Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח בריאות לחיות מחמד

sagibd95

פוסטים מומלצים

אהלן,

לפני מספר ימים אימצתי כלבה (לא הראשונה שלי).

בשנים האחרונות נכנס טרנד של ביטוחי בריאות לחיות (חיותא, מרפאט וכו')

אני שוקל להצטרף לאחת החברות ואשמח לשמוע את החוויות האישיות מבעלי הניסיון לגבי כל החברות המציעות את השירותים הנ''ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן נתלקתי בפוסט השוואה שפורסם , צרפתי.

נסיון אישי יש לי רק עם חיותא. הכלב שלי מבוטח כבר 4 שנים, היתה תביעה אחת ששולמה בלי בעיות. (עוד מעט תוגש אחת נוספת).

צריך לשים לב להחרגות.

אם יש לכם היסטוריה רפואית מבעלים קודמים שווה לדעתי לעבור עם הנציג של החברה הנבחרת ולראות מה יוחרג (כבר שמעתי על מישהו שדחו לו תיבעה על אלרגיה כי טענו שהכלב סבל כבר מגידורים בעבר, למרות שבהיסטוריה הם יוחסו לבעיה פשוטה של פרעושים)

432441622_10228633663719894_2571380261001297175_n.jpg

432425214_10228633663839897_1409921131848682507_n.jpg

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק רוצה לומר שרוב הוטרינרים מציעים ״מנוי״ שכולל בתוכו את החיסונים השגרתיים וכן ביקור בעת מחלה ללא עלות. 

העלות היא לשנה. היא לא כוללת תרופות ומחיר רישיון החזקת כלב. 

מנוי כזה יכול להיות משלים לאותם ביטוחים שאין להם חיסונים וכו בשגרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.3.2024 בשעה 18:29, Be roo כתב:

(כבר שמעתי על מישהו שדחו לו תיבעה על אלרגיה כי טענו שהכלב סבל כבר מגידורים בעבר, למרות שבהיסטוריה הם יוחסו לבעיה פשוטה של פרעושים)

בדיוק מה שקרה אצלי. התנערות מוחלטת.. ביטחנו את הכלבה כשהיתה בת כמה חודשים אחרי שכנועים ממספר מכרים. אחרי משהו כמו חודשיים מהמועד שעשינו את הביטוח החלו בפתאומיות גירודים וליקוק של כפות רגליים באובססיביות מה שמעיד ברוב מוחלט של המקרים על אלרגיה ואכן כך. לצערי מכיוון שכמה חודשים קודם לכן הגענו לוטרינר על גירודים עקב פרעושים (וזה בדיוק מה שכתוב בהיסטוריה הרפואית) אז מבחינת הביטוח מדובר במקרה קודם לביטוח אז הוא לא מכוסה כלל. מבחינתם הכלב גירד? כל מה שקשור בגירוד לא יהיה מכוסה. זה התשובה שקיבלנו אחרי ריבים, שיחות עם הוטרינר מול הביטוח ועוד שלל נסיונות. חמוצים.
ביטלנו את הביטוח. כמובן שבשלב הזה כבר אין לי אפשרות להתקשר עם חברת ביטוח אחרת כי זה כבר יהיה מוגדר כמקרה קיים ולא יכוסה (ובצדק) אז אנחנו נשארים בלי.

למען הסר ספק, לכלבה אכן יש אלגריה שהופיע בערך בגיל שנה (שזה גיל שלרוב אלרגיות מופיעות בכלבים אלגרים) והיא מטופלת בקביעות בכדורים שעלותם בשנה סביב 2000~ ש"ח + בדיקות שנאלצנו לשלם מכיסנו. אם היה ביטוח שלוקח אחריות אז עדיין לא היינו חוסכים יותר מידי על הטיפול באלגריה כי גם אם התרופות היו מכוסות במלואן (והם לא כי יש מגבלה שנתית על סכום החזר על תרופות) צריך לשלם השתתפות עצמית חוזרת בכל שלושה חודשים + עלות הביטוח והופ אנחנו כבר מגיעים ואף עוברים את העלות של הכדורים.

אז נכון יש עוד מקרים שהביטוח עשוי לכסות (ואמן שלא נצטרך) אך יכול להעיד שכל החיים חייתי בבית עם כלבים ומעולם לא היו מצבים שהצדיקו תשלום קבוע לביטוח בכל חודש.

אסכם את זה בדעתי האישית - אם יש את היכולת הכלכלית לספוג בבוא היום (שלא נדע) הוצאה כלשהי משמעותית על טיפול בכלב, אני לא חושב שיש הצדקה להחזיק בביטוח ובמיוחד בכלבים מעורבים שממילא נוטים לפחות מחלות משמעותית. מי שמעדיף את ה"שקט" ולשלם סכום קטן בכל חודש כדי שיהיה את הגיבוי לעת צרה/מגדל כלב מזן עם בעיות ידועות שלא מוחרגות בביטוח - אולי אז העניין יותר משתלם.

אגב, חברת הביטוח במקרה שלי - ליברה (לא ממליץ גם בביטוח רכב, עשו ים של פדיחות איתי).

ומנסיון כואב של חבר - ממש לא מרפאט שבכלל לא עונים על ההגדרה של ביטוח.. לך תחפש את הוטרינר שבהסדר איתם בשעת חירום, במקרה שלו שילם מכיסו לוטרינר שלא בהסדר ואז קיבל התנערות מוחלטת מהם להמשך טיפול. בכללי כל העניין הזה עם ההגבלה למרפאות ספיצפיות (שלפחות באזור שלי מדובר בוטרינרים פחות מומלצים) די עקום בעיני.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, dalet11 כתב:

הוצאה כלשהי משמעותית

צריך לקחת בחשבון ש"משמעותית" זה ענין יחסי. יש מישהו שבשבילו 3000 ש"ח זה משמעותי, ואחר שיכול לספוג גם פי כמה מזה.

הרשת מלאה באנשים שמבקשים עזרה במימון טיפול רפואי לחיות מחמד.

לפני שעתיים, dalet11 כתב:

ממש לא מרפאט שבכלל לא עונים על ההגדרה של ביטוח.. לך תחפש את הוטרינר שבהסדר איתם בשעת חירום, במקרה שלו שילם מכיסו לוטרינר שלא בהסדר ואז קיבל התנערות מוחלטת מהם להמשך טיפול

מרפאט אכן לא בדיוק ביטוח, אלא יותר קופת חולים.

כמו שכתבת, הכיסוי הוא רק עם הוטרינרים שעובדים איתם.

לכן, הם לא התנערו משום דבר, זו הגדרת השירות.

אין טעם ללכת על האופציה שלהם אם לא מטופלים באופן קבוע אצל וטרינר שעובד איתם, גם בגלל שהם מכסים חיסונים שוטפים, וגם בגלל שאתה רוצה המשכיות טיפול ולא ללכת למישהו אחד בשוטף ולאחר בחירום. אבל אם יש לידך וטרינר טוב שעובד איתם, שווה לשקול אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן שבסוף ביטחתי את הכלבה בחיותא.

נקווה לטוב - וונדי ואני מודים על המידע והעזרה בקבלת ההחלטה.

WhatsApp Image 2024-03-22 at 12.43.55 PM.jpeg

עריכה אחרונה על ידי sagibd95
  • אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Be roo כתב:

צריך לקחת בחשבון ש"משמעותית" זה ענין יחסי. יש מישהו שבשבילו 3000 ש"ח זה משמעותי, ואחר שיכול לספוג גם פי כמה מזה.

מרפאט אכן לא בדיוק ביטוח, אלא יותר קופת חולים.

כמו שכתבת, הכיסוי הוא רק עם הוטרינרים שעובדים איתם.

לכן, הם לא התנערו משום דבר, זו הגדרת השירות.

אין טעם ללכת על האופציה שלהם אם לא מטופלים באופן קבוע אצל וטרינר שעובד איתם, גם בגלל שהם מכסים חיסונים שוטפים, וגם בגלל שאתה רוצה המשכיות טיפול ולא ללכת למישהו אחד בשוטף ולאחר בחירום. אבל אם יש לידך וטרינר טוב שעובד איתם, שווה לשקול אותם.

לגבי מהו סכום משמעותי - כמובן שזה אינדבידואלי וכל אחד יעשה את החשבון שלו.

לגבי הטיפול: הם התנערו בהמשך טיפול אחרי שבמקרה חירום הוטרינר שלהם לא היה זמין. שילמו מכיסם על טיפול ראשוני במרפאה אחרת שהיתה זמינה, ולאחר מכן הכלב נדרש לניתוחים נוספים וגם על זה נאלצו לשלם מכיסם ולא קיבלו שום עזרה מה"ביטוח" כי לא טיפלו אצלהם במקרה החירום מלכתכילה. זה תחום אפור כי מצד אחד אני מבין אותם שלא רוצים להמשיך טיפול בנושא שהתחיל וטרינר לא שלהם, מצד שני - בשעת החירום הם כלל לא היו זמינים. מה אתה אמור לעשות בסיטואציה? לא ברור ראה המשך ->

לפני 6 שעות, Nakamichi כתב:

מרפאט שדיברתי איתם אמרו שהם כן מאשרים טיפולי חירום אצל מישהו אחר במצבי חירום במידה והוטרינר לא זמין. אבל רק באישור מראש.

כ2 הוטרינרים שבאזור שלך בהסדר איתם לא עונים, לך תתחיל לחפש בשעת חירום מי שיאשר לך ללכת לוטרינר אחר.. אתה תרוץ לוטרינר חירום שיענה לך ולא תבזבז זמן שעשוי להיות קריטי בלחפש מישהו שיענה לך ויתן לך אישור. כשהכלבה של אימי לפני מספר שנים היתה זקוקה לטיפול חירום, לא התעסקתי לרגע בלחפש וטרינר ספיציפי אלא הראשון שעונה ויכול לעזור ואם הייתי מוגבל למרפאט והוירטנרים שלהם לא היו זמינים לא הייתי משקיע דקה לחפש מישהו שיאשר לי לפני שאני רץ לוטרינר זמין.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, dalet11 כתב:

לך תתחיל לחפש בשעת חירום מי שיאשר לך ללכת לוטרינר אחר.

יש חירום ויש חירום.

יש הבדל בין הכשת נחש לבין כלב שמקיא כמה שעות והחלטתי לא לחכות ליום ראשון.

אם מדובר במקרה הראשון, והם לא מחריגים, אכן בעייתי.

אם זה המקרה השני, והענין מופיע בצורה ברורה בתנאי השירות, אז לגיטימי.

כמובן יש מקרים שהם לא שחור ולבן, והרבה גם תלוי במידת הלחץ של הבעלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לומר על חיותא, הם באמת לא מנסים להתחמק. כלב שלפני הביטוח היה עם אלרגיות הקאות ושלשולים (עקב אוכל לא מתאים, אבל עבר זה עבר) אושפז חודש-חודשיים אחרי תחילת הביטוח עקב הקאות. החזירו את הכסף בלי למצמץ. בבית חולים שאלו איזה ביטוח יש לו וכששמעו חיותא אמרו שאין מה לדאוג וכך היה.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Or05230 כתב:

חייב לומר על חיותא, הם באמת לא מנסים להתחמק. כלב שלפני הביטוח היה עם אלרגיות הקאות ושלשולים (עקב אוכל לא מתאים, אבל עבר זה עבר) אושפז חודש-חודשיים אחרי תחילת הביטוח עקב הקאות. החזירו את הכסף בלי למצמץ. בבית חולים שאלו איזה ביטוח יש לו וכששמעו חיותא אמרו שאין מה לדאוג וכך היה.

בית חולים? אתה מהמרכז? קרה לי שהייתי צריך וטרינר בצפון בלילה ( הכלב שלשל דם, הייתי בלחץ אטומי) אמרו לי לנסוע לכפר סבא או לחכות לבוקר, אין עוד אופציה 😖

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...