Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחוג דלק מזייף לאחר החלפת משאבה- אלפא 159

Pavlik
מעבר לפיתרון נפתר ע"י asix,

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

לפני קצת יותר מחודש החלפתי את משאבת הדלק בעקבות המחלה הידועה של המשאבה באלפא 159, שבה היא נסדקת בחלק העליון שלה, מה שגורם לריח חזק של דלק ברכב.

הזמנתי משאבה מקורית מאלפא וורקשופ, היא הגיעה ביחד עם מצוף כמות הדלק מותקן על המכלול של המשאבה. 

בגלל שתיארתי לעצמי שהמצוף הזה הוא חלק רגיש, הקפדתי לא לגעת בו בכלל בזמן ההחלפה, וכשהתקנתי את המשאבה החדשה, הכנסתי את הכל כמו שזה, בלי לגעת במצוף.

מאז החלפת משאבת הדלק, מחוג הדלק לא מראה נכון את כמות הדלק במיכל, מה שגרם לי להיתקע באמצע הכביש. מאז אני כל הזמן "חושב על הדלק" כי לא תמיד ברור לי כמה דלק 

יש באמת במיכל. חשבתי שתדלוק מלא של המיכל "יאפס" את המצוף, אבל נהגתי 260 ק"מ מאז אותו תדלוק והמחוג עדיין מראה שהמיכל מלא עד הסוף. 

השאלה שלי איפה הבעיה? איזה שלב פספסתי? 

בגלל התקלה הזו אני נוסע ללא מושב אחורי, כי מתאר לעצמי שאצורך לפרק את המשאבה שוב.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המצוף תקוע למעלה.

אין מנוס מהוצאת המשאבה לבדיקה של המצוף.

תוציא את המשאבה, תוריד את המצוף למטה ותראה אם יש שינוי בהתנגדות החשמלית.

לא הבנתי את המונח שהמצוף הוא חלק רגיש. הוא לא כזה עדין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפי התמונות שצילמתי את המשאבה לפני ההרכבה, לא רואה שום חומר אריזה או סלוטייפ.

צריך לפרק אותה שוב, אולי אבין מה קורה שם.

• רעיון טוב! 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Pavlik כתב:

מאז החלפת משאבת הדלק, מחוג הדלק לא מראה נכון את כמות הדלק במיכל, מה שגרם לי להיתקע באמצע הכביש. מאז אני כל הזמן "חושב על הדלק" כי לא תמיד ברור לי כמה דלק 

קרה לי בדיוק אותו דבר עם יונדאי גטס.
משאבת דלק הלכה לעולמה ועל כן הוחלפה בחדשה שסופקה לפי בדיקת מס. הרכב.

כשבוע-שבוע וחצי לאחר מכן, נתקעתי עם הרכב בכביש החוף כאשר מחוג הדלק מראה כי יש קצת יותר מרבע טנק במיכל.
הגרריסט הנחמד שגרר אותי שמע את הסיפור והכניס אותנו לתחנת דלק לתדלק את הגטס כשהיא עדין מחוברת לגרר. ואחרי תדלוק היא אכן הניעה.

בדיקה של המק"טים העלתה שהמק"ט של המשאבה החדשה שהורכבה ברכב שלי שייך למודלים חדשים יותר של הגטס.

משאבה כמו שהייתי צריך לא היתה בארץ, אז המכונאי שטיפלתי אצלו החליף בין המצוף מהמשאבה הישנה לבין זה שהגיע עם החדשה והבעיה נפתרה.

יכול להיות שהמשאבה שהזמנת שונה מעט מזו שהיתה לך. אם אתה יכול להחליף בין המצופים, אני משער שהבעיה תיפתר

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 21 שעות, Platinum כתב:

יכול להיות שהמשאבה שהזמנת שונה מעט מזו שהיתה לך. אם אתה יכול להחליף בין המצופים, אני משער שהבעיה תיפתר

עוד בהתחלה חשבתי להחליף בין המצופים, למרות שהם נראו לי זהים. המשאבה הישנה עדיין אצלי.

לפני 22 שעות, asix כתב:

יכול לצרף את התמונה? אולי יעזור באבחון ( ואולי לא אבל מה יש להפסיד?)

מצרף תמונה שבה המצוף נראה טוב יחסית.

20240302_150531.jpg

מתכלה מתחת לכיסוי:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עכשיו, כשאני חושב על זה, יש בזה משהו. אולי הוא זז במהלך ההובלה? כי אני לא נגעתי בו אפילו לא עם האצבע מחשש לבעיות. 

מצרף  תמונה של המשאבה הקודמת שצילמתי מיד אחרי שפירקתי אותה מהרכב, זה באמת נראה שונה.

במשאבה הישנה שלי הוא נראה כמו בתמונות שאתם העליתם.

20240302_145550.jpg

עריכה אחרונה על ידי Pavlik
תיקון שגיאות כתיב
  • אהבתי 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.4.2024 בשעה 12:38, asix כתב:

לדעתי המצוף תקוע למעלה

אכן נראה שהמצוף במשאבה החדשה תקוע קצת למעלה ולא יורד עד הסוף לקו האפס של תחתית המשאבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך כלי ייעודי לחזק את המשאבה למקומה? ז כלי ספיציפי  שתאים לחלק מרבכי VAG/GM ואלפא...

רק אל תגיד לי שאתה דופק עם פטיש ומברג כדי לחזק את החישוק סוגר! משום שפעולה זו עלולה לגרום לנזק ויתכן ומהמכות המצוף קפץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עדכון:

בתאריך 7.4.2024 בשעה 20:45, asix כתב:

עכשיו אתה יודע מה התקלה והפתרון הרבה יותר פשוט.

תוציא את המשאבה ותחזיר את המצוף למקום.

אתמול היה לי זמן, פירקתי שוב את המשאבה, המצוף היה בדיוק במצב שצילמתי אותו ביום שפתחתי את האריזה

ולפני ההרכבה. בחנתי בעין את המבנה של המצוף. ראיתי שעל גוף מכלול המשאבה יש תושבת שהמצוף אמור להיכנס לתוכה.

המצוף היה רק מונח על התושבת מה שגרם לו להיות גבוה יותר וכנראה בגלל זה מד הדלק הציג יותר דלק משהיה באמת. 

הכנסתי אותו למקומו, שמעתי "קליק" וזהו. אפשר להרכיב את הכל בחזרה. 

לפני שהתחלתי עם הפירוק, צילמתי את מצב הדלק בשעון כדי לראות אם יהיה הבדל כשאסיים.

כשהרכבתי את המשאבה בחזרה למקומה, מד הדלק ירד ב- 2 וחצי קווים משהיה קודם.

בתאריך 8.4.2024 בשעה 01:18, ba323f כתב:

יש לך כלי ייעודי לחזק את המשאבה למקומה? ז כלי ספיציפי  שתאים לחלק מרבכי VAG/GM ואלפא...

רק אל תגיד לי שאתה דופק עם פטיש ומברג כדי לחזק את החישוק סוגר! משום שפעולה זו עלולה לגרום לנזק ויתכן ומהמכות המצוף קפץ.

באמת אין לי כלי ייעודי לטבעת של המשאבה, ידעתי מראש שצריך כלי וגם התכוונתי לקנות כזה.

את העבודה עשיתי עם ראש רחב של קונגו ופטיש קטן. אני יודע שזה לא נכון לעבוד ככה ואני אחד שדווקא קונה כלי עבודה טובים וגם למצבים ספציפיים (למשל כלי להחזרת הבוכנה של הקאליפר, ידית מומנט).

נראה שבמקרה שלי הבעיה לא קרתה בגלל זה, כי התמונות של המשאבה צולמו ישירות מהאריזה, כמה ימים לפני ההרכבה עצמה. 

אבל שוב, אני מבין שעבודה נכונה זה עם כלי מתאים.

תודה רבה לכם!

עריכה אחרונה על ידי Pavlik
  • אהבתי 4

מתכלה מתחת לכיסוי:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...