Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אספנות כרכב יחיד?

slavochk
שימו לב! השרשור הזה בן 7293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבקש את חוות דעתם של בעלי הניסיון כאן......

עד כמה ניתן לסמוך על רכב בן 25+ בתור רכב ראשון?

החלום שלי עוד לפני שהוצאתי רשיון הוא פג'ו 304 קבריולט, בצבע צהוב

השאלה היא עד כמה הרכב הנ"ל אמין ונוח ליום יום..... בכל זאת לא נעים לגלות שאני תקוע בכביש החוף....

חוץ מזה, קצת יותר חדשות אבל עדיין בגדר אפשרות, מרצדס W123 (רצוי קופה) או W126. לא יצא לי לצערי לנסוע באחת מהן, אבל אלו רכבים יפים ועושה רושם נוחים ואמינים הרבה יותר מהרנו 21 שלי. האם אני צודק או שרכבים אלה הופכים בעיתיים עם השנים חרף היותן מרצדס?

(כמובן שהחלום האמיתי הוא SL בודי 107 או 113, אבל הכסף.......)

תודה מראש ואגב......מישהו מתעניין ברנו 21 מודל 93....?

גלעד

כתבתי על זה כבר למישהו אחר, אז אצטט את עצמי:

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=30109

אם אתה חייב רכב ישן בתור רכב יומיומי, מרצדס זו בחירה מצוינת, אבל אם עושים חשבון כלכלי נטו, אני חושב שיצא לך יותר זול להחזיק יפנית בת חמש ליומיום וגם רכב אספנות לפנאי...

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חייב רכב ישן בתור רכב יומיומי, מרצדס זו בחירה מצוינת, אבל אם עושים חשבון כלכלי נטו, אני חושב שיצא לך יותר זול להחזיק יפנית בת חמש ליומיום וגם רכב אספנות לפנאי...

נמרוד

ראשית תודה לנמרוד על העצה מנסיונו האישי....

שנית, חשבון כלכלי נטו זה לנסוע באוטובוסים, לא לאכול במסעדות, ולהשאר לגור אצל ההורים עד המוות.........

אני חושב שאני אוותר על רכב יפני....מה גם שנראה לי שאם מדובר במרצדס בת 25, שאינה רכב אספנות, אז להחזיק רכב יפני בנוסף יעלה יותר.....

אין לי כוונה כיום להחזיק רכב אספנות "נטו", כלומר רק לשבת ויום טוב, אלא כרכב יחיד (מה שאולי מוריד מאפשרויות 304 קבריו, אבל זה אחד החלומות שלי.....)

בברכה,

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב נראה לי כי אתה כבר לקחת את ההחלטה לרכוש רכב ישן ולהשתמש בו

לכן נסיונותינו להבהיר לך את המגרעות לא עושות עליך רושם רב

לכן בהצלחה עם החלטתך

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדיוק במצב שלך, לפני שנה רכשתי וולוו 122 לשימוש יומיומי, רצוי לציין שידע טכני ומכני הוא לא תחום חזק אצלי. הרכב משרת אותי כבר שנה באמינות מופלאה, יום יום אני נוסע איתו בתוך העיר (חיפה) לעבודה וחזרה ומדי כמה שבועות לתל אביב למפגשי המועדון.

הרכבים האלו אמינים בצורה מדהימה, אני כמובן דואג לתחזק אותו באופן שוטף, ויש על הרכב המון אבל המון סטייל, הוא סובב הרבה ראשים לפני השיפוץ, וכיום לאחר השיפוץ אני לא יכול לעצור יותר ברמזורים בלי לקבל תגובות.

אז אם אתה מחפש רכב אמין עם הרבה לוק וסטייל שיניע כל בוקר בלי בעייה, אני ממליץ וולוו מסדרת 120.

מקווה שעזרתי

יגאל

וולוו 122, שנת 68 2 דלתות מדהימה!!

וולוו 240, שנת 83

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם אופנוע אספנות?

קל יותר לפטל באופנוע... פרוק והרכבה, למצא תקלות וכו'...

בכל אופן, אם וולו "עושה לך את זה" לך עליו... זה באמת אוטו מגניב! ויותר חשוב, אמין...

יחסית יש הרבה חלקים בפירוקיות וכו' (כשאני מפשפש בפירוקיות אני תמיד ניתקל בחלקי וולו, וחבר שיהתה לו אחת לא היו לו בעיות להשיג חלקים)...

אגב מה עם סאב? גם אמין וחזק (ולדעתי יפה)...

אם אתה מעוניין פנה אלי בפרטי, יש לי חבר עם אחת למכירה אחרי שיפוץ (לא בסכום עתק - פחות ב 5 ספרות, הרבה פחות... והיא במצב טוב מאוד)

בהצלחה!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בזמנו עמדתי בפני החלטה דומה לשלך , רכב ישן כרכב יחיד ,משהו שישלב התעסקות (תיקון ,שיפוץ ,אחזקה) ויתגמל אותי באופן יום יומי.

לצערי נאלצתי לוותר על הרעיון עקב הדרדרות קשה במצבי הכלכלי ,בכל אופן שני דברים שלא הייתי מוכן לוותר עליהם הם מזגן ואוטומט ,אז אני יודע שאוטומט זה עניין של טעם אבל מזגן ברכב שנועד לשימוש יומיומי הוא שמירה על צלם אנוש ,הרכב צריך להיות נוח באופן סביר כדי לא להפוך לסיוט.

לסיכום ,אין לי ספק שהדבר אפשרי ואין לי ספק שכדאי לך לנסות (תמיד אפשר להחליף למזדה) ,אני בזמנו צמצמתי את האפשרויות לוולוו (144 ומעלה) או למרצדס (אחת במחיר סביר ,הן כולן יפות בעיניי).

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם אופנוע אספנות?

קל יותר לפטל באופנוע... פרוק והרכבה, למצא תקלות וכו'...

גילי

הייתי לוקח בכיף אופנוע קלאסי, איזה BSA או הכי מדהים......אופנוע BMW קלאסי משנות החמישים - שישים......

אך אליה וקוץ בה.....אני חייב אופנוע עם סירה ומישהו שיסיע אותי.....

אין לי רישיון לאופנוע............

בברכה,

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם אופנוע אספנות?

אך אליה וקוץ בה.....אני חייב אופנוע עם סירה ומישהו שיסיע אותי.....

אין לי רישיון לאופנוע............

זו מגבלה שאפשר להתגבר עליה די בקלות, אלא אם יש לך איזה מגבלות בריאותיות (כמוני למשל)

ובאשר לרכבים...אני מצטרף להמלצה על הוולוו, לי יש אחת בת 25 שנסעה כ-15000 ק"מ בשנה האחרונה בתנאים לא קלים, ולא בקרה במוסך אלא לטיפול שיגרתי אחרי 10000 ק"מ.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתי נוסעת מידי יום (50-60 ק"מ) במרצדס 280C קופה.

מנוע 6 צילינדרים קבורטור מודל 78.

הרכב צורך 1/7 (לא יודע איך ערן מצליח 1/9) גיר ידני.

מבחינת חיי יום יום אז הרכב אמין, מניע בבוקר ונוסע.

סטייל- יש והרבה

נוחות- יש יותר מהרבה רכבים חדישים שאני מכיר

אמינות- מצויינת

תיקונים וטיפולים- מאחר שה W123 נמצא בשימוש ונפוץ אצל בני דודנו מחירי החלפים והתיקונים זולים (יותר מהקורולה שהיתה לאשתי, 1200 ש"ח טיפול 10000)

חימום בחורף- יש

מיזוג בקיץ- יש

צריכת דלק- 30% יותר מיפני 1600 ממוצע

והאוטו מאיץ מצויין (156 כ"ס) ונוסע אחלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתי נוסעת מידי יום (50-60 ק"מ) במרצדס 280C קופה.

מנוע 6 צילינדרים קבורטור מודל 78.

הרכב צורך 1/7 (לא יודע איך ערן מצליח 1/9) גיר ידני.

מבחינת חיי יום יום אז הרכב אמין, מניע בבוקר ונוסע.

סטייל- יש והרבה

נוחות- יש יותר מהרבה רכבים חדישים שאני מכיר

אמינות- מצויינת

תיקונים וטיפולים- מאחר שה W123 נמצא בשימוש ונפוץ אצל בני דודנו מחירי החלפים והתיקונים זולים (יותר מהקורולה שהיתה לאשתי, 1200 ש"ח טיפול 10000)

חימום בחורף- יש

מיזוג בקיץ- יש

צריכת דלק- 30% יותר מיפני 1600 ממוצע

והאוטו מאיץ מצויין (156 כ"ס) ונוסע אחלה

בדיוק מה שאני מחפש.....

ראיתי בזמנו 230CE יד ראשונה, אבל המנוע היה עייף (או שה-2300 קטן על המשקל הזה), ופנים הרכב היה במצב רע (נדרש ריפוד חדש + דשבורד חדש), ומחיר של 40K נראה לי קצת מוגזם.

מישהו מכיר או יודע על רכב כזה למכירה? 2800 ידני W123 קופה זה בדיוק מה שאני מחפש.....

DSCF0009.JPG

בברכה,

גלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל יש הבדל קטן, למרצדס שלי יש מנוע 2.3 4 צילינדר.

בנוסף הגיר (שהוא בעל 4 יחסים כידוע) מכוון שבנסיעה רגילה מתחיל מהילוך 2. חוסך העברות מיותרות (M40 סטנדרטי ללא כל שינוי, אם לוחצים עד הסוף על הדוושה כולל לחיצה על הקיק בפתיחה - הוא מתחיל מהילוך 1).

חוצמזה הרכב מטופל ומכוון פיקס (כולל שמן סינטטי, וחלפים מקוריים בלבד).

כשרכשתי את היצירה, צריכת הדלק היתה כ 1/5. כל דבר קטן רק משפיע לטובה. החלפת צמיגים לחדשים, כיוון פרונט, טיפול טוב....

אני מתלבט מאוד לגבי הוספת הזרקת מים למנוע. התקנתי מערכת כזאת לפני מספר שנים על וולבו 120 מנוע B18 והתוצאות היו לא רעות בכלל.(כוח + צריכת דלק)

ד"א, הכל (כמעט...) אני עושה לבד ואשמח לעזור אם צריך (גם לוולבואיסטים...)

Nov22123.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הבטיחות.

ואם זה חשוב לך, אפילו קצת, אז דע שככל שהרכב חדיש יותר, ככה הוא שומר עליך יותר. ותאונות יכולות לקרות גם לנהג הכי זהיר.

304 קבריולט לעניין הזה היא אסון בטיחותי מבחינת ההגנה על הנוסעים...

משאר הבחינות אני מסכים עם כולם. רכב מתוחזק טוב יכול לנסוע ללא תקלות, אבל:

-ברכב כזה ישן לרוב לא יהיה מזגן

-הבוחנים של משרד התחבורה יעצרו אותך בכל הזדמנות ויחפשו על מה להפיל אותך

-יהיה קשה להשיג חלפים

-יש בלאים (קורוזיות) שכמעט לא משנה איזה טיפול תעשה, ימררו את חייך

-נסיעה יומיומית מגדילה את הסכנה שהרכב יפגע בתאונה וההשקעה תרד לטמיון

דב, אחד שמפנטז להחזיק משאית ישנה עובדת... :wink::)

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...