Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סביבה ידידותית למפתחים מתחילים היכן?

אסטון מרטין
שימו לב! השרשור הזה בן 819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מפתח כשמונה חודשים, לא מוגבל לשפה מסויימת אבל מרגיש הכי בנוח עם cpp ופייתון

מחפש "קארס פורום" לעולם התוכנה ובעברית*.

הרבה שאלות שלא יודע איך לשאול בעיקר על תכנון פרוייקטים נכון ברמה הבסיסית, דרך לגשת לקונספטים מסויימים וכו'
קיימת חיה כזו?

*לא בגלל מגבלה כל שהיא באנגלית.

עריכה אחרונה על ידי אסטון מרטין
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מספיק מפתחים בקארס פורום, רק אומר

• מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

יש מספיק מפתחים בקארס פורום, רק אומר

A Review of Image Super-Resolution | Paperspace Blog

• מצחיק 3
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מאוד כללית, אבל:

ציטוט

תכנון פרוייקטים נכון ברמה הבסיסית, דרך לגשת לקונספטים מסויימים

ממליץ ללמוד דברים בסיסים שקשורים להנדסת תוכנה, כגון:

1. לקרוא קצת על OOP.

2. איך לכתוב דיזיין (SSD) נכון (דיאגרמות, תרשימים, תהליכים, תוכניות בדיקה)

3. ללמוד על design patterns, סוגים שונים, מה השימושים שלהם, מתי להשתמש בכל אחד מהם, יתרונות חסרונות (אפשר להתחיל מפה https://www.tutorialspoint.com/design_pattern/design_pattern_overview.htm).

4. מבני נתונים, דומה לסעיף למעלה (סוגים שונים, שימושים, יתרונות חסרונות).

נראה לי שאלו 4 סעיפים מרכזיים שחובה להכיר לפני שצוללים לעולם התוכנה (בסדר גודל, זה בערך 5-6 קורסים אוניברסטיים)

הייתי ממליץ לך לשאול שאלות ב stackoverflow, אבל די קוטלים שם אם לא יודעים איך לשאול, או, אם קיימת כבר שאלה דומה ופשוט שיכפלת אותה לפני שחיפשת כראוי.

שלב ראשון זה באמת לקרוא כמה שיותר חומר, בעיקר בלוגים ומדריכים מחו"ל (יש בשפע, גוגל + יוטיוב), תתכונן, צריך תחת והרבה בשביל לשבת, ללמוד ולהקשיב, ייקח שעות ולילות.

שלב הבא (בהנחה ובחרת כבר טכנולוגיות) זה באמת לבנות איזשהו פרויקט קטן צדדי, לשים אותו ב גיטאהב עם README נחמד.

עריכה אחרונה על ידי Shaike.Zam
  • אהבתי 2

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את רוב השלבים האלו עברתי במהלך השנה האחרונה מינוס העניין של הdesign patterns שעכשיו מתחיל להתעמק בו יותר,

נמצא בשלב של בחירת טכנולוגיות ולא ממש יודע לאן להמשיך מפה,

אני לוקח קורס FullStack בגון ברייס אבל עוד לא עברו את השלב של ללמוד פייתון בסיסי והקורס מרגיש יותר כמו FullStuck

באופן כללי ניסיתי קצת להתקדם לבד אבל כל עולם הfrontend, UI וכו ממש לא מרגיש לי כמו משהו שהייתי רוצה לעבוד בו 

מצד שני כל תחום הembedded, אלגוריתמים, עיבוד תמונה וכו' חייב תואר ואני לא במצב של לעשות אחד

מצד שלישי אני לא ממש יודע, אני פשוט אוהב תוכנה, אוהב לקרוא, אוהב לכתוב וזה משהו שאני רוצה לעסוק בו למחייתי.

עריכה אחרונה על ידי אסטון מרטין
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Shaike.Zam כתב:

שאלה מאוד כללית, אבל:

ממליץ ללמוד דברים בסיסים שקשורים להנדסת תוכנה, כגון:

1. לקרוא קצת על OOP.

2. לדקור את עצמך *חזק* עם מזלג ולומר שלוש פעמים ביום, בקול רם, "קומפוזישן קומפוזישן קומפוזישן!"

לאור הדוגמאות שאני נתקל בהן יום יום בשטח, אני חושב שצריך *לאסור* לימוד של oop.

Srp וזהו. מי שמיישם srp קודם כול לא יורה לעצמן ברגל (להבדיל מ-oop שזה קודם כול לירות לעצמך ברגל ב-17 שיטות שונות) ודבר שני - הוא מחבב את עצמו מיידית על הבא בתור שמתבקש להחליף/לתקן את הקוד. אהוי! אין side effects! אפשר פשוט לשנות וזה יעבוד!

באופן פרדוקסלי משהו, קידוד הוא למעשה עבודת צוות של אינדיבידואלים. קצת כמו כדורסל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OOP זה משהו בסיסי שחייבים לדעת\להכיר.

בלי זה, אין טעם להתחיל לקרוא על SRP כי הוא בסופו של דבר הוא קובע כיצד עלינו למדל את הקוד בתכנות מונחה עצמים.

הבחור רק מתחיל, שלחתי אותו לקרוא על מידע של מתחילים. אחרי זה, שיקרא על קלין קוד Coupling ו Cohesion, SOLID וכל שאר הקללות.

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

side effects זה דבר נפלא אני לא מבין מה אתה רוצה... לשנות שורת קוד אחת ולשבור מערכת שלמה זה לא משהו שכל אחד יכול לעשות.

לפני 9 דקות, Shaike.Zam כתב:

בלי זה, אין טעם להתחיל לקרוא על SRP כי הוא בסופו של דבר הוא קובע כיצד עלינו למדל את הקוד בתכנות מונחה עצמים.

הבחור רק מתחיל, שלחתי אותו לקרוא על מידע של מתחילים. אחרי זה, שיקרא על קלין קוד Coupling ו Cohesion, SOLID וכל שאר הקללות.

מכיר קצת את הנושא..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Shaike.Zam כתב:

הפוך גוטה.

תכנות מונחה עצמים אמור לשרת אותי, כשבא לי להשתמש בו פה ושם פעם בשנה, ולא אני אותו.

זה בדיוק מה שאני מדבר עליו כל הזמן. 

באים עם הפרדיגמה העקומה וישר מתחילים ליישם אותה לכל סיטואציה, בלי שכל.

כמה קש אכלתי מזה בתור "המתכנת הבא בתור" (שמפרק הכול ל-fp / unix principle ). בזבוז של חיים שלמים על פארש.

לפני 6 שעות, אסטון מרטין כתב:

side effects זה דבר נפלא אני לא מבין מה אתה רוצה... לשנות שורת קוד אחת ולשבור מערכת שלמה זה לא משהו שכל אחד יכול לעשות

אוהו, לא תאמין כמה כאלה יש. מילא לשבור. לגרום לכך שאף אחד חוץ מהם לא יכול לקרוא את הקוד מרוב inderections וירושות חלקיות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OOP זו טכנולוגיה של שנות השישים...

Desin Patterns זה דבר שכדאי לדעת ברמה התיאורטית.

@Aston Martin תצטרך להיות יותר ממוקד.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, borsood כתב:

נעזוב את ה oop, תבניות עיצוב ברמה התיאורטית?

אבוי מה המהנדסים האחרים אוכלים ממני ב code review אם לא השתמשו בתבנית עיצוב נכונה או שלא השתמשו בכלל.

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, borsood כתב:

קודם כל

כתבתי קוד והוא עובד, איך אני יודע אם כתבתי אותו "נכון"? 

נגיד אם מישהו כמו @Shaike.Zam היה נותן לי בראש אז הייתי יודע מה עשיתי לא בסדר.

אבל אם לא "יתנו לי בראש" מכורח המציאות שיהיו הרבה טעויות שימשיכו איתי הלאה ויהפכו חס וחלילה להרגלים.

דוגמאות לקוד שאשמח לקבל עליהם ביקורת:

lpds

cactus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...