Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש מצלמה- ולא יודע איזו

Yuri Abaev
שימו לב! השרשור הזה בן 936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@falouלא סתם שמתי את ההצעה למצלמה במקום שני. השאלה היא כיצד פות"ש רואה את עצמו מתפתח.

אם כל מה שהוא רוצה זה כלי שזמין לשליפה אין תחליף לטלפון. השאלה היא כמה הוא מוכן להשקיע בו, בידיעה שיוחלף כל 2-3 שנים.

אם הוא חושב להתקדם קצת ויש מחשבה לטווח ארוך אז יש למצלמות "אמיתיות" (בכוונה במרכאות) אופק יותר רחוק. וכיוון שיצריך פחות החלפות מטלפון אולי יחסוך משהו בטווח הארוך. אבל זה תחשיב שכמעט אי אפשר לעשות.

דרך אגב, הדברים לא בהכרח סותרים, אבל זה תלוי ברצונותיו ובתקציבו של פות"ש. אישית נהגתי לרכוש טלפונים זולים, בהחלפה האחרונה הגדלתי תקציב וקניתי  מכשיר ביניים שיש לו כמה וכמה יתרונות, אחד מהם הוא מצלמה סבירה, אם כימלא מהמשובחות שבטלפונים. חוץ מזה קניתי מירורלס קטנה שברור לי שתשרת אותי לפחות כמו 2-3 טלפונים, איכות הצילום שלה בכלל לא ניתנת להשוואה לזו של הטלפון, אבל היא לא נמצאת בכיס כל הזמן, אלא רק בטיולים וכו'.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זוית נוספת בעיניו של חובב צילום ברמה בינונית בסדר גודל של ציוד של 12000 ש"ח בערך. 

ת'כלס אם אתה לא "פריק" של זה אין לך מה לעשות עם מצלמה.

אתה תצלם כל הזמן בפלאפון זה הרבה יותר נוח/זמין/נגיש/ואינטואטיבי

ולטעמי לפחות להתחיל להנות מציוד צילום ייעודי תכין באזור ה4000 ש"ל לפחות. בלי זה תהיה תקוע עם עדשות משעממות שלא נותנות הרבה ערך מוסף.  

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@falou כל החלק של ההתמודדות הטובה יותר עם תאורות בעייתיות השתפר משמעותית בשנתיים האחרונות.

הייתרון

בימינו (אלא מדברים על אופטיקה משמעותית טובה יותר) בלי לערוך תמונה כבר לא שם.

בקיצור - דעתי כמו שנכתב - לp&s גם מודרנית אין יתרון בלי הרבה התעסקות.

היתרון מתחיל מבערך מירורלס וגם שם זה עם התעסקות.

2 התמונות בכוונה בתנאי תאורה בעייתיים כן ?

אני יכול להביא לך גם הפרשים גדולים משמעותית ותמונות באיזורים חשוכים.

118010EF-5EE3-4D41-B895-03BB0CB56F06.jpeg

7F7208A7-7125-4D48-8F7B-506FEB2A90F7.jpeg

690AB0B4-6A89-40E9-8154-616AA1FFE2AC.jpeg

עריכה אחרונה על ידי Liviur

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

ולטעמי לפחות להתחיל להנות מציוד צילום ייעודי תכין באזור ה4000 ש"ל לפחות. בלי זה תהיה תקוע עם עדשות משעממות שלא נותנות הרבה ערך מוסף.  

אפשר בהחלט להתחיל עם קיט שעולה הרבה פחות מ-2000 ש"ח, ואז להתקדם לפי הרצון, הצרכים והיכולת.

מכל מקום, נראה שפות"ש קיבל החלטה הגיונית.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Liviur כתב:

@falou כל החלק של ההתמודדות הטובה יותר עם תאורות בעייתיות השתפר משמעותית בשנתיים האחרונות.

הייתרון

בימינו (אלא מדברים על אופטיקה משמעותית טובה יותר) בלי לערוך תמונה כבר לא שם.

שיפור רציני בזכות החיישנים הגדולים גם (וסביר להניח שגם בזכות אלגוריתמים לעיבוד תמונה).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, dorsht כתב:

שיפור רציני בזכות החיישנים הגדולים גם (וסביר להניח שגם בזכות אלגוריתמים לעיבוד תמונה).

במקרה של אנדרואיד - חד וחלק זו ההתקדמות העיקרית, במקרה של iOS זה גם הארכיטקטורה של המעבדים עם ליבות ספציפיות לML ועיבוד תמונה על אותו שבב + עבודה אגרסיבית על האלגוריתמים.

ההבדל בארכיטקטורה פשוט מאפשר בזמן אמיתי לשפוך יותר מידע מהחיישן ולעבד אותו בנפרד מהCPU/GPU (כמה פריימים ולאחד אותם - בעיקר בתיקוני תאורה).

(במאמר מוסגר - מבחינת אופטיקה - הסמסונגים החדשים לדוגמא התקדמו יותר כנראה - במיוחד בזום)

בנוסף אנחנו מדברים על הפרש עצום ביכולת ƒ/1.5 לעומת 1.8 ומעלה לדוגמא (כמובן יחד עם הגדלת החיישן עצמו שמשנה גם את המשמעות של הפרמטר הזה)

בקיצור - בשנים האחרונות (שנתיים שלוש) היו קפיצות משמעותיות מאוד. לדבר על אייפון 11 היום זה ממש על גבול הלא רלוונטי בהשוואה של מצלמות.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמצם פתוח יותר + חיישן גדול יותר = שיפור בביצועים בייחוד בתנאי תאורה לקויה.

הייתי צריך לחזור לפני כחצי שנה לנוט 8 שהיה לי לכמה ימים, ההבדל במצלמה היה עצום והנוט 8 לא מכשיר מאוד ישן. אפילו בתנאי תאורה טובים הורגש הבדל, שלא נדבר על תנאי תאורה לקויים שבהם ברור שה-S20 אולטרה מנצח בלי להתאמץ והנוט 8 מספק תמונה חשוכה יותר, פחות איכותית ורועשת יותר. רק מחזק את מה שאמרת.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.9.2021 בשעה 07:24, falou כתב:

אני גם ממליץ, במקרה כזה, להשאר עם סמארטפון.

IMG_20200815_064936-01.jpg

אהבתי את התמונה הזו. VIBE של "פארק היורה" :lol:

יצאה מצויין.

בתאריך 20.9.2021 בשעה 07:44, falou כתב:

2012-10-10_14_48_34.jpg

2012-05-23_14_42_29.jpg

אהבתי את הרובה (ואת הבובת טרול). איפה צולם?

לפני 21 שעות, dorsht כתב:

עדשה רחבה:

20210911_161335.thumb.jpg.2a732136cf40d72c2eacaf1d034d38d9.jpg

אהבתי.

אני גם לא מומחה למצלמות וציוד צילום.

אבל, לפי הדרישות של פות"ש- עדיף להישאר עם מצלמת סמארטפון. 

היתרון היחיד של מצלמות "סמי מקצועיות" בעיניי הוא מגוון העדשות שניתן להרכיב, שזה די לא רלוונטי לצילומי המשפחה.

קניתי לפני כמה שנים לצורך צילומי ערוץ היוטיוב שלי מצלמה רצינית, ואין לי עד היום מושג איך משתמשים ברוב הפונקציות שלה... מודה באשמה.

מצאתי את עצמי מצלם לא מעט עם הסמארטפון ליוטיוב. 

המצלמות של היום באיכות לא רעה בכלל, מספיק טוב בשביל הרבה מאד דברים. יחד עם תוכנת עריכה טובה, אתה מסודר.

אם אתה רוצה לראות הבדל בצילומי ווידאו בין מצלמת SLR (שלי: קנון EOS700D) לבין סמארטפון, עשיתי לא מזמן סרטון ליוטיוב שבו השתמשתי בשתיהן (UNBOXING לגרניק נטען). תוכל לראות אותו כאן אם אתה מעוניין.

הצילומים בסדנה ו"מסביב לאוטו" הם עם הטלפון (גלקסי S8). הדגמת הגרניק נעשתה עם הקנון. קפוץ לדקה 9:36 (קנון), 11:50 (סמארטפון), 12:18 (שוב קנון), ויש עוד כמה מעברים בין 2 המצלמות לאורך הסרטון.

והמצלמות התקדמו מאז שהסמארטפון שלי יצא לשוק. רק אומר...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ברווז כתב:

אהבתי את התמונה הזו. VIBE של "פארק היורה" 

תודה

לפני שעה, ברווז כתב:

אהבתי את הרובה (ואת הבובת טרול). איפה צולם?

מוזיאון קלצ׳ניקוב, איזבסק, רוסיה.

התמונה נועדה להראות פירוט ב-ISO גבוה במצלמה קטנה בת עשור... כתמונה היא לא יצאה מעניינת.

לפני 19 שעות, yd b-4 כתב:

יש מספיק חובבי צילום שמצלמים עם עדשה אחת. למעשה, כמה מגדולי הצלמים בהיסטוריה מצלמים עם עדשה אחת. זו שאלה של סגנון.

אם מביאים בחשבון גם ציוד משומש, אז אפשר למצוא ציוד צילום לחובב גם בפחות.

השאלה היא לא שאלה של תקציב כמו שאלה של איך הצלם מצלם ומה הוא רוצה לקבל מהתמונות. כמה הוא מתכוון לעבד אותם, מה הוא רוצה לדעת על צילום וכו׳.

לפני 16 שעות, Liviur כתב:

בקיצור - בשנים האחרונות (שנתיים שלוש) היו קפיצות משמעותיות מאוד. לדבר על אייפון 11 היום זה ממש על גבול הלא רלוונטי בהשוואה של מצלמות.

אני לא רואה שום קפיצה משמעותית, זה הכל ז׳רגון של היצרנים. החיישנים קצת יותר גדולים, הצמצם אולי קצת יותר פתוח, העיבוד אולי יותר מהיר, אבל כל עיבוד אוטומטי הוא בסה״כ כיוונון לאיזה כללים ממוצעים, וזה נראה תמיד אותו הדבר.  

מצלמת סלולרי היא עדיין מצלמה של חיישן קטן עם עדשה לא משהו. תשים אותה מול האור, והלכה כל הניגודיות של התמונה. צלם סצינה עם טווח דינמי רחב, ואין איך למתוח את הטווח הזה עבור החיישן הקטן. השימוש ב-stacking לצילום לילה, יעיל כל זמן שהאובייקט לא זז. עם כל הכובד לטשטוש הרקע, שנועד לדמות בוקה (בתור מי שבוקה מעניין לו תעכוז), זה תמיד נראה מלאכותי (אם לומדים לעבוד עם זה, אולי פחות, אבל זה כבר לא ׳אוטומטי׳).

תמונה טובה היא עדיין תמונה טובה, אם התאורה טובה, הקומפוזיציה נכונה, השילוב של הדמויות עם הרקע נכון וכו׳. זה נכון בלי תלות במצלמה. אבל קסמים ממצלמות סלולריות, עוד לא ראיתי.

בינתיים עוד מוכח, אין פתרונות פשוטים לבעיות מסובכות, והגודל קובע. 

• אהבתי 2

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, falou כתב:

תשים אותה מול האור, והלכה כל הניגודיות של התמונה. צלם סצינה עם טווח דינמי רחב, ואין איך למתוח את הטווח הזה עבור החיישן הקטן. השימוש ב-stacking לצילום לילה, יעיל כל זמן שהאובייקט לא זז.

החלק הזה פשוט לא נכון כי מתמשים בשילוב של Laidar עם כמה חשיפות שונות כדי ליצור תמונה עם טווח דינמי רחב.

זה לא רק stacking עבור מצב לילה.

התומנה של הילדים עם המפל צולמה לפנות בוקר באיזור חשוך לגמרי חוץ מהמפל.

וכנ״ל התמונה בשלג תוך כדי ריצה של הכלבה מול השמש בזריחה. תמונה בלי הדברים האלו היתה גמורה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מתאר הוא צילום בכמה חשיפות, וכפי שכתב @falou  הוא מתאים לאובייקט יציב - ואני מוסיף - גם מצלמה יציבה. אני לא יודע כמה זמן לוקח לאייפון לצלם את הסדרה, אבל אם הבנתי נוכן מה שאתה מתאר זה לא פריים בודד אלא כמה המצולמים בזה אחר זה.

דרך אגב כתבת "החל ממירורלס" - אז תיקון קטן - מירורלס ו-DSLR מקבילים לחלוטין מבחינה אופטית. למעשה למירורלס הרבה מאד יתרונות והוא דוחק את ה-DSLR.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

מה שאתה מתאר הוא צילום בכמה חשיפות, וכפי שכתב @falou  הוא מתאים לאובייקט יציב - ואני מוסיף - גם מצלמה יציבה. אני לא יודע כמה זמן לוקח לאייפון לצלם את הסדרה, אבל אם הבנתי נוכן מה שאתה מתאר זה לא פריים בודד אלא כמה המצולמים בזה אחר זה.

אכן.

ומעט מאוד זמן, ולכן ציינתי את זה לתמונות ביום.

לפני שעה, sperial כתב:

דרך אגב כתבת "החל ממירורלס" - אז תיקון קטן - מירורלס ו-DSLR מקבילים לחלוטין מבחינה אופטית. למעשה למירורלס הרבה מאד יתרונות והוא דוחק את ה-DSLR.

הכוונה מבחינת תמחור - כי ברוב המקרים מירורלס יהיו עדיין זולות מDSLR.

אני מסכים לגמרי - ולכן ה״מצלמה האמיתית״ העדכנית שיש לנו כרגע היא מירורלס ולא DSLR יותר (וגם היא מעלה אבק אבל זה כבר סיפור של זמינות ונוחות)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה טועה, אבל צריך להשוות מצלמות עם תכונות דומות. בדרך כלל המירורלס יהיו עם יותר פיצ'רים, עדיפות לגמרי בצילום וידיאו, והחסרון המרכזי חיי הסוללה יהיו קצרים בשל בתצוגה האלקטרונית, גם בעינית וגם על המסך האחורי. אגב, אישית אני מעדיף לצלם דרך עינית, המצלמה הרבה יותר יציבה - והמצלמה שלי היא בעלת ייצוב כפול, גם בסנסור וגם בעדשה, כך שמדובר באיזה 5-6  סטופים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...