Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הייתם לוקחים?

EyalR
שימו לב! השרשור הזה בן 7828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אם פוקו הואיל בטובו לשתף אותנו בלבטיו לגבי המערכת שלו, מי אני שלא אעשה אותו דבר .

ובכן ככה:

המגבר U-DIMENSION (עוד לא נקנה אבל די וודאי) נותנים מוצהרים 700W ב2 אוהם ו1000W ב1 אוהם, נתונים מדודים לפי תעודת הלידה, משהו כמו 800W ב 2אוהם ו1200W ב1 אוהם.

הסאבים:

ובכן מאוד רציתי ללכת על קיקר L7, אבל גיליתי שקשה מאוד לשים את הסאב הזה בתיבה שמיועדת יותר לSQ (ואני מעדיף SQ) והיחיד בין כל הגדלים שנראה איכשהו טוב (מבחינת הענות התדרים) היה הL715 אבל גם הוא לא נראה הכי טוב. במקור לא רציתי תיבה ענקית אלא תיבה של משהו כמו 2CUFT אבל בשביל שלסאב הזה תהיה SQ סבירה הוא דורש תיבה אטומה גדולה של משהו כמו 4.5CUFT שהם 127 ליטר.

טוב כבר חשבתי על לקנות את הסאב עד שפוקו האיר את עיניי וידע אותי שיש יבואן של הADIRE AUDIO SHIVA בארץ. סאב שאף פעם לא יצא לי לשמוע אבל כל מי שמסתובב בפורומים אמריקאים ודאי שמע את כל ההילולים על הסאב הזה ועל הSQ המעולה שלו תוך כדי שמירה על SPL מכובד. ובכן כנגד הL7 אני שוקל שני SHIVA.

מכיוון שלSHIVA יש שני סלילים של 8 אוהם אוכל לחבר אותם בהתנגדות סופית של 2 אוהם כלומר הם יקבלו מהמגבר 800W. הL7 יכול בוא בגרסה של שני סלילים של 2אוהם ולכן יחובר ב1אוהם ויקבל 1200W.

למרות זאת שני הSHIVA עם 800W באותה תיבה אטומה יהיו חזקים יותר מהL715 עם 1200W(וישמעו טוב יותר) . ואני בכלל כנראה אשים את הSHIVA בתיבה PORTED מכוונת לSQ ככה שיהיו חזקים משמעותית מהL715 ועדיין תהיה להם SQ מעולה (יש לי כבר את התיבה מסאבים קודמים, מקסימום אם ארצה לאטום אותה אסגור את החור של הפורט)

למרות שהבחירה על פניה ברורה, תמיד הייתה לי חיבה לL7.

מה אתם הייתם לוקחים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאאאחחחחח, הלוואי עליי . . .

תהיה בריא איל, שאלו יהיו הצרות היחידות שלך בחיים . . .

אני כמובן הייתי הולך על ה-L7, הסאב הזה יכול לפרק בניינים (שמעתי שצה"ל שוקלים להחליף אותו בדחפורים :wink:), יש לו עוצמה שלא מהעולם הזה, אחרי ששמעת את ה-COMP של עופר ברבע מהיכולת שלו, אני ממש לא רוצה לדעת מה היכולת של ה-L7 . . .

לגבי איכות של ה-L7, אני עדיין לא שמעתי אותו ואני לא נותן חוות דעת על איכות ללא שמיעה של האוזן שלי מכיוון שלכל אחד יש אוזן שונה (לא בצורה :mad: !!!) וסדר עדיפויות שונה . . .

מה עם ה-L5 ??? לא מספיק מכובד בשבילך ???

אם אתה כ"כ מתעקש על SQ אז לך לשמוע את ה-SHIVA, אם הוא ימצא חן בעינייך אז לך עליו . . .

תגיד איל, מאיפה אתה משיג קבל למערכת שלך ??? אני גם מחפש עכשיו איזה מציאה . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא שמעת אותו איך אתה יודע איזה עוצמה יש לו? (וכבר אמרתי לך שני הSHIVA יהיו בעוצמה חזקה בהרבה מהL715 ובפחות כח)

L5 לא מספיק מכובד :!: סתם :loco: אבל אני רוצה ללכת על משהו טופ אוף דה ליין, לא משהו שאחרי כמה חודשים אני ארצה להחליף (לא שהL5 לא טוב אבל לא יעבור הרבה זמן ואני אחשוב על הL7).

לא תהיה לי אפשרות לשמוע את הSHIVA ואת הL715 בSETUP הזה. אבל לאחר בירורים מקיפים אם אנשים שמתקינים את הסאבים האלה כל יום, על הקיקר היו להם ה-מ-ו-ן דברים רעים להגיד ועל הSHIVA רק טוב. נכון שהL7 הוא יותר פוזה כי אין כמו לפתוח בגז' ולראות סאב מרובע 15" בטח לעומת הSHIVA שלא השקיעו גרוש בעיצוב החיצוני (לעומת זאת מה שהולך בפנים זה תענוג) אבל תכלס אנחנו מתעסקים בשמע ולא במראה.

עוד נקודה מעניינת ששכחתי ממנה הוא שהL715 בתיבה מכוונת לSQ יכול להתמודד רק עם משהו כמו 700W, המממ נראה לי שהSHIVA מוביל במרוץ.

עוד דעות?

נ.ב. כמעט שכחתי, יש לי קבל שחבר שלי הביא לפני חודש מארה"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא שמעת אותו איך אתה יודע איזה עוצמה יש לו? (וכבר אמרתי לך שני הSHIVA יהיו בעוצמה חזקה בהרבה מהL715 ובפחות כח)

L5 לא מספיק מכובד :!: סתם :loco: אבל אני רוצה ללכת על משהו טופ אוף דה ליין, לא משהו שאחרי כמה חודשים אני ארצה להחליף (לא שהL5 לא טוב אבל לא יעבור הרבה זמן ואני אחשוב על הL7).

לא תהיה לי אפשרות לשמוע את הSHIVA ואת הL715 בSETUP הזה. אבל לאחר בירורים מקיפים אם אנשים שמתקינים את הסאבים האלה כל יום, על הקיקר היו להם ה-מ-ו-ן דברים רעים להגיד ועל הSHIVA רק טוב. נכון שהL7 הוא יותר פוזה כי אין כמו לפתוח בגז' ולראות סאב מרובע 15" בטח לעומת הSHIVA שלא השקיעו גרוש בעיצוב החיצוני (לעומת זאת מה שהולך בפנים זה תענוג) אבל תכלס אנחנו מתעסקים בשמע ולא במראה.

עוד נקודה מעניינת ששכחתי ממנה הוא שהL715 בתיבה מכוונת לSQ יכול להתמודד רק עם משהו כמו 700W, המממ נראה לי שהSHIVA מוביל במרוץ.

עוד דעות?

רועי אמר לי שלחבר שלו יש L7, אני אדבר עם רועי, אני מת לראות L7 בפעולה !!! כדאי לך גם אם אתה שוקל לקנות אותו . . .

אם שמעת כ"כ הרבה דעות טובות על SHIVA אז למה את מחכה ??? לך לשמוע והכי חשוב שזה ימצא חן בעינייך (ולא בענינו) . . .

לפי ההודעה השניה שלך רואים שה-SHIVA תפור עלייך . . .

יש לי רעיון, לך על ה-L7, תוך חצי שנה הוא ימאס, תמכור לי אותו בחצי מחיר ואז תקנה לעצמך כמה SHIVA שתרצה !!! :D איך אני בשבילך ??? ככה תוכל להנות משני העולמות (ואני מאוד לא משוחד :wink:) . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דעות?

רועי אמר לי שלחבר שלו יש L7, אני אדבר עם רועי, אני מת לראות L7 בפעולה !!! כדאי לך גם אם אתה שוקל לקנות אותו . . .

אם שמעת כ"כ הרבה דעות טובות על SHIVA אז למה את מחכה ??? לך לשמוע והכי חשוב שזה ימצא חן בעינייך (ולא בענינו) . . .

לפי ההודעה השניה שלך רואים שה-SHIVA תפור עלייך . . .

יש לי רעיון, לך על ה-L7, תוך חצי שנה הוא ימאס, תמכור לי אותו בחצי מחיר ואז תקנה לעצמך כמה SHIVA שתרצה !!! :D איך אני בשבילך ??? ככה תוכל להנות משני העולמות (ואני מאוד לא משוחד :wink:) . . .

לפי רועי לפחות, הסאב מפרק אונות קדמיות, כל זה בהתחשב בגודל התיבה הפיצפונת יחסית... :twisted:

motorica.net

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי L7 בעבר, אבל זה היה 12" ולא בדיוק שמיעה לעומק עם מוסיקה שמאתגרת את הסאב. לשמוע אחד משני הסאבים האלו בתיבה שאני רוצה ובאוטו שלי עם ההספק שאני רוצה יהיה בלתי אפשרי. תיבה היא נגיד כמו אקולייזר, היא משנה את הענות הסאב בתדרים השונים, לכן חשוב לשמוע בתיבה שאתה רוצה.

RANSTER אמר דבר יפה, מפרק אונות בתיבה פצפונות, אבל השאלה איך הוא נשמע בתיבה הזו, וכמו שאמרתי השני SHIVA יהיו חזקים משמעותית מהL7 בתיבה לSQ.

טוב נו כנראה שבאמת החלטתי אבל תמיד נחמד לשמוע דעות.

ציטוט של WARBLEED מנהל CARAUDIOFORUM.COM

"Two Shivas in that enclosure would kill the L7 15, and sound much better. I say go for it".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...