Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וו גרירה לאופנוע - מחשבות ותהיות

y9853
שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעניין מאד.. מעניין מה עם וו גרירה לרכב אספנות. אני יודע שרכבים שעברו לסטאטוס אספנות ללא וו גרירה ברישיון לא מקבלים אישור להוספת וו גרירה. האם למישהו יש הארות בתחום הזה?

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מעניין מאד.. מעניין מה עם וו גרירה לרכב אספנות. אני יודע שרכבים שעברו לסטאטוס אספנות ללא וו גרירה ברישיון לא מקבלים אישור להוספת וו גרירה. האם למישהו יש הארות בתחום הזה?

קרוב לודאי שלא ניתן,אתה עלול להנות מזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגולדווינג מאז שמייצרים בארה"ב מציעים נגררים תואמים, כך גם בהרלי-דיווידסון. קיימת תקנה מעורפלת שלדעתי משמשת לאיסור גרירה בארץ עם אופנוע - מס' 91 ד' (תשמ"ז): לא יגרור אדם רכב, על שלושה גלגלים או פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני רציתי להעלות תקנה זו אבל לא רציתי להעכיר את האוירה...

הכוונה כאן אינה בדיוק ידוע -אם הגרור יהיה בעל 3 גלגלים או הגורר יהיה בעל 3 גלגלים???

כי מיד לאחר מכן מופיע סעיף חדש (ה) המתחיל באותו משפט:

"לא יגרור אדם רכב באמצעות מכונה ניידת..."

מכאן ניתן להבין כי הנגרר / הגרור לא יהיה על שלושה גלגלים.

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון. ניתן להתקין וו גרירה על רכב אספנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון. ניתן להתקין וו גרירה על רכב אספנות.

אני אשמח אם תספר מה התהליך, אני כבר זמן רב רוצה וו גרירה למיני שלי.

חשבתי על פרויקט כזה:

2926159158_e1ce1c4969.jpg

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כל דבר בצבא, גם כאן שלוש פעולות פשוטות:

1. גש למתקין מורשה של ווי גרירה והתקן לך וו.

2. עם אישור ההתקנה פנה אל משרד הרישוי, שם תקבל רשיון רכב חדש עם וו גרירה.

3. שלם את האגרה לכפל הרשיון (35 ש"ח למיטב זכרוני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה כאן אינה בדיוק ידוע -אם הגרור יהיה בעל 3 גלגלים או הגורר יהיה בעל 3 גלגלים???

ירון מאיר

בגלל זה כתבתי שהניסוח מעורפל; הרי רוב הגרורים הם בעלי שני גלגלים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת יותר ממסובך.

תחילת הסימן (חלק של הנושא)מתחיל בהגדרת רכב מנועי -להלן רכב.

על כן עגלה נגררת איננה רכב מנועי!

אבל היא רכב.

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגולדווינג מאז שמייצרים בארה"ב מציעים נגררים תואמים, כך גם בהרלי-דיווידסון. קיימת תקנה מעורפלת שלדעתי משמשת לאיסור גרירה בארץ עם אופנוע - מס' 91 ד' (תשמ"ז): לא יגרור אדם רכב, על שלושה גלגלים או פחות.

ירון מאיר

תקנה זאת ידועה לי, והיא אינה מעורפלת כלל וכלל, אלא ברורה לחלוטין.

אסור לגרור אופנוע או כלי רכב אחר בעל פחות מארבעה גלגלים.

ולכן היא אינה רלוונטית למקרה דנן.

המחוקק מתכוון בדבריו כי יש איסור (הגיוני, בעיניי לפחות) על חיבור אופנוע לוו גרירה של אוטו אחר וגרירתו, ומכאן נובע שאופנועים, או כלי רכב בעל פחות מארבעה גלגלים, יש לגרור בהרמה מלאה.

רכב מנועי הינו כפי שמוגדר בהגדרה שצירפתי קודם, וכדאי לשים לב (כפי שכתב כאן מישהו אחר) כי עגלה אינה נכללת בהגדרה זאת.

אלבום השיפוץ של הלמברטה שלי

יש עוד למברטה (עם סירה) העומדת מפורקת לחלוטין.

משפץ גם כרמל דוכס בפיברקלאב... =]

ואפילו יש גם טריומף הראלד המשתפצת לה אט אט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יהיה קשה למצא מתקין מורשה שמסוגל להתקין וו גרירה לאופנוע.

הכי קל יהיה לעשות יבוא של וו גרירה ייעודי לאותו אופנוע ואז ללכת למתקין מורשה שיתקין ויחתום.

אבל אז צריך לבדוק אם ניתן לייבא וו גרירה לאופנוע.

הקיצר אני חושב שכמו שעד היום זה לא יצא לפועל בטח הבירוקרטיה תעצור גם אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יהיה קשה למצא מתקין מורשה שמסוגל להתקין וו גרירה לאופנוע.

הכי קל יהיה לעשות יבוא של וו גרירה ייעודי לאותו אופנוע ואז ללכת למתקין מורשה שיתקין ויחתום.

אבל אז צריך לבדוק אם ניתן לייבא וו גרירה לאופנוע.

הקיצר אני חושב שכמו שעד היום זה לא יצא לפועל בטח הבירוקרטיה תעצור גם אותך.

הגולדווינג יובא עם וו גרירה - תפוח וחיבורי חשמל.

כאשר ניגשתי למתקין ווים (זה שהתקין לי וו גרירה בפרייבט), הוא הסתכל ואמר לי שהוא יכול להחליף לי את התפוח לתפוח בסטנדרט הישראלי וכן להחליף את חיבורי החשמל לסטנדרט הישראלי, והוא אפילו נקב במחיר (לא זול בכלל).

כרגע אני מנסה להשיג את התקינה האמריקאית לוו הגרירה לאופנוע, כאשר דווקא כאן נראה לי שהתקינה האירופאית יותר תעזור לי, הרי בלא מעט דברים משרד התחבורה לוקח את התקן האירופי ולא האמריקאי.

אם יש למישהו דרך להשיג את התקינה האירופאית, או יכול להפנות אותי למקום בו אוכל אני להשיג את התקינה האמורה, אודה לו מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב היום התעסקתי בזה...

יותר נכון, בניסיונות נואשים להשיג טלפונית מישהו במשרד התחבורה, אבל תחילת היום היתה בכלל להשיג מישהו מהטכניון, שהם אלו שלמעשה מאשרים את ווי הגרירה לרכבים.

התקשרתי לא. ווי גרירה בטכניון. מסתבר שמשרד התחבורה לא העביר להם את התקינה לווי גרירה לאופנועים, ולכן הם אינם יכולים לאשר את זה.

דיברתי עם המהנדס הראשי של משרד התחבורה.

לטענתו אין דבר כזה אופנוע עם וו גרירה, כי זה בניגוד לתקנות של משרד התחבורה.

כששאלתי אותו על איזו תקנה הוא מדבר, כי למיטב ידיעתי המחוקק מאשר אופנוע עם וו גרירה, הוא הפסיק להיות נחמד ואמר לי משהו בסגנון של: "אני לא חייב להראות לך את התקנה, אני יודע וזהו. אני לא יכול לדבר איתך יותר", ובאופן מפתיע, עוד בטרם הספקתי לאחל לו חג שמח, הסתיימה השיחה באופן חד צדדי.

הצחיק אותי...

התקשרתי ליועצת המשפטית של משרד התחבורה.

היא לא מדברת עם "סתם אזרח", אלא ע"מ לפנות אליה, עליי לעשות זאת באמצעות הפקס, ולהמתין לתשובה. כששאלתי כמה זמן יהיה עליי להמתין לתשובה, נאמר לי שהם לא יודעים. שאלתי עם זה עניין של שעות, ימים, שבועות, חודשים או אולי שנים, קיבלתי את התשובה שהם לא יכולים לדעת כמה זמן ייקח להם לענות לי, אבל זה יכול לקחת לא מעט זמן.

שלחתי להם פקס וכתבתי בו בזו הלשון:

1. נתקלתי בבעיה של אי הבנת תקנות התעבורה ע"י מחלקת התקינה במשרד התחבורה, ובעקבות כך נגרם לי נזק.

2. אשמח לקבוע איתך פגישה ע"מ שנוכל ליישב את אי ההבנה הנ"ל.

כעת אמתין לתשובה.

סביר כי לא אקבל תשובה עד אחרי פסח (הרי ישנה חופשה מרוכזת במשרדי הממשלה בחוה"מ), ואני מקוה שאכן אקבל תשובה ע"מ שאוכל לקבוע איתה פגישה, ולשטוח את טענותיי בפניה.

במידה והיא לא תרצה לקבוע איתי פגישה, או במידה ובפגישה לא אצליח להעביר לה את המסר (אא"כ היא תשכנע אותי שאני טועה), אחשוב הלאה מה עושים, כאשר איני שולל כלל וכלל עתירה לבג"צ בנושא, כאשר מה שיעצור אותי ככל הנראה זה התשלום עבור העתירה (1754 ש"ח, לפני שכ"ט עו"ד), אא"כ, אמצא מי שיעזור לי לממן לפחות באופן חלקי את העתירה.

העקשנות משתלמת (לפעמים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...