Jump to content

eyalzo

 • הודעות

  903
 • כאן מאז:

כל מה שפורסם על ידי eyalzo

 1. לובינסקי הסתירו ממני תקלות במכוון כאשר ביקשתי לרכוש שם. פרסמתי פה את הסיפור וגם הגשתי תלונה מסודרת לרשות להגנת הצרכן. הם פשוט מפיקים תדפיס סלקטיבי שמופיעים בו רק הטיפולים. זה בניגוד לחוק, אבל משתלם להם.
 2. סליחה, אבל זה פורום משפטי. זה לא ממש עניין של ״לדעתי״ אלא שאלה של חוק תעבורה בראש ובראשונה. מבחינת חוקי צרכנות, יש פה סוגיה נפרדת שאינה תלויה, ואותה דווקא לא התכוונתי לפתוח. אבל אם כבר... כאשר קונים מוצר, השאלה היא מה האדם הסביר היה מצפה לקבל ברכב. אפילו אם זה לא מופיע במפרט. למשל ידיות לדלתות. ריפוד לתקרה. ועוד כל מיני דברים שכולם מקבלים ולכן סביר שיהיו גם ברכב החדש שלך. אתה אפילו לא חושב לשאול במעמד הקניה איזה מ 4000 הרכיבים שיש בכל רכב יהיו גם אצלך. אז שאלתי חבר שמנהל צי רכב ענק, והוא אמר שכל הרכבים שהוא מקבל (מאות), בלי יוצא מן הכלל, 7 מקומות או סטיישן או אפילו מסחריות קלות, כולם מגיעים עם מדף מפריד. נקודה. הוא נדהם לשמוע שיש רכב שמגיע בלי. גם אני
 3. בירור בין בעלי רקסטון חדש 2018-2019 מעלה שהיבואן לא סיפק את המדף שמפריד בין תא המטען לתא הנוסעים. תמונה מצורפת. זה מפחיד לשים שם ציוד ולצאת לנסיעה עם ילדים במושב האחורי. אותו היבואן סיפק לי בעבר לקיה קארנס את המדף הזה, למרות שזה 7 מקומות ואין כמעט תא מטען. הרקסטון הוא 7 מקומות ויש תא מטען. אז זה לא יכול להיות תירוץ. תקנות התעבורה קובעות: ״85ג. לא יוביל אדם ולא ירשה לאחר להוביל מטען ברכב שאין בו תא נהג נפרד, אלא אם כן הופרד תא המטען מהמושבים במחיצה מתאימה להגנת מושבי הנהג והנוסעים או ננקט כל אמצעי אחר להגנת הנוסעים.״ כשאני קניתי אמרו לי ״אין כזה בכלל בארץ״. הרוכשים האחרונים קיבלו הצעה לרכוש תמורת 1000 ש״ח. לדעתכם המלומדת - האם היבואן חייב לספק כזה?
 4. אאודי A3 חשמלית בת שנה. השמשה נסדקה בגלל אבן ממשאית. חברת הביטוח AIG מוכנה לספק רק תחליפי. צ׳מפיון טוענים שהשמשה התחליפית לא מתאימה למערכות הבטיחות, ורק המקורית שעולה 8000 ש״ח מתאימה. יש לציין שברכב יש תיקון היגוי, בלימה אוטונומית וכו׳. אפילו איימו שזה יסיר מהם אחריות למערכות הבטיחות. הבעיה - צ׳מפיון לא מוכנים לתת שום דבר בכתב ואילו AIG לא נבהלים מהסבר בע״פ ולא מוכנים לתת מקורי. למרות שמחוייבים לכאורה לאותה האיכות ולא רק לתו תקן. לא ברור מי הרשעים פה - לשתי החברות אינטרס ברור למשוך לצדדים מנוגדים, בעוד בעל הרכב תקוע בין הכסאות. הצעות? מתוך חוזה השירות: ״3.7 השמשה שתתוקן על ידי נותן השירות תהא שמשה תחליפית, בעלת תו תקן ומאותוטיב, סוג, גימור, צבע ואיכות של השמשה שניזוקה. בכל מקרה בו לא יוכל נותן השירותלספק שמשה תחליפית מאותו טיב סוג, גימור, צבע ואיכות של השמשה שניזוקה, וזאתתוך 24 שעות עבודה מהמועד בו מקבל השירות הגיע עם כלי הרכב לתחנת השירות,תוחלף השמשה שניזוקה בשמשה מתוצרת יצרן כלי הרכב או מתוצרת יצרן המורשהלייצר עבורו ואשר מוטבע עליה סימן יצרן כלי הרכב, במקרה שהשמשה זמינה במחסניהיבואן הרשמי בישראל.״
 5. פות״ש יקר - אני רק מופתע מזה שאתה מופתע. הרי גם אתה, כמוני, מנפגעי מנועי הטורבו המוצלחים-ואיומים, ויודע איך לובינסקי תמיד מגלגלים עיניים לתקרה ועונים ״אתה הראשון שמתלונן על...״. גם כאשר במוסך יודעים מה התקלה כשאתה עדיין מתמרן בכניסה אליהם, לפני שפתחת את הפה או חיברו לך מחשב דיאגנוסטיקה. מנהל השירות שלהם אמר לי בלי כל בושה ״אין לנו מידע על שרשרת טיימינג תקולה״ אפילו אחרי שבכל פורום בעולם פורסמו הוראות היצרן בעצמו כיצד להחליף מהקיט החום ללבן, במה שקוראים פה ״ריקול שקט״ (המצאה ישראלית). מאחל לך שתעשה כמוני ותיפטר מסיטרואנים ולא תדע עוד מק״טים. אני נגמלתי.
 6. נתקלתי במודעה הנ״ל, לפיה ברדיאטור מודיעין התקינו למישהו הגבהה עם קפיצי קינג ספרינגס כבר לפני חודש. https://www.autoyas.com/IL/Modi%60in/1152348904792949/%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%90%D7%98%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99%D7%A2%D7%99%D7%9F-Radimo4x4
 7. חסכתי מכם את רוב התלאות שעברו עליי מאז פתחתי את השרשור. חיכיתי בסבלנות שטלקאר יטפלו בי. השורה התחתונה - האוטו בסדר. היבואן ממש לא. חיישני רוורס נתחיל מהחיישנים - אמרו לי לבוא למוסך מורשה ושיקבעו שם עם יוזב שיבואו לסדר. תיאמתי הכל עם כולם, אבל יוזב היו עסוקים, ומנהל השירות בטלקאר לא באמת תיאם איתם מראש. הוא רק הבטיח שיעשה זאת. אז בא אליי הביתה טכנאי נחמד, החליף את מחצית המערכת, והתברר שזה לא עזר. אז הוא בא שוב, החליף הפעם גם את החיישנים עצמם, והבעיה נפתרה. שמנו וי אחד. רעידות נעבור לרעידות - האוטו בילה פעמיים יום שלם במוסך מרום בהרצליה. הסברתי מראש שאין מה לאזן גלגלים כי זה כבר בוצע על חשבוני. והוספתי שאני בטוח שיש צמיג דפוק אחד לפחות, כי אם האיזון נראה תקין והאוטו עדיין רועד, זה החשוד המיידי. התעלמו ממני, טענו שאיזנו גלגלים ובחנו בנסיעה ושהכל טוב. הבעיה היא שאני יודע שהאוטו לא יצא לנסיעה של 120 קמ״ש. יש כמה דרכים לדעת זאת (מחשב דרך, מצלמת דרך, איתוראן). הם אפילו לא חשבו לשקר בצורה מספיק מתוחכמת. אז אמרתי להם שעשו ממני צחוק והאוטו רועד עדיין ב 120 קמ״ש. אז הבטיחו להיות רציניים בפעם הבאה. באתי שוב, והוא זכה לעוד טיפול שמש. הפעם טענו שעשו ״כיוון פרונט״ ובחנו בקפידה. אבל כשהסתובבתי במוסך ושאלתי מי נסע באוטו שלי, החשמלאי הודה שהוא נסע בו ״עד שפיים״ ושזה היה לפני הטיפול. אמר ״הוא רועד כמו בנסיעה על חצץ״. לא נמצא במוסך מי שנסע בו אחרי. וזה לא הפריע להם לסכם ״מבחינתנו האוטו תקין״ ואמרו לי לא לבוא יותר. אז עברתי לחפש פתרון לבד. זה די פשוט - החלפת כל אחד מהגלגלים עם הספייר. אחד אחד, עד שיימצא הסורר. בדיוק מה שביקשתי מפורשות ממרום לעשות והם לא רצו. למזלי הרב, נמצאה הבעיה - הגלגל הקדמי השמאלי הוא הבעיה. משהו שם עקום בצמיג או בהרכבה שלו. ברגע שהוחלף בספייר הרעידות נעלמו. אז מה עכשיו? בטלקאר ביקשו שאשאיר את הגלגל במוסך מורשה, הם יאספו אותו אליהם ויחליפו לי צמיג ויוודאו שהכל עובד כמו שצריך. וייז יש בעיה עם המערכת. ווייז מדי פעם נתקע, ואז כל המערכת מתחרפנת - אי אפשר להעביר לכלום, והיא מאבדת תקשורת. יש לציין שהתקנתי דונגל עם סים וחיבור קבוע (600 ש״ח), כי חשדנו שזו הבעיה, אבל זה לא עזר. תגובת היבואן מדהימה - מוסך מורשה לא יודע לגעת במערכת למרות שהיא מקורית. יוזב רק מתקינים אותה, ולא נותנים לה שירות. המערכת נעולה לבקשת היבואן מפני התקנת והסרת אפליקציות. זהו. זו התשובה. אין שום פתרון ואף אחד לא יודע להתעסק עם המערכת הזו.
 8. גם אני התחדשתי בכזה, ואשמח לבצע הגבהה כשיהיה איך. רציתי לתרום שהיבואן ממש אנטי - הם בחרו להתנער מהעניין ולא לסייע במגעים עם סדנה כלשהי. רק מיגון שלושה חלקים הם הצליחו לארגן, ואילו בנושא ההגבהה נותרנו לבד מול הסדנאות.
 9. כל הארבעה זהים. אבל מותג אחר מזה שראיתי באולם התצוגה. זה כבר נושא לדיון אחר - האם היבואן/יצרן יכול להציג לך צמיג אחד ולהרכיב אחד אחר. בכל אופן, לא הייתי מתכופף לבדוק מה מותג הצמיג אם הרכב לא היה רועד, ואם לא היה מתגלה גלגל אחד לא מאוזן בעליל. זה מוזר במיוחד, כי בדיון עם איש המכירות ביקשתי מפורשות להחליף צמיגים במעמד הקניה למשהו יותר 50-50, אבל הגיעה תשובה מוסמכת מהמנהל הטכני הראשי שזה בלתי אפשרי כי היצרן קובע והרכב ״מגיע ככה״. אז זה אומר שהיצרן החליט לגוון על דעת עצמו? נראה איזה תשובות אקבל מטלקאר.
 10. פרץ האופטימיות שלי היה מוקדם מדי. כל כך רציתי להתעלם מהבעיות ולבוא חיובי, אבל חיישן הרוורס שבק שוב. והרעידות באוטו מוחשיות. אז החלטתי להשוות לרכב זהה בו נתקלתי, ופתאום שמתי לב שיש לי צמיגים שונים!!! בהשוואה לרכב השני גם אישרתי את התחושה שרק האוטו שלי רועד, ושבעצם המתלה האחורי אצלי הרבה יותר קשיח. עכשיו זה כבר מתחיל להסריח. שלחתי מכתב בו אני מבקש לקבל הסבר למה הרכב שלי שונה מרכב המבחן ורכב של לקוח אחר, ומבקש פתרון נוח לאשפוז ארוך של הרכב עד לפתרון מלא של הבעיות. ואני מזכיר שהרכב אצלי רק 12 ימים. ממש באסה.
 11. מתי קנית רכב חדש לאחרונה? זה בלתי אפשרי. קודם כל- הדברים שאפשר לשים רק פה זה איתוראן, קודנית, דלקן, דונגל עם סים מקומי. זה כבר מצריך פירוק של מלא פאנלים עוד לפני שביקשת תוספת כלשהי. חוצמזה, יש לא מעט התקנות מקומיות שנמכרות לך כ ״מקורי״ ואתה אפילו לא יודע. זה אפילו לא חייב להיות שקר - הרכיב מקורי אבל מותקן פה. אצלי, כדוגמה, המערכת מולטימדיה מקורית אבל הותקנה כאן (רק 4 ברגים פלאג-אנד-פליי) בגלל איזה באג ובעיות התאמה לארץ. ויש עוד הרבה דוגמאות כאלו ליבואנים שחוסכים כסף על ידי התקנה מקומית בכל הרכבים, כדי לחסוך כמה שקלים. תשאל פה בפורום את המומחים.
 12. תם ונשלם. חיישן הרוורס תוקן אצלי בבית על ידי טכנאי תותח (יחיאל מיוזב), שהוא ברמה גבוהה בהרבה ממי שעבד על הרכב שלי במקור. הוא לא רק מבין טכנית, אלא גם בנאדם שירותי עם תודעת ניקיון. המסקנה היא שזו כנראה בעיית מתח, כי ברכבים חדישים עם תאורת לד המתח לפעמים לא מתאים למערכת החיישנים. במפתיע, אצלי הותקן ״כמו פעם״ למרות שההנחיה לקחת מתח דרך ממסר כבר יצאה לפני כחודשיים. לא ביקשתי דבר, אבל דודי מטלקאר הציע פיצוי ״כדי שאצא מרוצה״, ואמר שזה יגיע עם מכתב בדואר. אני מבטיח לעדכן. החלק העצוב הוא העתיד הצפוי לנו - יבואנים ימשיכו להעסיק מתקינים רשלנים, שמסיבות כלכליות מעסיקים בעיקר עובדים זולים, לא מיומנים וחסרי חשק לקום בבוקר. אנחנו נמשיך להתקין אצלם, נסבול מהנזקים ברכבים חדשים, ואפילו נצ׳פר אותם בהתקנות נוספות (כן, קניתי במקום גם דונגל וחבילת גלישה).
 13. עדכון: בשיחת טלפון מספר 20 ליוזב המשכתי לשמוע גרסאות חדשות ללמה לא יבוא אליי טכנאי. הודעתי שסיימתי איתם ועברתי לדבר שוב עם דודי מטלקאר. הוא אירגן שיחת ועידה עם איזה מנכ״ל או סמנכ״ל משהו מיוזב שדפק לי מונולוג של שלוש דקות על זה שיש רק טכנאי אחד שיודע לסדר את הרכב המסוים הזה, שהציוד לא נמצא בכל רכב, בלה-בלה... ושאני חייב לגלות סבלנות. אז אמרתי לו שאת ההתנצלות על אי הנוחות שהם גרמו לי לא שמעתי, אבל כן שמעתי אותו מאשים אותי בחוסר סבלנות. אמרתי שלי היתה סבלנות לפני 20 שיחות בערך, וכל מה שהם היו צריכים לעשות מההתחלה זה לומר ״אנו מתנצלים על אי הנוחות. נגיע אליך הביתה בעוד שבוע בבוקר״, אבל אפילו את זה לא הצליחו לעשות. אז סיימתי ״בקיצור, יום שני הבא בתשע בבוקר אתם אצלי?״. פה הוא התחיל לגמגם ואמר שצריך לבדוק כי בלה-בלה אין לו יומן לא יודע מה עם הטכנאים... אבל אחרי שעה קיבלתי ווטסאפ שהם יגיעו עוד שבוע. רוצים לארגן פה הימורים אם יגיעו בזמן ויסדרו את החיישנים? לא אגיד מה ההימור שלי כדי לא לקלקל. ודרך אגב - למפגר שאמר שאני גרידי אני רוצה רק לומר שלא ביקשתי מהם כלום. אפילו את ה- 50 שקלים שהוצאתי על איזון הגלגל הסורר לא ביקשתי בחזרה והם לא הציעו להחזיר.
 14. ההערה לגבי הסלולר דווקא היתה במקום. האזרח הקטן מקבל את חוקי הממשל כגזירה משמיים, ושוכח שמטרתם לשרת אותו והוא יכול לשנותם בעקיפין. חוקי המכס והעברת הבעלות משרתים היטב את הממשל ואת יבואני הרכב. ואנחנו נדפקים בסוף. כי מסובך לסחור פה ברכבים, ואפילו מסובך לקנות רכב חדש. את היבואן הבלעדי זה משרת היטב, והוא דואג באמצעות לוביסטים לרסק כל יוזמה אחרת - בכנסת ודרך העיתונות (תדמית היבוא המקביל...). אם נתקומם, אולי יתחילו פה למכור רכבים בצורה קלילה יותר. זה יקרה רק אם היבוא המקביל יתרומם, בגיבוי של משרד התחבורה. רק שוק חופשי ותחרות יצליחו לתקן פה משהו בשוק הרכב.
 15. אם לא נמאס לכם (לי כבר כן...), עדכון: לא חזרו אליי מיוזב אז התקשרתי בעצמי. 15 דקות מבוזבזות מחיי בהן אני מסביר שזה רכב חדש וכדאי שיתאמצו כי אני לא ארדוף אחריהם לנצח. חיכיתי הרבה על הקו בעוד הם מבררים משהו ברקע. ואז אמרו לי שבעצם הטכנאי חולה ויחלים רק מחר או מחרתיים אז בכלל אי אפשר לקבוע מועד. אמרו לי ״אולי חמישי אם יחלים״. סיימנו את השיחה בזה שאני אומר ״נמאס לי, אני מעביר את הכדור לטלקאר״. במקרה, אחרי דקה שיחה מדודי מטלקאר ששואל אם הכל בסדר. הוא נדהם לגלות מה אמרו לי. התקשר מיד ברקע למישהו ואמר לו ״הייתי מאד ברור אתמול - אתם מגיעים אליו במיידי. מצידי ש... ייקח ארגז כלים וירוץ אליו״. אז עכשיו אני חוזר למוד המתנה ליוזב. וכן - צדקתם. היה עדיף כבר ליסוע לטירת הכרמל ליוזב, כי בטלפון הם סתם משחיתים זמני. לא עובדים כל כך טוב באוטו הבא אני אסרב לכל התקנה, גם אם תהיה בחינם כמו זו הנוכחית. כבר עלתה לי ביוקר
 16. עדכון קצר: בצהריים התקשר אליי דודי מטלקאר. הוא הראשון שהתנצל על החוויה. הסביר שנציגת שירות הלקוחות היא עובדת של חברה חיצונית. הודה שחוברת אחריות אכן אין באוטו, ומכאן שהנציגה טעתה ולא היתה לי דרך למצוא מי התקין לי את הציוד באוטו. גם הסביר שהאחראי על המתקינים היה בחו״ל ולכן לא בדק אחריהם. אם אתם מרוצים מההסברים - לבריאות. בכל אופן, אמר שייתקשרו אליי מיוזב (חברת ההתקנות) ויתאמו תיקון אצלי בבית. נחשו מה קרה אז... אחרי שעתיים שיחה מיוזב, אז פקידה כלשהי אומרת לי ״יבואו אליך הביתה. אין לי מתקין השבוע. אז מה אתה עושה בשבוע הבא בבקרים?״. קולטים איזה יופי? פאשלה שלהם, ואני אצטרך לחכות שבוע ולחכות להם באיזה בוקר במקום ליסוע לעבודה. מקסים. אז ביקשתי לקבוע לבוקר כלשהו מוקדם, או לחילופין הסכמתי להגיע אליהם. אמרה שתחזור אליי עוד מעט, ואז התאדתה. וכן, אני יודע שזה משהו קטן והכל. יש לי ניסיון על סיטרואנים ועשרות ביקורים במוסך בגלל גיר ומנוע, אז אני לא באמת חושש לגורל הרכב המגניב החדש שלי. אבל מבאס שזו רמת (התת) שירות שאנחנו מוכנים לקבל פה.
 17. מניח שאתה מתכוון לרכב שטרם נמסר רשמית ללקוח. בכל נסיעת מבחן שעשיתי, החתימו אותי שאני אחראי על כל נזק. חד וחלק. באמת סוגייה קשה, כי אני לא יודע איך אני יכול לבטח עצמי בנהיגת מבחן. מצד שני, בעל-פה הנציג אמר לי תמיד שמעולם לא תבעו לקוח שנהג באופן סביר עם נציג לידו...
 18. (אני הפות״ש) אני בטוח שאני לא היחיד, והיבואן יודע היטב שהמתקינים עושים ללקוחותיו צרות. רכב שעולה 240 אלף צריך לעבור עוד 10 דקות בחינה של מקצוען לוודא שהכל נקי ועובד. ובהכל אני מתכוון בסך הכל למה שהמתקינים עשו. הרכב כמובן לא לימון - אלו תקלות קטנות, אבל אני מתפוצץ בגלל שיגזלו ממני שעות רבות. אני עצמאי, ובשבילי לשרוף שעות במוסך זה דבר מאד יקר. בגלל זה יש לי רכב חדש - כדי לא לשרוף שעות במוסך. אני בהחלט מצפה שכאשר מוצר חדש נמסר פגום, מי שמכר לי אותו יטוס אליי ויתקן מהר בלי שאני אספיק להתאכזב ולהיפגע. וכדי להוסיף עוד קצת למדורה - כשהגעתי הביתה הבחנתי שפלסטיק מתחת לתא הכפפות נשר בדרך כי לא הוחזר למקומו כיאות בהתקנה. תמונה מצורפת. ולגבי סיבוב עם נציג היבואן - לא היה עוזר בהכרח. הוא אמר לי ״יש לך מצלמת רוורס״ ולא הדגים אותה, אז אני התעקשתי להפעילה לשנייה אחת, ולא שמתי לב לצג שמצפצף ״0.0״ כי לא הבחנתי בצג בכלל (חדש לי) ולא הטריד אותי צפצוף קצר לשנייה. וגם הנציג לא הבחין כי לא מכיר את הרכב... מבטיח להעלות תמונות וסיפורים בהמשך, בשרשור אחר.
 19. הלכתי היום לאסוף את הרקסטון החדש שלי. איש המכירות המליץ שאאסוף אותו מראשל״צ, כי שם נקודת המסירה הראשית ואמר ״זה הכי טוב לך״. אז לקחתי חופש מהעבודה ונסעתי שעתיים לכיוון. כולם היו זריזים ואדיבים. אבל כשניגשנו לתא המטען, הזדעזענו הנציג ואני לגלות שהרכב נראה כאילו המתקין קיבל שיחה חשובה באמצע והלך - חיפויי פלסטיק מפורקים, שריטה בפלסטיק אחר, שאריות כבלי נחושת... הנציג לא ידע להרכיב הכל, אז קרא לאחד אחר שהצליח. יאללה, לא רציתי להתבאס אז התעלמתי מהתקרית והפלגתי לדרכי ברכב החדש (המדהים). אחרי הרבה פקקים, זכיתי לפתח מהירות ואז הבנתי שההגה רועד מאד. התקשרתי לשירות לקוחות שאמרה לי ״עליך לגשת למוקד שירות״ אז אמרתי לה שקניתי רכב חדש כדי שלא אצטרך לגשת לשום מקום, ולכן אעצור בדרך אצל צמיגאי שיבדוק אם הגלגלים מאוזנים. אז היא הוסיפה צרור איומים מה יקרה אם הוא יעשה משהו רע לאוטו. וכמובן שכחה להתנצל על זה שמטריחים אותי לטפל ברכב חדש עם פחות ממאה ק״מ. בקיצור, מגיע לצמיגאי, הבחור עובר על 4 הגלגלים ואכן רואים שימין מלפנים סובל מ... משקולת עודפת! הוא הסיר אותה והרעידות נעלמו. יופי. הלכו חמישים שקלים אבל רק 15 דקות. אבל תוך כדי התמרון אצלו, אני קולט שהחיישני רוורס לא תקינים ומצפצפים כל הזמן כאילו כבר נכנסתי בקיר (מרחק אפס). אז התקשרתי שוב לשירות לקוחות ואמרתי לאותה הנציגה שעכשיו אני רוצה שיחה עם מנהל השירות, ושיבואו אליי לתקן את החיישנים כי אני לא מתכוון לבוא לשרוף אצלם יום. זהו. לא חזרו אליי. בושה.
 20. eyalzo

  שאלות? השקת ג'יפ קומפאס

  סובארו כבר לא מציעים הגבהה במעמד הקניה, ואפילו מזהירים שהגבהה תגרור אובדן האחריות כי זה פוגע בהתנהגות הכביש ומבלבל את מערכות הבקרה. כך נאמר לי לפני שבועיים בסוכנות סובארו בחיפה. לא במפתיע, זה בדיוק מה שנאמר למתעניין ברכישת ג׳יפ גרנד צ׳ירוקי - ההגבהה היחידה המותרת היא זו שמסופקת על ידי היצרן בגרסת טריילהוק. וזהו.
 21. מכיר את הקארנס ״החדשה״ (מאוקטובר 2013)? היתה לי כזו. אמינות מושלמת ואחזקה זולה ופשוטה. מאובזרת יחסית, בעלת מזגן חזק, צריכת דלק 11 ק״מ לליטר, ועושה הכל בסדר. אין הרבה כאלו בשוק. טיפ קטן - הוצאתי כבר בהתחלה את המושב האמצעי באוטו, לטובת מבנה 2+2+2 שיוצר תחושה של לימוזינה, מאפשר הרכבת שני בוסטרים, פותח זרימת אוויר לשורה השלישית, מאפשר כניסה נוחה אליה, ופותח מקום לרגליים ליושבים שם. כמובן שאז אין תא מטען רציני, אבל זה כבר סיפור אחר.
 22. בקיצור - רוצה רקסטון חדש, אבל לא עם גלגלי 18 וצמיגי כביש בחתך 60 נמוך, אלא עם גלגלי 17 וצמיגים 50-50 בחתך 70 (מותרים לפי משרד הרישוי). כל נציגי היבואן שדיברתי איתם לא מבינים כלום בשטח, וגם לא רוצים לעזוב את החדר הממוזג בו הם יושבים ולברר עבורי איפה משיגים גלגלי 17 מתאימים וצמיגי 50-50 במידה המותרת. הרכב נמכר כך באנגליה למשל, אבל פה לא יודעים ו/או לא רוצים לעזור. לא ביקשתי שיתנו לי מתנה כאלו, ואפילו לא ביקשתי שיקחו אחריות כלשהי על משהו. רק שיעזרו למצוא מי בארץ מוכר כאלו גלגלים וצמיגים. הרכב חדש פה, ושום יבואן ו/או סדנה שדיברתי איתם לא ידעו לומר מה מתאים ואם יש. כי הוא חדש. אין אפילו באתר היצרן את מידת רוחב החישוק 17, שלא לדבר על מיקום הקדחים וההיסטים. די מוריד מהחשק לקנות. לא בא לי קודם לקנות את הרכב ואז לגלות שאני תקוע עם גלגלים/צמיגים שכל כתבי הרכב אמרו עליהם שמאבדים אחיזה מיד, ואפילו מבלבלים את בקרת האחיזה בשטח. למישהו יש רעיון יצירתי?
 23. יופי של סיכום! כיף לקרוא וקל להסכים עם הכתוב. נהגתי ברכב מבחן, והתרשמתי כמוכם שזו עסקה מצויינת, אבל הרכב לא ממש מוכן לשטח - זווית גישה, רכיבים רגישים בולטים בתחתית הרכב, וצמיגים/גלגלים בעייתיים. לגבי הגבהה - נתקלתי בקושי לקבל תשובות ברורות מהיבואן. אין כל תיאום עם סדנה כלשהי לגבי הגבהות, ולכן בכלל לא בטוח שיש כרגע או שיהיו בהמשך הגבהות לדגם זה. ניסיתי לברר בסדנאות, אך הם לא מכירים את הדגם. החדשות הטובות הן שיש אישור לגלגל 17״ ואולי אפילו אפשר לקבל כזה בהזמנה עם צמיגי 50-50. לגבי זווית הגישה - ניכר שהבעיה באזור קריסה נמוך בחזית. זה מודרני ובטיחותי, אבל מכתיב פגוש מאד רגיש ונמוך שעלול להיפגע אפילו בכניסה לבור לא עמוק. ראו תמונה מתוך הקטלוג הרשמי:
 24. ענק! עכשיו אני מתחיל לחשוד שלובינסקי פשוט לוקים ב- 60% טפשות ורק 40% רשעות. החוויה האישית שלי היתה שכאשר באתי אליהם לקנות C4 ורציתי למסור סקסו יד ראשונה שלי בת 11, סופר-סופר שמורה עם מעט ק״מ, פשוט סירבו לקחת אותה. אמרו שלא מתעסקים ברכבים בעלי שווי נמוך. עכשיו אני מבין שהם כן, וכל זה תמורת ״בוטנים״. דרך אגב, את זה שאין להם בעיה מצפונית עם לגלגל בשוק סוס מת אני דווקא מכיר. כשהסכימו לקנות ממני בחזרה C5 חדישה שלא הצליחו לתקן (27 ביקורים במוסך), אמר לי סמנכ״ל השיווק שם שהוא יקנה ממני במחיר שוק וימכור אותה הלאה. לטענתו ״לכל סיר יש מכסה״ והיא תעוף מהר. אז הנה נפגשו להם הסיר והמכסה - טרייד אין ״מפואר״ וסוחר מהסוג הכי נמוך... שיהיה להם בהצלחה בחתונה
 25. זה אני שהעליתי לכאן את הסיפור. יש לי צילומים והקלטות של ערימות השקרים. בגלל שעליתי על השקרים בזמן, לא קניתי מהם, ולכן לא היתה לי עילה לתביעה ישירה. הם ״רק״ ביזבזו לי שני ימי עבודה. העברתי את החומר לארגון צרכני וענו לי שאכן יש פה עבירות על כמה חוקים אבל אין להם משאבים לזה. אני עדיין מופתע בכל פעם מחדש לראות שאנשים קונים בכלל רכבים מלובינסקי. מה אתם חושבים בדיוק - שלכם זה לא יקרה? שהאמינות של רכבי PSA השתפרה לפתע ואנשי המכירות המעונבים הפסיקו להסתיר פרטים על הרכב שהם מוכרים?
×
×
 • תוכן חדש...