Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות איך להתנהל מול חברת הביטוח והמוסך ודוח גלובלי

פוסטים מומלצים

שלום אנשים יקרים!

לפני חודש פחות או יותר הייתי בתאונה ונכנסתי לתוך בור שהיה בכביש והרגשתי מכה חזקה ברכב. 

ממה שראו בעין הנזק לאוטו היה 3 גאנטים וצמיגים שנגמרו עם חתכים בבשר עליהם.

פניתי לחברת הביטוח שלי ולקחתי שמאי שנמצא ברשימות שלהם וגם מוסך הסדר שנמצא ברשימות הסדר שלהם.

הגיע השמאי בדק את האוטו צילם ונתן אומדן נזק ראשוני של 3 צמיגים ו3 גאנטים שצריך להחליף לחדשים סהכ הנזק יצא איזה 30 אלף שקל.

עד פה הכל סבבה רק הבעיה היא שאין את הגאנטים במלאי בארץ  זה גאנטים מיוחדים שאין במידות האלה זמין אצל היבואן ולכן צריך להזמין אותם מחול.

זמן האספקה שלהם לא ידוע ויכול לקחת כמה שבועות ובינתיים אני צריך להסתדר.

לפי הפוליסה שלי מגיע לי רכב חלופי לשבוע ימים מהתאונה ובשאר הזמן חלק מהנציגים של חברת הביטוח אומרים שאין מה לעשות וזה בעיה שלי וחלק אומרים שהמוסך הסדר צריך לדאוג לי לאוטו חלופי עד לתיקון.

נציג אחר אמר שאם אין אוטו חליפי אז מגיע לי החזר הוצאות של 100 שקל כל יום בלי רכב. ממש כל נציג אומר משהו אחר ולא ברור כבר למי להאמין.

אם התיקון לוקח חודשיים כי אין חלקים זה אומר שאני צריך להסתדר ללא רכב חודשיים? נשמע ממש לא הגיוני..

בכל מקרה אחרי יותר משבוע של ברבורים ומסמכים.. המוסך הסדר קיבל אישור עבודה מהביטוח והתחיל בתהליך של הזמנת הגאנטים לארץ כי עד אז הוא לא יכל לעבוד על ההזמנה כי לא היה אישור.

מאז שקיבל את האישור אני בקשר איתו ושום דבר לא התקדם. עבר כבר כמעט חודש ואין גאנטים ויש רק סיפורים. עוד לא הגיע יש מלחמה לוקח זמן תהיה סבלני ועוד מלא סיפורים שתכלס כבר אין לי כוח לשמוע..

אני ממש מתוסכל מהארוע ורוצה לשנות את התביעה לדוח גלובלי, יעני לתבוע את החברת ביטוח שלי ולקבל מהם כסף ואחכ להחליט איך ומה לתקן.

במחיר הזה של 30 אלף אני יכול לטוס לחול לקנות את הגאנטים אצל דילר בחול ולהישאר עם הרבה עודף וזה זמין במלאי ולא צריך לחכות (בדקתי בגרמניה למשל, יש גאנטים במלאי בעלות של 800 יורו לאחד).

לא רק שאני חוסך את הכסף זה גם יהיה מהיר ותוך כמה ימים אני יהיה עם הגאנטים ביד כולל עלות טיסה מכס והכל

פניתי לחברת ביטוח שיעבירו את זה לגלובלי והם אומרים אי אפשר גלובלי בלי לתקן אין דבר כזה. עוד הפעם וויכוחים ומה לא אומרים אין דבר כזה לתבוע מקיף בלי לתקן אתה חייב לתקן.

פניתי לשמאי של הביטוח ההוא שכבר ראה את האוטו שיתן דוח גלובלי הוא אומר לי אני לא הכתובת תפנה לחברת ביטוח, אני רק נתתי נזק ראשוני ולא הוצאתי דוח אי אפשר גלובלי זה רק אם החברה תאשר לך.

רציתי להתייעץ איתכם מה לעשות?

באמת אי אפשר לתבוע ביטוח מקיף גלובלית עם דוח שמאי בלי לתקן? אני מחוייב לתקן?

אין התחייבות לזמן של התיקון? לא הגיוני שרכב יעמוד מעל חודש בלי תזוזה כי אין חלקים. אני יודע שהיצרן חייב להחזיק במלאי חלפים ואם לא אז להזמין אותם תוך 7 ימים זה לא תופס פה?

מה לגבי רכב חלופי, מי אחראי על רכב חלופי ומה עושים במקרה שאין חלקים וזה לא אשמת בעל הרכב?

אני יכול לקחת שמאי חיצוני משלי שיעשה לי דוח ולתבוע את הפוליסה שלי או לפנות לבית משפט שהם ישלמו לי את מה שהוא קבע?

איך להתנהל מול כל הבירוקרטיה הזאת כי אני ממש אובד עצות.. מרגיש גהחברת ביטוח השמאי והמוסך פשוט מטרטרים אותי ועושים נגדי 

תודה חברים יקרים אחלה פורום אתם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מבאס לשמוע מה שעובר עלייך

עזוב מה הסוכנים אומרים, מה רשום בפוליסה שלך?

אמור להיות מוגדר שם תנאי של רכב חלופי לדוגמא

ניסיתי לעלות בשרשרת של הביטוח לאיזה מנהל? תנסה להשיג פרטי התקשרות ישירה איתו ולעזוב את כל המוקדנים

(לא יודע כמה השיטה הזאת עובדת בביטוח לרכב, זה עובד דיי טוב בשירות לקוחות בכללי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכותך לא לתקן את הרכב ולקבל את הפיצוי קש מאני מזומני (אאל"ט בניכוי המע"מ... אבל לא בטוח)

צריך גם לגלות הוגנות כלפי חברת הביטוח, שלא צריכה לשאת באחריות להתנהלות היבואן או המוסך, אז גם הציפיה לקבל רכב חלופי לזמן בלתי מוגבל היא לא ריאלית
אני לא יודע באיזה רכב מדובר, אבל מניח שזה רכב שלא הגיע במספרים יפים גבוהים לארץ וזה אחד החסרונות של רכבים "אקזוטים"... אין חלקים זמינים

תיזהר לא להסתבך עם משרד הרישוי ביבוא צמיגים וגאנטים, אלו פרטי בטיחות ותידרש לספק להם ניירת בהתאם.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפוליסה כתוב שבוע ימים במקרה של תיקון ולא גניבה.. ובחברת ביטוח אין עם מי לדבר גם הסוכן ביטוח שאני עובד איתו שנים והוא מצויין אומר שהתשובות שלהם לא הגיוניות אבל הוא לא יכול לעשות כלום

מה הכוונה בניכוי המע"מ?? שצריך להוריד את המעמ מהערכת הנזק של השמאי? למה זה?

לא יודע אם "אקזוטים" או לא הרכב הוא קופרה אטקה  והבנתי שיש בעיה גם עם טסלות מודל S ושאר רכבי יוקרה כמו במוו שגם שם יש בעיה להשיג חלפים ככה זה שלא קונים פיקנטו עם מלא חלפים

אבל עדיין למה הבעל רכב צריך לסבול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, סולל הדרך כתב:

(אאל"ט בניכוי המע"מ... אבל לא בטוח)

לפני שעתיים, Cupra207 כתב:

מנסיון לאחרונה מול חברת מגדל: קיזזו לי את המע"מ מכיון שאני רשום בספרים כעוסק מורשה, נדרשתי להביא אישור רו"ח שהרכב המדובר אינו שייך לעסק ואני לא מזדכה עליו במע"מ ואז השלימו לי את יתרת הסכום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תבוא בתלונות לצמפיון שלא מחזיקה חלקי חילוף... מה אשם הביטוח?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 17.12.2023 בשעה 17:24, Cupra207 כתב:

בפוליסה כתוב שבוע ימים במקרה של תיקון ולא גניבה.. ובחברת ביטוח אין עם מי לדבר גם הסוכן ביטוח שאני עובד איתו שנים והוא מצויין אומר שהתשובות שלהם לא הגיוניות אבל הוא לא יכול לעשות כלום

לא יודע אם "אקזוטים" או לא הרכב הוא קופרה אטקה  והבנתי שיש בעיה גם עם טסלות מודל S ושאר רכבי יוקרה כמו במוו שגם שם יש בעיה להשיג חלפים ככה זה שלא קונים פיקנטו עם מלא חלפים

אבל עדיין למה הבעל רכב צריך לסבול?

אם הכנסת את הרכב למוסך הסדר אזי הבעייה היא שלו ועליו לספק לך רכב חלופי עד הגעת החישוקים. בכל מקרה תנסה ב ג.מ. פורטל בחולון. יש להם מבחר ענק של חישוקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...