Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כאבי גב תחתון טורדניים בעת נסיעה , מתחילתה.

sapiryoad

פוסטים מומלצים

אהלן,

בשנה האחרונה החלו לי כאבי גב תחתון נורא מציקים בעת הנסיעה ברכב, אפילו בנסיעה קצרה של רבע שעה! כאילו משהו ממש לוחץ על הגב התחתון.

זה קרה בשני רכבים: בהתחלה ברכב חברה מסוג יונדאי i10 חדשה(הייתי בטוח שזה ספציפית בגלל הדגם וכדו') ולאחר מכן עם יונדאי אקנסט חדשה שרכשתי( בהתחלה בעת הבדיקה היא הרגישה לי נוחה, עם הזמן התחלתי להגיב אליה פיזית כמו ליונדאי i10).

אציין שכשאני נוסע מידי פעם ברכבים משפחתיים אחרים הבעיה פחותה משמעותית..במיוחד שמדובר ברכבים גדולים ויקרים. 

כמובן שכל הכריות/משענות של דוקטור גב וכדו' לא באמת עוזרים. עלות של התקנת כסא ארגונמי אורתופדי מיוחד עולה קרוב ל7000 שח.

מישהו מכיר את הבעיה ויודע להמליץ על כיוון לפיתרון? (חוץ מבדיקות /טיפולים רפואיים). לצערי אצטרך כנראה לחפש רכב אחר, השאלה מה יהיה נוח יותר לאחר מספר שבועות של נסיעה. אני מתחיל לחשוש שיהיה לי קשה לנהוג לאורך זמן בהרבה סוגים של רכבים..

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בללכת לפיזיותרפיה, תבדוק את הגב ותראה שאין בעיה בחוליות התחתונות. 

כי מה שכרגע כואב לך ברכב הנוכחי עלול עוד להחמיר אז במקום להחליף רכב ישר - תטפל בעצמך קודם. 

מעבר לזה אם אתה אדם גדול מימדים - אפילו שסביבת הנהג ברכבי מיני לחלוטין תומכים גם בבעלים שהוא ויקינג מבחינה גנטית - יכול להיות שהמושב קטן לך בכדי שתוכל למצוא תנוחת נהיגה טובה - אולי אין מספיק תמיכה בשוקיים, אולי אין מספיק תמיכה צידית לגב ואתה שוקע לתוך הכסא או מפצה עם הרגליים על ישיבה ישרה ומתאמץ. אם רכבים גדולים יותר היו לך נוחים - זה בד"כ גם מגיע עם מושב גדול יותר ותומך יותר (וגם מתלים אולי נעימים יותר וצמיגים עם חתך גבוה יותר).  

• רעיון טוב! 2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתחיל בבייסיק - תנוחת ישיבה. קשה להגיד בלי לראות אבל יכול להיות שאתה פשוט יושב בתנוחה לא טבעית. נסה לשחק ולמצוא תנוחות אחרות.

כריות/משענות וכו' - הייתי ממש מנסה להמנע מכאלה, יותר מהכיוון של בטיחות. יש כאלה שממש מרחיקות את הראש שלך ממשענת הראש, במקרה שיכנסו בך חלילה מאחורה זה יגביר את הסיכון לוויפלאש.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את דיברי לאנוס ומסיף.

ברכבים האסייתים הקטנים , המושבים בדרך כלל קצרים ובחלק מהמקרים קשים לכוונון עקב מסילות קצרות ומנגנון כיוון משענת גס (קפיץ ומסילת מגרעות במקום בורג כיוונון רציף) . תנוחת ישיבה נמוכה והעדר יכולת טיוב הישיבה מעצימות, מנסיון, את הלחץ על הגב התחתון. חפש לך רכב שיאפשר לך ישיבה מעט גבוהה יותר וכיוון עדין של משענת הגב. זה ככל הנראה כרוך במעבר לרכב בקטגוריית הג׳יפונים הקטנים כמו הסוזוקי ויטארה, יונדאי קונה, סיאט ארונה ושאר המכוניות בקבוצה הזו.

את הכיוונון הרציף של משענת המושב תמצא בדרך כלל ברכבים שמגיעים מארופה. (גם יונדאי וקיה שמגיעים מארופה) 

הסרטון הזה מדגים מעט בנושא:

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שב זקוף ואם זה לא עוזר אז יש משענת רשת לגב התחתחון ב20 ש"ח בערך בסופר פארם.

• רעיון טוב! 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכאב בגב התחתון ,אתה מרגיש אותו הרבה יותר בצד אחד של הגוף (ימין או שמאל?)? במידה וכן, אתה ככול הניראה סובל מסיאטיקה. שזה מצב שהחוליות לוחצות על העצב הסיאטי ויוצרות דלקת, וזה גורם לכאבים בגב, ויכול להקרין גם לכול אורך הרגל. 

דבר ראשון, אכן עשית טוב שעברת לרכב עם מושב טוב יותר ובלימת זעזועים טובה יותר,אבל זה לא מספיק בהכרח. יש צורך לעשות תרגילים יעודיים לזה(תוכל למצוא הרבה באינטרנט), ובאופן כללי להיות פעיל יותר(לשבת פחות) ולהוריד משקל(במידה ואתה סובל מעודף משקל) 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי פעם ששכרתי C Class ולא הצלחתי למצוא תנוחת ישיבה נוחה☹️ אבל אולי זה היה מקרה נקודתי.

לא הייתי מוותר על נסיעת מבחן ארוכה (בזמנו לקחתי פאביה לנסיעת מבחן, חושב שהקציבו לי שעה).

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית יותר מאפשרות אחת בכריות של ד"ר גב?

אני לקחתי מחברים כמה דגמים של כריות לנסיון של כמה ימים, עד שמצאתי אחת שפתרה לי את הכאבים וקניתי כזאת.

יש לי אחת לגב בשביל כאבי גב תחתון, ועוד אחת לצוואר, ברכב שיש לי היום אני לא צריך את זה (סיטרואן), אבל כל פעם שאני יוצא לנסיעה ארוכה ברכב אחר אני לוקח איתי את הכריות למקרה הצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית היתה לי בעיה דומה:

הייתי עם טויוטה יאריס 2012. אחרי מעל שנה עם כאבי-גב, עברתי לסיאט איביזה - הבעיה נפתרה.

גם לאיביזה וגם ליאריס לא היה כיוון של גב-תחתון.

עריכה אחרונה על ידי ntd
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...