Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכונת כביסה פתח עליון מומלצת?

gadik6

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

מחפש מכונת כביסה עם פתח עליון, כ-5-6 ק"ג, לשימוש בסיסי לאדם אחד. הפרמטר העיקרי הוא אמינות, שכן מניח שכל שאר הדרישות זה דברים בסיסיים (חסכון, תכניות כביסה בסיסיות וכדומה).

המבחר משמעותית יותר מצומצם מאשר במכונות פתח קדמי (למשל בוש שלא מייצרים או לא מביאים לארץ פתח עליון).

עד היום נעשה שימוש ב-Miele, אבל להבנתי המחיר כבר לא מוצדק ביחס לאלטרנטיבות (7+ אלף ש"ח).

יש למישהו המלצות מנסיון אישי?

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק בהחלט.

(המחירים של מכונות הכביסה עם פתח עליון גבוהים יחסית והמבחר מצומצם - יחסית למכונות עם פתח קדמי).

אני סבור שאם יש מספיק מקום (פיזית) - אז לרכוש מכונה עם פתח קדמי.

אם המקום דחוק (כמו אצלי בבית) - אזי כמו כל בחירה במכונת כביסה, זה הימור.

היתה לנו בוש - החזיקה מס' שנים ספור (3-4) ונפחה נשמתה. זאנוסי - מתה בטרם עת מחלודה (מה זה חלודה...). כבר לא זוכר מה היתה הלפני אחרונה - התחילה לדפוק כמו משוגעת בסחיטה (אחרי שנתיים-שנתיים וחצי)... כעת יש אינדסיט (שנה + ) פתח עליון כמובן.

לכן אם האופציה היא בכ"ז מכונה עם פתח עליון -  הייתי ממליץ לרכוש את אחד הדגמים הממותגים ( = לא משהו עלום שם), אך הזולים שתמצא ומכאן - הכל עניין של מזל.

עריכה אחרונה על ידי חולגי
תוספת
  • רעיון טוב! 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש כזאת של אלקטרולוקס, 6 קילו פתח עליון, לא זוכר דגם מדויק, אבל אצלי כבר 6 שנים בלי שום בעיות. תוצרת פולין או גרמניה.

להם יש מבחר די גדול של מכונות פתח עליון.

• רעיון טוב! 2

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, gadik6 כתב:

יש מספיק מקום, הבעיה היא מיקום פתח טעינה. המכונה היא לאדם מבוגר שקשה לו להתכופף/להתיישב, לכן הבחירה בפתח עליון.

אני עברתי ממכונה ומייבש פתח עליון הרבה שנים לפתח קדמי, גם בגלל שלא היה למצוא מייבשים פתח עליון.

אם יש מספיק מקום - אז עדיף לקחת פתח קדמי ולשים אותה על משטח מוגבה ככה שיגיע לגובה האופטימלי בשבילו, ואם יש צורך במייבש - כנ"ל.

אצלי עשיתי במה מוגבהת מבטון עם ניצול של החלל מתחת למגירות, נוח מאד לתפעול ולאחסון.

• רעיון טוב! 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם מכונות פתח עליון כבר קרוב ל-35 שנה. אורך החיים הממוצע סביב 6 שנים. נכון להיום עם אלקטרולוקס, אם זכרוני אינו מטעני בת קצת למעלה מ-3, ומרוצה. לפניה היתה בוש שהיתה בעייתית מאוד, משכנו אותה 6 שנים, עד סוף האחריות. היתה גם אלקטרולוקס ששבקה אחרי 4 שנים.

אנחנו התרגלנו למכונות פתח עליון בגלל מגבלות מקום בדירות קודמות, אבל כשאני משווה לנוחות הגישה לפתח הקדמי של המייבש אני מעדיף את הפתח העליון. מצד שני, מכונות פתח עליון יותר מורכבות וחיןת פחות שנים.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמר קודמי. מכונות פתח עליון הם עמידות פחות. בעייני גם נוחות פחות. מעדיף לכרוע ברך לפני המכונה מלהתכופף אליה. כמובן היתרון הגדול של הפתח הקדמי - מקום למייבש ע"ג המכונה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודע לכל החסרונות, אבל מדובר כאמור באדם מבוגר שקשה לו להתכופף או להתיישב כל פעם, לכן הנוחות של פתח עליון.

לפני כשעה, misterb כתב:

אני עברתי ממכונה ומייבש פתח עליון הרבה שנים לפתח קדמי, גם בגלל שלא היה למצוא מייבשים פתח עליון.

אם יש מספיק מקום - אז עדיף לקחת פתח קדמי ולשים אותה על משטח מוגבה ככה שיגיע לגובה האופטימלי בשבילו, ואם יש צורך במייבש - כנ"ל.

אצלי עשיתי במה מוגבהת מבטון עם ניצול של החלל מתחת למגירות, נוח מאד לתפעול ולאחסון.

זה רעיון מעניין, אבל בטון נשמע כמו "פרויקט" מבחינת משקל ובנייה, מיקום על הריצוף מבלי לפגוע בו וכדומה.

מצאתי "במה" למכונת כביסה, שנראית כפתרון פשוט, זול ויחסית יעיל (הגבהה סבירה של 30 ס"מ).

https://www.clickshop.co.il/מייצבי-מכונות-כביסה-וציוד-נלווה/12346423-base-space-bridge?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwupGyBhBBEiwA0UcqaE86ZNR2nBDi-co9SMnORMFnYGj2cZn4n2wgIXTW4VTt3qz1ImjuiRoC5uUQAvD_BwE

תוהה עד כמה היא פרקטית בהתחשב בויברציות של מכונת כביסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זנוסי ואלקטרולוקס פתח עליון, זה בדיוק אותו דבר, אותו קונצרן מיוצרות בפולין.

בשביל בן אדם מבוגר שעושה נניח כביסה בשבוע, הן לא יתקלקלו כל כך מהר.
יש לי כזאת כי אין הרבה מקום איפה ששמתי אותה, עובדת מצויין כבר כמה שנים.
רק עדיף להפעיל אותם תמיד בסל"ד הכי נמוך האפשרי למנוע בעיות ורעש מיותר, שלי 1200 סל"ד אני תמיד מפעיל ב-800 (שזה הכי נמוך למכונה הזאת).

• רעיון טוב! 1

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yuvk כתב:

כמו שאמר קודמי. מכונות פתח עליון הם עמידות פחות. בעייני גם נוחות פחות. מעדיף לכרוע ברך לפני המכונה מלהתכופף אליה. כמובן היתרון הגדול של הפתח הקדמי - מקום למייבש ע"ג המכונה.

נוחות יותר בגלל שלא צריכים להתכופף.

סיבה מספיק טובה.

לדעתי - פה זה שחור או לבן מבחינת הנוחות בלבד.

עריכה אחרונה על ידי חולגי

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, gadik6 כתב:

אני מודע לכל החסרונות, אבל מדובר כאמור באדם מבוגר שקשה לו להתכופף או להתיישב כל פעם, לכן הנוחות של פתח עליון.

זה רעיון מעניין, אבל בטון נשמע כמו "פרויקט" מבחינת משקל ובנייה, מיקום על הריצוף מבלי לפגוע בו וכדומה.

מצאתי "במה" למכונת כביסה, שנראית כפתרון פשוט, זול ויחסית יעיל (הגבהה סבירה של 30 ס"מ).

https://www.clickshop.co.il/מייצבי-מכונות-כביסה-וציוד-נלווה/12346423-base-space-bridge?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwupGyBhBBEiwA0UcqaE86ZNR2nBDi-co9SMnORMFnYGj2cZn4n2wgIXTW4VTt3qz1ImjuiRoC5uUQAvD_BwE

תוהה עד כמה היא פרקטית בהתחשב בויברציות של מכונת כביסה.

אני עשיתי בטון כי זה היה על הדרך בשיפוץ גדול, בהחלט לא חובה, הרבה עושים גם מעץ והכל טוב.

הבמה שהבאת נראית כמו פתרון טוב אם הגובה מספיק, יש לה גם חגורה לקשירת המכונה אז בכלל אין בעיה. 

אצלי הגובה של הבמה הוא 60 סמ, החלק העליון של הפתח מגיע לי לגובה החזה (176), אז תבדוק אם 30 יספיק לו.

אפשר גם לבנות משהו פשוט מעץ מסיבי לבד או אצל נגר, זה פתרון מאד נפוץ. יש בפינטרסט המון רעיונות.

https://pin.it/7jpxboTKq

אגב בפתח עליון נוח לזרוק את הכביסה מלמעלה, אבל כשמוציאים וצריך להגיע לתחתית התוף לתפוס גרביים ותחתונים - זה גם דורש התכופפות.

• רעיון טוב! 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחראית מתעקשת על ווירלפול פתח עליון, שתי הראשונות החזיקו כ 10 שנים כל אחת עם כביסות אינטנסיביות של תינוקות.

הבעייה היא מייבש. המייבש פתח עליון של קריסטל כבר עבר יותר מ20 שנה. למרות שהוא סופר-פשוט הוא מראה סימני גסיסה.

הבעייה היא שאין בכלל מייבשים פתח עליון. כשהמייבש ישבוק נצטרך כנראה לקנות זוג פתח קדמי ואיזה פתרון של הגבהה (או שיהיה לנו מזל ונמצא משהו ביד2).

אם יש מייבש בתמונה זה משנה את כל העניין. איך הוא מייבש היום את הכביסה?

ספציפית אני תמיד מחפש את המכונה הכי פחות מתוחכמת בכל מקרה משתמשים אולי ב 4 תכניות.

• רעיון טוב! 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...