Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מסירים כתמי בטון מצבע הרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאיפה קונים את זה?

אני קניתי דרך איזה שהוא ספק 2 מסירים ו2 סבונים לדוגמא.

אני מאמין שלא בעייתי למצוא את החומר בחנויות כל בו לבניין.

בכל אופן יש לעבוד עם כפפות כי החומר צורב בידיים.

אני מרחתי עם מיקרופייבר על הרכב את החומר ונתתי לו כמה דק' ולאחר מכן מעבר עם גרניק.

בכל פעם חלק אחר ברכב.

ניתן לשים את החומר במרסס (להיזהר מעבודה ברוח) אך כאשר טובלים את החומר במיקרופייבר ניתן ליישם ישירות על רסיסי הבטון.

יש סבון שלהם שמסיר לאחר מכן את כל השאריות של החומר לדעתי מיותר ניתן לבצע פלסטלינה או שטיפה טובה ולאחר מכן וקס/אוטם ושלום על ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
  • תגובות 147
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בוקר טוב וחג שמח,

לפני כמה ימים שטפתי את האוטו אבל יש שיפוצים של המדרכות והכביש ברחוב שלי. כרגע שכרתי משכן חניה פרטית (מה שפותר לי כמה בעיות). הבעיה שבשל העבודות באזור, יש המון מצבורים של אבקת טיח שכמובן עפה עם הרוח, ואומנם בעדינות, על כל האוטו.

השאלה הראשונה, האם כדאי להעביר על האוטו מטלית מיקרו פייבר ולהעיף את זה מפעם לפעם? לא מסוכן לצבע?

ובכלל אבק שכזה ממש בעייתי או שגם אם ככה עף על האוטו ולא עושה איתו כלום אז אין מה לדאוג (אני מדבר מבחינת שחיקה של הצבע)

שאלה שניה- את החלונות חייב לנקות מהאבק הזה- האם להתחיל עם יבש ואז חומר?

אם זה עוזר, יש לי קוויק דיטיילר בבית.

בן

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
גבירותי ורבותי, אני חושב שפתרתי את בעיית הבטון!

חומץ טבעי 5%

חברים, זה עובד!

בחמישי שעבר טפטף לי על כל האוטו בטון, ושברתי את הראש איך להסיר את זה.

שבוע מחלה מנע ממני לנקות ככה שהבטון הספיק להתקשות, ואתמול החלטתי לנסות את השיטה עם החומץ.

הנקודות בקוטר של 1-20 מ"מ. בנקודות העבות(לא נשפך רק מיץ אלא מלט+אגרגט דק) היה צריך לעבור פעמיים.

תמונות צילמתי רק באמצע העבודה, שכבר הבנתי שזה עובד, אבל האוטו כמו חדש. :-D

IMG_20180927_161243.jpgIMG_20180927_163939.jpgIMG_20180927_181842.jpgIMG_20180927_181824.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרשים מאוד, אני אנסה את זה, למרות שאני לא בטוח אם הכתם שלי הוא בכלל בטון אבל אין לי מה להפסיד.

אגב, הייתי בטוח שזה שירוקי ואז הבנתי שזה יונדאי. :cry:

אחלה מספר.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, כן.

עד שגמרתי לכסות הכל עברו לדעתי 20 דקות בערך, התחלתי לנקות ישר.

חלק מהנקודות ממש נדבקו לנייר, חלק בניגוב עדין. מה שלא יצא לגמרי התרכך משמעותית אז נתתי לו עוד זמן; כמו בישול - לפי העין.:lol:

עדיף לעבוד עם כפפות כי הריח של החומץ נדבק, והוא בלתי נסבל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בוקר טוב,

הבוקר שמתי לב שמאז הגשם האחרון, יש טפטוף קל אצלי בחנייה מהתקרת בטון (חניה מקורה מתחת לגינה).

זה טיפטף ישר על הכנף הקדמית השמאלית של הרכב ואחרי שמנקים את זה, הלבן הזה חוזר. בהחלט יש נזק לצבע.

לא ברור לי מה זה בדיוק אבל זה לא רק מים, כנראה מים של צנרת ישנה בשילוב הבטון, או אפילו משהו שמגיעה מהגינה מעל.

מישהו יכול להמליץ אולי על חומר שכדאי לנסות ולטפל בזה איתו? האם להתחיל מפוליש רגיל?

יונדאי כנף.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות קשות,

אני יכולתי לקבל התקף חרדה... למראה תמונות כאלה. (היה לי מזמן משהו דומה, הצלתי בדקה האחרונה)

ניסית משהו מכל השיטות היעילות שיש כאן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות קשות,

אני יכולתי לקבל התקף חרדה... למראה תמונות כאלה. (היה לי מזמן משהו דומה, הצלתי בדקה האחרונה)

ניסית משהו מכל השיטות היעילות שיש כאן?

שמח לדווח שניסיתי עם החומץ והכל ירד. כמו חדש.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמחתי לעזור!

דרך אגב, החומץ הוא פתרון נפלא גם למכונות כביסה שמוציאות בגדים עם ריח לא טוב, וסתם לתחזוקה תקופתית שלהן.

פשוט מפעילים את המכונה ריקה בתכנית רגילה (אפשר לבטל סחיטה במכונות שיש להן כפתור לזה) ושופכים כוס או שתיים חומץ לתא האבקה אחרי או בזמן כניסת המים הראשונית.

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

שלום,

ברשות חבר סוזוקי ויטרה שעל הגג שלה "נוצרו" כתמים מוזרים (מצורפות תמונות).

לפני כשבועיים בעת שטיפת הרכב לא היה אף כתם.

אתמול, כששטף את הרכב שוב, נתקל בכתמים הבאים. הוא טוען שלא היה צואה של יונים על הרכב.

ממה לדעתכם נוצרו הכתמים?

האם ומהי הדרך להסירם? הוא אומר שניסה טינר, פוליש, מסיר אבנית, סבון ומים - כל אלה ללא הצלחה.

תודה מראש,

עידן.

WhatsApp Image 2019-02-25 at 17.37.56.jpgWhatsApp Image 2019-02-25 at 17.37.57.jpg

עריכה אחרונה על ידי IdanMcLaren
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...