Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרייד. ידנית או אוטומטית?

R.L
שימו לב! השרשור הזה בן 7103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שואל כאן כדי לא לפתוח על זה שרשור נוסף.

גם אני מחפש שרייד, ומצאתי אחת שנראית שמורה מאוד, שנת 93, מנוע ה-1300 16V. העניין היא שהיא אוטומטית, ואני מחפש ידנית.

השאלה שלי היא האם יש אפשרות להסב אותה לידנית ובמה זה כרוך ?

האם זה בכלל שווה את הטירחה וכאב הראש ?

פשוט מאוד אני לא אוהב להתרוצץ ולחפש רכב לקניה, ועכשיו מצאית אקזמפלר שמור...

מה דעתכם ?

תודה מראש.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שואל כאן כדי לא לפתוח על זה שרשור נוסף.

גם אני מחפש שרייד, וכנראה שאיבדתי את השכל הישר שלי :-D , שנת 93, מנוע ה-1300 16V. העניין היא שהיא אוטומטית, ואני מחפש ידנית.

השאלה שלי היא האם יש אפשרות להסב אותה לידנית ובמה זה כרוך ?

האם זה בכלל שווה את הטירחה וכאב הראש ?

גרש, אתה רציני?

עשה טובה ותחזור מיד ל-505 :wink:

אגב rehud,

מה כ"כ "Cool" בשרייד? :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תאונות נגרמות ע"י אנשים כך שאם היית במשרד התחבורה הייתי מציע שתדאג קודם לחינוך נהגים לפני שאתה מתחיל להוריד רכבים מהכביש..

2 בחור בן 23 צריך לדאוג לעצמו , לא לרוץ להורים כל פעם שחסר לו קצת כסף.

3.מה לעזאזל COOL בשרייד ?!..

4.לגבי תאוריית הפיסיקה שלך , אני לא חושב שרכב גדול בהכרח יותר בטיחותי...

1. ראשית, אם ראית את הכתבה על מע"צ בערוץ 2 ביום שישי האחרון, הייתי צריך להבין שתאונות לא נגרמות רק על-ידי אנשים. אישית, התאונה הכי חמורה שהייתי מעורב בה בחיים (טוטל-לוסט לרכב) היתה 90% רשלנות של מע"צ ו-10% תמימות שלי. אבל העניין כאן אינו גורמי התאונות אלא רמת הפגיעה שהן גורמות (קרי, בטיחות פסיבית). בהנתן תאונה נתונה, הרבה פעמים ייתכן שנהג של שרייד שיצא ממנה מת או נכה לכל החיים, היה יוצא ממנה עם נזק כספי בלבד (הביטוח משלם) עם היה נוהג בוולוו או מגאן. זו הנקודה המשמעותית לגבי התייחסות לרמת הבטיחות הפסיבית של הרכב.

2. בחור בן 23 וגם בן 30 שרוצה להתקדם בחיים, והוריו יכולים לעזור לו, נעזר בהוריו. כך זה לגבי לימודים, כך זה לגבי רכישת דירה, וכן הלאה. חלק מההתקדמות בחיים היא העובדה שתישאר חי (ובריא), ובשביל זה כדאי שתנהג ברכב שישמור עליך בחיים. ויש לי שאלה אליך: מה בדיוק ההורים שלך יעשו עם הכסף שישאר להם בבוא יומם, אם אתה תהיה six feet under? אנחנו מתעסקים בפורום הזה בדיני נפשות, וכדאי שנתייחס לכך ברצינות הראויה!

3. אין לי מושג מה Cool בשרייד (וזו תשובה לכל מי ששואל עצמו אותה שאלה), אבל אם היא לו מוצאת חן בעיניך, למה אתה רוצה אותה? רק כי היא זולה? הייתי אומר שזו לא סיבה מספיק טובה.

4. כפי שאמור במפורש באתר של EuroNCAP, כשכל שאר המשתנים זהים, רכב בעל מסה גבוהה יותר הוא בטיחותי יותר, וזה נובע ישירות מחוקי הפיסיקה! אני ממליץ לך לקרוא את המסמכים שצירפתי אתמול להודעה שלי תחת השם "סוף שהוא בעצם התחלה חדשה (איך קונים רכב משומש) ", בהקשר של בטיחות הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

rehud היקר

אני אגלה לך סוד...

אני שייך לכת מסתורית של אנשים שמחפשים רכב זול , אמין , ומשעמם עד מוות

אנחנו קוראים לעצמנו "הסטודנטים" ואין לנו בדרך כלל הרבה ממון..{לרובינו לפחות}

לא ידעתי שאני אמור לספק סיבות לגבי למה אני מחפש שרייד {אפילו שזה דיי ברור שאני רוצה להעמיד אותה בצורה אנכית ולטוס איתה לירח},

גם לא ידעתי ש

"אנחנו מתעסקים בפורום הזה בדיני נפשות" {?}

גיא שגב צודק , בשנים האלה באמת אין מה לחפש בקטגוריות האלה דגשים על בטיחות.

לפני שאתה שולח אותי עוד פעם להורים שלי אני אדגיש עוד פעם שהאופציה הזו איננה קיימת.

לסיכום

אני בטוח שרק רצית לספק עיצה טובה , יש לך כמה אי דיוקים לדעתי אבל אני מודה לך על הרצון הטוב ואשמח לשמוע ממך בעתיד :-)

R.L

GOT סחוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שייך לכת מסתורית של אנשים שמחפשים רכב זול, אמין, ומשעמם עד מוות

אנחנו קוראים לעצמנו "הסטודנטים" ואין לנו בדרך כלל הרבה ממון..{לרובינו לפחות}

...

גם לא ידעתי שאנחנו מתעסקים בדיני נפשות.

גיא שגב צודק , בשנים האלה באמת אין מה לחפש בקטגוריות האלה דגשים על בטיחות.

לפני שאתה שולח אותי עוד פעם להורים שלי אני אדגיש עוד פעם שהאופציה הזו איננה קיימת.

לסיכום

אני בטוח שרק רצית לספק עיצה טובה , יש לך כמה אי דיוקים לדעתי אבל אני מודה לך על הרצון הטוב ואשמח לשמוע ממך בעתיד :smile:

R.L

R.L חביבי, כסטונט אל סטודנט, אולי אנהג כמנהגך ואענה לך ברשימה ממוספרת:

1. גם אני משתייך במידה רבה לאותה כת, למרות שאני מזיקני השבט הזה. את רוצה רכב זול ואמין, סבבה, יש עוד כאלו, וכל מה שאני מנסה לעשות הוא להבהיר לך שיש גם עוד שיקולים, והחיים שלך הם אחד מהם.

2. לגבי "דיני נפשות", אם לא הבנת עד עכשיו שכל פעם שאתה עולה על הכביש אתה מסכן את חייך, אז יש לי חדשות בשבילך, וכדאי שתקלוט זאת במהירות. הזמן עד לתאונה הוא רק עניין של סטטיסטיקה. אין לי מושג מה אתה לומד, אבל אני מקווה שאתה מבין במה מדובר.

3. גיא שגב, אם כל הכבוד לו, לא צודק (לפחות לא בהתאם לפרשנות שאתה נתנת לדבריו). בטיחות אפשר לחפש גם ברכב משנת 1972. הכל עניין יחסי. בין השאר העובדה שרכב הוא בעל מסה יותר גבוהה, היא אחד הגורמים הקריטיים ברמת הבטיחות שלו, ורכבים גדולים היו (אולי זה יפתיע אותך) גם בתחילת שנות התשעים.

4. לגבי "אי דיוקים", אם יש לי (וזה בהחלט ייתכן), עדיין לא הראית אף אחד מהם.

5. אני ממש לא שולח אותך להורים שלך, למרות שאולי זה היה יכול להיות רעיון טוב (גם בהקשרים אחרים :smile:). כל מה שאני אומר לך, ולרבים אחרים שקוראים הודעות כאן, הוא שמערכת השיקולים שלך צריכה בין השאר לכלול את ההיבטים הבטיחותיים, והחלטה שלך ללכת על מכונית כמו שרייד, מראה שלא הכנסת בצורה רצינית את השיקול הזה במערכת השיקולים שלך. אם ההורים שלך זה לא אופציה (בין בגלל שאינם יכולים \ רוצים לעזור ובין בגלל שאינך רוצה לבקש), תמצא דרכים אחרות להגיע לרכב האופטימלי מבחינתך.

בסופו של דבר, את השיקולים שלך תעשה בעצמך, אני רק רוצה לומר לך, שהשיקולים שלי בעניין איזה רכב לרכוש לקחו יותר מחודשיים, עוד לפני שהתחלתי לחפש את הרכב בפועל. אתה יכול לומר שזה בזבוז זמן (גם אני חשבתי כך בזמנו), אבל בסופו של דבר אני לא מצטער שהבנתי את הדברים על בוריים, וקיבלתי החלטה מושכלת.

שתהיה לך רק הצלחה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ידידי, לחברה שלי היה רכב כזה ו אכן היו רעידותץ פשוט בכל פעם שאתה עומד ברמזור תצתרך להעביר לניותרל כדי להימנע מהרעידותץ םך הכל הרכב היה בסדר יחסית לשנה(92) אז אם זה לא מפריע לך אז לך אליו. מקווה ש אזרתי לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין השאר העובדה שרכב הוא בעל מסה יותר גבוהה, היא אחד הגורמים הקריטיים ברמת הבטיחות שלו, ורכבים גדולים היו (אולי זה יפתיע אותך) גם בתחילת שנות התשעים.

rehud ידידי ,

אני אשמח לשמוע על רכב מאסיבי בטיחותי , מתחילת שנות התשעים , בטווח המחיר של השרייד ואחיותיה שמתאים לסטודנט , ומונע ע"י כוח המחשבה במקום דלק.

"מערכת השיקולים שלי" מוסרת לך ד"ש.

אם אין תרבות נהיגה זהירה ומתחשבת , לא יעזור לך גם טנק צבאי.

אם אני ארצה לחסן את עצמי ב 100% אני פשוט לא אקנה רכב.

אגב למה שלא תוריד את כל הרכבים שלא קיבלו 5 כוכבים במבחני NCAP מהכביש?

זה בטוח יפתור את בעיית התאונות לא?

GOT סחוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...