Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחרי חודשיים וקצת עם העקרב (חודשיים עם פיאט פונטו אברת׳)

alfa_draco
שימו לב! השרשור הזה בן 3497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי 2800 ק"מ בערך, מתוכם בערך רבע בנסיעות מנהלתיות ושלושה רבעים בנסיעות עקרביות - אפשר לספר קצת על החיים עם האבארט.

זה לא עניין של ביצועים (כל המספרים בגוגל) או של השוואה למתחרות. האבארט, כמה שהיא קטנה, קצת יותר גדולה מזה. כמו המכוניות הקלאסיות באמת, השלם גדול מסך מרכיביו המכאניים, והעקרב נותן לבעליו יותר מאשר כלי תחבורה, אפילו יותר מאשר כלי ספורטיבי. הוא נותן שמחה.

האבארט פונטו הזו מלאת חיים, משמיעה רחשים מכל כיוון - הטורבו שורק, האגזוז מפמפם ומבקפייר, הבולמים האדפטיביים לוחשים כשהם מתקשחים בסיבובים; היא נראית שונה - מדהים כמה שהיא דומה לפונטו הרגילה וכמה היא שונה. כמו שאומרים שההבדל ב-DNA בין האדם לשימפנזה הוא רק 2%, גם הפונטו הזו שונה מהרגילה אולי ב-2% אבל האפקט מורגש מכל כיוון.

בנהיגה ספורטיבית היא מתגמלת להפליא, ושוב אין פה עניין של השוואה. נהגתי על חלק ניכר מהמתחרות, לא על כולן, ואין ספק שבטווח המחיר של 200K פלוס מינוס אפשר למצוא כמה וכמה מתחרות בעלות יכולות מרשימות מאוד. אבל זה באמת לא משנה. האבארט חזקה מספיק, אוחזת מספיק, חדה מספיק, ומגיבה מספיק, כדי להוציא כל חובב הגה מחייך מאוזן לאוזן. קיט האסהאסה לא מאכזב - הרכב מרגיש קשוח יותר, יושב יותר טוב על הכביש, ברמבואים נושכים לאורך זמן.

חסרונות כמובן יש. על כביש מהיר גרוע (כמו קטעים לא מעטים בכביש אחד משער הגיא עד נתב"ג) הרכב תופס גלים וצריך להוריד מהירות. לרמה חוקית... המנוע המחוזק צורך את הדלק שלו, באופן מורגש יותר מ-1.4 טורבו רגועים יותר, והוא מעדיף אותו בטעם 98. חסר לי קצת אבזור שהתרגלתי אליו, כמו בקרת שיוט וחיישני רברס (שאפשר כמובן להוסיף מקומית). גם היציאה מהמקום מעט פחות חזקה ממה שניתן היה לצפות או לרצות - צריך להרים את הסל"ד בשביל זינוק טוב, ובכלל הרכב מצטיין יותר בתאוצות הביניים שלו מאשר בסל"ד נמוך. אבל כמו שניתן להבין - החסרונות האלה, שבאמת צריך קצת להתאמץ כדי להגדיר אותם, כמעט ולא משפיעים על החוויה הכוללת.

אבארט זה גם החבורה שמסביב - מעומר מנהל המכירות ועד חבורת החובבים (וחלקם יותר מסתם "חובבים"... פנאטים! אבל בקטע טוב...) שמתייצבים לטיולים השכם בבוקר ומאוחר בלילה, מזהים עקרבים אמיתיים ומזוייפים בתמונות מרחבי העולם ומשווים למי יש קטן יותר (כי פה הרי כל הקטע זה הקומפקטיות).

מי שמבחינתו הרכב נמדד אך ורק בזמני הקפה, יכולת דריפט או G צדדי, עלול לפספס את הפואנטה. כמו שכשאתה מתחתן אתה מקבל גם את המשפחה של הכלה, ככה כשאתה קונה אבארט אתה מקבל את המשפחה. הקטע החברתי לא ניתן להפרדה מהמכונית, ורק פוריטנים קיצוניים יחשבו שצריך להפריד, הרי בשביל מה אנחנו פה בקארזפורום ולמה אנחנו משתפים את התמונות של המכוניות שלנו על המסלול בפייסבוק, אם לא בקטע החברתי?

השורה התחתונה - אם לפני חודשיים חשבתי שהבראבו, שברוב המובנים היא נוחה ופרקטית יותר, תוסיף לשמש אותי ביומיום והאבארט תשמש בעיקר לסופי שבוע ונסיעות FUN, בפועל זה כמובן לא באמת קורה. קשה להשאיר את האבארט בבית. כמעט תמיד אני מוצא את עצמי באבארט, כשהבראבו משמשת בעיקר לקפוץ לסופר, או לנסיעה למקומות שבהם אני חושד שהחניה תהיה לא ראויה לעקרב.

סוג של התמכרות.

10658563_10152824352534683_6453565964359136825_o.jpg

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהניתי לקרוא , תתחדש ותהנה מהרכב , לפי דעתי רכב מסובב ראשים.

יש כאלה שאומרים חבל על מי שמת , אני אומר חבל על מי שחי ולא יודע איך....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא נהגתי בה אבל היא תמיד נראתה לי מדהימה, תתחדש.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האבארט פונטו הזו מלאת חיים, משמיעה רחשים מכל כיוון - הטורבו שורק, האגזוז מפמפם ומבקפייר, הבולמים האדפטיביים לוחשים כשהם מתקשחים בסיבובים

כן, ככה צריך.

שונא ספורטיביות שקטות.

אבארט זה גם החבורה שמסביב - מעומר מנהל המכירות ועד חבורת החובבים (וחלקם יותר מסתם "חובבים"... פנאטים! אבל בקטע טוב...) שמתייצבים לטיולים השכם בבוקר ומאוחר בלילה, מזהים עקרבים אמיתיים ומזוייפים בתמונות מרחבי העולם ומשווים למי יש קטן יותר (כי פה הרי כל הקטע זה הקומפקטיות).

ככה בונים מותג.

במעשים.

בבנייה של קהילה.

באמת כל הכבוד!

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא!

בהחלט עושה חשק להביא אחת.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

FITCH אני לא בטוח אם זה נאמר בציניות או ברצינות... בכל מקרה, ללא קשר להקסמות או הסתנוורות, לא מדובר פה בהפתעה כי הרכב לא נקנה באימפולסיביות. נהגתי על אי אילו מכוניות אחרות קודם לכן, נהגתי על הפונטו - עם ובלי הקיט, ההחלטה היתה רציונלית וזה לא סותר את האלמנטים האמוציונלים שקשורים ברכב - הרציונל מתבטא שאני מביא בחשבון גם את המרכיבים שקשה לכמת אבל אני יודע שאני אהנה מהם וכמה זה שווה מבחינתי.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מצויינת נהנתי מאוד לקרוא.

שמח שאתה חווה ונהנה מהרכב בכל האספקטים שציינת.

אם אתה מרגיש שזה הרכב ומעריך אותו כמו שאתה מתאר, זה אומר שעשית בחירה נכונה עבורך.

יואב :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגתי בה אז אני לא באמת יודע.

אתה כותב טוב ומשכנע, זה כן. אין ספק.

מתאר בדיוק את מה שמי שיודע מחפש.

לא הכל. עניין של חבר'ה מסביב לא מעניין את כולם. אבל כנראה שגם זה זוכה לטיפול נכון. וזה רק יתרון.

2,800 ק"מ זה כלום בשביל לדעת האם זו זוגיות לטווח ארוך או לא.

לא משנה אם זה באמת חשוב. העיקר שאתה יודע וכיף לך.

כיף שאנשים קונים מכוניות כאלו בארץ, למרות הכל.

תמשיך להנות ולדווח. שאפו!

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...