Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הטעם בכלל בפרוייקט השאפתני של שי אגסי (בטר פלייס)

joker2k

פוסטים מומלצים

• תגובות 3.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה יש לתצפת?

הן עדיין לא נעלמו, גם אני רואה כאלה מדי פעם, כולל על כביש 6.

האמת שאם היה לי איפה להחנות ולהטעין, הייתי אפילו קונה אחת, לנסיעות של בית-עבודה-סופר ובחזרה, (הכל ברדיוס של 15 ק"מ) ואת ההונדה שומר לנסיעות רחוקות.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שיעברו לטעינות מהירות יותר, ולרכבים עם טווח גדול יותר, כל זה יהפוך למיותר.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, itsik170 כתב:

ברגע שיעברו לטעינות מהירות יותר, ולרכבים עם טווח גדול יותר, כל זה יהפוך למיותר.

למה לדבר בלשון עתיד על משהו שכבר קרה?

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, eladts כתב:

למה לדבר בלשון עתיד על משהו שכבר קרה?

עוד לא, אני ממלא ב 4 דקות 60+ ליטר בנזין שמספיקים לי ל 800 ק"מ. לא חושב שיש כיום רכב חשמלי שאפילו מתקרב לזה, הפתרון הישים כיום כדי לקבל זאת הוא החלפת כל הסוללה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה צריך 800 ק"מ טווח במדינה בגודל של ישראל? אתה עובד בתור נהג שליחויות בקו מטולה-אילת?

הכי נוח לטעון רכב חשמלי בבית, בכל בוקר קמים לטווח מלא בלי צורך לעשות עצירות מעצבנות בתחנת דלק בדרך לעבודה, או כשממהרים לחזור הביתה.

בפועל, רכב חשמלי על טווח אמיתי של כ 200-300 ק"מ, רוב האנשם לא צריכים לטעון יותר מפעם-פעמיים בשבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, bobi כתב:

למה אתה צריך 800 ק"מ טווח במדינה בגודל של ישראל? אתה עובד בתור נהג שליחויות בקו מטולה-אילת?

לא, אני עושה את ה 70 ק"מ ליום ונוח לי שאני נכנס לתחנה רק פעמיים בחודש.

הכי נוח לטעון רכב חשמלי בבית, בכל בוקר קמים לטווח מלא בלי צורך לעשות עצירות מעצבנות בתחנת דלק בדרך לעבודה, או כשממהרים לחזור הביתה.

וזאת הסיבה שנוח לי שאני נכנס לתחנה רק פעמיים בחודש.

בפועל, רכב חשמלי על טווח אמיתי של כ 200-300 ק"מ, רוב האנשם לא צריכים לטעון יותר מפעם-פעמיים בשבוע.

צודק, אך חרדת טוח היא הבעייה. בכל השנים בהם אני נוסע עם רכב בנזין הפעם היחידה בה סבלתי מחרדת טוח הייתה כאשר שכחתי את הארנק בבית...

נכון להיום (ולמרבה הצער גם בשנים הקרובות) טעינה ביתית היא היוצא מן הכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעידן שהכל זמין, הכל נגיש, והכל נעשה במהירות אני עדיין מתפלא איך אנשים קונים רכב חשמלי ואומרים שזו התקדמות, כאשר התדלוק עולה להם יותר זמן מרכב בנזין

לפני 6 שעות, bobi כתב:

אני מבין שאתה מדבר מניסיונך האישי, כמה אתה נוסע בשגרה ? והאם יש לך נסיעות מהרגע לרגע ? 

לפני 6 שעות, bobi כתב:

יש מקרים שבהם יש הפסקות חשמל, ואז נדפקת. 

לרכב עם מנוע בעירה פנימית ניתן לתדלק ממיכל תוך כמה דקות. 

לפני 6 שעות, bobi כתב:

אני חייב לציין שברוב השרשורים הטווח הזה חוזר שוב ושוב, תבינו כבר שיש אנשים שנוסעים יותר מ 250 ק"מ ביום בשגרה. 

אז הטווח הזה לא יספיק להרבה אנשים, מה הפתרון שלך לאנשים שלא יכולים להשכיב רבע מיליון שקל על רכב חשמלי בשביל לקבל טווח שליטרלי כל רכב עם מנוע בעירה פנימית יתן להם ? 

תתאר את הסינאריו הבא: אין לך בית קרקע, אין לך עמדת טעינה קבועה ולכן אתה מטעין בעזרת גלגלת של 50 מטר , אתה אחרי יום עבודה. 

נראה לך שיהיה לך כוח כל יום לעשות את הפעולה הזאת ? 

וגם תתאר לך שיעבור מישהו וינתק את כבל הטעינה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, חולה רכב#1 כתב:

בעידן שהכל זמין, הכל נגיש, והכל נעשה במהירות אני עדיין מתפלא איך אנשים קונים רכב חשמלי ואומרים שזו התקדמות, כאשר התדלוק עולה להם יותר זמן מרכב בנזין

איך הגעת למסקנה שטעינת רכב חשמלי עולה יותר מתדלוק רכב בנזין? אפילו בארה"ב בה הדלק הרבה יותר זול מאשר בישראל טעינה הרבה יותר זולה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי עולה להם יותר זמן --> זמן מבוזבז. 

הערת צד: 

אתה מכיר את המונח Time Is Money ? 

אני מכיר לא מעט אנשים שבכל שעה מרוויחים אלפייה בערך.

כך שהם יעדיפו לתדלק אוטו "רגיל" מאשר לחכות חצי שעה במטען מהיר.  

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשירשור הזה מתחנו לא מעט ביקורות על אגסי אולם הרעיון של סוללה מתחלפת הוא רעיון טוב. אל תבינו לא נכון, אני לא הייתי רוכש את הרנו החשמלית הזו בזמנו עקב תוכנית "מכירת קילומטרים" הזוייה ומחיר רכב שאינו עדיף על מקבילו הבנזיני אך חייבים לזקוף לזכותו את הכנסת הרעיון הזה.

היתרונות של החלפת סוללה:

-"טעינה" ב 20C (בהנחה שהחלפת סוללה לוקחת כחמש דקות)

-חסכון אדיר בהנחת תשתיות חדשות, אין צורך בהנחת כבלים חדשים להרבה מאוד תחנות טעינה בהספק גדול והספק אדיר (יחסית, כשמדובר על טעינה סופר-מהירה)

-ניהול וביצוע הטעינה במחיר הרבה יותר נמוך ויכולות גבוהות יותר מאשר פנימית ברכב. מנגנון הקירור הנדרש לטעינה סופר-מהירה יקר ומוסיף למחיר הרכב, בתחנת ההחלפה ניתן (למשל) לבנות מנגנון קירור תעשייתי לביצוע  הטעינה הסופר-מהירה שמחירו יהיה נמוך מסך כל המנגנונים ברכבים אותם הוא ישמש. (ד"א, טעינה סופר-מהירה תדרש כאשר רק כאשר מחיר הסוללות גבוה ונדרש להקטין את כמות הסוללות הלא פעילות)

אבל בואו לא נתעלם מהחסרונות:

-מגבלות בתיכנון הרכב, מבנה תא הסוללה ברכב יצטרך להתאים לעמדות קיימות.

-שימושי רק למשפחת רכבים אחת (נוסעים), רכבים כגון משאיות, אופנועים, טנדרים וכו' לא יוכלו להתאים עצמם לעמדה סטנדרטית.  

לטעמי, סוללה מתחלפת (ודווקא עכשיו כאשר רכב חשמלי נפוץ יותר ויותר) הייתה מהווה פיתרון עדיף על פני מה שקיים היום. 

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...