר בגלל באבזור

2. יונדאי i20 - עד כה הייתי מרוצה מאוד מהדגם הקודם

3. רנו קליאו - נראה רכב יפה ומאובזר, אך אני חושש מאוד מרכישת רכבי רנו לאור ניסיון בעבר עם רכבים צרפתיים

4. סקודה פאביה - נראה רכב יפה, אך ממה שהבנתי קיימים רכבים מאובזרים / חזקים יותר

5. סיאט איביזה - נראה רכב יפה, אך לא בטוח שיתאים לצרכים שלנו

הרכבים המשפחתיים שעליהם חשבתי (לפי עדיפות)

1. מאזדה 2 דמיו

2. יונדאי i30

3. מאזדה 3

4. סקודה ראפיד

5. סקודה אוקטיבה ?

6. טויוטה קורולה ?

האם לדעתכם שווה להשקיע עכשיו ברכב חדש לטובת שקט בשנים הקרובות, או שעדיף בכלל לקנות רכב משומש בעל קילומטרז׳ נמוך?

האם לדעתכם כדאי לקנות רכב קטן יותר לטובת הנסיעות בעיר או שאם כבר נכנסים להשקעה כזאת כדאי כבר לרכוש מראש רכב גדול יותר?

האם יש לכם המלצה לגבי הדגמים שהזכרתי?

אודה מראש על עזרתכם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את הפביה סטיישן או הקליאו סטיישן, סופר-מיני מרווחות עם תא מטען גדול ושימושי אשר מתאימות למשפחות צעירות כמו כפפה ליד. הם גם זולות משמעותית ממשפחתיות כמו אוקטביה.

(תעשה לעצמך טובה ועל תשקול אפילו את הראפיד/טולדו, הן זולות עם מתלים גסים ונוחות נסיעה בעייתית)

Subaru BRZ 2.4 6MT | Toyota Avensis 2.0 AT | Citroen C4 SX 1.6 AT 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את הפביה סטיישן או הקליאו סטיישן, סופר-מיני מרווחות עם תא מטען גדול ושימושי אשר מתאימות למשפחות צעירות כמו כפפה ליד. הם גם זולות משמעותית ממשפחתיות כמו אוקטביה.

(תעשה לעצמך טובה ועל תשקול אפילו את הראפיד/טולדו, הן זולות עם מתלים גסים ונוחות נסיעה בעייתית)

היינו בהתלבטות דומה לפני כחצי שנה,

אנחנו חיפשנו רכב משפחתי/סופר מינ ידני זול לרכישה ואחזקה.

לבסוף גילינו את סיאט איביזה פלואו - סטיישן mpi 1.4 ידני.

רכב בעל תע מטען ממש גדול לצרכים שלנו - משפחה צעירה עם תינוק בין חודשיים וכלב אשר מרבים לנסוע לסופ"שים עם המון ציוד להתארח אצל המשפחות שלנו.

בגלל המבצעים של סיאט נוצר כאן עיוות שוק כך שכאשר השוונו דגם כזה יד שנייה הוא עלה יותר מחדש,

כרגע המחיר הרשמי שלה הוא 78,000 אבל יתכן שיש הנחה כמו בזמנו של 5 אלף ש"ח.

אשתי היא הנוהגת העיקרית, עברה קרוב ל20,000 ק"מ בפחות משנה, צריכת דלק ב85% נסיעה בין ערונית היא סביב 17 ק"מ לליטר.

כסטנדרט הרכב מגיע עם בקרת שיוט, "שליטה מההגה" על השמע (בעצם יש גיוסטיק ליד ידית האיתות שממנו שולטים), פנסי ערפל ו"היל קונטרול" - מערכת שמזהה את זוית העמידה של הרכב ובמידה ונמצאים בעלייה אז הרכב ממשיך ל"לחוץ" על דוושת הבלם לכ3 שניות - בדיוק זמן מספק להעברת הרגל לדוושת הגז והתחלת נסיעה באופן חלק.

באופן מפתיע בחול מציאות המחירים הפוכה בין הסיאט לסקודה, שם פאביה סטשן עולה פחות מאיביזה פלואו, בסקירות והשוואות וידאו מתייחסים לפאביה כרכב בסיסי ולפלואו כיותר מעוצב ובעל התנהגות דינמית יותר. בארץ משום מה הפאביה עולה כמעט 20 אלף ש"ח יותר.

עוד נקודה משמעותית היא עלות ביטוח מקיף, בזמנו כשבדקתי אז בעבור סקודה הביטוח היה הרבה יותר יקר בהשוואה לסיאט.

עריכה אחרונה על ידי snooz101
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חבר׳ה!

תודה על התגובות.

היום הייתי במאזדה, יונדאי ורנו.

המאזדה 2 בעיניי הכי יפה, מאובזרת ויקרה. גרסת הדמיו הייתה מעניינת במיוחד.

יונדאי i20 נראית סתמית ביחס למאזדה 2. מה גם שהפער במחירים של 2 הרכבים האלה בצורה מפתיעה לא גדול.

רנו קליאו הפתיעה באבזור ובמחיר.

האם יש כאן בעלי קליאו שיכולים להמליץ / לבקר את המכונית?

לגבי האיביזה FLOW, לא ראיתי באתר של החברה שיש להם דגם אוטומטי, דבר שהוא די מהותי עבורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כבר יש לך מכונית קטנה אחת בבית, אין צורך שתחזיק שני סופר-מיני, וזה נראה שהמאזדה קורצת לך מאוד, במצב הזה נראה לי שהאופציה הטובה ביותר עבורך היא המאזדה 3. המאזדה 2 לטעמי מתומחרת במחיר גבוה שמתקרב למשפחתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...