Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרשעה בישראל על רצח בחו"ל

שימו לב! השרשור הזה בן 278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לסרטון על לוחמי חיזבאללה בחצר היישוב דובב - מחוץ לקו הכחול, עלתה בראשי שאלה (היפוטטית, לדואגים):

אם אזרח ישראלי יירה בנשקו האישי אל מעבר לגבול - ויהרוג מחבל חיזבאללה. מעבר ללקיחת הנשק ממנו כי הירי בוצע שלא כדין, האם ניתן לשפוט בישראל על עבירת רצח שבוצע בחו"ל? והאם זה נחשב שבוצע בחו"ל (דהיינו הירי בוצע בישראל אך מעשה ההרג בחו"ל)?

אם ניתן להרשיע, זה רק במקרה שלבנון תתלונן / תתבע או שמדינת ישראל יכולה לתבוע את ההורג בעצמה?

• מעניין 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה מרחיק, המחבל חייל ירדני שירה בקבוצת בית ספר לפני כ20 שנה כמדומני יושב בכלא ירדני, לא ישראלי, וזה כשיש הסכם שלו ומן הסתם הסכמי הסגרה.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.7.2023 בשעה 00:10, tinoki כתב:

האם ניתן לשפוט בישראל על עבירת רצח שבוצע בחו"ל?

סעיף 15 לחוק העונשין מתיר הגשת כתב אישום נגד אדם בגין עבירה מסוג פשע או עוון שבוצעה בחו"ל.

הערה : סעיף זה רלוונטי לאדם שהוא תושב או אזרח ישראל. רלוונטי גם אם קיבל מעמד זה בעתיד (בתנאי שלא חלה התיישנות על העבירה).

הניסוח שלי כאן מעט עקום, לכן אני מצטט את הסעיף (החלק שרלוונטי) :

דיני העונשין של ישראל יחולו על עבירת־חוץ מסוג פשע או עוון, שנעברה בידי אדם שהיה, בשעת עשיית העבירה או לאחר מכן, אזרח ישראלי או תושב ישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, tinoki כתב:

אם כן, אם המתנקש הנו תייר יהיה פטור מעונש?

אם תייר ביצע עבירה מחוץ לישראל, אז לרוב לא יהיה ניתן להעמיד אותו לדין בישראל. (יש כמה סייגים שאינני נכנס אליהם, כגון עבירות נגד המדינה, נגד העם היהודי ועוד).

אם המתנקש הוא תייר וביצע את העבירה כאשר הוא בתוך ישראל - אז זאת עבירת פנים וניתן להעמיד אותו לדין.

אם הוא ביצע את העבירה מחוץ לשטח ישראל, אך זה מהווה פגיעה בבטחון המדינה או ביחסי החוץ שלה - ניתן להעמיד אותו לדין.

בקיצור, ממליץ לקרוא סעיפים 13 עד 17 לחוק העונשין. אמורים לענות על שאלותיך אלו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...