Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי רכבים חדשים מתייקרים בלי סיבה אמיתית

markb205
שימו לב! השרשור הזה בן 973 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בנוסף לזה, תקציב ל-2020 היה אמור תיאורטית להיות מוגש לכנסת עד 60 ימים לפני תחילת השנה, נניח שאין שם חגים ומועדים אז זה יוצא שהתקציב צריך להיות מוכן ומוגש לכנסת עד סוף חודש אוקטובר של שנה קודמת לשנת התקציב, דהיינו סוף אוקטובר 2019.

הסעיף מחוק יסוד משק המדינה:

ציטוט

(ב)  (1)   הממשלה תניח על שולחן הכנסת את הצעת חוק התקציב במועד שקבעה ועדת הכספים של הכנסת אך לא יאוחר מששים ימים לפני תחילת שנת הכספים, ואולם בתקופה כאמור בסעיף 36א(ב) לחוק-יסוד: הכנסת, תונח הצעת חוק התקציב על שולחן הכנסת במועד שקבעה ועדת הכספים של הכנסת אך לא יאוחר מ-60 ימים לפני היום הקובע כאמור באותו סעיף, ולעניין תקופת 60 הימים כאמור לא יובאו בחשבון מועדי ישראל וערביהם כמשמעותם באותו סעיף;

ובשביל שתקציב יהיה מוכן באוקטובר צריכים לעבוד עליו לפחות כמה שבועות לפני כן, אבל אוקטובר ב-2019 היה מלא חגים:

image.thumb.png.73b980b289e041b5ca93c27467039aa2.png

כלומר נטו היו בחודש הזה בערך 13 ימי עבודה, יכול להיות שזה מספיק זמן להכין תקציב, על בסיס נתונים של סוף ספטמבר 2019

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, falou כתב:

החיסרון: אין תוכניות חדשות ואין בנייה לעתיד.

יש תוכניות חדשות ובנייה לעתיד, אולי לא ברמה  מספיקה.

אני באמת שואל, קראת את התקציב שעל בסיסו יש תקציב המשכי, או שאתה ניזון רק מהתקשורת?

עריכה אחרונה על ידי דור--
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תוכניות חדשות, כי אין תקציב שמיועד להם. יש תוכניות רק בתוך מסגרת התקציב.

אני לא יודע אם עשית בחיים שלך תקציב, אפילו לעסק של שלושה אנשים. תקציב הוא לא רק מה מותר לעשות עם הכסף, הוא גם נותן יעדים ומדדים לעשייה. בלי זה, הנזק מצטבר, כי לא עושים התאמות. 

לא צריך תקשורת כדי להבין שזה לא תקין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחילים הפוך, מגדירים יעדים ואז בונים תקציב (מה שמכריח לתעדף כי השמיכה תמיד קצרה).

וכמובן שיעד שהוגדר בלי מדד הצלחה, זה לא יעד.

• אהבתי 1
כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, falou כתב:

אני לא יודע אם עשית בחיים שלך תקציב,

בעבר עבדתי בחברת ייעוץ גדולה, ובמקרה שימשתי  כיועץ חיצוני מטעמם באגף התקציבים ולחשכ"ל.
חלק מהפרוייקטים שהשתתפתי בהם התפרסמו בגלובס ובעיתונות כלכלית. למותר לציין שהכתבות בתקשורת לקו בחסר ונראה שחוץ מרצון להשיג ספין - הכתב עצמו לא הבין וטעה בפרטים ובמסקנות.

אני חוזר ואומר: כמובן שהעדר תקציב  לאורך שנים ממושכות יגרום לתעדוף לקוי ולנסיגה לאחור. אין ספק.
דיברנו על המצב שבו מדינת ישראל הייתה בשנים האחרונות, ופה אני אומר שחוץ מההיסטריה שהתקשורת יצרה בסיסמה "אין תקציב" כתעמולת בחירות - בפועל ההיסטריה לא במקומה.
היה תקציב המשכי וידעו לעשות התאמות. את המענקים לעסקים והחל"ת המוגדל העבירו למרות שהם לא היו במסגרת תקציב המשכי. ובכלל, גם אם היה תקציב חדש מאושר לשנת 2020, הוא לא היה מכיל התייחסות לקורונה.

תוכניות פיתוח מדיניות משתרעות על פני תקופות ממשכות, וזה לא משהו שמשתנה כל יום. במילא רוב התקציב השנתי הוא העתק הדבק של שנה קודמת +/- התאמות לצפי הכנסות, וזה הטיעון שבו משתמשים אלה שמצדדים בתקציב דו שנתי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, דור-- כתב:

אני חוזר ואומר: כמובן שהעדר תקציב  לאורך שנים ממושכות יגרום לתעדוף לקוי ולנסיגה לאחור. אין ספק.
דיברנו על המצב שבו מדינת ישראל הייתה בשנים האחרונות, ופה אני אומר שחוץ מההיסטריה שהתקשורת יצרה בסיסמה "אין תקציב" כתעמולת בחירות - בפועל ההיסטריה לא במקומה.
היה תקציב המשכי וידעו לעשות התאמות. את המענקים לעסקים והחל"ת המוגדל העבירו למרות שהם לא היו במסגרת תקציב המשכי. ובכלל, גם אם היה תקציב חדש מאושר לשנת 2020, הוא לא היה מכיל התייחסות לקורונה.

מה זה ״שנים ממושכות״?

שלוש?

חמש?

ההיסטריה היא שהמנהל התקין נזנח לטובת תמרונים פוליטים, ובמבחינה זו ההיסטריה לגמרי במקומה. כמו שנכתב בו, בארה״ב לא מאפשרים את זה. כמובן שאנחנו לא מדינה ברמת הניהול והארגון של ארה״ב. פה אפשר להתגלגל משנה לשנה, איך שיוצא, והכל בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנים ממושכות זה יותר משנה וחצי.

למעשה בד"כ כשאומרים "שנים" מתייחסים ל-3 שנים ומעלה, כי אחרת נוטים בעברית לומר "שנתיים".

זה לא עניין של מנהל תקין - אלא ניצול של פרצה ע"י גורמים פוליטיים לצרכים פוליטיים, וזה - איך לומר, צפוי מגורמים פוליטיים.

ואחרי כל זה אני הייתי ונשארתי נגד זה שביבי לא העביר את התקציב בשביל לשרת את הצרכים הפוליטיים, וכמובן שלא בחרתי בו בקלפי.

בכל מקרה - ההיסטריה לא התרכזה אף פעם סביב העניין הפוליטי - אלא "הצד השני" היה היסטרי סביב זה שהיעדר תקציב דופק את המדינה מבחינה כלכלית.

ואז הסתובב והעביר חוק שאפשר להעביר את תקציב המדינה כמעט בסוף שנת הכספים 🤣, כלומר שימוש פוליטי בתקציב, לצרכים פוליטיים. ועדיין לא קוראים לזה "מנהל תקין", או מדברים על זה שהיעדר התקציב דופק את המדינה מבחינה כלכלית, כי עכשיו זה משרת אותם.

מסתתר פה איזה משפט על כלבים ופשפשים.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, falou כתב:

מה זה ״שנים ממושכות״?

שלוש?

חמש?

ההיסטריה היא שהמנהל התקין נזנח לטובת תמרונים פוליטים, ובמבחינה זו ההיסטריה לגמרי במקומה. כמו שנכתב בו, בארה״ב לא מאפשרים את זה. כמובן שאנחנו לא מדינה ברמת הניהול והארגון של ארה״ב. פה אפשר להתגלגל משנה לשנה, איך שיוצא, והכל בסדר.

לא יודע כמה זה שנים ממושכות, זה בדרך כלל נתון שנוקבים בו אחרי שמסתכלים לאחור ומבינים שקפאנו במקום.
וזה לא המצב הקיים. כלומר, ניתן לשלול ששלוש השנים שעברנו עד עכשיו הן שנים ממושכות.

ושוב, יש דעות מקצועיות רבות שטוענות שתקציב דו שנתי עדיף. אל תשכחו שיש הבדל מהותי בין חברה שמגבשת תקציב מדי שנה ושהמטרות שלה עיסקיות לחלוטין, לבין פוליטיקאים שמתערבים בתקציב ובחלק קטן מהמקרים המטרות שלהם מכוונות להישג לטווח קצר(ורווח פוליטי) על פני רווח ארוך טווח שישרת את האוכלוסייה.
דווקא בתקציב דו שנתי נוצר יותר זמן של שקט תעשייתי.

אני לא קובע מה נכון, והיכרותי עם התקציב של מדינת ישראל עדיין לא מספיקה בשביל לקבוע משהו.
הדבר היחידי הוא שההיסטריה שפומפמה בלי סוף בתקשורת היא מוטעית, מלחיצה ונועדה לצורך פוליטי ולא כי מישהו באמת חשב שאנחנו באסון כלכלי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא התקציב, למרות היותו מענייין לכשעצמו, אינו נושא השרשור. והתקציב גם בהיותו "פוליטי" אינו הגורם לעליית המחירים.

יהיו כאלה שיאמרו שכן - בשירשור, אין תקציב לרשויות, לנמלים, לעבודות שונות, יש פגיעה בתשתיות , למשל בנמל, ואז יש התראכות מועדי אספקה ונוצר חוסר/ירידה בהיצע והביקוש נותר גבוה ולכן עולים המחירים.

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, דור-- כתב:

לא יודע כמה זה שנים ממושכות, זה בדרך כלל נתון שנוקבים בו אחרי שמסתכלים לאחור ומבינים שקפאנו במקום.
וזה לא המצב הקיים. כלומר, ניתן לשלול ששלוש השנים שעברנו עד עכשיו הן שנים ממושכות.

ושוב, יש דעות מקצועיות רבות שטוענות שתקציב דו שנתי עדיף. אל תשכחו שיש הבדל מהותי בין חברה שמגבשת תקציב מדי שנה ושהמטרות שלה עיסקיות לחלוטין, לבין פוליטיקאים שמתערבים בתקציב ובחלק קטן מהמקרים המטרות שלהם מכוונות להישג לטווח קצר(ורווח פוליטי) על פני רווח ארוך טווח שישרת את האוכלוסייה.
דווקא בתקציב דו שנתי נוצר יותר זמן של שקט תעשייתי.

אני לא קובע מה נכון, והיכרותי עם התקציב של מדינת ישראל עדיין לא מספיקה בשביל לקבוע משהו.
הדבר היחידי הוא שההיסטריה שפומפמה בלי סוף בתקשורת היא מוטעית, מלחיצה ונועדה לצורך פוליטי ולא כי מישהו באמת חשב שאנחנו באסון כלכלי.

לא מדבר על תקציב חד או דו שנתי. אני כן קבוע שלא להעביר תקציב, ככלי פוליטי, זה - לא נכון.

זה לא נכון ציבורית ויש לזה מחיר על תפקוד המדינה.

אף אחד "בתקשורת" לא אמר שאנחנו "באסון כלכלי" כי אין תקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסון זו מילה חריפה, אבל נזק מצטבר לטווח ארוך בהחלט. אבל בואו לא נשכח שאין אף גורם "עיתונאי" שלא מציג מפוזיציה.

לנושא, המחירים כעת עלו ואם נשפוט על פי נסיון העבר - הם לא ירדו. 

• אהבתי 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.8.2021 בשעה 12:16, SlowRide כתב:

איך אומרים בשרשור הקורונה, חכה שבועיים.

אמנם בעניין הזה מדובר בשנים ולא שבועות, אבל בסוף משלם המיסים ישלם על כל החגיגה עם ריבית והצמדה, כמו תמיד. 

את דעותיי בקשר להעדר תקציב ציינתי כמענה לתגובה הזו. 
התייחסתי בהקשר של הטענות לנזק כלכלי. בוודאי שמניעת העברת תקציב רק בשביל להתנגח פוליטית (ואפילו אם לא נגרם מזה נזק כלכלי) היא תופעה לא ראויה של נבחרי ציבור.

בעניין התייקרות המחירים, לתפיסת עולמי המוצר התייקר כי הוא השתפר.
מי שרוצה לרכוש משפחתית במחיר של לפני 15 שנה, יכול לרכוש תת-משפחתיות של היום שהם דומות למשפחתיות דאז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, falou כתב:

אני כן קבוע שלא להעביר תקציב, ככלי פוליטי, זה - לא נכון.

אבל זה משפט שהוא נכון גם כשביבי לא מעביר תקציב כדי ללכת לבחירות בלי לתת לגנץ להיות ראש הממשלה בזמן המעבר, אבל גם כשבנט ולפיד לא מעבירים תקציב ומשנים לצורך כך חוק יסוד כדי שיאפשר להם להעביר את התקציב, כשהוא כמעט ולא רלוונטי יותר (סוף אוקטובר).

לפני 2 דקות, falou כתב:

אף אחד "בתקשורת" לא אמר שאנחנו "באסון כלכלי" כי אין תקציב.

אז לא הקשבת טוב.

הנה דוגמא אחת:

ציטוט

כץ צודק. מבחינה כלכלית ומשקית, מדובר באירוע מסוכן וחסר תקדים, שבו שבוע לפני המועד המתוכנן איש אינו יודע על איזה תקציב יסוכם לבסוף, אחרי שבעה חודשים שבהם מתנהלת מדינת ישראל בתקציב המשכי. כל זה קורה בשיאו של המשבר הכלכלי הגדול בהיסטוריה של המדינה.

ונחש מה - זה היה ביולי 2020, כשלא היה תקציב ל-2020, היום אנחנו באוגוסט 2021 כשאין תקציב ל-2021 (כלומר אין תקציב ליותר זמן) וגם התקציב הצפוי, אמור להגיע עד סוף אוקטובר.

And wait for it, המשבר הכלכלי בינתיים גדל, לא קטן.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נשמור על פוליטיקה מחוץ לשרשורים שלא נוגעים לפוליטיקה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.8.2021 בשעה 13:01, markb205 כתב:

לאחרונה יש ביקוש גבוה לרכבים חדשים. 

היצרנים לא מספיקים ליצר בשל בעיית השבבים שפוגעת בהמון ענפים. 

אבל למה היבואנים מנצלים זאת להגדלת הרווח על כל רכב? 

עד מתי היבואנים יעשו כאן מה שהם רוצים? 

לובינסקי בפרט, מעלים מחירים באופן קבוע בלי סיבה. 

במחילה, אחזור לנושא המקורי של השרשור. 

נראה לי שדווקא פתחת עם הסיבה לעליות המחירים. 

אני יודעת שלא נהוג להגיד כאן בקול שיצרני רכב גם נוהגים להעלות מחירים, אבל זה קורה. 

במיוחד עכשיו, הייצור מוגבל, הביקושים בעולם עולים על כושר הייצור, יש הוצאות קבועות שנדרש להעמיס על פחות יחידות מיוצרות -> מעלים מחירים. 

יצרני רכב נמצאים בעמדה של כוח, אם יבואן ישראלי מתנגד לעליית המחירים הם ישמחו להפנות את הקצאות הייצור שלהם לשווקים אחרים, זה בסדר. 

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 973 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...