Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת ממיר קטליטי בקיה סיד 2017

Dazy
שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי קיה סיד 2017. הרכב נכשל בטסט עקב ערכי זיהום אוויר גבוהים. הרכב נרכש 3.5 חודשים לפני שנכשל בטסט עם כ95 אלף קמ ונסעתי עליו כ2000 קמ בלבד. במוסך ניסו לבצע ניקוי שהוערך ב80% הצלחה והוסבר שאם לא יסתדר אז יהיה צריך להחליף את הממיר הקטליטי ויקזזו מעלות הממיר את עלות הניקוי. הניקוי לא עזר. במוסך יש מכשיר שבודק את ערכי זיהום האויר כמו בטסט. הוסבר שלא נמצא במערכת ממיר משומש בקילומטראז נמוך והאופציה כעת היא ממיר קטליטי חליפי תואם מקור בעלות 5000 שח כולל מעמ וכולל עבודה. אציין כי כשהרכב עבר לרשותי כבר הרגשתי שהרכב לא סוחב. האם אי סחיבה של רכב קשורה לכך שהממיר הקטליטי תקול?
עוד אציין כי הרכב עבר בדיקה לפני קניה במכון מטעמי אך ממכון הבדיקה הוסבר כי אינו מבצע בדיקת זיהום אויר כמו בטסט ושיש הנחיות של משרד התחבורה מה צריך כדי לפתוח מכון רישוי והוא עומד בהנחיות. לצערי, הנחנו שאם הרכב עבר בדיקה אז הוא בהכרח תקין וחשבנו שאולי אי הסחיבה קשור בגיר הרובוטי. אני עוד מנסה לבדוק עם החברה שממנה קניתי את הרכב שיבדקו מה אפשר לעשות ומניחה שהקלקול לא נגרם במשמרת שלי אך לצערי לא במכלולים שבאחריותם. במוסך הסבירו כי כל פתרון אחר כגון תוסף וכו זה פלסתר ואולי יפתור באופן זמני את הבעיה אך לא יחזיק. עוד אציין כי לא נדלקה נורית בקרה המצביעה על תקלה אך הרכב נכשל בטסט. לא עזר גם ניקוי מצערת.. אשמח אם יש למישהו הצעות ייעול.

עריכה אחרונה על ידי Dazy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן יש קשר בין חוסר סחיבה לבין הממיר. מה שמוזר לי שברכב 2017 כבר הלך ממיר. זה מעיד על איכות על הפנים של הממרים של קיה/ יונדאי על איכות הדלק בארץ.

נקיון רציני יכול לפתור לך את העסק גם באופן לא זמני, אבל אם כבר ניסו אז כנראה שאי אפשר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה נקנתה במקור כפרטית? או שהייתה בליסינג במקור?

בעקרון לקיה סיד פרטית יש 7 שנות אחראיות. אני לא בטוח אם על הממיר הקטליטי, שווה לבדוק ולשאול.

אולי אם יש 7 שנות אחראיות אבל לא על הממיר בכל זאת החברה תקח חלק מהאחראיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, netanel1014 כתב:

כן יש קשר בין חוסר סחיבה לבין הממיר. מה שמוזר לי שברכב 2017 כבר הלך ממיר. זה מעיד על איכות על הפנים של הממרים של קיה/ יונדאי על איכות הדלק בארץ.

נקיון רציני יכול לפתור לך את העסק גם באופן לא זמני, אבל אם כבר ניסו אז כנראה שאי אפשר.

כמה מקרים של ממיר פגום ברכב די חדש אתה מכיר בקיה/יונדאי?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, D4K כתב:

בעקרון לקיה סיד פרטית יש 7 שנות אחראיות. אני לא בטוח אם על הממיר הקטליטי, שווה לבדוק ולשאול.

נקנתה מליסינג. תודה על התשובות. לגבי איכות הדלק בארץ, זה לא קרה לי ברכבים קודמים ישנים יותר שהחזקתי בהם תקופה ארוכה יותר אז לא יודעת אם להאשים את הדלק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר מקרה של קיה אופטימה 2014, עם 75 אלף קילומטר,  מטופלת במורשה קיה בלבד ובזמן..

היו רעידות ובמוסך אמרו שחתיכות מהממיר חדרו למנוע (מניח שממיר קדמי) והרסו אותו -הלכה בוכנה, הוחלף מנוע ב-12 אלף ש"ח...

אני בטוח שזה לא מקרה כזה חריג

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.8.2021 בשעה 10:45, D4K כתב:

נקנתה מליסינג. תודה על התשובות. לגבי איכות הדלק בארץ, זה לא קרה לי ברכבים קודמים ישנים יותר שהחזקתי בהם תקופה ארוכה יותר אז לא יודעת אם להאשים את הדלק. אעדכן שבינתיים חברת הליסינג הסכימה שארכוש את הממיר הקטליטי דרכה כדי לבוא לקראתי. דיברו על ממיר חדש תואם מקור בסך 1000 שח בעוד שבמוסך דיברו על כ5000 שח כולל מעמ וכולל עבודה. האם ההפרש נשמע סביר? אין לי פיצול של סכום של 5000, כמה מתוך זה עבור עבודה אבל לפי מחיר שניתן לי לממיר חדש אז אני מעריכה את העבודה בכ600 שח בלבד. מה צריך לבדוק בממיר מחברת הליסינג כדי לוודא שאכן חליפי תואם מקור? הבנתי שמממיר חליפי צריך להתרחק.. והוא בסדר גודל עלות כזו..אני לא רוצה לשלם זול וליפול כמובן..

עריכה אחרונה על ידי Dazy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Dazy כתב:

נקנתה מליסינג. תודה על התשובות. לגבי איכות הדלק בארץ, זה לא קרה לי ברכבים קודמים ישנים יותר שהחזקתי בהם תקופה ארוכה יותר אז לא יודעת אם להאשים את הדלק. אעדכן שבינתיים חברת הליסינג הסכימה שארכוש את הממיר הקטליטי דרכה כדי לבוא לקראתי. דיברו על ממיר חדש תואם מקור בסך 1000 שח בעוד שבמוסך דיברו על כ5000 שח כולל מעמ וכולל עבודה. האם ההפרש נשמע סביר? אין לי פיצול של סכום של 5000, כמה מתוך זה עבור עבודה אבל לפי מחיר שניתן לי לממיר חדש אז אני מעריכה את העבודה בכ600 שח בלבד. מה צריך לבדוק בממיר מחברת הליסינג כדי לוודא שאכן חליפי תואם מקור? הבנתי שמממיר חליפי צריך להתרחק.. והוא בסדר גודל עלות כזו..אני לא רוצה לשלם זול וליפול כמובן..

לפני שאת רוכשת תבקשי תמונה של החלק ותעלי לפה, אני אגיד לך אם מדובר בחדש תואם מקור או לא. לפי המחיר כנראה שלא, אבל תתני לחברת ההשכרה צאנס ותבקשי לכל הפחות לראות את החלק לפני הרכישה שלו. זה סופר חשוב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מוזר מאוד שלרכב בן פחות מחמש שנים נהרס הממיר.
אני ממליץ לך לגשת למקום אמין כדוג' 'רוני אגזוזים' ברחובות ולבדוק את מערכת הפליטה ברכב שלך, אח"כ תהיה חכם יותר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Trhtkf כתב:

זה מוזר מאוד שלרכב בן פחות מחמש שנים נהרס הממיר.
אני ממליץ לך לגשת למקום אמין כדוג' 'רוני אגזוזים' ברחובות ולבדוק את מערכת הפליטה ברכב שלך, אח"כ תהיה חכם יותר.

מערכת הפליטה נבדקה במסגרת בדיקה לפני קניה במכון מטעמנו.. גם אני חשבתי שאמור להיות קשור אל קטונתי..על ממיר אין בדיקה במכון הבדיקה לפני קניה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.8.2021 בשעה 11:12, yulianx כתב:

כמה מקרים של ממיר פגום ברכב די חדש אתה מכיר בקיה/יונדאי?

מקריאה באתרים רוסים, המון. שם זה מובן מאליו שממיר של יונדאי קיה מהעשור האחרון לא מחזיק יותר מ100k, ובדגמים מסויימים אפילו מתפורר ועושה נזקים כבדים למנועים. 

לא יודע אם הסחורה מגיעה לפה זהה למה שמגיע לשם, אבל אלו העובדות.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט אחד חשוב שאולי יכול לרמז על כיוון לתקלה לא נכתב- הרכב עם מנוע בנזין או דיזל ? 

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, barak5915 כתב:

לפני שאת רוכשת תבקשי תמונה של החלק ותעלי לפה, אני אגיד לך אם מדובר בחדש תואם מקור או לא. לפי המחיר כנראה שלא, אבל תתני לחברת ההשכרה צאנס ותבקשי לכל הפחות לראות את החלק לפני הרכישה שלו. זה סופר חשוב. 

אוקי.. מבירור נוסף עולה שלא מדובר בחדש תואם מקור. לא ממש יצאתי מכל ההסברים שקיבלתי אבל מה שבטוח שלא הציעו לי מציאה גדולה מחברת הליסינג כי גם מקומות אחרים דיברו על מחירים דומים. הסבירו לי שמוציאים חלק מהממיר הקיים ומחליפים את החלק ועל זה נותנים שנה אחריות. מנגד, המוסך דיבר איתי על 5000 שח כולל עבודה ומעמ וממיר חדש תואם מקור.. לא ענה אם מדובר בממיר שאינו סיני ובאיזו חברה מדובר אך הגדיר כל פתרון אחר שדיברו איתנו עליו כעל פלסתר. פרט לכך שלא מצא ממיר מפירוקים מקילומטראז נמוך שאם כן אז היה כן אופציה מבחינתו. מה האופציה המומלצץ וכיצד אני יכולה לדעת שמוכרים לי ממיר חדש תואם מקור לא סיני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...