Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תושבת גלגל רזרבי חליפית

b-e-n-n-y
שימו לב! השרשור הזה בן 624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

לפני מס' שנים תושבת הגלגל הרזרבי שלי נהרסה, מדובר ברכב רנו גרנד סניק 13' שהגלגל מוחזק על תושבת מתחת לרכב ונפתח ע"י בורג מהבגאז'

התקלה הייתה שלא היה ניתן לפתוח את הבורג, הוא היה מסתובב על ריק.

בהזדמנות אחת הצלחנו לחלץ את הגלגל משם ומאז הוא יושב בבגאז' הקטן כשכיסא השביעי מקופל

עקב שימוש עתידי בכיסא השביעי אני רוצה למצוא פתרון אלטרנטיבי להחזקת הגלגל במקומו המקורי

חשבתי פשוט לתפוס אותו עם חתיכת ברזל עבה וחזקה מלמטה ואחת מלמעלה ולחבר ביניהם ע"י איזה חוט או כבל

יש לכם אולי רעיון פרקטי איך לעשות את זה ובאיזה חומרים להשתמש? איזה כבל יחזיק משקל כזה ואיך לקבע אותו שיוכל גם להשתחרר משם בשעת הצורך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

למה לא לנסות לתקן את המקורי? הכי ביטיחותי וכנראה גם הכי נח לשימוש, נשמע מהתיאור שלך שהשתחרר שם איזה אום מהריתוך שלו ולכן הוא מסתובב עם הבורג, אם זה ככה צריך פשוט לגשת למסגר שירתך את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, chezik כתב:

למה לא לנסות לתקן את המקורי? הכי ביטיחותי וכנראה גם הכי נח לשימוש, נשמע מהתיאור שלך שהשתחרר שם איזה אום מהריתוך שלו ולכן הוא מסתובב עם הבורג, אם זה ככה צריך פשוט לגשת למסגר שירתך את זה.

כי אין לי בכלל את המקורי וכזה חדש עולה בין500 אצל הערבים ל1000+ אצל מוסך רגיל 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבל זה לא רעיון טוב זה מסוכן, קפיצה קטנה והגלגל יתנתק מהרכב ויפגע ברכב שנוסע מאחור.

אם כבר אז בורג גדול ועבה אולי יהיה פתרון טוב יותר מכבל.

המנגנון הזה נהרס משימוש לא נכון בו, הוא מאוד עדין ומצד שני מאוד מסורבל, פעולה לא נכונה בו והוא נשבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם, עדיין לא ביצעתי את הרעיון אבל מה שעלה לי הוא כזה

קניתי מין תושבת כזו שבנויה כריבוע מתכת עבה וגדול, בערך 10X10 ס"מ

לריבוע הזה מרותך בורג עבה מאוד

אני רוצה לעשות חור בתחתית הרכב ולהכניס את התושבת בתוך הגלגל ואת הבורג לתוך החור, ולסגור מלמעלה עם עוד ריבוע ומעליו אום חזק מסוג ניילוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לרתך את הבורג לפלטה התחתונה, כי שם לא תהיה לך אפשרות לוודא מידי פעם שהבורג לא משתחרר, מלמעלה אולי כדאי לשים 2 אומים ולהדק אותם בלחץ אחד לשני, מונע שחרור מתנודות הנסיעה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שמדובר בגלגל רזרבי שיושב מחוץ לרכב, יש פה עניין בטיחותי. לא הייתי לוקח סיכון והייתי הולך על הפתרון ה״מקורי״ ולא על אילתורים.

במקרה של תאונה, חברת הביטוח תזמין שמאי ויבדקו את הרכב שלך. חברת הביטוח היא עסק ולא פילנטרופ, הם יחפשו כל סיבה להתנער ממך (וככל שסכום הנזק יהיה גבוה יותר ככה הם ישקיעו משאבים בזה).

הסכנה בפגיעה באחרים פשוט גדולה מידי, לך זה יהיה נוח מן הסתם אבל אתה יכול לסכן ככה אחרים.

אם אתה בכל זאת מתעקש, אז הייתי מנסה לאבטח את הגלגל כמה שניתן (כמו שהזכירו פה ריתוך + ניילוק או גוז׳ונים מאסיביים + ראצ׳ט), קח בחשבון שכשתצטרך אותו זה יהיה הרבה יותר מסורבל לשחרר אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות שאתה צודק שהכבל וההברגה לא מספיקים (חייבת להיות הברגה), אבל מה שצריך לעניין אותך זה שאתה מוגן מבחינה ביטוחית, בתאונה אין לנו שליטה על היקף וחומרת הנזקים.

אם זה מקורי מהיצרן ככה - אתה מכוסה לחלוטין.

אם זה לא - אתה חשוף מבחינת הכיסוי וגם מבחינת תביעות צד ג׳.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...