Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלה מבינינו שהחליפו רכב שחור ללבן: למה עשיתם את זה?

קריאטיב אגרסיב
שימו לב! השרשור הזה בן 1055 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 35 דקות, robertf כתב:

הבנת לא נכון.
ציפוי PPF יגן מפני שריטות, שפשופים, אבנים קטנות וכו׳, לא נאנו.

תודה על התיקון.

אם תוכל להרחיב מה זה ציפוי PPF אני אשמח.

חשבתי ששוק הציפויים זה פשוט כל מיני סוגים של ציפויי נאנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה, מדבקה שקופה על הרכב להגנה מפגיעה פיזית בצבע. אבנים, דלתות, שפשופים..

דמיין שזה כמו קייס לפלאפון או מגן זכוכית מבחינת התפקוד.

חיפוש קטן בגוגל יפרט לך המון ומעבר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלפתי רכב אפור כהה(עכבר) ללבן.

יתרונות:
*פחות רואים שריטות במידה ויש.
*פחות רואים תיקוני פחחות במידה ויש.
*הרכב נראה תמיד נקי, הקודם היה נראה אחרי כמה שעות כבר מטונף.
*מבחינת חום חברה שלי טוענת שיש שיפור,אני חושב שזה פסיכולוגי.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי רכב שחור,

הרכב הקודם שלי (עדיין בסמלון מימין, בינתיים..) היה אפור מטאלי כהה,

הרכב הבא שלי, הוזמן לבן,

יש הבדל מהותי בחום ברכב, בטח במדינה שרוב הזמן רותח בה,

ובתור אחד שחולה על רכב נקי ברמת בית מרקחת, השחור היה נוראי, היה נשאר נקי שעה גג,
האפור היה נקי יותר אם כי גם אגר אבק מהר ממש,

הציפייה היא (וזה כבר מוכח אמפירית ברכב החדש שבת זוגתי קנתה) שהלבן "יישאר נקי" זמן רב יותר (עם נאנו).

ציפוי נאנו הופך "לבנים יפים", למהממים,

ראיתי במציאות (בלי להשוות כמובן) לבן פנינה מיוחד של בנטלי עם ציפוי נאנו, זה היה פשוט לא מהעולם הזה.
אבל גם הלבן ה"פשוט" של הארונה של בת-זוגתי, אחרי הנאנו, נראה מעולה, לא פחות.

יש רכבים ששחור פחות מתאים להם,

ההונדה בדגם שהיה לי בשחור נראתה הרבה פחות טוב מהאפור שהיה לי בפועל, חצי מהחיתוכים והעניינים בעיצוב נבלעו,

בכללי, עם החום פה, עדיף בעיני להשאיר את השחורים לאירופה. :-)

עריכה אחרונה על ידי Super_T
  • אהבתי 2

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחור נקי ונוצץ הוא בהחלט מרשים. הענין הוא שהנקי והנוצץ נעלם אחרי שעתיים. גם אם הרכב חונה בחניה פרטית, מצטברת עליו שכבת אבק + כל לכלוך קטן בולט.

אבל בכל זאת, בהשוואה ללבן, סימני שפשוף בולטים הרבה יותר על רכב לבן מאשר על רכב שחור. כשנכנסתי לחניה הורדתי פעם בטעות את השער על הרכב והוא חטף מכה, אחרי PDR כבר לא שמו לב. בפעם אחרת נצמדתי לקפיץ של השער והוא שפשף חזק את הצד של הרכב, אחרי פוליש כבר לא שמו לב. זאת אומרת, אם מסתכלים מקרוב רואים, אבל מהצד אפקט המראה של הצבע השחור מסתיר את זה.

חוץ מזה, גם לבן יכול להרשים כאשר הוא משתלב בפלסטיקה שחורה, ויש רכבים שלבן מחמיא להם, במיוחד לבן מטאלי. אז פה הדילמה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סבלתי מאוד מהגולף השחורה, כל שריטה שפשוף או דנט נראים בולטים ממש - שלא נדבר על אבק.

היו תקופות שהייתי מתעצבן שהאוטו מלוכלכך מאבק שוטף אותו ואז רואה את השריטות והדנטים(לא שמרו על הצבע כלכך פה) והייתי ישר מתבעס אחרי השטיפה - בלבן לא היה לי כזה דבר, מקוווה שלא אצטרך יותר לנהוג ברכב שחור.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי לקח לי זמן למצוא את הרכב וכשמצאתי - היה לבן :(

מבחינת שמירה על ניקיון, על לבן "רואים פחות" אבק, סרווילים, "ג'ינג'ים" וצ'יפים של צבע.

מבחינת החום שבאוטו, לדעתי זה פסיכולוגי לחלוטין, בשני הרכבים בוער בקיץ (מעניין אם יש מבחן שבודק את זה).
אם הייתי יכול - הייתי נשאר עם שחור. אבל גם לבן זה בסדר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק בשני רכבים האחד לבן "שנהב" והשני שחור. 

אין ספק שהרכב השחור זקוק ליותר תשומת לב ובסביבה שלי יש לא מעט אבק מאתרי בנייה סמוכים, אז כמו שכתב  סופרT לא עובר הרבה זמן עד שרואים אבק קל על הרכב אחרי שטיפה. לכן אני מקפיד על maintenance wash תכוף יותר מאשר עם הרכב הלבן. 

באשר לבחירה בצבע, כשקניתי את הלאון הראשונה התלבטתי בין שחור ללבן. אבל כמו שכתב סופרT לגבי ההונדה, בדגם ה 5F של הסיאט הצבע השחור "מעלים" את העיצוב .

מבחינת חום , אין ממש הבדל משמעותי, שני כלי הרכב חונים לא מעט בשמש, לשניהם גג זכוכית (בקיה כל הגג ,פנורמי) בשניהם מושבי עור/אלקנטרה ואני מקפיד לשים צילון על לוח השעונים וההגה בכל חניה שאינה מקורה. ובכל כניסה לרכב אני מפעיל מיזוג על מכסימום והרכב מתקרר תוך פחות מדקה  גם הסיאט וגם הקיה. 

לו הייתי רוכש היום רכב אחר, הבחירה הייתה יותר בכיוון של - מה הצבע שמתאים/יפה יותר לרכב.

מבחינת יופי ופרקטיות לבן-פנינה מטאלי מחמיא למרבית המכוניות. 

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • אהבתי 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי רכבים שחור וכחול כהה מטאלי (כמעט שחור)

שניהם היו מאוד מתחממים לאחר חניה בשמש קייצי וגם רואים עליהם כל שריטה הכי קטנה (swirls) וכל האבק או לכלוך הכי קטן.

שני רכבים האחרונים שלי הם לבן ולבן שנהב - הרבה פחות מתחממים בקיץ וגם, לדעתי, נראים יותר טוב מהכהים, נראים יותר "נקיים" ו "יוקרתיים".

בנוסף גם השריטות הקטנות והלכלוך רואים עליהם הרבה פחות :)

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
  • רעיון טוב! 1

לקסוס IS300h, אורה 03 Pro300

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, zaf כתב:

מבחינת חום , אין ממש הבדל משמעותי, שני כלי הרכב חונים לא מעט בשמש, לשניהם גג זכוכית (בקיה כל הגג ,פנורמי) בשניהם מושבי עור/אלקנטרה ואני מקפיד לשים צילון על לוח השעונים וההגה בכל חניה שאינה מקורה. ובכל כניסה לרכב אני מפעיל מיזוג על מכסימום והרכב מתקרר תוך פחות מדקה  גם הסיאט וגם הקיה. 

זה הסוד. כשהרכב מכוסה אין כל הבדל בין לבן לשחור, אך כשהוא גלוי השחור מתחמם מאוד, בהפרש ניכר מהלבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1055 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...