Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לסטודנט בתקציב של עד 15K

תמיר.ז
שימו לב! השרשור הזה בן 4153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בטוח שהיו עוד שפתחו נושאים דומים, אבל כמובן שלכל אחד יש את הדרישות הספציפיות שלו ולכן אני מבקש מוויתקי הפורום שלא יבקשו ממנו להשתמש בחיפוש.

אז כמו שרשמתי, אני סטודנט שנה ראשונה. הייתה ברושתי סיויק 98 אוטומט וחוץ מצריכת הדלק טפו טפו טפו הכל היה בסדר.

חשבתי על לקנות עוד סיויק אבל ידנית, מנוע 1400 מרכב האצ'בק.

כמובן השאלות האופייניות - האם הרכב אמין? איך הוא בהשוואה ל 1600? צריכת דלק? וכל מי שיוכל לזרוק ידע שיש לו על הרכב אני אשמח.

חשבתי ופזלתי לעוד כיוון של רכבים, ואולי אפילו פיג'ו 206 למרות שהבנתי שלא כ"כ כדאי להתעסק עם צרפתיות ואני יודע שהרבה יקפצו עליי, אבל שוב אני פתוח להכל.

עוד דגם שחשבתי עליו הוא סובארו, אני סטודנט שלומד כרגע הנדסאי רכב ותוך כדי עובד במוסך סובארו-לנד רובר באשקלון ולכן חשבתי אולי על סובארו אימפרזה גרנד לאונה משנת 2000 ומעלה, הבעיה שלא מצאתי ידניות עם ק"מ שפוי ביד 2 ולכן חשבתי לפזול לכיוון האוטומט שהבנתי שאחרי שנת 98 כלומר משנת 99 ו 2000 יש כבר 5 הילוכים בגיר האוטומט והאוטו קצת יותר מהיר.

זהו בעיקרון, אלו ההתלבטויות שלי אם יש למישהו עוד מה להוסיף כמובן שאני אשמח לכל חוות דעת.

Amp #1 Phase Evolution RS4 | Amp #2 Sundown SAZ1500.1D | Comp F Rockford Fosgate T1652-S | Subs DC Audio Level 4 12" x2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוויק במנוע 1.4 גם מוצלחת,ולמרות ה 1.4 היא זריזה,כשבעיות אמינות מיוחדות לא צריכות להיות.

אם אתה עובד במוסך סובארו,אני מניח שיש לך הנחה שם? לפחות תוכל לחסוך על מחיר עבודה? אז אולי שווה לשקול רכב מסוג זה,האימפרזה די נוחה,מנוע סביר אך לא חסכונית במיוחד,כיוון שאין מסגרת לחלונות לבדוק החלון נאטם טוב.

הפיגו לא רעה בכלל בגירסה הידנית,נוחה,מנוע נחשב לאמין ותקלות החשמל כמו שנהוג לומר על צרפתיות לא מציפות את הרכב,חשוב לבדוק ידית איתות,שכן החלפתה לא זולה.

כדי לבדוק גם את פונטו ספייס,כניראה שהיא הכי חסכונית בקטגוריה,גם כן לא יקרה לאחזקה.

יונדאי גטס נחשבת לרכב אמין,רק נסה למצוא גירסאות GLS/GLI,כיוון שבגירסת GLF אין ABS ויש רק כרית אוויר אחת.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה 206 1.4 היא 205 בתחפושת, תהנה מאמינות זולה מאוד, חלקים זמינים וזולים מאוד, צריכת דלק בידני טובה.

הסיווק 1.4 אגדה של רכב באותה מידה, אם היא מטופלת היטב אתה תהנה מאוד ממנוע שלא מת עלויות אחזקה סבירות ולדעתי רכב שנראה טוב

עלויות חלקים- בפירוקיה בפינה עלות ידית החלפת אורות להונדה ופג'ו יעלו באותו מחיר- לא חסר מזה ומזה....

אני מניח שאתה תנסה לאתר חלקים משומשים אם והיה ומשהו יתקלקל... אז אין הבדל בעלויות - שקל לכאן או לשם....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות, למרות שלפי דעתי הדבר הנכון לעשות יהיה לבדוק פיג'ו 206/פונטו ספייס משנתון 2002+, הלב אומר סיויק.

אני צריך להכריע את ההחלטה ואין לי מושג איך. כמו שנאמר גם הסיויק טובה, גם הספייס טובה וגם הפיג'ו טובה. מה עושים במצב כזה?

Amp #1 Phase Evolution RS4 | Amp #2 Sundown SAZ1500.1D | Comp F Rockford Fosgate T1652-S | Subs DC Audio Level 4 12" x2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעת מבחן,תקבע עם כמה אנשים תעשה סיבוב על הרכב,אולי תרגיש ש206/ספייס חלשות מידי,או שהסיויק קשיחה מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא קונה רכב בישביל שהוא יהיה חזק, נכון שזה נחמד וזה אחלה בונוס. אבל לא זה השיקול שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם את הסוזוקי בלאנו.

זול, אמין, אוטו או ידני, נוח, ואחזקה זולה מאוד.

אומנם הרכב לא הכי יפה ולא הכי מאובזר.

אבל בתור סטודנט אני מניח שאתה תעדיף רכב נוח ואמין ובמקרה של תקלה

שלא ישחטו אותך במחיר.

בנוסף קיימת תופעה במוסכים מסויימים,

יש רכבים שהם אוהבים יותר, ויש כאלה שהם קצת מסובכים, אז גובים יותר על העבודה.

עם הסוזוקי אתה יכול להיות בטוח שכל מוסך יקבל אותך בחיוך רחב עם מחיר יחסית נמוך.

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בא בחשבון. לא אוהב את הרכב למרות ששמעתי שהוא אמין יחסית.

ראיתי המון פונטו ספייס ופיג'ו 206 משנתונים גבוהים יחסית (2002+) עם ק"מ נמוך ומחיר מצחיק.

השאלה זה למה הן נסחרות במחיר כ"כ נמוך? משהו קצת מסריח לי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה הם היו נקראים מזדה ספייס או טיוטה 206,המחיר היה בהתאם,לפיגו לפיאט חיסרון בכך שהם לא שומרות על המחיר,מצוין לקונה פחות טוב למוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוודא שמילאו נוזל קירור פרפאפלו המקורי של פיאט ברדיאטור, ולא מי ברז או משהו בסגנון, כי אחרת תגיע מהר לראש מנוע.

בשנתונים הראשונים של הפונטו ספייס גם הייתה בעיה במערכת ההגה CITY, כדאי לוודא שהיא עובדת, היא הופכת את ההגה לקל במיוחד לתמרון ולסיבוב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...