Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

C3 - אמין? או חבר טוב של המוסך?

Elad_y7
שימו לב! השרשור הזה בן 6413 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

אני חיפשתי בפורום מידע על הסיטרואן C3 ולא מצאתי כלום

אני מעוניין לקנות אחת, שנת 2003. מנוע 1600.

תיבה רובוטית - סנסודרייב.

אם יש מישהו שהתנסה עם האוטו אני אשמח לשמוע עצות.

חשוב לי מאוד לדעת כמה אמין האוטו.

לסיטרואן יש שם ממש לא טוב באמינות.

אבל שמעתי שה C4 וה C5 מוצלחות דווקא.

אז מי שיצא לו להכיר קצת את ה C3 אני שמח לשמוע.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא על הסנסודרייב לא שמעתי דברים טובים. גם לא מבחינת אופי פעולה וגם לא מבחינת אמינות. הבעיה היא שב-1.6 יש רק את התיבה הזו בשנים הללו (כיום יש אוטומטית רגילה).

אני מכיר היטב את ה-1.4 האוטומטית. מלבד העובדה שהיא לא חזקה במיוחד ושהתיבה קצת קפריזית ודורשת לימוד והתרגלות, האוטו באמת נהדר.

הרכב הספציפי שאני מכיר עבר מעט מאוד ק"מ אבל האמינות טובה לאורך 4 שנים (יש היסטוריה מלאה). הרכב עצמו נוח למדי, מאובזר מאוד (במיוחד בגרסת PACK) ונראה נהדר מבפנים ומבחוץ. דאג לוודא שהוא טופל במוסך מורשה ובזמן, ובקש היסטוריית טיפולים אם אפשר.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר בעיות החשמל הולך ביחס ישר למספר הרכיבים המתוחכמים ברכב. יש לי ניסיון עשיר עם סי5 וסי4, וזה די מתאים לתיאוריה. המידע שקיבלת לגביהן מוטעה בחלקו. יש כאלו שלא מתקלקלות, ויש כאלו שמתקלקלות בלי סוף. מצד שני, תוכל למצוא בפורום הטכני גם כאלו עם מאזדות וטויוטות חדשות שעושות בעיות בתחום החשמל.

במוסך שלי תמיד יש כמה סי5 בטיפול במחלקת החשמל, מעט סי4, ועוד לא ראיתי אף סי3, חוץ מאחת אחרי תאונה שדווקא עברה אותה יפה. מה זה אומר? אולי שיש יותר סיכוי לא לבקר במוסך יותר מדי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, תודה.

ת'כלס אני מאוד מתלבט בין לקנות דמיו 2003 ל C3 2003.

אני יותר אוהב את הצורה של ה C3 ואת הנוחות,

אבל אין ספק שלפי מה שקראתי כבר בפורום פה - הדמיו יותר טובה.

חבל שאין שום מידע ממשי ממישהו שהתנסה ונהג תקופה מסויימת על ה C3.

ו.... יכול להיות שגרסת ה 1400 יותר טובה מה 1600?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאישתי יש C3 1,400 אוטומטית שנת 2003 - אין לי מה להוסיף מעבר למה שסירוניס כתב מעליי. הרכב מראה אמינות טובה למדי ללא בעיות מיוחדות, התיבה האוטומטית מצריכה ארך רוח והרבה הרבה סבלנות. טוב עשו ראשי סיטרואן שהצמידו תיבה אוטומטית נורמלית למנוע ה- 1,600 לדגמים הנמכרים כיום (שנת 2007). המנוע הוא המנוע המוכר, הרבה פינוקים בגירסת PACK - חיישני אורות, חיישני מגבים, בד קטיפה , חישוקי מגנזיום וכו'.

לדעתי קניה כיד שניה הינה מצוינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אין ספק שלפי מה שקראתי כבר בפורום פה - הדמיו יותר טובה.

חבל שאין שום מידע ממשי ממישהו שהתנסה ונהג תקופה מסויימת על ה C3.

ו.... יכול להיות שגרסת ה 1400 יותר טובה מה 1600?

ולי אין ספק, שום ספק, שהדמיו הרבה הרבה פחות טובה מה-C3.

לא רק שהסיטרואן מרשימה הרבה יותר חיצונית ופנימית, היא גם נוחה יותר, מאובזרת הרבה יותר, נעימה הרבה יותר לשהיה, בטוחה יותר וחדישה יותר בכל מובן. החסרון היחיד שלה, כפי שאני רואה את זה, הוא תיבת ההילוכים האוטומטית בצירוף עם מנוע ה-1.4. ולאחר כמה חודשים עם כזו אני אפילו לא חושב שזה חיסרון נורא ואיום. במצב רגיל התיבה מעבירה הילוכים מוקדם מדי אבל במצב ספורט היא מתאימה לי הרבה יותר, ואם לא רוצים מצב אוטומטי - יש מנגנון טיפטרוניק. הדבר היחיד שמעצבן הוא מכה קלה בהורדת הילוכים בזמן בלימה. האוטו אפילו לא עצל מדי.

ה-1.4 חלשה משמעותית מה-1.6, אבל יש סיכוי שהתיבה האוטומטית תהיה לך עדיפה מתיבת הסנסודרייב.

בבעיות חשמל לא נתקלתי, והמערכת עצמה ממילא לא מתוחכמת מדי, בטח שלא כמו ב-C5. כמו ש-SSC כתב, יש המון פינוקים לאוטו כזה קטן וזול, במיוחד בגרסת ה-PACK, והמחירון נמוך כצפוי מסיטרואן, כך שזו קניית יד שנייה מצוינת.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מי שיצא לו להכיר קצת את ה C3 אני שמח לשמוע.

תודה

דעתי וטעמי האישי:

ה C3 מרגישה מאוד פלסטיקית וחלולה. אני בהחלט לא אוהב את צליל טריקת הדלת והתחושה הפלסטיקית הפנימית. הרכב מרגיש עשוי זול.

התחושה שלי היא שלקחו פלסטיקה קשיחה מימי ה 205 והלבישו אותה על מכונית חדשה. נכון שהמכונית מאוד מאובזרת ונראית טוב - אבל את הנהיגה עושים מתוך הרכב ולכן, לדעתי, יש לשים על כך דגש (סביבת נהג ותחושה).

באותה הקטגוריה ובמצב הזה הייתי מעדיף "להתפשר" על פג'ו 206 1400 סמ"ק (או 1600, מה טוב).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתגובה לאיציק - הפלסטיקים אכן מרגישים קצת "חלולים" (הגדרה טובה) גם ביחס ל-206, אבל הפנים נראה מצוין לטעמי והמגע של רוב הרכיבים בסדר גמור. מה שחשוב הוא שהמכונית נותנת תחושה מודרנית מבפנים, עם בחירת צבעים נעימה וחומרים סבירים בהחלט. זה הרבה יותר טוב מטויוטה יאריס, למשל.

להעדיף 206? מבחינתי - רק בגלל העיצוב החיצוני וההנאה מהנהיגה. מלבד אלו, ה-C3 זולה משמעותית, מאובזרת יותר, פרקטית יותר וכמעט זהה מבחינת אחזקה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6413 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...