Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כתבה על החרדים בבית שמש - הדו-פרצופיות שולטת

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 4571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי עכשיו את הכתבה שעלתה בערוץ 2 על התחרדות העיר בית שמש. לא שהדברים הפתיעו אותי, אבל זו פעם ראשונה שאני שומע חרדים אומרים את הדברים האלה למצלמות, ומעניין אותי כמה מהחרדים חושבים כמוהם.

למי שאין כוח לראות את כל הכתבה, הנה תמצית הדברים:

חרדי א': "יורקים על ילדות קטנות בנות שבע. כי הן לא הולכות צנוע. זה מפריע לי, אני אדם בריא. מה הבעיה? יש רבנים והם נותנים לנו את הכוח איך ללכת ברחוב ואיך אשה צריכה להתנהג כשהיא הולכת ברחוב, וככה צריך להיות.

טבע של אשה זה היופי של להחביא את עצמה."

מקריאים לו מתוך "תקנות צניעות": הליכה של נשים מחוץ לביתן צריכה להיעשות באופן שאינו מושך תשומת לב. נשים המטיילות ברחוב בחבורה מהוות מכשול לגברים וצריכות להימנע וללכת ברחובות צדדיים. ישיבת נשים בחבורה במקומות מרכזיים או בכניסה לחדרי מדרגות היא גובלת בחוצפה. אסור לאפשר לילדות לרכוב על אופניים. להקפיד על לבוש רחב שלא יתגלה אף איבר כלשהו בתנועה.

הוא עונה "נכון" על הכל וטוען שזה בגלל שהם אנשים בריאים, בעוד החילונים וה"סתם דתיים" הם אנשים חולים.

חרדי ב': "תכנס לבית של חרדי תסתכל איך מכבדים את האישה בבית. ותסלח לי, תסתכל אצל החילונים, האישה כמעט אובייקט מיני. אצל החרדים מכבדים את האישה."

(לאישה שהרגע ירק לה חרדי אחר בפנים) "לך צריך לתת כבוד בעלך, ואת צריכה להקים את הדור היהודי הבא, וזה התפקיד שלכן."

חרדי ג' בתשובה לשאלה למה יש שלט שמבקש מנשים לעבור לצד השני של הכביש: "תשמע, יש תרבות של פריז ויש תרבות של האומה היהודית. למה ביבי נתניהו, כשהוא הולך ברחוב אז שומרים עליו. הוא רוצה לדבר עם כולם. יש לו כבוד. אצל העם היהודי, לאשה החרדית יש כבוד. "

שוב חרדי א': "מה יהיה בסוף בבית שמש? שכונה חרדית, לא רק בית שמש. כל ארץ ישראל תהיה חרדית. לא יעזור לכם כלום."

ואני, מעבר לתהיה כמה מהחרדים הם כאלה, תוהה האם בתוככי נפשם ושכלם הם לא רואים את הדו-פרצופיות של האמירות הללו? איך הם לא מבינים שבמעשים האלה הם לא רק שלא מכבדים את הנשים, אלא מבזים אותן?

ויותר מפחיד - איך הם לא רואים כמה זה דומה לאיראן ולשאר מדינות מוסלמיות אחרות...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עזוב, החרדים שהראו בכתבה והחרדים שיוצרים את מרבית הכתבות שייכים לאיזשהו פלג מאוד מאוד (מאוד מאוד) קיצוני, שאף אחד לא בטוח "מאיפה הוא נפל עלינו". כלומר, הם לא נטורי קרטא (שידועים כלא שפויים במיוחד) אלא קיצונים סתם כי קיצוניות זה מגניב (מסתבר). ישנה הנחה שהם צמחו מתוך לעשות "דווקא" לחילוניות עם כל מיני הגזמות והמצאות שלא קיימות בכלל ליהדות.

בשורה התחתונה: הם לא משהו שצריכים לדאוג ממנו. רוב החרדים נותרו חרדים "רגילים", וגם בהם ישנה איזושהי אי-נוחות מהקבוצה הנ"ל. הפתרון האידאלי הוא שהחרדים עצמם יטפלו בקיצונים האלו (מה שלא יקרה, למצער) - ולכן אני מקווה שהמשטרה תדע מה לעשות עם כל מיני מפרי סדר.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החרדים בבית שמש= זה לא חדש , זה ישן מאוד ,יש לי חבר קרוב אשר סובל את זה כבר 3 שנים .

יריקות וקללות. (והוא חרדי) לא סרוג!

יש שם קהילה קטנה שהיא עושה את כל הבלאגן הזה .

ואין הרבה מה לעשות איתם . שמעתם בכתבה , אין משטרה , אין מדינה. יש תורה !!

לך תגור במדבר.

זה מזכיר לי בשנות ה90 את משמרת הצניעות של בני ברק שהיו מפרקים אנשים ברחובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שכל בנאדם עם ראש על הכתפיים רואה שהאנשים האלה הם לא ממש "תלמידי חכמים". רובם שם כמו רובוטים אחרי הרבנים שלהם, ללא כל חשיבה עצמית. אנשים שהיו במצוקה ופנו אל הדת. ככה זה נראה.

לגבי אכיפה של מקרים בזויים כאלה - הרשויות מפחדות להתערב בכל מה שהולך שם. זה אבסורד.

והתקשורת? עושה סיבוב גדול על החרדים ומלבה את השנאה כלפיהם - כמו שהתקשורת השמאלנית יודעת לעשות הכי טוב. אין להם פיגוע או שריפה גדולה, אז מתחילים לירות על המטרה הראשונה בבנק המטרות.

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכותו של כל בן אדם, ללכת איך שבא לו ואיפה שבא לו.

זכותה של כל אישה, להתלבש איך שבא לה, מה הם בכלל החרדים שיחילטו איך נשים צריכות להתלבש?

אנשים אטומים ומפגרים וחסרי טאקט חסרי השכלה, עלק מתפללים כל היום, שומרים מצוות, ממש מצווה גדולה להרביץ לאישה, לירוק על אישה בגלל שהולכת לא צנועה ולעשות חרם על ילדה קטנה כי היא הולכת לא צנוע, איכס, פשוט גועל נפש.

החרדים האלו כ"כ מסכנים, שהם מחפשים אנשים יותר מסכנים מהם בכדיי להרגיש טוב יותר.

פשוט אפסים, עולים לי העצבים על פעם מחדש שאני רואה דברים כאלו.

זה מזכיר לי שפעם אחד בן דוד שלי אמר לי שאני יבוא לעשות איתו הובלה קטנה בבית שמש לנתניה, אחלה כסף, לא הרבה דברים.

הגענו לבית שמש, הבעל נראה אטום ודבע רצח, 3 ילדים, משפחה צעירה, האישה שלו, כ"כ יפה, אני חושב שאחת הנשים הכי יפות שראיתי, נראת כ"כ אומללה, כ"כ מסכנה, אני רואה רק כאב בעיניים שלה, כשהגענו לנתניה, אמא של האישה פגשה אותנו, כיבדה אותנו בכיבוד והביאה לנו גם טיפ, אמא של האישה שאגב חילוניה, סיפרה לי שהבת שלה כל החיים הייתה חילוניה, למדה בביה"ס רגיל, שירתה בצבא, הייתה יוצאת עם חברים חברות, מועדנים, בקיצור מה שעושים כל הצעירים, ואז היא פגשה את החרדי הדבע הזה והוא שינה לה את כל החיים, כ"כ כאב לי הלב עליה, היא אשכרה העבד שלו, אשכרה, מסכנה.

הלוואי שכל הנשים האלו שסובלות מהבעלים החרדים המכים והאכזיים והחראות, ופשוט יעזבו אותם.

וגם הן התגרשו יעשו עליהן חרם בקהילה עלק, איןאין תרבות מטומטמת, אנשים מפגרים.

volkswagen

כי חיים רק פעם אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והתקשורת? עושה סיבוב גדול על החרדים ומלבה את השנאה כלפיהם - כמו שהתקשורת השמאלנית יודעת לעשות הכי טוב. אין להם פיגוע או שריפה גדולה, אז מתחילים לירות על המטרה הראשונה בבנק המטרות.

לרוב אני מתעלם מההקצנות האלו, אבל זה שרשור שלי אז אני מרשה לעצמי:

מה לעזאזל הקשר בין האנטי לחרדים, לבין השתייכות לזרם פוליטי כזה או אחר? ואם כל העוסקים בתקשורת היו ימניים, אתה טוען שהם היו צריכים לוותר על כתבה כזו? אין שום קשר לימין או שמאל. מה שרואים בכתבה צריך להיראות. אז תפסיק עם הביביזציה/ליברמניזציה הזאת ותתחיל להבין שלא כל שמאלני הוא קיצוני ושלא כל מי שימני צריך לאהוב את החרדים רק בגלל שהוא שונא ערבים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הקבוצות הקיצוניות התחילו לשבת בבית שמש בגלל כמה סיבות:

נגמרו הקרקעות במאה שערים ובני ברק.

בית שמש נהייתה עבורם עיר אטרקטיבית, בגלל ההתפתחות החרדית.

ולאט לאט הם התרבו, עד שהיום אפשר לראות מה קורה בבית שמש, האוכלוסיה הכפילה את עמצה בשנים האחרונות בגל החרדים.

ורק לידע כללי, קריית גת בדרך להפוך לבית שמש, גם פה הולכות ונבנות עוד שכונות לחרדים ולא מזמן התחילו להתיישב בקריית גרעין של תולדות אהרון שנחשבת לחסידות קיצונית ואנטי ציונית.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני מזהה כאן שתי תופעות מדאיגות:

- הקיצוניות של החרדים באמת שוברת כל הזמן שיאים חדשים, זכור לי שפעם הם היו דורשים מאישה שעוברת במאה שערים שתעשה זאת בלבוש צנוע, הצנוע של אז הפך לפריצות של היום וכשרואים איך הנשים שלהם לבושות בסיגנון הטליבאן - מה אגיד, נהייה רע בלב.

- התקשורת שמוכרת רק את הצהוב לפי אג'נדה שלא ברור מי קובע - אבל שלא תטעו מישהו קובע את הטון וכל התזמורת מתחילה לנגן, התופעות המבחילות האלה קיימות כבר שנים - והיכן התקשורת? קווי מהדרין הופעלו רק בשנה האחרונה? סגירת בריכות בשעות מסוימות לגברים/נשים זה סיפור חדש? - מה קרה שפתאום כולם התעוררו?

סיפורים כאלה קיימים מזמן ועולים פתאום לראש סדר היום הציבורי, אתמול זו המחאה החברתית (היכן היא?), היום זו הדרת נשים ומחר (אולי) אלה יהיו המסתננים מאפריקה שמציפים את המדינה ועד עכשיו לא מזיזים את קצה הז' לאף אחד, אבל כשהם יתגוררו בסמוך לאנשי תקשורת פתאום תראו איך עושים קציצות מהם ומארגוני זכויות האדם שמגינים עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיעה הזמן שנפסיק לממן אותם והם יתחילו ללמוד לספור עד עשר.

עכשיו ה"רבנים" שלהם שולטים בהם בשיטות של נסראללה וכמה שהם יותר טיפשים זה יותר טוב בשבילם.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשפט שהכי לקחתי לתשומת ליבי מתוך הכתבה הזאת, שאחד מהם צעק, אין חוקים ואין מדינה יש רק רבנים או משהו כזה.

הקטע ההזוי, זה שהוא אשכרה צודק, אף אחד לא עושה נגדם כלום, כי כנראה זה נוגד אינטרסים של כל מיני אינטרסנטים.

כמובן שזה מגיע להטבות של ביטוח לאומי וכל המענקים ואלפי שקלים שהם מקבלים בשביל זה יש מדינת ישראל ויש חוקים.

הקהילות האלו מרוויחות מזה, החילוניים סובלים בינתיים.

אנחנו בינתיים מחפשים לפתור סוגיות כמו איראן או האביב הערבי וכד', בלי לשים לב שצומחים פה תאים רקובים שמחפשים להתחיל מלחמות בתוך המדינה.

אני מקווה מאוד שיימצא פתרון במהרה כדי לגדוע את התופעה הזאת.

עד אז, אני מאוד מקווה ששום חרדי לא יירק על אחיינית שלי, לא בא לי לרצות מאסר עולם.

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה שלא ישלוט החוק, תמיד יצוצו בעיות, וזה אוניברסלי.

צריך לבוא בטענות רק לשלטון, ולא לאף אחד אחר.

"איזה טעם זה?"

"פנקוטה"

"יאללה פנק אותה!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב אני מתעלם מההקצנות האלו, אבל זה שרשור שלי אז אני מרשה לעצמי:

מה לעזאזל הקשר בין האנטי לחרדים, לבין השתייכות לזרם פוליטי כזה או אחר? ואם כל העוסקים בתקשורת היו ימניים, אתה טוען שהם היו צריכים לוותר על כתבה כזו? אין שום קשר לימין או שמאל. מה שרואים בכתבה צריך להיראות. אז תפסיק עם הביביזציה/ליברמניזציה הזאת ותתחיל להבין שלא כל שמאלני הוא קיצוני ושלא כל מי שימני צריך לאהוב את החרדים רק בגלל שהוא שונא ערבים.

חבר יקר, התקשורת במדינה שלנו נוטה שמאלה, לפעמים יותר מדי שמאלה. זו עובדה. לראיה מגיש את התכנית שהבאת קישור אליה, אדם שמזוהה עם מפלגות שמאל ושבקרוב כנראה שיתמודד על הנהגת השמאל הישראלי. אסור בשום אופן לוותר על כתבה כזו. אני רק טוען שהעריכה שלה ובחירת הדוברים בה היא כזו של תקשורת שמאלנית. אני בטוח שאם היו רוצים להיות יותר ענייניים, היו מראיינים אנשים קצת יותר משכילים ורציניים מהזרם הזה ומהקבוצה הזו (ואני בטוח שיש כאלה שמסכימים להתראיין).

איך הגעת לביבי / ליברמן? אין לי מושג. לא אנשים שאני מעריך, בלשון המעטה.

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה שלא ישלוט החוק, תמיד יצוצו בעיות, וזה אוניברסלי.

צריך לבוא בטענות רק לשלטון, ולא לאף אחד אחר.

אתה צודק לחלוטין. אסור להמשיך את הבידוד הזה של אוכלוסיות מסויימות משלטון החוק.

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ילדה בת שמונה מפחדת ללכת 300 מטר ברחוב?!

איך אתה מגיע למצב שיורקים על אשתך והבת הקטנה שלך ולא עושה כלום?!:shock::shock::shock:

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר יקר, התקשורת במדינה שלנו נוטה שמאלה, לפעמים יותר מדי שמאלה. זו עובדה. לראיה מגיש את התכנית שהבאת קישור אליה, אדם שמזוהה עם מפלגות שמאל ושבקרוב כנראה שיתמודד על הנהגת השמאל הישראלי. אסור בשום אופן לוותר על כתבה כזו. אני רק טוען שהעריכה שלה ובחירת הדוברים בה היא כזו של תקשורת שמאלנית. אני בטוח שאם היו רוצים להיות יותר ענייניים, היו מראיינים אנשים קצת יותר משכילים ורציניים מהזרם הזה ומהקבוצה הזו (ואני בטוח שיש כאלה שמסכימים להתראיין).

איך הגעת לביבי / ליברמן? אין לי מושג. לא אנשים שאני מעריך, בלשון המעטה.

מה שאתה לא מבין זה שאין קשר בין הנטיות הפוליטיות של אנשי התקשורת לבין סיקור כתבה מהסוג הזה. זו אינה כתבה פוליטית והיא לא באה לחקור את ההשפעה של ש"ס או יהדות התורה על החרדים. וזה ממש לא משנה אם הגיש אותה יאיר לפיד או מישהו אחר.

ברור שאפשר לראיין מגוון רחב של אנשים, וברור שהמגמה של הכתבה היא אנטי-חרדית-קיצונית, אבל בשביל לראיין אנשים משכילים ורציניים עדיף להשתמש בפאנל באולפן ולא לצאת לרחוב. אם הם עשו את תפקידם נאמנה, הם היו צריכים גם להזמין אנשים מהקבוצה הזו שיסבירו את העניין באולפן. לצרכי הכתבה אני לא רואה שום בעיה בהגעה לרחוב ודיבור עם אנשים מן היישוב, זה חלק מהסיקור.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...