Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה אמצעי מיגון נגד גניבה קיימים חוץ מאימובילייזר וקודנית?

boli19
שימו לב! השרשור הזה בן 520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי אימובילייזר וקודנית
וגם אזעקה של קוברה שניתקתי כי היא לא הפסיקה לצפצף

איזה עוד אמצעים יש כדי למנוע גניבה? או שזה פשוט אבוד מראש ואם גנב רוצה את הרכב

הוא יעקוף כל מערכת הגנה?

חשבתי להתקין מכשיר איתור GPS ברכב, אבל לא בטוח כמה זה יועיל אם הרכב ייגנב

מה לגבי מפסקים של ניתוק מתח כמו שהיו עושים פעם ושמים אותם במקום נסתר

זה משהו שעדיין עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת השאלה הזאת? יש היום בדיוק מה שהיה תמיד:כספות למחשבי הרכב, ניתוקים, GPS, איתורן, ריתוקי הגה ודוושות, חסימת רכבים ע"י בולדוזורים, בית מאובטח ושומרים עם נשק קל...כמה אתה רוצה ויכול לשקיע כדי לשמור על הכלה והאם זה שווה בכלל.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי מה אפשר לעשות בתקציב לא גדול, כמה מאות שקלים.
למשל האם כפתורי ניתוק נסתרים באמת יקשו על גניבה?
מה עדיף כפתור ניתוק משאבת דלק או כפתור לניתוק הסוויץ'?

אין לי רכב יקר - שווה 20K , אבל אין לי גם הרבה כסף ובשבילי זה המון כסף

השקעתי את מה שהיה לי, לא רוצה להתעורר בוקר אחד בלי רכב.

באיזה אמצעים אתם משתמשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרבה הצער, אם הרכב נדרש ע"י גנבים, הם פשוט יגנבו אותו. כל האמצעים שהוזכרו לא ממש יעצרו אותם.

ביטוח מקיף זו אפשרות לא זולה, וייתכן שגם בלתי אפשרית ליישום אם הרכב ישן או זול מדי. אבל במידה וניתן לבטח, זה לפחות יחזיר לך מחירון מלא במידה והרכב ייגנב.

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאוטו שמחיר המחירון שלו הוא 20 אלף ש"ח ייגנב, ואסביר למה.

לדעתי, גניבות מכוניות מחולקות לשני סוגים- מכוניות חדשות בנות שנים ספורות, מדגמים נפוצים בליסינג, מוניות או ניידות משטרה (אוקטביה, איוניק, פיקנטו, קורולה) שנגנבים בעיקר לשוק חלקי החילוף.

הסוג השני זה מכוניות נישה- ספורטיביות מסויימות, רכבי שטח (סופות, לנדקרוזר), ומכוניות אספנות מסויימות.

מי שלא שייך לשתי הקטגוריות האלה, לתפיסתי, יכול להיות "קצת" יותר רגוע.

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי כל אמצעי ההגנה הקונבנציונלים כמו אימובלייזר של חברה מוכרת או קודנית, הם דברים שגנבי רכב מכירים,

הם למדו את המערכת ויודעים איך להתגבר עלייה.

פעם הייתה לי מאזדה ישנה שחשבתי שאני חייב להגן עלייה מפני גניבה (מי לא ירצה לגנוב מאזדה ישנה (:).

אז בניתי לה מערכת אזעקה מותאמת אישית,  מעגל פשוט עם מיקרו בקר שמחובר בטור למערכות שונות

לא שונה ממה שמערכות אזעקה מוכרות עשות רק שהמערכת שלי היתה במיקום נסתר וכדי להפעיל אותה,

היה פרוטוקול שלם. כמו כן המערכת הייתה מאתחלת את עצמה כך שכל פעם שרצית להניע את הרכב היית צריך

לנטרל אותה. זה לא היה פרקטי, ואחרי שבועים ניטרלתי אותה. ופשוט השתמשתי במעגל פשוט יותר שלמעשה היה סוויץ

דיגיטלי, שמזהה מתי אתה מנטרל את האזעקה ומחמש אותה מחדש כאשר הרכב כבוי, גם אותה זנחתי.

כל מה שעשיתי הוא רק דוגמה למה ניתן לעשות לבד, התעסקות במערכת החשמל של הרכב בלי ידע מתאים

(ולא היה לי ידע מתאים) היא אף פעם לא מומלצת, ויכולה לגרום לבעיות הרבה יותר רציניות. עד אז תשתמש

במערכות קונבנציונליות

אני הייתה ממליץ לך לעשות דברים למראית עין, גנב עובר רואה קודנית\מנעול הגה\גלגל נעול ברכב ששוה 20k הוא

לא יתאמץ ופשוט ימשיך לרכב הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דברים שאני חושב שיחסית יעילים:

כספת למחשב מנוע. מונעת החלפת מחשב במחשב פרוץ שהגנב מביא.

הצלבת שני חוטים במחבר OBD. ניסיון חיבור כלי פריצה אלקטרוניים ל OBD לא יצליח וכנראה שלא יחפש חווים מוצלבים.

ניתוק בדלות  את השטנגה מהצילינדר של המנעול כך שהאוטו לא יפתח על ידי מפתח פיזי אלא רק על ידי שלט. ולגיבוי להוציא לולאת חוט משיכה למטה באחת הדלתות. 

מנעול מכסה מנוע.

מנעול מוט הגה. לא נוח לשימוש כי מותקן באיזור הדוושות וכל פעם צריך להתכופף בשביל לפתוח ולא מוכר בארץ, צריך להזמין מחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בארץ מנעולי הגה דוושות.

"טירחה" של שתי שניות בנעילה ובפתיחה.

עריכה- Buki חשבתי שהתווכנת למנעול הגה דוושות. 

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כדאי לעשות את השירות של קוברה 15

זה עולה 22 שח והם מתקשרים אם יש שבירת חלון וכו' 

השאלה אם הם לא באים תמיד עם משבש תדרים ואז זה יכול להיות מומלץ 

לפני 10 שעות, Buki כתב:

דברים שאני חושב שיחסית יעילים:

כספת למחשב מנוע. מונעת החלפת מחשב במחשב פרוץ שהגנב מביא.

הצלבת שני חוטים במחבר OBD. ניסיון חיבור כלי פריצה אלקטרוניים ל OBD לא יצליח וכנראה שלא יחפש חווים מוצלבים.

ניתוק בדלות  את השטנגה מהצילינדר של המנעול כך שהאוטו לא יפתח על ידי מפתח פיזי אלא רק על ידי שלט. ולגיבוי להוציא לולאת חוט משיכה למטה באחת הדלתות. 

מנעול מכסה מנוע.

מנעול מוט הגה. לא נוח לשימוש כי מותקן באיזור הדוושות וכל פעם צריך להתכופף בשביל לפתוח ולא מוכר בארץ, צריך להזמין מחו"ל.

הם שוברים את החלון ונכנסים לרכב איך לנטרל את ה ODB ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...