Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעוניין להיכנס לתחום ההייטק וצריך עצה מאלו שבתחום.

nameuser
שימו לב! השרשור הזה בן 486 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצד אחד העיתוי כרגע הכי גרוע לעובדים מתחילים/לא מנוסים (גם למנוסים בתכל'ס, פיטורים וקריסות על ימין ועל שמאל)

מצד שני זה העיתוי הכי מתאים (ואולי ההזדמנות האחרונה) ללמוד כמו שצריך לתואר.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, dorsht כתב:

לא יודע איפה אתה לומד, אבל בבן גוריון זה פשוט לא נכון.

אלגברה - מדמ"ח עושים אלגברה 1+2 כמו מי שלומד תואר במתמטיקה, חשמל לא. חשמל כמו תוכנה לומדים קורס אחד באלגברה ליניארית למהנדסים וזהו.

לוגיקה ותורת הקבוצות לא לומדים בחשמל, כן למדנו במדמ"ח ובתוכנה.

הסתברות - ממה שאמרה לנו המתרגלת בהסתברות - זו של מדמ"ח יותר קשה מזו של חשמל ושל תוכנה

אז אולי אני מדבר על הנדסת מחשבים, כי שם לקחו גם את המתמטיקה של מדמ"ח גם של חשמל.

בהנדסת מחשבים לומדים את כל השיט הזה גם כן.

גם תורת הקבוצות, גם מתמטיקה בדידה, גם אלגוריתמים, גם סיבוכיות.

מה שכן, בהנדסת מחשבים לא לומדים מד"ח.

בחשמל/מחשבים לומדים גם דברים כמו מתמטיקה יישומית, פונקציות מרוכבות ועיבוד אותות.

מה עוד - בהנדסת מחשבים לומדים קומפילציה ותרגום. אצל מדמ"ח זה בחירה על כמה שאני יודע 

הנ"ל מתייחס להנדסת מחשבים ברופין (המכללה היחידה שמלמדת את התואר הזה). אולי במוסדות אחרים זה שונה.

לפני כשעה, farkash7 כתב:

ואדים אתה כותב כאילו מדובר במשהו קל. מתמטיקה של מדמח באוניברסיטה היא ברמה מספיק גבוהה כדי להכניס בוגר תיכון טרי להלם ובטח בוגר תיכון ותיק.

לא אומר שזה קל, אבל זה יותר קל ממתמטיקה של הנדסת מחשבים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא בכיוון של תואר הייתי הולך לכיוון של קורס של infinityLabs וכו'.
כך בחשבון שהשכר שם בתקופה שאתה תחת חוזה הוא לא 15K+ נטו, כמו כן צריך לזכור שהקורס מיועד לבוגרי תארים (עדיפות לתואר ריאלי).
אלטרנטיבה אחרת היא להמשיך ללמוד עצמאית ולהכין תיק עבודות, לחפש משרה ראשונה ללא ניסיון (בטוח שלא באזור ה-15K נטו, אלא לכיוון של 8K, במקרה הטובה) ולשדרג אחרי שנה-שנתיים.

אין קיצור דרך, ול-15K נטו לא מגיע כל אחד, לא אנשים שלמדו עצמאית, לא בוגרי קורסים ולעיתים גם לא בוגרי מכללות/אוני'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, dorsht כתב:

מ-30 עם הנתונים האלו הוא ישאר עם 17.5-18 בערך.

בכל אופן זה שכר מאוד אופטימי לבן אדם בלי תואר ובלי ניסיון.

זה אולי שכר של מצטיין מטכניון שהתברג לגוגל או משהו.

צריך להיות עילוי או בר מזל כדי לקבל שכר כזה בתור בוגר ללא ניסיון.

בפועל - בוגר טרי מתחיל מ17-18 (ברוטו), תוך שנתיים שלוש מגיע למשהו כמו 22-23.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

בוגר טרי בקורפרייט סטנדרטי (אינטל ושות') ירוויח כנראה באזור ה-25K, להגיע ל-30K זה באמת רק בגוגל/מיקרוסופט ושות'
כמובן שלא כולם מגיעים לסכומים האלה והרבה "מסתפקים" בסדר גודל של15K ברוטו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, nameuser כתב:

אני גבר בשנות ה30, רווק, למדתי JavaScript, מבני נתונים,  html וcss, רמה של מתחיל.

מה הרקע שלך מעבר למה שרשמת פה?

אם יש לך תואר במשהו (לא משנה מה, תהיה גם אגרונום), אני ממליץ לבדוק את infinity labs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, vadim6385 כתב:

+1 לקח לי 20 שנה להגיע לרמות האלה

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, vadim6385 כתב:

מה עוד - בהנדסת מחשבים לומדים קומפילציה ותרגום. אצל מדמ"ח זה בחירה על כמה שאני יודע 

הנ"ל מתייחס להנדסת מחשבים ברופין (המכללה היחידה שמלמדת את התואר הזה). אולי במוסדות אחרים זה שונה.

תלוי מוסד.

בבן גוריון קומפילציה היה חובה בתקופה שלי למדמ"ח ולתוכנה, אלא אם כן היית במסלול ביג דאטה ואז לקחת קורס אחר במקום.

מה זה תרגום?

לפני 26 דקות, vadim6385 כתב:

המשכורות עלו קצת מאז. אלו היו המשכורות שהיו לפני 3 שנים כשסיימתי תואר. בסביבות 16-18 אלף ש"ח ברוטו לבוגר תואר (לא משנה אם זה מדעי המחשב או תוכנה).

אולי עכשיו זה חזר שוב לשכר כזה בגלל המצב בשוק.

אני מכיר לא מעט אנשים שאחרי שנתיים עברו את השכר שאמרת, לכיוון של 25-28. לא מצטיינים (כן בוגרי אוניברסיטה) ולא בחברות גאמפא.

לפני 31 דקות, vadim6385 כתב:

לפני המיתון זה היה שכר שיכולת לקבל בתור בוגר עם שנתיים עד 3 שנות ניסיון. לא בחברות כמו גוגל. לא יודע מה קורה עכשיו עם המשכורות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעובד כמה שנים בתעשייה(אמנם בעולם ה - QA), השכר זה הדבר האחרון שאמור לעניין אותך כשאתה מוצא את המשרה הראשונה שלך, תצבור קודם כל נסיון(לא משנה אם זה בעבודת סטודנט או משרה מלאה).

המצב עכשיו בשוק לא משהו, אולי זה בדיוק הזמן שלך לעשות תואר.

אח שלי התחיל לעבוד בפברואר 2022 בחברה גלובלית גדולה כשהוא עדיין סטודנט בשנה ג׳, אז ככה שאפשר להתחיל לצבור נסיון תוך כדי הלימודים גם.

בשביל להגיע לשכר שאתה מכוון עליו אתה צריך כמה שנות נסיון אבל אני חוזר ואומר מה שאמור לעניין אותך זה למצוא את המשרה הראשונה, גם אם היא תהיה במשכורת נמוכה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

קשה כן, בלתי אפשרי לא.

גם המתמטיקה של מדמ"ח היא ברמה יותר נמוכה מאשר המתמטיקה של הנדסת חשמל/אלקטרוניקה/מחשבים.

תלוי בנתונים שלך.

לא יודע איפה אתה לומד.

אבל מתמטיקה ומדמח זה המתמטיקות הכי קשות בכל מוסד שאני מכיר(ואני מצליח לחשוב על 4-5).

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

רוב חברי בוגרי אוניברסיטאות במדמח התחילו מאיזור ה27-29.

סטרטאפים או קורפורייטים,לא ממשלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Potato כתב:

לא יודע איפה אתה לומד.

אבל מתמטיקה ומדמח זה המתמטיקות הכי קשות בכל מוסד שאני מכיר(ואני מצליח לחשוב על 4-5).

אתה יודע מה אומר כל סטודנט להנדסה?

המתמטיקה הכי קשה זה בהנדסה.

באיזו הנדסה? בזאת שהוא לומד. אולי חוץ מתעשיה וניהול.

אני אישית חושב שהמתמטיקה הכי כבדה בכל ההנדסות זה בהנדסת מחשבים, כי אתה מקבל גם מתמטיקה של הנדסת חשמל וגם מתמטיקה של מדמ"ח.

במיוחד אם אתה עושה התמחות בעיבוד אותות.

לפני 3 שעות, dorsht כתב:

מה זה תרגום?

זה שם של הקורס אצלנו (רופין) - "קומפילציה ותרגום".

קורס מעניין. אבל לא קל, ואם אתה לא הולך להתעסק עם קומפיילרים, לא יודע עד כמה שימושי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

רוב חברי בוגרי אוניברסיטאות במדמח התחילו מאיזור ה27-29.

סטרטאפים או קורפורייטים,לא ממשלתי.

לא נשמע לי ריאלי מהכרות עם השוק, גם בתקופת הבום של סוף 2021. מזכיר לי את הבדיחה עם בן ה-80 והרופא.

לפות״ש - יכול להמליץ ללכת וללמוד יותר לכיוון של DevOps. אולי להגיע דרך SysAdmin. אישית, זה גם הרבה יותר מעניין מלכתוב קוד כל היום. אבל זה אני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, vadim6385 כתב:

אתה יודע מה אומר כל סטודנט להנדסה?

המתמטיקה הכי קשה זה בהנדסה.

באיזו הנדסה? בזאת שהוא לומד. אולי חוץ מתעשיה וניהול.

אתה טועה.

שוב,אני מדבר על מוסדות נורמאליים ולא על מכללות.

לפני 13 דקות, garicho כתב:

לא נשמע לי ריאלי מהכרות עם השוק, גם בתקופת הבום של סוף 2021. מזכיר לי את הבדיחה עם בן ה-80 והרופא.

זה המצב.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, vadim6385 כתב:

אני אישית חושב שהמתמטיקה הכי כבדה בכל ההנדסות זה בהנדסת מחשבים, כי אתה מקבל גם מתמטיקה של הנדסת חשמל וגם מתמטיקה של מדמ"ח.

במיוחד אם אתה עושה התמחות בעיבוד אותות.

סתם מתוך סקרנות, עושים קורס של אותות אקראיים ורעש?
אמנם זה קורס סטטיסטיקה, אבל זה סוג של מתמטיקה :)

פשוט זה לדעתי הקורס הכי קשה בהנדסת חשמל, קשה בפער מכל קורסי המבוא המתמטיים

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...