Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בהתמודדות מול עיסקה בלתי הוגנת

פיני חד
שימו לב! השרשור הזה בן 996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

לפני מספר ימים קניתי טויוטה ממגרש, נראה ותיק ואמין וכך גם התרשמתי מביקורות ברשת ואינדיקציות נוספות.

מדובר בטויוטה בת 3, בבעלות ליסינג, עם 110000 ק"מ. נראתה טוב, ראיתי פלט טיפולים שיגרתיים במוסך טויוטה, הסוללה מבוטחת והכל נראה בסדר.

לצערי, לא בפעם הראשונה ועקב אילוצי זמן ומקום, הסתפקתי בפלט הנ"ל ולא לקחתי לבדיקה מסודרת במכון.

הגעתי היום לסוכנות טויוטה, וגיליתי שאחרי כ-5000 ק"מ הוחלף מנוע לאחר תאונה ועוד כמה דברים שבהמשך אצלם ואעלה לכאן.

לפני שאני מתקשר בכלל למגרש, השאלה היא מה צריך להיות הכיוון - האם לנסות לבטל את העיסקה, יש סיכוי שהם יסכימו ללא תביעה וכו'?

בהנחה שהרכב תקין וטוב (ככל שהבנתי רכב נסע מאז 100000 ק"מ) וכל הסיפור הוא ירידת הערך במכירה, אולי כדאי להישאר איתו ולדרוש פיצוי כספי?

אני מעדיף לבוא עם תביעה שהם יוכלו לספוג ולסגור את העניין בלי בית משפט.

אשמח לעצותיכם.

תודה  רבה!

פיני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והתאונה לא הופיע בבדיקה שהם הציגו לך? יש דו"ח שמאי בטויוטה?
בכל מקרה לדעתי אתה צריך לקחת לבדיקה עצמאית ולראות מה המשמעות האמיתית של התאונה (במידה והיא לא הופיע בדו"ח שלהם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטויוטה הוציאו לי היסטוריה, מצוין שם ש"בדיקת רכב לא מניע - נמצא רכב לאחר תאונה". במדרש הראו לי פלט טיפולים שאני פירשתי כהיסטוריה. זה לא אצלי כעת, אני חושש שהיה שם איזשהו זיוף  - אם כן אשמח כי זו עילה מובהקת לתביעה.

תיכף אעלה צילום.

WIN_20210728_113614.JPG

WIN_20210728_113439.JPG

עוד דבר, האם כדאי שאפסיק ליסוע ברכב כדי שלא יצבור עוד ק"מ שיקשו על ביטול העיסקה? יש לי רכב נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמור להיות אצלי. בוודאות אין איזכור לכלום, נראה כמו טופס סטנדרטי שבו אני מתחייב שאני מודע למצב הרכב ולא יהיו לי תלונות וכו'...

אגב, צריכת הדלק שמדדתי בינתיים העלתה 14.6. נסיעה ברובה בינעירונית רגועה. לא מעלה חשד לבעיה?

כרגע האוטו בבדיקה במכון. נראה מה יהיו התוצאות.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון:

הבדיקה תקינה לגמרי. יש כמה דברים שלדברי הבוחן שיגרתיים לרכב בן 3. מצויין בהיסטוריה משהו לגבי פקק נוזל קירור, כנראה שהמיכל נשאר פתוח והרכב התחמם עד מוות. זה קרה בגיל 3 חודשים והותקן מנוע חדש לגמרי.

השילדה תקינה ואין סימני תאונה.

למעשה הבעיה היחידה תהיה כשארצה למכור ואצטרך לספר סיפורים ואולי להוריד מחיר.

מה אתם הייתם עושים? לעשות עניין ולנסות לקבל פיצוי? אשמח לחוו"דכם המלומדת.

תודה  רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תגיד תודה שזה המצב, זה היה יכול להיות הרבה יותר גרוע.

אתה יכול לדבר עם המגרש אבל אני דיי בטוח שהוא ינפנף אותך כי לא נראה לי שיש לך עילה לתביעה בבית משפט.

בכל מקרה פעם הבאה כשקונים רכב (ולא משנה ממי) לא מקצרים ותמיד לוקחים לבדיקה במכון מומלץ שאתה בחרתה.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצו"ב טופס הבדיקה. אשמח לחוו"ד החברים.

תודה רבה.

מקווה שהצלחתי להפוך את התמונה.

20210728_212135.jpg

עריכה אחרונה על ידי פיני חד
חבל על הצוואר שלכם...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוח מאוד מטושטש ולא ניתן לקריאה.
תבצע סריקה חוזרת.

תאסוף כמה שיותר מסמכים שמעידים שהוחלף מנוע חדש לגמרי (לא מפירוק וכו'), שיהיו לך לכשתרצה למכור את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שלמדת להבאה שלא מבצעים ככה עסקאות רכבים.

לקחת לבדיקה במכון שאתה בחרת זה דבר בסיסי והכי מוכר

אתה תמיד יכול להגיד דפקו אותי ואנשים רמאים וכו וכו בסוף גם עליך יש אחריות אנחנו לא בשוויץ (גם שם לא חסר אבל למטאפורה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נא לצלם בבקשה את כל הדפים שהועלו, עם פלאש או לכל הפחות בתאורה סבירה.

לפני 9 שעות, פיני חד כתב:

מצויין בהיסטוריה משהו לגבי פקק נוזל קירור, כנראה שהמיכל נשאר פתוח והרכב התחמם עד מוות. זה קרה בגיל 3 חודשים והותקן מנוע חדש לגמרי.

זה בעצם בתוך תקופת האחריות?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Nakamichi כתב:

לתבוע על מה?

לרכב הוחלף מנוע לחדש לפני 3 שנים עקב תקלה.

מהסיבה הפשוטה, במידה והיה מצוין בגילוי נאות שהוחלף מנוע - ייתכן ש- @פיני חד לא היה רוכש את הרכב.

בתאריך 28.7.2021 בשעה 14:16, פיני חד כתב:

הבדיקה תקינה לגמרי.

קבל טיפ בחינם: הבדיקה הראשונה שעושים לרכב היא היסטוריית טיפולים מלאה.

אני יודע שהסוחר הציג לך עמודים בודדים וכנראה הסתיר את החלפת המנוע, האם נעזרת במישהו שמבין בתחום?

האם מישהו מלבדך עיין בדפים האלה?  

לסיכום - כל מקרה הוא שיעור לחיים, תהנה מהרכב ותתחדש.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...