Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לדעת שעוצמת השמע ברכב לא מזיקה לאזניים

ytzhak
שימו לב! השרשור הזה בן 3979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

הגעתי עם שאלה שאמנם קצת סוטת מהנושא המרכזי של הפורום, אולי נשמעת קצת תמוהה אבל היא מאוד חשוב בפועל, בכל אופן לי באופן אישי.

ישנם פה חברי פורום שיש להם מערכות בעוצמות סה"כ של RMS שמגיעות לעוצמות של חצי מסט הגברה של חתונה או בר קטן (מנסיון מקצועי), וכל זה נדחף לתוך רכב, מקום קטן יחסית שהפיזור בו גם נמוך יחסית למועדון או אולם אירועים.

(רחבת ריקודים שמאכלסת 200 איש במקום סגור לרוב מורכבת מ2 סאבים 600 RMS כל אחד, 4-8 רמקולים שהם 2000 - RMS x במצטבר לכל היותר )

אין אתם יודעים, שהעוצמה שאתם שומעים בה ברכב, וגם אני לפעמים שומע בעוצמות גבוהות מאוד עד לכמעט דיסטורשן, לא מזיקה לאזניים שלכם, האם אתם מבצעים מדידות באמצעות מד דציבלים? או בעצם איך הופכים את חווית השמיעה ברכב ללא מזיקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו הרבה דברים אחרים יותר מידי תמיד יכול להזיק.

אך יש תפיסה מוטעית בעולם שבאסים יכולים להרוס את השמיעה, כשלהיפך הנזק הרבה יותר מהיר מטרבלים.

טוויטרים זה אלמנט מאוד מסוכן. אני אישית מאוד רגיש לטוויטרים חדים ואני מבחין בעיוותית הכי קטנים עד כדי כאבי אוזניים. מהבאסים זה לא קורה.

איך אני מטפל בזה? הנחתה ומשחק באיקוולייזר. ככה אני מאזן לעצמי את הספקטרום הגבוה כדי לוודא הנאה ולא הרס לעור התוף.

עוצמת באס? אנו משתמשים במדי SPL ברמה של נאס״א (בלי צחוק). אבל זה יותר כדי לקבל אינדיקציה על יעילות ופוטנציאל המערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דייויד, לא הבנתי אם אתה אומר שאין נזק מבאסים מעוצמות גבוהות או שהנזק מגיע יותר לאט.

על איזה מידע אתה מסתמך?

אחרי חיפוש שעשיתי הגעתי לכמה דיונים פה באתר

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=57647

חוץ מזה אשמח למידע קצת יותר חד משמעי בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...