Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני חושב שלהשקיע כסף במעבד חזק במחשב זה בזבוז כסף.

Gavrik
שימו לב! השרשור הזה בן 519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עמ;לק - יש לי מחשב עם מעבד חלשלוש וכרטיס מסך חזק שמריץ כל משחק כבד מודרני בצורה חלק, אז למה בעצם צריך מעבד חזק?

יש לי מחשב שחגג לאחרונה משהו כמו 12 שנים אמנם core i7 אבל בבנצמרקים הוא חלש פי 7(!) ממעבד סטנדרטי מודרני.

כמובן שהיה לו קשה עם רוב היישומים המודרניים וחשבתי להחליף אותו כי הוא לא הצליח לעלות אפילו משחקים או להריץ יוטיוב ב4К וכו...

ואז התפגר הכרטיס מסך וראיתי שיש באליאקספרס כרטיס RX580 ב50 דולר.

הזמנתי את הכרטיס, הוספתי עוד קצת ראם וגיליתי שאני יכול לשחק כל משחק מודרני על hi-ultra בצורה חלקה לגמרי.

כרגע כבר כמעט סיימתי את doom ethernal ונטשתי איפשהו באמצע את far cry 5 כי הוא משעמם נורא בנוסף ליישומי עבודה כמו figma ועריכת וידאו.

מרגיש לי שכל תעשיית המעבדים היא חתיכת rip off.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

Doom Ethernal משתמש במנוע גראפי מאופטמז מהתחת. הוא ירוץ חלק גם על פנטיום 100Mhz משנת 1995.
בגדול מעבדי ה 3D Cache של עמאד בתושבת AM4 וכעת גם AM5 מספקים ביצועים מרגשים למדי במשחקים (למי שזה עקרוני עבורו) מבלי לשחרר תוכנית חסכון, כי יש שלב שאם רוצים ביצועים גבוהים ברזולוציות של 4K ומעלה (יש כבר את הפנאטים שקורצים ל 8K עם ה 4090) המעבד הופך לצוואר בקבוק (כנ"ל לגבי גיימינג ב 1080P). גם מעבדי דור 12 וכעת 13 של אינטל (ה I5 13600K הוא לא פחות מפנינה למחיר) יפנקו.

אישית, כל משחק שמרונדר ב 100+ פל"ש מרגיש חלק עבורי ומספיק בהחלט, כל עוד לא צריך להתפשר יותר מדי (או בכלל) על רמת הפירוט. כל הפריקים של CS:GO שחייבים 400Fps כי ככה חברים שלהם אמרו להם בכיתה, שיבושם להם.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי משחקים זה לא הכול?

אני מריץ לייטרום, מייצא תמונות RAW של 50 מגה אחרי עריכה, מעבד הרבה יותר מודרני משלך (AMD Ryzen 5 3600X) מגיע ל-Utilization של 100%.

נסה להריץ את הפלייט סימולטור האחרון של מיקרוסופט ונראה אם תחזור עם אותן תוצאות.

• אהבתי 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלהשקיע ברכב יוקרתי עם מנוע גדול זה בזבוז כסף, אבל אני נוסע רק בתוך המושב

• אהבתי 7

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, dorsht כתב:

אני מריץ לייטרום, מייצא תמונות RAW של 50 מגה אחרי עריכה, מעבד הרבה יותר מודרני משלך (AMD Ryzen 5 3600X) מגיע ל-Utilization של 100%.

גם עם 13900K ו 64 ג'יגה ראם תגיע ליוטיליזציה מכובדת של המעבד ביישומי אדובי בסביבת חלונות.

תטען את אותו קובץ RAW על אייפד פרו דור ראשון והוא יטען בהנד עפעף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Gavrik כתב:

הזמנתי את הכרטיס, הוספתי עוד קצת ראם וגיליתי שאני יכול לשחק כל משחק מודרני על hi-ultra בצורה חלקה לגמרי.

אתה לא. 

אתה יכול להריץ משחקים שעברו אופטימיזציה מצוינת אולי וגם זה בטח רק על 1080P. 

כל משחק מודרני, ברזלוצויה של 2K ומעלה ועם פריימים כקצב רענון המסך (נגיד 144), לא. לא קרוב אפילו.

אתה כן צודק שצריך מעבד חזק עד שהוא לא מהווה צוואר בקבוק יותר ולאנשים יש נטייה לשדרג מעבדים הרבה מעבר למה שהם צריכים, אבל בדוגמה שלך הגזמת מאוד. 

• אהבתי 6

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עם כרטיס בן כמעט 7 (rx 480 יצא ב 2016, ה 580 הוא בערך אותו דבר), וגם אז הוא לא היה הכרטיס הכי חזק בשוק, אז לא יודע למה אתה מתייחס רק למעבד..

בכל מקרה, התשובה היא לא. אפילו gta 5 שיצא ב 2013 המחשב שלך לא יריץ חלק בהגדרות הכי גבוהות ברזולוציה של 2k נניח. המגבלה תבוא גם מהמעבד וגם הכרטיס, תלוי בסצנה.

קח משחקים קלים יחסית והוא יריץ לך סבבה גם אם הם חדשים. קח משחקים שדורשים יכולת עיבוד, וגם במשחקים מלפני 5 שנים תראה קרטועים.

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

ברזלוצויה של 2K ומעלה

הרזולוציה לא משפיעה על המעבד, היא משפיעה על הכרטיס. אבל במקרה שלו גם הכרטיס גורם מגביל..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Mech Morphix כתב:

אני חושב שלהשקיע ברכב יוקרתי עם מנוע גדול זה בזבוז כסף, אבל אני נוסע רק בתוך המושב

בשביל זה יש את הקלאב קאר..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

rip off? במקום שתגיד שזו תעשייה מעולה שמייצרת חומרה שמחזיקה עשור + בקלות אתה מאשים אותם ב rip off כי הם מתקדמים כל שנה? זה לא אייפון, אין איזה סטטוס חברתי להחליף כל שנה, תחליף כשבא לך.. הם לא יעשו לך משחקים מלוכלכים עם הסוללה כמו אפל לאייפון בזמנו.. 

אני בדיוק שדרגתי i5 3470 ל- i7 13700k, אשכרה 10 דורות החזיק לי ועדיין מחזיק, למה להתלונן? כל הכבוד להם על יצירת חומרה כזו.

לעניין ה-למה זה דרוש? ולמה אני מעדיף לקנות את ההכי חזק אם כבר אני משדרג? כי אני משדרג פעם במיליון שנה, ולמרות שהוא overkill בשבילי כיום (גיימינג פשוט, תכנות, מערכות וירטואליות), בעתיד הוא לא יהיה כזה מפלצת.

לא מזמן פתחתי את הנייד מהתואר (סה״כ סיימתי תואר לפני 3 שנים), והוא פשוט לא זז... לא יודע איך עשיתי הגשות במדמ״ח איתו.. איך הרצתי תרגילים בבינה מלאכותית, אין לי מושג.. עם הזמן, התוכנות דורשות הרבה יותר מהחומרה, ובעיקר בגלל זה, צריך לשדרג.. כמובן שאפשר לסחוט עוד מיץ עם overclock, שדרוגים זולים מאליאקספרס (שלך תדע מי נגע לך בכרטיס ומה שמו שם בדרייברים, אבל נעזוב קונספירציות עכשיו) אבל זו בסוף צריך לשדרג, ויחסית? זו הוצאה זולה מאוד לזמן שהיא מחזיקה. 

• אהבתי 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה מזכיר לי חבר שגם היה עושה שיכנוע עצמי שהוא מריץ משחקים פצצה עם מחשב נייד אספנות (בן 8 בערך). קרה נס והחתול השתין לו על הלפטופ והוא נשרף. הלך וקנה לפטופ חדש, לא משהו טוב, ממוצע. מאז כל יום הוא אומר לי כמה מטומטם הוא היה שלא החליף כבר לפני שנים. והוא משחק באותם המשחקים.

• מצחיק 3

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכוונה מחזיק מחשב שלא סוחב משחקים.

צריך לסיים תואר וזה.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי נו.. המשחק מפונטז, ההגדות לא גבוהות, הראיה שלך לא טובה ואתה לא יודע לזהות משחק שרץ חלק. 

נשמע לי כמו סיבות רצפה עקומה, הינה בבקשה far cry 5 כל הטקסטורות על high כולל hdr on וכו... 

הוא אפילו מותקן על HDD רגיל של פעם ולא על SSD.

גם פספסתם לגמרי את העיקר, העיקר הוא שאין מה לעשות עם מעבד שהוא אפילו mid range ב99% מהשימושים כיום בזמן שכמעט כל השימושים כן דורשים GPU חזק.

וזה שאנשים מתרכזים כ"כ במעבד חזק בזמן שהחלק שלו בביצועים בפועל כ"כ קטן זה פשוט rip off.

P30116-155947.jpg

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, save כתב:

הכל תלוי בשימוש. מכיר כאלה שמרוצים מאד מ q9950 . אחלה מעבד עבורם . גלישה באינטרנט. 

מצאתי בפח לפני כמה שנים מחשב של HP
הרכבתי לו את המעבד הכי חזק שהלוח תומך בו (או כמעט הכי חזק) שזה ה Q9550 (במקום ה E6400)
הוספתי RAM ו SSD והמחשב חיי ובועט (אפילו בועט חזק) עד היום בשימוש יומיומי

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Gavrik כתב:

הוא אפילו מותקן על HDD רגיל של פעם ולא על SSD.

גם פספסתם לגמרי את העיקר, העיקר הוא שאין מה לעשות עם מעבד שהוא אפילו mid range ב99% מהשימושים כיום בזמן שכמעט כל השימושים כן דורשים GPU חזק.

וזה שאנשים מתרכזים כ"כ במעבד חזק בזמן שהחלק שלו בביצועים בפועל כ"כ קטן זה פשוט rip off.

תתפלא SSD לא משפיע על FPS

הוא כן משפיע על מהירות עליית המשחק.

רוב המחשבים כיום הם מחשבים עם מעבדים מיד-ריינג ורובם עובדים על המאיץ הגרפי

המובנה במעבד ללא GPU ,ולכולם יש שימושים.

מחשבים עם צורך אמיתי ב GPU הם המיעוט 

מחשבים כאלו הם לצורך עבודה מאומצת על תוכנות גרפיות או משחקים.

מחשבים לצורך עבודה ברמת המעבד מושפעים ממעבד בעל ריבוי ליבות 

מחשבים למשחקים מושפעים ממעבד עם ליבות בעלות תדר גבוהה 

ברמת המעבד גם כיום רוב המשחקים לא דורשים מעבר למעבד בעל 4 ליבות בתדר גבוהה 

מיעוט מנצל כח עיבוד גבוהה יותר. ולכן אין בהכרח חשיבות לבנצמרק.

בנוגע למשחקים 

יש סינרגיה בין מעבד,כרטיס מסך,זיכרון ותתפלא גם הציפסט של לוח האם 

הסינרגיה הזאת משפיעה על FPS במשחקים.

כאשר בונים מחשב למשחקים , כמעט תמיד אתה תחת תקציב 

ואז נשאלת השאלה איזה מפרט הכי חזק ניתן ליצור בתקציב {משמע המפרט שייתן הכי הרבה FPS }

וזאת שאלה למי שמבין ברמה גבוהה בתחום החומרה והבנצמרק וההשפעה שלהם על משחקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...