Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הזמנת ברגי גלגלים מחו"ל - הודעה מוזרה

yairw

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם,

הזמנתי מאתר אמריקאי מוכר FCPEURO סט של ברגי גלגלים לרכב, 10 ברגים ל2 גלגלים, עלה 69.99$ כך שלא אמור להיות מכס,

הזמנתי מהם בעבר מוצרים יקרים יותר, האחרון שבהם היה חיישן מפלס שמן שעבר ללא שום הודעה מיוחדת ישירות לביתי,

הפעם יום לאחר המשלוח קיבלתי את הודעה הנ"ל מUPS:

מצ"ב ניירת למשלוח שצפוי לנחות עבורכם מארה"ב .

להלן האפשרויות העומדות בפניכם לשחרור המשלוח ממכס :

1. שחרור באמצעות UPS - כרוך בעמלת שחרור ממכס על סך 195 ₪ (לא כולל מע"מ) ובנוסף עלויות מיסים, מע"מ למכס, אגרות, ניטול ואחסנה, דמי טיפול תשלום עבור אישורים מיוחדים אם נדרשים וכיו"ב.
  2. שחרור באמצעות עמיל מכס חיצוני - כרוך בחיוב של פקודת מסירה על סך 235 ₪ (לא כולל מע"מ) ובנוסף עלויות שחרור, מיסים, אגרות ואחסנה שישולמו עבורכם ע"י עמיל המכס.
  3. שחרור באופן עצמאי - כרוך בעמלת שחרור של לשכת המסחר ע"פ תעריפי לשכת המסחר המתעדכנים מעת לעת. זאת נוסף על עלויות מיסים, מע"מ למכס, אגרות, ניטול ואחסנה למסוף המטענים וכן עלויות נוספות העשויות לחול ע"פ חוקי ונוהלי המכס. ככל שתבחר לשחרר את המשלוח באופן עצמאי, יישלח אלייך דף מידע והנחיות מתאימות.

במידה ותבחר בשחרור באמצעות UPS:

לצורך שחרור ממכס יש להעביר את הטובין לבדיקה של משרד התחבורה (יבוא אישי),
עלות הנפקת האישור 120 ₪ לא כולל מע"מ.

לצורך קבלת האישור אנא מלא וחתום על הטופס המצורף למייל זה (נספח יב') והחזר אלינו.

*המידע המובא כאן הנו כללי ובגדר הערכה בלבד ועשוי להתעדכן ולהשתנות בהתאם וכפוף לחוקי המכס ולתהליכי המכס הנדרשים במשלוח.
*נבקש להסב את תשומת ליבכם כי ע"פ סעיף 65 ג' לפקודת המכס, בכל מקרה שבו משלוח אינו משוחרר ממכס בפרק זמן של עד 45 ימים ממועד הגעתו לישראל, המשלוח צפוי לעבור לתהליך סב"ן (סחורה בלתי נדרשת/ נתבעת) ע"י רשויות המכס ולהשמדה ולא יתאפשר שחרורו.

מה אני מפספס כאן?!

אני יכול להבין את הכיוון של מוצר בטיחותי, אבל זה סט מקורי של היצרן, אז לא צופה שום בעיה מבחינת אישורים,

אז למה UPS רוצים יותר מעלות המוצר לפני הפתעות נוספות?

אני ביקשתי במייל חוזר את המידע על שיחרור באופן עצמאי והבעתי פליאה על כך שנדרשת התערבות כזאת על ברגים,

חזרו אליי בבקשה למידע מדויק על תכולת החבילה, צירפתי ומאז מחכה לתגובה.

למה עליי לצפות בשיחרור עצמאי?

בתודה מראש

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פספסת את עמלות חברת השילוח. הברגים האלה הם חלק בטיחותי שדורש אישור משרד התחבורה, וכמובן שחרור מהמכס. כיוון שהשילוח נעשה עם UPS הם יגבו את העמלות שלהם, שאת גובהה אתה רואה בהודעה שקיבלת.

אגב, אני לא בטוח ששחרור עצמאי יהיה כדאי לך, אם תביא בחשבון הפסד יום עבודה (אם לא יותר), הרי אינך מכיר את הנהלים ואתה עלול ליפול בסיווג לא נכון של המצר או תקלה אחרת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, לא התעסקתי עם זה. אבל יש לך מושג מה הנהלים? בדקת כמה יעלה לך שחרור עצמאי? אם אתה לא נוכח אישית - איך תשנע את הפריט לביתך? 

יש גופים שאני מעדיף להשאיר באפר בינם וביני. רשות המיסים הוא אחד מהם. אז כפי שאת ענייני מס הכנסה ומע"מ אני משאיר ליועץ המס את מיסי היבוא אני משאיר לעמיל המכס. אני יודע, זה עולה כסף, אבל גם שקט נפשי וחוסר התעסקות עם משהו שאיני מבין בו מספיק, ושיכולות להיות לו השלכות די כבדות, שוות לי את זה.

הסיפור של יבוא אישי הפך לטריקי מאוד. אני ספגתי עמלות של 500 ש"ח בגלל סיפור דומה (לא רכב ולא משרד התחבורה, קטגוריית המוצר אפילו לא מופיעה ברשימת המוצרים המחייבים אישור באתר "כל זכות"), והאזהרות מפני התקלות האלה מופיעות כאן כל שבוע, ובדרך כלל יותר מפעם אחת. זה יכול להיות על ידי עמיל המכס (של הדואר או חברת השילוח) או פשוט בקניה בארץ. בשנה האחרונה רציתי להזמין מחו"ל כל מיני מוצרים עד שגיליתי שזה פשוט לא כדאי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייבוא לא חדש לי,

הפעם היחידה שהייתי צריך להיות נוכח בנמל הייתה לפני 2 עשורים שאני שלחתי מאמריקה כמה קרטונים גדולים במכולה.

אני רוצה לקוות ששיחרור עצמאי הוא ההתנהלות מול משרד התחבורה, שלחית אישורים וכדומה, כי מזה אין מה לפחד, זה מאה אחוז מקורי באריזה מקורית עם לוגו של יצרן הרכב והמק"טים שלו,

הרי שילמתי על משלוח, UPS יעשו חצי עבודה ויתנו למשרד התחבורה בלבד?

וגם אם כן, משרד התחבורה בטח לא משאיר ערימה ענקית לאנשים שיבואו לאסוף מהם, רוצה להאמין שיש דרך לשלוח מהם אליך, וזה יהיה בטוח יותר זול ממה שUPS רוצים - אחרי שכבר לקחו עשרות דולרים על המשלוח מלחתחילה

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחרור עצמי זה להיות בממ"ן, להתרוצץ בין בניינים עם ניירת, ללכת לאיבוד, לבזבז חצי יום ובסוף לומר "עדיף היה לי לשלם את הפרוטקשן".

• מעניין 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שפיספסת זה שנפלת קורבן לסחיטה.

אה יכול לשלם להם או לנטוש את החבילה.

הן מתמחרים את זה כך שלא ישתלם לך לשחרר לבד, מציינים את אפשרויות השיחרור האחרות רק כי הם מחויבים.

אני די הפסקתי להזמין מfcpeuro אחרי שהם עברו לעבוד עם ups. והבעיה אצלם שהם מצהירים על כל חלק engine parts ככה שכל חבילה מהם נבדקת.

• רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, yairw כתב:

למה עליי לצפות בשיחרור עצמאי?

יכול להיות שהמשלוח יוגדר כייבוא מסחרי כי הזמנת יותר מ-5 יחידות. ממתינים להמשך העלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, amosbmw כתב:

אני די הפסקתי להזמין מfcpeuro אחרי שהם עברו לעבוד עם ups

לפני בערך שנתיים הזמנתי מהם ושלחתי מייל שאני מתחנן שלא ישלחו דרך FEDEX, הקשיבו...

זה סט מקורי של וולוו, לשני גלגלים, היה לCARS245 ביותר זול ומשלוח יותר זול, אבל הזמנה מיוחדת, פעם אחרונה משכו אותי חודשיים בהזמנה מיוחדת ואז חזרו אליי שלא יכולים להשיג, רכשתי סט מהם גם על הדרך

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

UPS רואים אצלך כסף על הרצפה אז הם לוקחים אותו.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.2.2024 בשעה 21:28, yairw כתב:

אני ביקשתי במייל חוזר את המידע על שיחרור באופן עצמאי והבעתי פליאה על כך שנדרשת התערבות כזאת על ברגים,

חזרו אליי בבקשה למידע מדויק על תכולת החבילה, צירפתי ומאז מחכה לתגובה.

זה חיכה לי במייל הבוקר:

image.thumb.png.1976b1a0190763abce1ec3fe34112a5b.png

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חגגתי מוקדם מדי?

כעת הגיע הודעה שהמשלוח בדרך אליי, אבל אני צריך לשלם 242 שקל...

מצד אחד, זה כמעט חצי ממה שרצו במקור.

מצד שני, לא בחרתי באפשרות שהם ישחררו, להיפך, ביקשתי מידע על שיחרור עצמאי, ממש בא לי לעשות להם את המוות, ליצור קשר ולעדכן שאני לא משלם על החלטות חד צדדיות שלהם בעלות השפעה פיננסית עליי

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי תשלום לא מעכב את דרכה של החבילה אליך, אבל השליח לא ימסור אותה עד שתשלם.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...